Fringe

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon May 07, 2012 11:59 am

Ана Торв играе точно най-омразния ми тип персонажи, а и актрисата не помага. Но се търпи. Чак като стана на faux замяса на нещо.
Уолтър е пич, но този тип луди учени като ги погледна и ми става ясно, че са написани само за comedic relief, неубедителни са. Виж, Уолтърнат е много правилен и там нямам забележки.
Питър е един такъв, бозав, и хич не ме радва.
Чарли става.
Бройлс, обаче, радва наистина.
Останалите нямат толкова екранно време, но са си добре, не мога да се оплача.
А за това с Чарли и аз се чудих, но тогава тепърва
Spoiler: show
ни представяха концепцията за паралената Вселена и помислих, че е от някаква трета. Явно е било недоглеждане.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 07, 2012 12:24 pm

За Уолтър не си прав, на него якото му е, че на моменти бяга изключително много от клишето на "the nutty professor" и именноз аради това актьорът се справя великолепно, особено като не става въпрос за лафове.

За Бройлс - както написах по-горе - правилен актьор, но за съжаление почти никога не съм го виждал да е играе нещо различно, в мюзикъл епизода на Фриндж достави много в началото на пианото.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon May 07, 2012 4:49 pm

2x11 е епизод сниман към първи сезон, но излъчен със 2ри като спешъл. Затова го има Чарли (и на мен ми беше объркано като го гледах).

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 07, 2012 5:07 pm

За 2.11:
http://en.wikipedia.org/wiki/Unearthed_(Fringe)
"Unearthed" was the last episode filmed during the first season schedule. Although it was filmed during the first season, "Unearthed" aired during the following season on Monday, January 11, 2010, a departure from its normal timeslot on Thursdays. Actor Joshua Jackson explained the move in April 2009, "[It's] for boring reasons. They only had 22 airdates for our show this year, but they ordered 23 episodes, so we shot one for next year, which is just silly TV network stuff. It's not for any cool reason like we had something we needed in New York that we couldn't shoot elsewhere. It's just an accounting issue."

Иначе и аз се иззверих като го гледах - помислих, че епизодите в торента са били качени в много разбъркан ред. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 10, 2012 8:45 am

Почнахме четвърти сезон вчера, първи епизод ми беше много, ама МНОГО мех, наистина....

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 10, 2012 5:15 pm

Ще трябва да изтраеш още няколко такива, но по някое време във втората половина се връща на старото радващо ниво. 4.19 специално компенсира за всички начални в сезона. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 11, 2012 8:42 am

Втори със серийния убиец беше доста добър всъщност. Баси няма ли някой да направи тройка с двете Оливии :lol:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat May 12, 2012 7:20 am

Фантастичен финал на чудесния 4ти сезон. Малко анти-climatic и доста ... нормален, всмисъл че нищо особено или неочаквано не се случи. Пък и нали беше ясно
Spoiler: show
че Оливия хем ще умре (във всички възможни варианти), хем няма да е за постоянно, защото още не е родила :)
. Просто приключване на настоящите сюжетни линии - по един прекрасен начин - и залагането на загатнатия сетъп от 419 за следващия сезон. Или финал на сериала, какъвто спокойно този епизод за мен беше достоен да бъде. Сцените м/у Уолтър и Бел бяха невероятни. Момента с Оливия на масата беше малко ... гаден/отвратителен, почти бях направил същата физиономия като Питър.

Като цяло съм изключително доволен.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun May 13, 2012 6:28 am

4.22

tl;dr - Е, затова ли беше цялата четиригодишна патаклама?



Хмм, абе мързеливичко го завършиха тоя сезон. Добре, че не е финал на целия сериал, че щях да се разочаровам още повече. Понеже така и не се даде отговор на
Spoiler: show
заравянето на частите от машината милиони години в миналото, какви аджеба са тия Първи Хора дето я били построили (пък и Питър умира и в двете вселени, така че няма как тя да е заработила - тоест новата версия на историята в този сезон анулира старата от първите три), защо Сам Уайс беше толкова наясно с нещата, или дори Дейвид Робърт Джоунс, който беше развит доста повече отначало, или смисъла на някои от съществата като таралежа.

А и промяната в Уилям Бел ми беше твърде насилена - преди не беше такъв безсърдечен и безмилостен.
Гложди ме подозрението, че няма повече да се занимават с нещата от предишни сезони, което ми навява неприятни спомени от края на друг сериал, в който беше намесен Ейбрамс - мятаме въпроси, загадки и случки
Spoiler: show
в две вселени
и накрая част от тях се оказват ей тъй за украшение, не се занимавайте с тях.

Дано греша и отговорят на всички неща от спойлъра в пети сезон (иначе сезони 1-3 се обезсмислят), но се опасявам, че са ги загърбили, защото бяха готови това да е краят на сериала.


Последните десетина минути бяха що-годе интересни, но като цяло твърде много обяснения и твърде малко действия, нарушава се балансът. Нямаше напрежение и емоционално въздействие поне при мен, някакво кротко-пенсионерско го поднесоха.

Иначе пауър ъпгрейдът на Оливия направо ме разсмя
Spoiler: show
сега освен Джийн Грей стана и Улвърин, че и вселенска батерия. :lol:
И леко се подразних на неща, които се подчертават дебело вместо да се поднесат фино, като сцената накрая, когато Уолтър
Spoiler: show
нарече Астрид с истинското й име и тя каза "Уолтър, ти ме нарече с истинското ми име."
Да, чухме думите му и разбрахме значението им като израз на чувствата му на бащина обич и облекчение, няма нужда да ни се навира в лицето като на олигофрени.

Някак след интензивността на предишните три сезона, пък и на немалка част от четвърти, тоя двоен финал ми беше лековат и твърде... лесен.


Добре че има още 13 епизода, дано качат пак нивото в тях. Ако са поне малко като 4.19, ще се радвам. А, и малко по-откъртващ финал на сериала, моля, че този сега беше почти приспивен в сравнение с предишните.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon May 14, 2012 3:47 am

100% няма да се занимават повече с
Spoiler: show
Машината и Първите хора.
Tова си беше достатъчно добре обяснено накрая на 3ти сезон.

Иначе на финалът му липсваше мощно съспенс, защото 19ти епизод оспойли по-интересните неща от него. Даже бих препоръчал, който не е гледал още епизодите да остави 19ти за след 22ри епизод.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 14, 2012 7:03 am

Gunslinger wrote:100% няма да се занимават повече с
Spoiler: show
Машината и Първите хора.
Tова си беше достатъчно добре обяснено накрая на 3ти сезон.
Да, погледнах уикито за финала на трети и за втората част на спойлъра ти си спомних как беше, макар че
Spoiler: show
пращането на частите в миналото от Уолтърнат и създаването на мита за Първите хора важи само за едната вселена - как става в другата?
И все още не е ясно
Spoiler: show
кой е построил машината, та да се стигне до заравянето на частите й милиони години в миналото - и то и в двете вселени, не само тази на Уолтърнат. И в двете вселени сглобиха машината от вече съществуващи части - кой ги е направил?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 14, 2012 8:56 am

С жената бая позагледахме уикенда и отметнахме едни 9 серии, горе-долу на средата на 4ти сме, нивото пак се качи след като върнаха
Spoiler: show
Питър. Пълно дърво е актьорът, ама нещо съм се привързал към него сякаш...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon May 14, 2012 11:15 am

passer-by wrote: Да, погледнах уикито за финала на трети и за втората част на спойлъра ти си спомних как беше, макар че
Spoiler: show
пращането на частите в миналото от Уолтърнат и създаването на мита за Първите хора важи само за едната вселена - как става в другата?
И все още не е ясно
Spoiler: show
кой е построил машината, та да се стигне до заравянето на частите й милиони години в миналото - и то и в двете вселени, не само тази на Уолтърнат. И в двете вселени сглобиха машината от вече съществуващи части - кой ги е направил?
Spoiler: show
Коя друга вселена?
А машината мисля, че ще я оставят да е парадокс и винаги да е съществувала поради пътуването във времето.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 14, 2012 11:21 am

Ами нали
Spoiler: show
във всяка вселена поотделно си сглобиха една машина, дето частите й били заровени милиони години в миналото. Да кажем, че финалът на трети сезон обяснява как Уолтърнат ги е пратил в миналото в Червената вселена - а какво е обяснението за частите от машината в "нашата", синята, началната в първи сезон, или както се води там?
Времевият парадокс е ясен, ама как се е появила въобще и кой я е построил, защото такъв момент не показват никъде? Нищо против затворен кръг във времето, ама все отнякъде трябва да се е тръгнало все пак, иначе много мързеливо, както казах по-горе.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon May 14, 2012 2:08 pm

Аз ли нещо съм позабравил детайлите (признавам че леко ми се губят), но голяма част от драмата не беше ли именно
Spoiler: show
как имаше един комплект части за машината, които бяха пръснати и из двете вселени?
.

Но иначе смятам че този въпрос, както и повечето от досегашните сезони, са повече или по-малко успешно приключени на този етап и сега ще се концентрират в/у 419. Който наистина беше хипер тъпо да го излъчат като 19 епизод. Определено ако имах тази опция, май щях да го гледам като финал на 4ти сезон.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests