Prometheus

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Jun 16, 2012 9:26 pm

Ти считаш AvP (филми + игри + комикси) за канон? Аз си мислех, че Прометей негейтва тези сюжети и, че черната гняс е абсолютното начало и в следващите филми ще видим как се стига сюжетно до LV-426. Но може и да си прав, де.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jun 16, 2012 10:17 pm

Никъде никой с нищо не е показал, че Прометей негейтва каквото и да е. Но ДОРИ само него да гледаме, гравюрата на ксеноморфа доказва, че тая твар е минимум на няколко хилядолетия.
And you can't dance with a devil on your back...

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Jun 16, 2012 10:48 pm

Roland wrote:Никъде никой с нищо не е показал, че Прометей негейтва каквото и да е. Но ДОРИ само него да гледаме, гравюрата на ксеноморфа доказва, че тая твар е минимум на няколко хилядолетия.
Но и не потвърджава, че са от една вселена със хищника. Ако този стенопис и вида на xenо-тата са на 35 хиляди ок тогава. Приемам, че двата вида, Инженери и Хищници са били в контакт и че вторите са разнасяли кзенотата по Земята. Въпреки, че и тогава остава въпроса защо просто преди 2к години не са дропили една кралица на Земята вместо да разработват тези кошмарно сложни течности.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Jun 17, 2012 1:09 am

Гледах го и аз. Хареса ми ама наистина сценария е в гъзЪ на крава завряна в гъзЪ на син кит. Визията ми хареса, 3Д-то беше добре, но има много алогизми, няма смисъл да ги казвам, другите вече са го направили. Но имам два въпроса. Какъв е смисълът на началната сцена? Посяването на живота на Земята ли? Защотото ако е така, ми е много чудно какво беше това черно ДНК и нямаше никакви животни и растения? Най - малкото ако няма видим живот трябва да е доста различна атмосферата и тепърва да се образуват коацервати.
Spoiler: show
После, това дори докато гледах филма ме обърка, как стана цялата работа със заразяването на Чарли и Файфийлд? В смисъл, единият пое черната слуз с алкохола и почна по - късно да почернява, в пришълец ли се превръщаше? После Файфийлд който падна с лицето в черната слуз, като изключим издутата глава и мръсното лице, изглеждаше нормално но имаше силата на Инжинерите. А биолога в чието гърло влезе онзи червей не разбрахме какво стана с него. И накрая не разбрах как по дяволите от онова октоподобно нещо излезе яйце на пришълец, защото умря след яйцеполагането и КАК излезе зрял пришълец от Инжинера?
Иначе аз съм навит за продължение, най - малкото защото ми е интересно какво ще стане и как ще представят цивилизацията на Инжинерите ако се стигне дотам. Разбира се, с ДРУГ сценарист.
П.П. Фасбендър, когото гледам за пръв път, къртеше.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jun 17, 2012 1:27 am

Фасбендър вземи го гледай в Копилетата на Тарантино. Велик е там!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 17, 2012 2:49 am

Клейморе, черната гняс дава произволни резултати, затова не ти е ясно. Ефектите са хаотични.

А Фасбендер ако някъде е велик, то това е X-men: First Class. Макар че според мен и тук беше великолепен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jun 17, 2012 11:21 am

Бендъра маже също толкова и в Basterd-ите. Днес си ги гледахме пак и е нереално култов.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Jun 17, 2012 11:47 am

Какъв е смисълът на началната сцена? Посяването на живота на Земята ли?
Смисълът е, че много ни се е искало да сме като Одисея 2001 ама не ни се е получило :mrgreen:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jun 17, 2012 2:27 pm

Фасбендер ми е адски любим актьор последните години, дори в някакви ъндърграунд филмчета като Центурион му се изкефих. Горе-долу единственото нещо с което ще запомня Прометей е неговата игра в началото.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Jun 17, 2012 2:29 pm

Все още ме мързи да дочета книгата... :oops:
И все пак със червея какво стана след като скочи на Лиса Тъли? А за плода - черната слуз е повлияла на ДНК-то на сперматозоидите или и без това нашичкият се е превръщал в октопод/пришълец?
Иначе Копилетата ги гледах преди време та ми е мътно. Ще го изтегля пак да си го видя. Изтеглих си и Alien антологията, защото съм ги гледал като малък и почти нищо не помня. Бил съм на 5 годинки. :lol:
Last edited by Claymore on Sun Jun 17, 2012 8:02 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Jun 17, 2012 3:01 pm

Добре, де а какво всъщност беше това? :

http://www.prometheus-movie.com/media/concept001.jpg

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jun 17, 2012 7:36 pm

Преди малко, на излизане от салона след като най-накрая гледах Прометея и аз, няква рандъм мацка около мен се жалваше на своя приятелка защо не отишли по-добре да гледат някоя комедия. В голяма заблуда беше момичето, аз лично тъкмо бях гледал комедия. И то доста добра, без лаф трака, който да ми указва къде точно е правилното място за неистов хилеж. На Линделхоф му препоръчвам да се преориентира към по-лекия жанр, смятам че специфичния му талант ще бъде далеч по-добре оползотворен в списване на fart jokes в Двама мъже и половина (примерно), отколкото в настоящето му амплоа.

Малко по-сериозно - имаше хубави неща във филма - визията беше прекрасна, особено пейзажите. Жалко че 3Dто ми попречи да им се насладя подобаващо. Актьорите бяха добри и прилично се справиха със пародията на сценарий, с която са работили. Фасбендър може да се каже че се отличи сред колегите, впредвид че имаше най-съществена и сравнително добре (спрямо останалите) списана роля. Нууми Рапас е готина мацка би била една чудесна нова Рипли, има заложби за това, само някой да и беше написал такава роля, и не и се налагаше на жената да играе няква мръхла, което меко казано, никак не и вървеше. Терон е добра актриса, но тук просто нямаше поле за изява, впредид липсата на персонаж, който да изиграе.

Сценария - наистина не очаквах такъв резил. Очевидно на някъф ранен етап е имало разни смислени идеи, които някой е решил е че нямат място в крайния продукт. Сега не смятам че свестен сценарий е задължителен за един хубав и качествен и филм, но определено е важен елемент от крайния продукт. Пълната простития, която лъхаше от всяка с сцена, обаче беше нещо крайно неочаквано от филм с претенцията за някаква стойност. Все едно гледах рандъм серии от произволен щатски ситком. При това от най-долнопробните.

Като цяло, се опитах да подходя крайно непредубено към лентата, с идеята че ми се искаше безкрайно много да ми хареса. И в крайна сметка ... май ми хареса - успях да ме позабавлява Прометея, по един тотално погрешен начин. С удоволствие бих отишъл да видя и евентуално продължение (което вероятно вече подготвят, впредвид сравнително успешния боксофис) с единствената идея искрено да се посмея на глупостите в него.

Всякакви вентуални връзки с разните Пришълци мисля да ги пренебрегна - може и да не си ги споням особено добре в момента, щото съм ги гледал отдавна, но не искам да си развалям мнението за поредицата, асоцирайки я с настоящата неосъзнала се комедийка, която Скот и Линдълхоф са спретнали. Те така или иначе са сравнително несъществени и по-скоро някъф опит да се вдигне качеството на филм, който просто не го заслужава.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 18, 2012 12:07 am

Ма викаш с AvP може, а? :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jun 18, 2012 6:04 am

AvP (който не съм гледал и нямам такова намерение) нищо не викам защото не го асоцирам с Alien/s/3/Resurrection.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jun 18, 2012 6:16 pm

Roland wrote:
Amelia wrote:Тук се заприказва за научна фантастика нещо. Аз мисля, че в нея трябва да има все пак няква научност, за да я класифицираме като такава. Т.е., не е нужно да сложат специализирано инфо като от научни статии, но поне на научно-популярно ниво нещата да връзват някъв смисъл... А не да са направо антинаучни като Прометей.
Терминът "научна фантастика" винаги е бил погрешен и произлиза от факта, че действието често се развива в бъдещето (наука!) вместо в миналото (история!) или че борави с машини, които още не са измислени (наука!). НИКАКВО изискване за научност няма. Тва като уточнение де, иначе конкретно този филм наистина не може да е съвсем в джаза научно, щото не му е такъв поджанрът.

Разаеле, няма и доказателство, че са произлезли от черната гняс. Очевидно ги е имало минимум 2000 години преди събитията от филма, очевидно е и че продуктите на черната гняс бяха многократно по-нестабилни и кекави. Извод - или Инженерите са се опитали да пресъздадат полу-успешно нещо вече съществуващо, или някакси са го създали преди хилядолетия по случайност и после не им се е получило. Предвид, че това е раса, която уж е създала човека, ми се струва по-вероятно първото. Още повече, че Хищниците ги ловят тия гниди от хилядолетия ПРЕДИ това и съответно е много по-логично да се смята, че ксеноморфите са си някаква тяхна си раса.
А романите канон ли са? защото имам една на Алън Дийн Фостър , където отиват на колония където очевидно се е разбил кораб пълен с пришълци (ако си спомням правилно). Интересно кой го е управлявал.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests