Fringe

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Aug 17, 2012 11:56 pm

Гледах четвъртия сезон до третия епизод и ако в следващия не вдигне поне малко нивото, спирам. Откровено казано, между сериалите, които следя, по-голяма тъпотия просто няма.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Aug 25, 2012 2:03 pm

Следващите два епизода обаче се оказаха готини. И то бая. Сестра ми буквално изръкопляска, когато
Spoiler: show
върнаха Питър.
А и аз се зарадвах. Дано сериалът да влезе в ритъм от тук нататък...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Jul 02, 2013 12:26 am

Fringe s04e19(The year 2036)

These are not the droids you're looking for.

ПХАХАХАХАХХАА. Single handedly(pun intended) най-добрия епизод до момента в сериала.

Ако не направят някоя мноого голяма издънка до края, вдигам оценката на 9-ка.
Твърде, твърде култов епизод. Дори Уолтър надминава себе си, а това не е лесно.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Jul 03, 2013 8:00 pm

Но за да запазят баланса между Вселените сценаристите реших да приключат сезона с едно задружно MEEH.

И без това безинтересната арка на г-н Мориарти умря безславно. Поне да беше замислена малко по-добре ама не, аре да запълним половината сезон с half assed обяснение на половината филъри от предните сезони, все едно имаха нужда от обяснение.

А можеха поне малко да вдигнат emotional investment value-то ако просто
Spoiler: show
бяха оставили Оливия мъртва
Back to 8-ца.

Дано последният сезон не е много ръшнат, там поне арката е интересна и имам надежди.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Jul 13, 2013 1:57 am

И се приключи. Сезон 5 завърши повече от подобаващо. Fringe ще остане един от най-изпипаните сериали(поне от завършилите) и през цялото време успява да поддържа страхотен баланс между псевдо науката си / сценария и вътрешната митология / нуждите на жанра от клишета.

Не беше перфектен, но беше много повече, отколкото очаквах и невиждано до сега стабилен завършек на сериал(не че съм гледал много сериали до края) и това се дължи почти изцяло на Дейвид Фюри (Buffy, Angel, 24 и др.), който според скромното ми проучване в imdb е отговорен за цялата финална арка на Observer-ите.

Историята накратко - Observer-ите, които досега се появяваха само като пасивни наблюдатели нахлуват през порталите си и презвемат планетата. Уолтър Бишъп успява да измисли план как да ги спре, но атаката се случва твърде бързо и той не успява да го изпълни. Затова се запечатва, заедно с останалите главни герои, в Кехлибар. ~20 години биват извадени и откриват една по-различна Земя под железния ботуш на observer-ите. Нашите тръгват на мисия да съберат парченцата от плана, да разберат какъв е той(щото Уолтър пак усложливо си загуби паметта) и да развеят американския флаг в името на демокрацията.
Във финалния сезон на Fringe ще намерите:
+разнообрани епизоди: имаме пътешествия до паралелната Вселена, до джобна Вселена, имаме епизод в който Уолтър се надрогира и изигра финалния епизод на 4-ти сезон на Хаус, имаме екшън(I kid you not)
+Химията между всички работи както никога досега, дори дългите драматични close shot-ове не ме подразниха нито веднъж
+Не остават неразрешени загадки и неотговорени въпроси: научаваме всичко за observer-ите, как са се появили и какви са мотивите им, дори има не малко препратки към старите сезони и стари fringe случаи се оказват актуални в сезон 5, а на края дори имаме Cabin in the Woods like сцени
+сезона е най-динамичния за сериала, тъй като е наполовина броя на епизодите няма пълнеж и във всеки епизод историята се движи.
+Като цяло основния план, с който ще се спаси света е смислен и не изсмукан от пръстите, и е достатъчно добре обяснен с псевдо науката на сериала, както и повечето случаи в сериала като цяло, няма детски изпълнения в стил доктор Ху с вълшебната отвертка.
-На няколко пъти лошковците правят големи тъпотии, само и само да не заловят нашите хора, че после няма кой да спасява света :D
-и като цяло в сезона recur-ват лоши практики на полицията като например да не се разпространи снимка на fringe team-а, да не се оставят пазачи на важни места и мн. др.
-И дори това не е достатъчно, защото Observer-ите са многократно по интелигентни от нас, свръх бързи са и могат да пътуват във времето, могат да четат мисли и на всичкото отгоре знаят къде е всеки във всеки един момент и могат да виждат всички възможни паралелни реалности. Затова в този сезон почти буквално са им намалили трудността на easy, само и само да не издухат добрите за 1 секунда, от което следва, че накрая нямах чувството, че нашите наистина са натхитрили лошковците, а че просто сериала трябва да приключи с хепиенд, затова нашите ще победят, каквото и да стане.
-моралните дилеми за цената на човешкия живот и границит, които не бива да прекрачваме ги има на теория, но на практика нашите избиха сума ти народ, и то не само обзървъри, но и хора лоялисти, които им помагат. И никъде не се спомена, че може би те само са си вършили работата, или са принудени да сътрудничат. Просто всички получиха по един вълшебен патлак и тръгнаха да събарят кегли.
-Като цяло сценарият продължава да отговаря на въпроси относно времевите парадокси с ЛАЛАЛНИЩОНЕЧУВАМЛАЛАЛАЛА

Е това беше, завършиха го точно, когато трябваше, и точно, както трябваше.

Оценка на сезона като край - 9/10
Оценка за сериала - 8.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Sep 17, 2013 3:26 am

Наскоро си догледах и последния сезон на Fringe и ме остави с крайно противоречиви чувства. И е безкрайно добър - актьорите продължиха да са си отлични, визията е със буквално завидно ниво въпреки (предполагаемо поорявазния) бюджет, имаше си съответните прощални моменти със всички по главни герои от поредицата и финалния епизод беше порядъчно задоволител, въпреки финалните минути.
Spoiler: show
В смисъл ако изобщо изтриваме Observer-ите от таймлайна, защо той се рисетва точно в момента на нападението? Никъв смисъл, най-малкото цялостната им липса директно елиминира Питър от всички схеми, впредвид че той оцелява единствено заради намесата на Септември в съответния момент. Не че съм тръгнал да дълбая в пробойните на сюжета, просто отбелязвам
. Основния проблем е че точно този арк - със злите инвейдъри от бъдещето - спокойно можеше и да е с напълно различни герои, нямащи нищо общо с Фриндж тийма и да бъде също толкова интересен.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests