За и против пиратстването на игри

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 18, 2012 10:38 pm

Razaelski wrote:
RRSunknown wrote:Ние не спорим дали ще спре или не - просто искам да се спре с някакви измислени оправдания и да се признае че всички крадем.
Връщаме се отново на твоят пример. Да кажем, че искам да гледам Прометей. Вярно няма как да гледам първият половин час, да кажа, че е кофа и да ми върнат парите на касата на кино Арена. Обаче билета за филма няма да е повече от 10 лева а за игра давам поне 100. Къв е извода? Рискувам, бера си последствията и съжалявам, но не за дълго ако е филм. Ама когато си дал 100 кинта за игра, кво правим...
Правим си по-добре рисърча и ако все пак се минем, не си купуваме повече игра от тия хора?
And you can't dance with a devil on your back...

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri May 18, 2012 11:29 pm

Roland wrote:
Razaelski wrote:
RRSunknown wrote:Ние не спорим дали ще спре или не - просто искам да се спре с някакви измислени оправдания и да се признае че всички крадем.
Връщаме се отново на твоят пример. Да кажем, че искам да гледам Прометей. Вярно няма как да гледам първият половин час, да кажа, че е кофа и да ми върнат парите на касата на кино Арена. Обаче билета за филма няма да е повече от 10 лева а за игра давам поне 100. Къв е извода? Рискувам, бера си последствията и съжалявам, но не за дълго ако е филм. Ама когато си дал 100 кинта за игра, кво правим...
Правим си по-добре рисърча и ако все пак се минем, не си купуваме повече игра от тия хора?
Имаш право, съгласен съм. Но и ескейпистът също е прав. Просто трябва да се намалят малко цените на игрите. Да отидеш на Опера ти излиза по-евтино, баси :mrgreen:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri May 18, 2012 11:41 pm

Те ги дигат цените защото се увеличават разходите за разработка ти искаш да ги свалят :)

В момента една високобюджетна игра(защото инди игрите са десет пъти по евтини) ако не продаде минимум два милиона и то на "скъпата цена" - създателите чисто и просто фалирват злостно, за справка - малко по-нагоре в темата за Кингдомс оф Амалур.

Филмите прочее също са скъпи - Блу Рей да си купиш не е десет лева със сигурност. Десет лева е да гледаш само веднъж - аналога е сингъл плеъра на Старкрафт 2 който е БЕЗПЛАТЕН - достатъчно е твой познат да даде гот статус и може да играеш офлайн колкото си искаш.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri May 18, 2012 11:59 pm

Аз блу рей и да искам не мога да си купя щото само плейъра ми излиза майка си и баща си. Като цяло си събирам ДВД-та с must have филми и точно по тая линия си имам сериозна причина да се ползвам до услугите на demonoid например

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat May 19, 2012 10:53 am

off topic - PS3 = bluе ray player+ Нямам представа колко струва самостоятелен.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat May 19, 2012 11:17 am

F242 wrote:off topic - PS3 = bluе ray player+ Нямам представа колко струва самостоятелен.
Ми аз съм с exbox-a за съжаление. Обаче по теми и мнения на хора с PS3 съм чувал, че е свещена грехота да хабиш машинката за Blue Ray филми :mrgreen: Освен това много ме съмнява тия с хакнатите конзоли (което е едно 90 процента от бг потребителите май) да си купуват оригинални блу рейове (които апропо пак са на ебем ти космичните цени)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat May 19, 2012 11:27 am

RRSunknown wrote:Те ги дигат цените защото се увеличават разходите за разработка ти искаш да ги свалят :)

В момента една високобюджетна игра(защото инди игрите са десет пъти по евтини) ако не продаде минимум два милиона и то на "скъпата цена" - създателите чисто и просто фалирват злостно, за справка - малко по-нагоре в темата за Кингдомс оф Амалур.
Ми защо се качват - всички вият за това колко е скъпо. Нека една компания пусне разбит бджет кое къде отива. Всъщност цената на игрите трябва да пада защото всичко е по евтино. Енджини, инструменти хардуеър, а заради кризата и офисно място. Да иновират малко мамка му. След като бастион могат да ти го направят на бюджета за семки на диабло 3, нямат оправдание компаниите.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat May 19, 2012 11:48 am

И да си намалят малко заплатките :lol: Дееби и дивият капитализъм. Аз знам, че са учили много за дизайнери и програмисти ама по 10 хиляди долара заплати срещу това да редиш пейчици и храсти на някакъв енднжин, колкото и да е сложен, просто не ми звучи сериозно.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat May 19, 2012 11:51 am

Razaelski wrote:И да си намалят малко заплатките :lol: Дееби и дивият капитализъм. Аз знам, че са учили много за дизайнери и програмисти ама по 10 хиляди долара заплати срещу това да редиш пейчици и храсти на някакъв енднжин, колкото и да е сложен, просто не ми звучи сериозно.
120000 $ Годишно взимат малко хора от студията. Т.е. и хората им не са добре платени. Къде отиват тия пари никой не знае.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat May 19, 2012 11:58 am

The Dragon wrote:
Razaelski wrote:И да си намалят малко заплатките :lol: Дееби и дивият капитализъм. Аз знам, че са учили много за дизайнери и програмисти ама по 10 хиляди долара заплати срещу това да редиш пейчици и храсти на някакъв енднжин, колкото и да е сложен, просто не ми звучи сериозно.
120000 $ Годишно взимат малко хора от студията. Т.е. и хората им не са добре платени. Къде отиват тия пари никой не знае.
В бонуси на разни директори, рекламите мисля, че не са никак евтини (въпреки, че не знам кви пари гълтат всичките там комик и гейм конове)и нататък по веригата предполагам. И пак не си обяснявам огромните цени на игрите. Все пак абсолютният минимум за бюджет на филм е около 10 милиона долара и то ако си мишкар. А такива като Авенджърс се правят с около 220 милиона. И пак цената на билета е не повече от 10 далара /всъщност Роланд да каже колко е там билета за кино, аз импровизирам /. Сега разбирам, че плащаш за едно гледане докато играта си я връткаш колкото си искаш, но дои когато излезе на Блу Рей един филм е мноого по-евтин от тощу що излязла игра. Въпреки това май пиратстването на филми е доста по-сериозно. В сми написах тоя пост зощото към по-склонен да дам пари за филм отколкото за игра.
Last edited by Razaelski on Sat May 19, 2012 11:59 am, edited 1 time in total.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat May 19, 2012 11:59 am

Не виждам как blue ray диск на филм ще похаби повече плейър от колкото същия формат диск с игра. Аз имам само едно заглавие на BR и това е Game Of Thrones - първия сезон - цената му беше около 40 GBP. Според мен си струва всеки цент - не само заради качеството, но и заради огромното количество допълнителна мултимедия, която е включена в него.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat May 19, 2012 12:01 pm

F242 wrote:Не виждам как blue ray диск на филм ще похаби повече плейър от колкото същия формат диск с игра. Аз имам само едно заглавие на BR и това е Game Of Thrones - първия сезон - цената му беше около 40 GBP. Според мен си струва всеки цент - не само заради качеството, но и заради огромното количество допълнителна мултимедия, която е включена в него.
Е това са разни непотвърдени неща дето съм чел по хардуер БГ. По принцип така съм чувал, че лазера се хабял и се скапвала конзолата ако въртиш филми на стейшъна вместо игри. Нека някой спец се изкаже защото говоря наизуст.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat May 19, 2012 7:07 pm

Razaelski wrote:Е това са разни непотвърдени неща дето съм чел по хардуер БГ. По принцип така съм чувал, че лазера се хабял и се скапвала конзолата ако въртиш филми на стейшъна вместо игри. Нека някой спец се изкаже защото говоря наизуст.
Това са пълни глупости. При линейно четене на филми vs постоянно стриймване на данни от различни сектори на диска е ясно кое "хаби" драйва повече. Аз лично ползвам PS3-ката си 95% за филми и 5% за игри от 3-4 години насам.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat May 19, 2012 7:22 pm

AlDim wrote:
Razaelski wrote:Е това са разни непотвърдени неща дето съм чел по хардуер БГ. По принцип така съм чувал, че лазера се хабял и се скапвала конзолата ако въртиш филми на стейшъна вместо игри. Нека някой спец се изкаже защото говоря наизуст.
Това са пълни глупости. При линейно четене на филми vs постоянно стриймване на данни от различни сектори на диска е ясно кое "хаби" драйва повече. Аз лично ползвам PS3-ката си 95% за филми и 5% за игри от 3-4 години насам.
Малко офтопик, ама нямаше ли проблеми в първите бачове с надежността на блу рея по принцип? Знам за 2-3 конзоли внесени от сащ по това време които малко след включването спряха да четат каквото и да е.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun May 20, 2012 5:17 am

Нищо такова не съм чувал тук, но ба ли го.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests