Де е България

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Apr 30, 2012 1:16 pm

Гледал съм го за съжаление.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Apr 30, 2012 7:34 pm

Днеска се позапознах със схемата на фармацевтичните компании из европа и следователно техните директиви у нас спрямо хранителните добавки, който явно са достигнали достатъчно голям дял в продажбите си за да са на прицел. Доста е яко през седмица да ти сменят изискванията за етикетите, текста на кутиите и съдържанието с рандъм забранени най-ежедневни думи. Естествено у нас хаоса се поддържа на ниво за да може като отидеш в риокоз за разрешително да си тотално уязвим, и същевременно да не им се налага да работят там с неща като тестване и проверка на съдържанието... важно е на етикета да няма думата "лекува" примерно защото е хр. добавка и кутията бонбони с уискито. За веселите забрани за неща като бетакаротен и Q10 просто не ми се говори...

аз съм на кяр де, едно нещо го правя 3 пъти като сменям 2-3 изречения само и си зимам парите за предпечатната ама все пак...
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Apr 30, 2012 7:50 pm

Аз избягах от страната, щото в нея остана 90% мърша. Хитреци на дребно и жалки тарикатчета. Безмозъчни простаци и безскрупулна мързелива сволоч. Животни некви. С животни можеш да направиш само и единствено обор. Или кочина. Или кокошарник. Ма човешко общество - няма да стане. Щото за да си в човешко общюество, трябва да мислиш и за обществото, нали, а не само за себе си, кат животно. Да живееш, а не да оцеляваш. Кат ми кажат, че България ще изчезне и това ще е о, колко ужасно!, на мен ми става смешно. България е изчезнала още през средновековието. И за настоящето ни не е виновно византийското робство, турското робство, фашизма, комунизма, демокрацията и прочее. НИЕ сме си виновни. Щото 90% от нас са мърша, а останалите, дето са склонни да схванат, че от време на време требва да се свърши нещо на ползу роду, са на доизживяване на територията на родината или са избягали навън да живеят на ползу на други роду-та.

Та на мен ми писна да живея в обор/кочина/кокошарник и се преместих някъде, където има хора. Тъпи като окръжности на моменти, безкрайно прости на моменти, но като цяло научили елементарния урок, че не са сами на планетата и трябва да се съобразяват с околните и да правят както трябва това, което зависи от тях. Разбира се, че и тук има такива, които се опитват да тарикатеят на дребно. Те не свършват особено добре обаче.

В България кандидатствахме за такива проекти в СУ - даже шефката спечели някакъв. Е, тя поне си изпълни поетите ангажименти с тези пари. Но е една от малкото.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Apr 30, 2012 7:54 pm

Xellos wrote:Днеска се позапознах със схемата на фармацевтичните компании из европа и следователно техните директиви у нас спрямо хранителните добавки, който явно са* достигнали достатъчно голям дял в продажбите си за да са на прицел. Доста е яко през седмица да ти сменят изискванията за етикетите, текста на кутиите и съдържанието с рандъм * забранени най-ежедневни думи. Естествено у нас хаоса се поддържа* на ниво за да може като отидеш в риокоз за разрешително да си тотално уязвим, и същевременно * да не им се налага да работят там с неща като тестване и проверка на съдържанието... важно е на етикета да няма думата "лекува" примерно защото е хр. добавка и кутията бонбони с уискито. За веселите забрани за неща като бетакаротен и Q10 просто не ми се говори...

аз съм на кяр де, едно нещо го правя 3 пъти като сменям 2-3 изречения само и си зимам парите за предпечатната ама все пак...
* които
* безразборно
* хаосът
* уязвим и същевременно.

среден 2,5 по граматика дотук.

Grammar Nazy
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Apr 30, 2012 7:57 pm

Amelia wrote:Аз избягах от страната, щото в нея остана 90% мърша. Хитреци на дребно и жалки тарикатчета. Безмозъчни простаци и безскрупулна мързелива сволоч. Животни некви. С животни можеш да направиш само и единствено обор. Или кочина. Или кокошарник. Ма човешко общество - няма да стане.
О! Нима? :cry:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 30, 2012 9:14 pm

Interpreter wrote:Grammar Nazy
Nazi. :P
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Apr 30, 2012 9:50 pm

Виноват. :oops:
passer-by wrote:
Interpreter wrote:Grammar Nazy
Nazi. :P
хахаха owned :D
:ninja:

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Apr 30, 2012 9:56 pm

Е нали затова говорим: критикуваш, пък вземеш, че и ти сбъркаш :D
Но 90 % на Амелия ме съкрушиха. Как пък ги изчисли? Да не би да са 85 последно?
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 30, 2012 10:51 pm

Тя е оптимист. За мен процентите минават сто. Просто някои индивиди компенсират с олигофренолък, достатъчен за цял народ. Утехата, че има и по-зле от нас, не ме теши. Но си препрочитам Алеко и ми става ужасно тъжно. Как пък за толкова години няма развитие, а не само, че такова липсва, ами и лумпенизацията, която някога е била нещо като дамоклев меч, днес вече здраво коли наред.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Mon Apr 30, 2012 11:48 pm

Marfa wrote:Как пък за толкова години няма развитие, а не само, че такова липсва, ами и лумпенизацията, която някога е била нещо като дамоклев меч, днес вече здраво коли наред.
Просто и ясно - развитие не се допуска. Лумпени се управляват по-лесно. Лумпенизацията коли наред, за да предотврати друг дамоклев меч. Бъди прост или умри!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 01, 2012 12:15 am

Между другото съм забелязъл че и чужденци имащи бизнес в българия есплоатират максимално и се държат тарикатски - щом няма кой да ги спре са същите като българските си колеги.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 01, 2012 9:03 am

Абосолютно, бачкал съм и за ливанци, американци и руснаци. Арабеските особено бяха с яката далавера, 3 много големи фирми се връткаха от триматата сина на един баровец, бг офиса зимахме добри пари в началото за локализация на учебници за солидуъркс и пак разхода на целия офис 4 човека не стигахме заплатата на 1 преводач в щатите и лека полека стигнахме до 24/7 работно време. От друга страна младите български чорбаджии с готови пари са по-зле, две от фирмите които работех поизпирваха добре без да ги е грижа за текучеството на персонала. + и на двете допуснаха класическата грешка да пускаш любовницата си да ти се меси в бизнеса и да гони хората... ама с готови пари като нямаш акъл си е до време. Уви българина го готвят от поколения за обслужващ персонал изключително успешно, явно имаме склонност из тоя регион, нищо че е световна тенденция.

Абе аз не се оплаквам лично, роднините слава богу съм ги разкарал отдавна след като свършиха общите имоти, подбрал съм си малко приятели със сходни интереси и ценности, имам си къща и скромен доход и време за блеене в нета. :mrgreen: Просто не се интересувам от футбол, политика пък на тоя форум не се говори за жени та остава да си мрънкам ей така време да минава.
:ninja:

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue May 01, 2012 9:19 am

Ти немаш право да решаваш:
http://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kK ... re=related
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 01, 2012 9:47 am

Мдааа, човека има ше речи за чудо и приказ, не случайно пр-а на Бойко го имитира.


Иии малко черен хумор.

- Коя е новата социална мрежа на българските абитуриенти? (тази дума всеки път я гугълвам как се пише)
- джобс.бг
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 01, 2012 11:33 am

Btw, нали знаете, че хитрите сентенцийки, колкото и да има някаква истина в тях, са си само това - хитри сентенцийки?

Честно казано, донякъде разбирам цялата работа с хранителните добавки, макар да съм сигурна, че не е реализрана по правилния начин. В смисъл, някой си стрива на прах глухарчетата от градината, пише под тях, че лекуват туберкулоза, СПИН и целулит, но напълно си измива ръцете като нейде с микроскопичен шрифт записва и че това всъщност е хранителна добавка и нищо не е сигурно. Друг е въпросът, че е достатъчно веднъж да задължат производителите да го пишат с червени букви на половината етикет и не е нужно след това цветът да се променя на всеки месец.

Марфе, при вас са докарали отчитането на дейност до нови висоти.
Last edited by Morwen on Tue May 01, 2012 12:52 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests