Съвет за конфигурация

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Jun 10, 2012 3:41 pm

RRSunknown wrote:какви шегички, какви пет лева - абсолютно съм сериозен.

Като си купуваш дъно с raid интеграция (оскъпяваща дъното) помисли да извлечеш максимална полза от него.

Вместо постоянно да се вайкаш да беше вложил 20 минути в гугъл търсене и щеше да разбереш какво си купуваш като опции.

Разликата с ASROCK B75M /B75/1155 е доста съществена - B75M има 5.1 вместо 7.1 канален звук, няма RAID и е доста по-евтино като цена. Да не говорим че имаш 4 броя USB 3.0 докато на по-скъпото дъно имаш само 2 броя USB 3.0.

б.т.в. няма да се учудя ако това дъно което ти го предлагат е от "схемите" защото такива дъна се ползват най-честно във фирми в които се държи на сигурноста на данните.
Of, 100 пъти ли да казвам, че това ми го предлагам човек от вфорума на Хардуер.бг. А това за ГОЛЕМИТЕ "схеми" е, че моя познат е взел захранването с отстъпката на фирмата си, платил е всичко и излиза по-евтино и ми прави услуга, защото на него му продадох стария си компютър, че му трябваше за село. Ебати.

p.p
Другият вариант, който ми предлагат е:ASROCK B75 PRO3 /B75/1155
Кое е по-адекватното решение?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Jun 10, 2012 4:28 pm

Dante wrote:Какво му е евтиното на дъно среден клас за 140 лева...
i rest my case...
Last edited by Razaelski on Sun Jun 10, 2012 4:51 pm, edited 2 times in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 10, 2012 4:33 pm

Аз лично препоръчвам да се почака, да се съберат повечко парици и да се купи нещо по-качествено. Стига търпението да не е проблем. Дори, ако се сглобява за Диабло 3, е безсмислено, защото играта е боклук. Няма смисъл да бързаш да я играеш, защото ще съжаляваш. Събери още 200-300 лева и ще сглобиш по-балансирана машина.

Не е задължително да си купуваш частите накуп. Може месец по месец да си събираш, да следиш за готини оферти. Каква е тази бърза работа? :)

BTW, тази кутия в коша. Лично мнение. Просто почакай и си вземи по-читава.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 10, 2012 4:39 pm

Данте изумяваш ме как от целия пост в който отделих време да прегледам двете дадени от теб дъна си видял и прочел само изречението за "схемите".

Ако очакваш хората да продължават да губят време да ти преглеждат предпожениета с такова отношение няма как да стане...........

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Jun 10, 2012 5:00 pm

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155 ми да ти препоръчат една кутия със съответният захранващ блок и си пушка.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Jun 10, 2012 5:03 pm

RRSunknown wrote:Данте изумяваш ме как от целия пост в който отделих време да прегледам двете дадени от теб дъна си видял и прочел само изречението за "схемите".

Ако очакваш хората да продължават да губят време да ти преглеждат предпожениета с такова отношение няма как да стане...........
РРС, реагирах така, защото не знам дали осъзнаваш, обаче преди си писахме често, бяхме добри познати, лафихме си и се знаем от години, още от Цитаделата. А сега си станал доста циничен, изразяваш се доста грубо и нападателно. Не говоря за тази тема само, а в почти всичките ти мнения...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 10, 2012 5:07 pm

Ти RRS, не го натоварвай допълнително, ами кажи защо толкова бързаш с този компютър. Бърза се, като имаш пачка в джоба, като нямаш, търсиш бавно и славно, и събираш парички. Това е единственият удачен вариант.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 10, 2012 5:14 pm

/Offtopic

Аз съм се изрязявал грубо и нападателно ?
Не ви ли е тъпо Радо да ви сере в темата и да ви обяснява колко маолоумна игра е Diablo 3? В смисъл, тука не стават НИКАКВИ дискусии, освен глупавите мрънкания на RRS...
Момче, отделил съм ти часове (дори когато ми се беше скапал нета до 5К и трябваше да рефрешвам десет пъти да ми захапе един пост) за сегашната ти тема вкл. и другите са ти отделили безкрайно много време да ти търсят конфигурации и да ти обясняват елементарни неща.

Но ти явно не захапваш - мери си малко приказките.

Аз лично от тук спирам изобщо да се занимавам, ако другите имат желание за безкрайни консултации - тяхна си работа.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Jun 10, 2012 5:20 pm

Вече търся от 1 месец, всъщност. И тия оферти ги преглеждам от няколко седмици. Бързам, защото нямам компютър и ми трябва за най-основни неща. Сега пиша от един супер скапан лаптоп от 2007, който ми прегрява, забива се изгася по 4-5 пъти на ден, включително и докато пиша.
Освен това повече пари просто не иска да дам. В момента съм студент в чужд град и всеки лев е важен. В близките няколко месеца (5-6) няма как да отделя повече пари за компютър. Започвам курсове по език, които сам си плащам, с приятелката ми ще ходим на почивка след сесия. Освен това сам трябва да си изкарвам парите лятото.
Освен това не съм запален геймър, до сега съм карал с 1гб рам, 2.8 едноядрен, гф 7600. Стига ми да си играя игричките на 19 инчов монитор, от време на време, на добри настройки. На този етап машината, която сглобих:
640gb WD
ASROCK B75 PRO3 /B75/1155
4 GB Corisar 1600
550 Color Master GX
PALIT GTX460 1 gb
Intel G630
+ кутия за 50-60 лева, която ще си купя утре ми излязоха 650 лева. Сума, която за вас е малко, но в настоящето положение на мен ми се струва колосална. И тази конфигурация, ако всичко е наред, утре ще я сглобя и ще й правя тестове, ще ми върши повече от достатъчно работа.
Това е.

Адски много благодаря на всички, които проявиха търпение и разбиране в тази тема, включително и на РРС, който също ми даде добри мнения. Знам, че бях досаден и се извинявам. Готини сте.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 10, 2012 5:25 pm

Няма да е зле да занесеш лаптопа ти за почистване, след като прегрява и забива. В нашата фирма това струва 36 лева. Почистване и смяна на пасти. Освен, ако не искаш да го хвърлиш в коша един ден.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Jun 10, 2012 5:27 pm

Той е такъв боклучец, че не е истина. Първо минал през ръцете на баща ми, после през ръцете на брат ми и сега, щото нямам друго, ми го пробутаха на мен. С някакъв изгорял чипсет, който не знам как е поправян, обаче на него дори един LoL на Минимум не ми върви :lol:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 10, 2012 5:36 pm

Пусни му програмката Everest и виж какви температури поддържа. Можеш и стрес теста на програмката да му пуснеш.

Просто те съветвам, ако искаш да продължиш да го ползваш, да го поддържаш. Лаптопите са едно от най-назадничавите изобретения и изискват адски правилна експлоатация, без която бързо се превръщат в купчинка боклук. Сега тепърва почват жегите, едно чистене ще му дойде доста добре, ако не е чистен скоро.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Jun 10, 2012 5:42 pm

Amikae wrote:Пусни му програмката Everest и виж какви температури поддържа. Можеш и стрес теста на програмката да му пуснеш.

Просто те съветвам, ако искаш да продължиш да го ползваш, да го поддържаш. Лаптопите са едно от най-назадничавите изобретения и изискват адски правилна експлоатация, без която бързо се превръщат в купчинка боклук. Сега тепърва почват жегите, едно чистене ще му дойде доста добре, ако не е чистен скоро.
Преди да даде 38 лева за чистене няма да е зле обаче една хубавичка софтуерна прифалктика със spybot и scan disk както и редовно почистване на темп-а (то спайбота си го прави сам това между другото). Горещо го съветвам на тези стъпки, че да не се окаже, че машината за 600 лева ще бъде негодна за ползване след 6 месеца заради задръстени от вируси регистри, таск менажъри и тн :cry:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Jun 10, 2012 5:52 pm

Dante wrote:Адски много благодаря на всички, които проявиха търпение и разбиране в тази тема, включително и на РРС, който също ми даде добри мнения. Знам, че бях досаден и се извинявам. Готини сте.
Не е въпроса в досадата, а в цялостния ти подход.
Викането аз не разбирам не е защита/оправдание когато искаш втора ръка, особено след като си имал достатъчно време да прочетеш по въпроса. За да разбереш какво прави качествен/хубав компонент и да можеш да дадеш груба оценка е 10-15 минути на клас компонент, а ти се опита да аутсорснеш цялото мислене. Ми не става. Показваш едно отношение - аз съм над това да знам кое какво е. Което няма лошо - и аз съм така с канализацията. С разликата, че аз плащам на водопроводчиците, ако не мога да го оправя с две пакетчета тубофло, ръчкане с пръчка и тефлонови калчища, за времето което отделят докато доставят услугите си. Особено като бъдещ журналист, уменията за събиране, оценяване и разбиране на информация са критични. И ти поради някаква прична реши да не ги използваш. Което води до малко по жлъчни реакции - като помагаш на някого очакваш и той сам да иска да си помогне.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Jun 10, 2012 5:58 pm

Повярвай ми, опитвах се непрекъснато да чета, да сравнявам компоненти, да чета ревюта, но просто не ми се получава. Е, вече със сигурност съм по-информиран от преди.

Не, прав си напълно, нямам оправдание
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests