The Cabin in the Woods

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 19, 2012 8:47 am

Гледах Cabin in the Woods току що. Мисля, че е доста добър, но имах рандъм неприятни изживявания тая вечер, та не съм в некъв лют възторг. Филмът е пълен с гийкгазъм моменти за феновете на а) Уидън, б) хорърите, в) фентъзито, г) гийк-културата.

Ма не мога да преценя дали е акчуъли добър.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 19, 2012 5:17 pm

Аз пък зяпнах най-сетне Др Хорибъл на въпросния.

Като изключим принципното удовлетворение от сюжета, "гийкгазмите" от наличието актьорите и точно две гениални песни, останалото беше доста бозаво и в общи линии броях минутите. Яка идея, но много разфокусирано, а баладичните песни бяха ужасната крап.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Apr 19, 2012 5:19 pm

Да не говорим за края. Уидън става досадно предвидим вече. :roll:

Или както писах в Сериалите:

Гледах Dr Horrible Sing-Along Blog - 40-минутно филмче, което Уидън е спретнал между другото по време на стачката на сценаристите. Да не скучае, един вид.

Много свежо филмче, доста му се израдвах като цяло.

Обаче
Spoiler: show
почва решително да ми писва манията на Уидън да прецаква щастливи любовни връзки - или потенциални такива, като тук. Тоя лаф, че любовната връзка нямало повече да има развитие ако е щастлива го разправяйте на старата ми шапка. Може връзката хем да е щастлива, хем да е интересна. Просто Уидън системно избира песимистичния вариант.

В CBR forums вече срещнах лафа "I hope he doesn't pull a Joss Whedon on them" като синоним на "Надявам се сценаристът на комикса да не осере живота на двамата влюбени". Една постваща директно си каза за Уидън "The man just HATES happy relationships". Напълно съм съгласен. В това отношение е станал досадно предвидим вече. Ама продължавам да се надявам, че в бъдеще (в Долхауса например) ще позволи на свои персонажи да живеят щастливо влюбени, без непременно да им се прецака връзката по някакъв начин. Ей тъй за разнообразие.
Last edited by passer-by on Thu Apr 19, 2012 5:20 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 19, 2012 5:20 pm

Да, ма това беше част от идеята все пак - всичко наопаки.
Spoiler: show
Лошите побеждават, любовната история не сработва, добрият е пълен джърк. В смисъл елементарно, но добре издържано.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Apr 19, 2012 5:21 pm

Добавих си аргументацията в спойлър. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 19, 2012 5:25 pm

Скрийте се, моля ви се, и двамата...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 19, 2012 5:38 pm

Аргументация на мах :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 19, 2012 6:32 pm

Бате, тебе ти липсват къмто 30 нива гийк-култура, за да оцениш колко феноменални са тия 45 минут 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 19, 2012 6:51 pm

Аргументация на super max... :D
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Apr 19, 2012 8:52 pm

Абе страхотен си е Доктор Хорибъл :D

Иначе и аз гледах Cabin in the woods и зверски се изкефих. Много е як тоз филм, много. Аз очаквах да е як, де, но той все пак успя да ме изненада с това колко е як :D
Сериозно ви препоръчвам да не четете нищо за него - нито ревюта, нито коментари, нито нищо. Просто идете и го гледайте. Ще видите за какво става въпрос :D Просто по много як начин е и не е това, което изглежда да е.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Apr 19, 2012 9:22 pm

Ти си пристрастен!

А кабината ще я чакам по безплатните магазини.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Thu Apr 19, 2012 10:19 pm

Аз много се изкефих на The Cabin in the Woods. Рядко гледам хоръри и никога не съм гледал добър (или особено страшен) слашър хорър, но Кабината... не се опитва да постигне точно това. Има си стандартните стряскащи хорър моменти, но те идват на малки дози и не се изтъркват. Имаше стандартния супер забавен уидънски диалог, дълга поредица reversal-of-expectation-и и (иронични?) plot-twist-ове, простички но кефещи герои и добра актьорска игра.

Очаквах да гледам хорър пародия стил Shawn of the Dead, но филмът далеч не е това. Има много смешни моменти, но те разчитат на witty диалози вместо пародия. "Деконструкция на хорър жанра" е малко странно описание, но много добре пасва на филма.

Тежки спойлъри:
Spoiler: show
Трябваше да се позамисля след филма, докато си подредя всички парчета на деконструкцията в главата. Протагонистите всъщност хич не си пасваха на предопределените архетипи и трябваше да бъдат насила вкарани в тях, за да покрият очакванията на публиката (Старите богове). Подземната организация всъщност беше снимачен екип на американски слашърски филм и май беше някаква критика към индустрията- преструването на съчуствие неуспешно прикриващо удоволствието от страданието на 'героите.'

Само краят ме обърка и не мога да реша дали има някакъв много дълбок смисъл (На какви нужди са отговор хорърите и какво ще стане ако не ги задоволим така?) или е бъзик с хората, които си играят твърде много да анализират полусериозното послание.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu Apr 19, 2012 10:57 pm

Аз мисля да го гледам тоя уикенд The Cabin... Без да съм чел твърде много, съм доволно селф-хайпнат, интересно ми е дали наистина е толкова як, че да ме накефи въпреки това. Има една камара супер яки актьори в него освен това...

Доктора е супер як :) Той цялостно си е гавра и оригинално се предполага да се гледа на малки порции, а основната цел е да умреш от кеф на 20на реплики и после да си ги припяваш/цитираш в рандъм моменти :) На мен ми беше първият досег с Уидън, та оценявам, че бледнее на фона на някои други негови неща, но все пак си е доста як!

Мен гийк-тестът ме изкара 31.73432% ==> Тоtal Geek, което ми се струва много силно завишено. Но пък фактът, че веднага след като видях резултата събрах цифрите една с друга и се изкефих на макс, когато получих "23", ми говори в обратната посока :mrgreen:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Apr 20, 2012 12:17 am

Кабината се оказа мега добър филм. Тръгнах да гледам просто един предполагаемо хубав филм, а той се оказа мега добър, отдавна не се бях кефил толкова.

PS - 23.24723% - Geek :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 20, 2012 9:16 am

Аз едва ли ще имам и 5 на тоя тест ама ме мързи да го правя :mrgreen:
Твърдо не схванах това с 23 на Рандъм, а и защо би тръгнал да събира цифрите????


Ениуей, как 30 процента е ТОТАЛ ГИЙК? На 100 какво си?

едит: бтв ако тря си гийк за да оцениш Доктора, това обяснява нещата, аз и досега смятам Оня-със-странното-име VS the World за едно от най-тъпите неща, които ми се е случвало да почна да гледам.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests