Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Sun Jun 17, 2018 6:34 pm

Ей, ако беше толкова обективен и към марвелските филми, това щеше да е такава дистопия...

Прочее, героят на Пол Бетани не е човек.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Dr. Horrible » Mon Jun 18, 2018 12:25 am

Ееeе, не искай невъзможни неща. :lol: Марвел са ми страст, открито си признавам пристрастията там. Пък и едва ли има начин да ми се върне разсъдъка - след десетки омнибуси и стотици томове границата просто е премината и връщане няма. Ноооо, има и по-луди от мен! (на които в някаква степен се възхищавам)

Ок, нехуманоидна раса, нечовекоподобна и т.н. "Нечовешка" може би не е била най-коректната дума.
Иначе колкото повече мисля, толкова повече неща ми се струват зле. Искаше ми се да видим как Хан знае езикът на Чубака и защо е единственият, който го разбира. Нямаше отговор, дори нямаше някоя подметната шега, като това в Infinity War, че Тор специално е ходил на курсове, за да се научи да разбира езика на Груут. Просто Чубака си ръмжеше, а Хан разбираше.

А Ландо, колкото и да беше чаровен, реално е от големите странности във филма. Може да бъркам, но ми се струва, че когато Ландо се появи в епизод 5, беше представен като изключително trustworthy човек, на който Хан можеше напълно да се довери, който никога няма да го предаде. И затова факта, че Ландо предава Хан и Лея, е така шокиращ.
А тук Ландо беше някакъв професионален измамник, който може да предаде всеки по всяко време... Някак тъпо ми се вижда. Може би имат идея в следващите филми да разгърнат приятелството между Хан и Ландо, така че да покажат защо в бъдещето двамата са близки и си имат доверие. Но цялото упражение ми се струва безсмислено - да обясниш историята на trustworthy човек, за който е шокиращо да измами, като го представиш първо за ужасен измамник и чак в евентуални продължения евентуално решиш да обясниш защо е бил trustworthy и е странно, че е предал приятеля си ... някакво нелепо е.

Явно наистина имат планове за още филми за Хан. Интересно дали ще ги променят след разочарованието с приходите, или пък ще решат в продълженията да вложат още повече пари и усилия, че да ги направят успешни.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Mon Jun 18, 2018 1:11 am

Какви повече пари, като това е най-скъпият филм в целия франчайз? (Заради което и се проваля, де...) Аз още не съм го гледал - ще го изчакам с хубаво качество по тракерите. Подозирам, че ще го харесам, обаче просто не трябваше да го правят. Едно, че Хан Соло си имаше съвсем читава ориджин история в старите филми, друго, че няма никакъв смисъл да ми правят нов филм за герой, когото са показали да умира като абсолютен провал в един от Епизодите...

Както и да е, гледах нещо наречено "Легенда за Коловрат":
https://www.imdb.com/title/tt6054874/
Повече ми хареса, отколкото не ми хареса, ама, егати, аман вече от псевдоисторически екшън, в който главният герой умира героично накрая. (Опа, спойлер... Сори.) Това тук е някакъв руски "300", само че с по-малко голотия и с повече забавен кадър. Каскадите донейде ми допаднаха, визията е странна, но пък шарена, ефектите твърде често са бая груби, Коловрат е прекалено пасивен като за водещ образ, музиката е на Серж Танкиян и осмисля горе-долу всичко. Актьорите са готини, но сценарият е много лошо счупен. Историческа достоверност почти няма, реализъм - съвсем, но пък се лее дигитална кръв в съвсем прилични количества. Става, ама... Ама.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by alshu » Mon Jun 18, 2018 3:05 pm

Dr. Horrible
Може да бъркам, но ми се струва, че когато Ландо се появи в епизод 5, беше представен като изключително trustworthy човек, на който Хан можеше напълно да се довери, който никога няма да го предаде. И затова факта, че Ландо предава Хан и Лея, е така шокиращ.
Странна работа, но като малък виждайки филма останах с впечатлението, че Ландо е същият тип мошеник на дребно, като Хан, може би малко по-амбициозен.
Години по-късно това впечатление се затвърди в EU-то, а Дисни канона го зациментира в SW Rebels.

Дори ако се върнем към 5-ти епизод има няколко сцени, в които си личи, как доверието на Хан към Ландо е по-скоро фасада пред Лея. Всъщност прекрасно разбира рисковете, но просто няма избор.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Wed Jun 20, 2018 6:22 am

Love, Simon спечели МТВ наградата за най-добра целувка :mrgreen: Което е идиотщина, разбира се, но беше сладък момент.

Прочее, ако някой тук планира да гледа филма, недейте да се спойлите между кого е въпросната, защото историята е whodunit и изненадата си струва.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Fri Jun 29, 2018 12:54 am

Hereditary е тотален шедьовър. За пореден път трейлърът дава абсолютно погрешна идея за това какво се случва, но това е само хубаво, защото пъзелът си струва човек да го разкрие сам.

Тони Колет заслужава Оскар.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Fri Jun 29, 2018 9:11 am

Баси, а как искам и аз да го гледам на кино. :(
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Fri Jun 29, 2018 5:15 pm

Roland wrote:
Fri Jun 29, 2018 12:54 am
Hereditary е тотален шедьовър. За пореден път трейлърът дава абсолютно погрешна идея за това какво се случва, но това е само хубаво, защото пъзелът си струва човек да го разкрие сам.

Тони Колет заслужава Оскар.
Господи, колко крийпи е трейлърът, защо го гледах :cry:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Mon Jul 02, 2018 12:15 pm

Jurassic World: Fallen Kingdom - беше малко по-добре от предния, като идея се доближаваше слабо до втория Джурасик парк, като измени сетинга от острова в по-урбанизирана среда, но имаше по-добре направени сцени и работеше относително добре на всички нива (без скапаното 3D). Крис Прат си изигра ролята отново, но като че ли нямаше кой знае каква химия между него и героинята на Брайс Далас Хауърд, дечицата бяха ок и не дразнеха прекомерно, динозаврите също се оказаха печеливши участници, но извън това, не видях нищо крайно впечатляващо, макар че според мен е с една идея по-добър от своя предшественик.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Mon Jul 02, 2018 6:15 pm

Стига бе! Jurassic House е пъти по-зле от предния!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Mon Jul 02, 2018 6:28 pm

Tag (Ти гониш)
Гениална комедия, така не съм се смяла от много време насам. :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Mon Jul 02, 2018 9:44 pm

Roland wrote:
Mon Jul 02, 2018 6:15 pm
Стига бе! Jurassic House е пъти по-зле от предния!
Предният беше потресаващ. Това ако изобщо е възможно да е по-зле...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Mon Jul 02, 2018 10:10 pm

tigermaster wrote:
Mon Jul 02, 2018 9:44 pm
Roland wrote:
Mon Jul 02, 2018 6:15 pm
Стига бе! Jurassic House е пъти по-зле от предния!
Предният беше потресаващ. Това ако изобщо е възможно да е по-зле...
Trust that it is.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Mon Jul 02, 2018 11:17 pm

Моето лично мнение за филма не е меродавно, пък и все пак сме различни хора с различни гледни точки и мнения, от първия не помня почти нищо интересно като за рестартиране на поредицата, този обаче имаше една доза забавление, което заедно съссмяната на тона на филма ми допадна - докато първия го гледах с едно равнодушие от начало до край. Да, сюжета на продължението е доста постен, но самите сцени вътре ми работеха по-добре от първия, макар и малко да имаше дежа вю на места. Не е нещо изключително, но за мен лично е по-добре направен от предния.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Tue Jul 03, 2018 1:14 am

Я па оня ден най-после гледах предишния, мега резил но разбрах за кво е направил толкоз пари, последните 10 минути са феноменален шлок дека на голям екран е бил ебаси кефа сигурно

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests