Болничен сървайвър (съвсем истинско риалити шоу)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 11, 2012 12:55 pm

Алекс, ама защо да се избягва спанакът? Цял живот съм живяла в заблуда, че треволякът покачва хемоглобина.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Apr 11, 2012 2:33 pm

Мне, цял живот ти е било казвано, че спанакът е богат на желязо, което е вярно. Железните блокчета от лят метал също са богати на желязо, но ако ги ближеш или смучеш файдата ти ще е почти еднаква с тази от спанака :). Е, добре, де, малко преувеличавам.

http://www.irondisorders.org/diet/

Тук има доста прилично инфо, което може да се приеме с добра доза доверие.

Като цяло проблемът на спанака е - съдържа грешния тип желязо, има оксалати, има повече от желаното количество калций.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Apr 11, 2012 4:40 pm

Да потвърдя казаното от Алексис - за джилезо си требва мЕсо. Желязото в спанака не се усвоява от организма. Аз с вегетарианството си си направих една безсмъртна дребна анемия, която си влачих години наред. Трябва да видя сега като ям месо от 2 години дали се е махнала.

Моридин, мани, аз го четох на работа и нещо много се вживях, все едно бях там. Той и текстът добре е написан та не ми беше трудно да си представя прерязаното месо, болката и бликащата кръв. Е, причерня ми пред очите, баси, щях да мра. Такова никога не ми се е случвало досега от кръв ффс! После го дочетох, де. Нямам думи. Това е просто кошмарна подигравка. Чудя се ако бяха отишли в Пирогов дали нямаше да се избегне това прехвърляне от болница в болница.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Apr 11, 2012 5:09 pm

Брутална история, наистина, винаги съм си мислел че нещата с Бърза помощ за зле, но не съм предполагал колко точно ... Бонус точки за доста графичния разказ от първа ръка, направо се втресох на моменти.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Apr 11, 2012 5:09 pm

Aз съм потресен...
Заради това, че не очаквах такова отношение от всички. Пуснах текста тук, в един форум, дето пиша от 6 години и всички са ми приятели и във Фейсбук. При което днеска влизам в блога, който не е особено посещаван, защото е на 10 дена и какво да видя - за около 12 часа статията има 2300 уникални посещения, а отдолу - почти 40 коментара. Всички възприеха текста супер на сериозно, коментираха темата и най-важното - у почти всеки прочел го, текста е създал някаква емоционална реакция. И сега направо се чувствам неловко и малко ме е срам, защото текста съм го написал няколко часа след като излязох от болницата - лабилен, недоспал и афектиран. Пълен е с правописни, граматически и пунктуационни грешки. Няма никаква структура. Но въпреки това постигна целта си. Благодаря...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 11, 2012 5:58 pm

Дочетох текста - ужасна и уви неизненадваща работа :(
все пак съм бил и при доста читави лекари, даже такова отношение досега не ми се е случвало никога, но си го представям съвсем живо и реално :(
This is it. Ground zero.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Apr 11, 2012 7:08 pm

Dante wrote:Aз съм потресен...
Заради това, че не очаквах такова отношение от всички. Пуснах текста тук, в един форум, дето пиша от 6 години и всички са ми приятели и във Фейсбук. При което днеска влизам в блога, който не е особено посещаван, защото е на 10 дена и какво да видя - за около 12 часа статията има 2300 уникални посещения, а отдолу - почти 40 коментара. Всички възприеха текста супер на сериозно, коментираха темата и най-важното - у почти всеки прочел го, текста е създал някаква емоционална реакция. И сега направо се чувствам неловко и малко ме е срам, защото текста съм го написал няколко часа след като излязох от болницата - лабилен, недоспал и афектиран. Пълен е с правописни, граматически и пунктуационни грешки. Няма никаква структура. Но въпреки това постигна целта си. Благодаря...
Постигна целта си защото си го написал добре. :)

Съпричастен съм ти, като знам само какви суми пари ръсихме за лечението на дядо ми от рак. Подаръци за сестрите, подаръци за лекарите, пари, пари, пари, пари, мазнене, после още пари и още мазнене. Щото, мамка им, трябва яко да ги мотивираш за да си вършат на 100% работата. Вбесявам се само при мисълта за това. Спомням си, като беше болен, колко ми беше криво и нервно, че трябва един лекар да се сюрпризира и обсипва с пари/подаръци, и пак тръпнеш дали ще си свърши работата. :evil:

Между другото, не се обиждай, но приятелкатата ти не е зле да посети психиатър, защото това, което е направила е... сбъркано.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Apr 11, 2012 7:24 pm

Какво е направила приятелката му? Отишла е подмолно да му минира пода с надеждата да го нарани? Данте сам си е крив, че не е махнал чашата като си е лягал. Момичето сигурно се чувства ужасно в момента.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 11, 2012 7:44 pm

Никой не е крив (за чашата говоря). За останалото - продължавам да нямам думи.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 11, 2012 7:52 pm

b.t.w. наскоро ако си спомняте нали сгазиха едно момиче на пешеходна пътека - там също разказаха че закъснели с половин час и дошлата лекарка не знаела къде се намира.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Apr 11, 2012 8:09 pm

Amelia wrote:Какво е направила приятелката му? Отишла е подмолно да му минира пода с надеждата да го нарани? Данте сам си е крив, че не е махнал чашата като си е лягал. Момичето сигурно се чувства ужасно в момента.
Айде ся да не се правим на ударени, Данте може и да е много дебелокож, но фактите са, че за малко щеше да се гътне заради нечия чужда простотия. Аз също съм мега загубен и изобщо не бих очаквал(не съм и длъжен) някой да ми саботира пода със стъклени предмети. Малка доза "DAFUQ" is in order, щото границата между играчка плачка и непредумишлено убийство май се оказва доста тънка. :lol: Здрав разум, бе.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Apr 11, 2012 8:20 pm

Не смятам че момичето е наистина виновно, всеки оставя разни предмети някъде без да мисли какво ужасно нещо може да се случи по-този начин, но определено вероятно се чувства супер гадно вмомента.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Apr 11, 2012 8:28 pm

Голяма тъпотия е да обвиняваш приятелката ми, наистина. Просто ние си спахме на разгънатия диван и през нощта ме помоли за чаша вода, като ходих до WC. Станах, донесох й я и тя просто си я е оставила до нея си в просъницата. Откъде да знае, че ще стана и ще я настъпя? Това е просто нелеп инцидент и кофти късмет. Три нощи тя не спа от притеснения за мен, всеки ден идва да ме гледа, да ми купува разни неща. Тя изчисти цялата кръв от МОЯ апартамент, оправи ми стаята, приготви ми багажа за Варна, през цялото време беше до мен. Цяла вечер стоеше и чакаше да изляза от операционната, само, за да ме види за 5 минути. Това е най-страхотния човек, когото познавам и въобще не е виновна за нищо. Днеска ходи да ми взема епикризата и през цялото, цялото време беше до мен. Така че вината не е в абсолютно никого. Просто кофти късмет, мал шанс.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 11, 2012 8:32 pm

Шанса дори и да стъпиш на чаша да я прережеш така е изключително минимален - и аз съм стъпвал и в повечето случаи просто се спъваш или я чупиш но без последствие.

Между другото давал ли си интервю за габровски новинарски портал - защото намерих това по случайност
http://www.gabrovonews.bg/news/29583/

явно вече си легенда - 8-)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Apr 11, 2012 8:37 pm

Dante wrote:Голяма тъпотия е да обвиняваш приятелката ми, наистина. Просто ние си спахме на разгънатия диван и през нощта ме помоли за чаша вода, като ходих до WC. Станах, донесох й я и тя просто си я е оставила до нея си в просъницата. Откъде да знае, че ще стана и ще я настъпя? Това е просто нелеп инцидент и кофти късмет. Три нощи тя не спа от притеснения за мен, всеки ден идва да ме гледа, да ми купува разни неща. Тя изчисти цялата кръв от МОЯ апартамент, оправи ми стаята, приготви ми багажа за Варна, през цялото време беше до мен. Цяла вечер стоеше и чакаше да изляза от операционната, само, за да ме види за 5 минути. Това е най-страхотния човек, когото познавам и въобще не е виновна за нищо. Днеска ходи да ми взема епикризата и през цялото, цялото време беше до мен. Така че вината не е в абсолютно никого. Просто кофти късмет, мал шанс.
Bugger. Не знам какво съм прочел тогава. Аз разбрах, някак си съм успял да разбера де, че нещо те е пранквала. Не знам защо с такова впечатление съм останал. :lol: И ме подразни, че някой може да си прави такива шеги.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests