The [NAME] HD Collection

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

The [NAME] HD Collection

Post by Roland » Thu Apr 05, 2012 10:25 pm

Image


Image


Напоследък почна да става модерно да се изкарват доказани заглавия от миналата генерация конзоли за 360 и PS3. Вчера си взех The Silent Hill HD Collection с голям кеф, обмислям и Ico & Shadow of the Collossus, а има и други добри неща. Какво мислите за тоя тренд?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Apr 05, 2012 10:28 pm

Определено ме радва много, особено за игри като Shadow of the Colossus, които имаха отвратителна разделителна и фреймрейт в оригиналния вариант. За God of War, примерно, няма чак такова значение, но при положение че телевизорът ми е голям и жаден за пиксели, що пък не? :mrgreen:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Apr 05, 2012 10:28 pm

Че доказва колко от новите игри са крап който не може да остави трайна следа в умовете на хората :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Apr 05, 2012 11:01 pm

Специално Silent Hill и аз си го взех с голям кеф - но...
Не ме тревожи толкова липсващата мъгла и отрицателните, меко казано, рецензии, но въпреки максималната яркост на играта и телевизора - SH2 ми е тъмна, до степен на почти невъзможна да играя на закритите, неосветени пространства. Бърза справка с изданието за PS2 ме убеди, че май старата версия е по-добра. Засега ги играя успоредно :D
От другите HD издания имам POP, SOC ICO, GOW 1 +2 и MGS.
HD изданията са и следствие от премахнатата back-compatibility в PS3.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 06, 2012 2:46 am

Доколкото чувам, само PS3 версията на SH колекцията има проблеми. Изглежда същото важи и за Downpour. Явно Konami са поосрали разработката на PS3 портове. От няколкото минути, които съм видял от двойката, мъглата си е плътна на 360 и досега не съм чул някой да се оплаква от другите гличове.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Apr 06, 2012 9:25 am

The Dragon wrote:Че доказва колко от новите игри са крап който не може да остави трайна следа в умовете на хората :)
+1

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Apr 06, 2012 4:23 pm

не съм съгласен - просто липса обратна съвместимост и емулатори и колекциите са чийзи да се вземат пари от маниаците , а са единствената алтернатива на хора които не са играли оригинала.
Засега най-качествения ремикс който съм виждал е:
Spoiler: show
Image
Първите две игри са включени. Сменили са тотално графиката , добавили са мулти но са запазили и старата графика която може да се сменя по желание ON FLY докато играеш.

MGS колекцията не ми харесва - за каква колекция изобщо говорим като няма най-важната игра от нея и най-нуждадещата се от HD графика - първата. Вместо това са включили портабъл фейла. SIlent Hill вече се коментира че мъглата я няма- но като цяло - компютърните версии бяха HD - какво изобщо са правили че да искат 70 лева за колекцията?

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests