Гейминга - по полов признак - отцепено от Споделете

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Mar 29, 2012 6:33 pm

Xellos wrote:i just did ;p
k ;)

The Dragon, не съм съгласен. Смятам, че има такива, които цъкат защото ги кефи, и не го правят от вчера, но повечето цъкат, защото е модерно да си гърла в гейминга, много ползи има.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Thu Mar 29, 2012 6:34 pm

Докажи го :lol:

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Mar 29, 2012 6:38 pm

Ако можех, щях вече да съм го направил. Особено трудно се доказва на хора, които искат да вярват, че нещо е така, защото просто е по-добре да е така. Тук споделям какви са моите впечатления.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Thu Mar 29, 2012 6:44 pm

Amikae wrote:Особено трудно се доказва на хора, които искат да вярват, че нещо е така, защото просто е по-добре да е така.
Е в нас ли е проблема или просто не можеш да го докажеш, все пак?

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Thu Mar 29, 2012 6:45 pm

Amikae wrote:защото е модерно да си гърла в гейминга, много ползи има.
Какви ползи има? Да се възползвам и аз? :D
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Mar 29, 2012 6:53 pm

Vash wrote:
Amikae wrote:Особено трудно се доказва на хора, които искат да вярват, че нещо е така, защото просто е по-добре да е така.
Е в нас ли е проблема или просто не можеш да го докажеш, все пак?
В мен е проблема, аз не мога да го докажа. :lol:

Arlina, зависи в каква среда се намираш. Но ти по-скоро геймиш, щото ти се гейми. Can't fake that ME3 rage. 8-)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 29, 2012 6:58 pm

То ако не ти е кеф няма как да геймиш за по-дълго време, освен ако имаш предвид под "ползи" да търси чужденец да я дръпне навън в един момент :mrgreen:


Уф писнааа ми 8-мо поред AV ни отупва ордата, добре че фарма само Honor за сета, че иначе си изгриза клавиатурата.
:ninja:

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Thu Mar 29, 2012 7:11 pm

Хм, има ли ги още тези, които се впечатляват от жени, които цъкат. В смисъл преди 7-8 години като играех на LA2 имаше, като излезе Уоу също ми се е случвало, но от 2-3 години насам не съм срещала такива типове.
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Mar 29, 2012 7:20 pm

Arlina wrote:Хм, има ли ги още тези, които се впечатляват от жени, които цъкат. В смисъл преди 7-8 години като играех на LA2 имаше, като излезе Уоу също ми се е случвало, но от 2-3 години насам не съм срещала такива типове.
Само в този форум се сещам за 2-3ма. :P

BTW, AB ftw.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 29, 2012 7:31 pm

Абе с тая политка да се снижава трудността на игрите с цел печалба си води до масата буйстващи супернеориентирани агресивни хлапета навсякъде. Ясно е как се отнасяме в крехка пъпчива възраст към всичко женско ;).
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Mar 29, 2012 9:07 pm

Политиката за снижаване на трудноста не е заради хлапета а точно заради обратния тип хора - ходещи на работа и нямащи време да се хванат сериозно да се занимават с игри. Хората които бяха ученици и студенти преди десетна години и имаха време да разцъкват нон-стоп вече са със семейства и работа и по скоро биха си дали парите за игра която не ти троши нервите а се играе едва ли не сама и те забавлява разтоварващо вместо да те изнеря.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 29, 2012 11:21 pm

И това го има, ама снижаването на критериите разваля играта и за старите кучета, когато е рандъм тиим пвп особено дразни. След като си поцъкал с годинки минал 30така и бачкаш си цениш не толкова бързо и лесно ами качественото. Така или иначе сичко наоколо работа и прочее някаква рутина е станала, понагледал си се на прелестите на битието, поне игрицата да дава некакъф фашив сенс ъф акомплишмент. Това поне вижи за игри с месечни такси де.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Nov 27, 2013 11:44 pm

Тоя подфорум и без тва мяза на гробище, та ексхумацията на стари теми тук ми се вижда като съвсем приемливо занимание.

По обясними причини, през последния почти месец живея в Tumblr таговете #adam jensen и #deus ex human revolution и от време на време лърквам из fanfiction.net, devianart, live journal и прочее уебсайтове, в които целокупното човешко население излива продуктите на артистичния си талант. И докато по-голямата част от мозъка ми е заета с това да ме олигавя и подмокря пред разни официални и фенски артове на играта (и протагониста й), то онази дребна и учудващо издържлива аналитична част от него, си трупа информация за разни неща и прави някакви изводи. Та искам да споделя някои впечатления.

Жените ме плашат. Жените са факин скери, казвам ви. Като жена ви го казвам. Жените са способни да Туайлайтизират и яоизират АБСОЛЮТНО ВСИЧКО и го правят с мащаб, апломб, хъс и хайп, на каквито мъжката публика просто не е способна. Онова дето се вижда в публиката на концерт на Джъстин Бийбър може да се види приложено СЪЩОТО към произволно заглавие с хубав мъжки персонаж в него. Количествата постове, в които Адам Дженсен бива наречен "my poor baby" от бесните фенки би ме скандализирало, ако вече не си бях запълнила квотата скандализираност с ужасяващото "my wifey" използвано от някои особено въодушевени девойки по адрес на същия тоя персонаж. WTF is wrong with us? WTF is wrong with me??? :cry:

Жените всъщност играят видеоигри. Доста. Дори ако приемем, че мъжете геймъри не са успели да открият Tumblr и фенфикшън.нет и представителната ми извадка не е достатъчно адекватна, пак оставаме с доста солидно женско фенско присъствие. Доста по-солидно отколкото очаквах всъщност. И по мои наблюдения жените не играят видеоигри, за да се харесат на бесните недоебани гейм нърдове, както си мисли Амикае. Правят го по същата причина, по която гледат Туайлайт и ходят на концерт на Джъстин Бийбър. Жените играят шибани шуутъри, превъртат ги и после пръкват еротични (гей) артове и фикове с лица като Маркъс Финикс. Жените играят шибани опън уорлд RPG-та и после се карат кой е по-секси - мъжкия Шепърд или Джон Марстън. Това, което женския фендъм прави с лица като Дженсен, Шепърд, Ецио, Данте и т.н., които по принцип удовлетворяват абсолютно всеки субективен критерий за привлекателност и сексапил във Вселената, пък дори няма да го коментирам - там има материал за няколко дисертации по психология и women's studies. Жените играят видеоигри, щото тея видеоигри са пълни с ебаси яката мъжка плът и ти управляваш тая мъжка плът както си искаш. Всъщност на мен ми е по-трудно да разбера ЗАЩО МЪЖЕТЕ ГИ ИГРАЯТ тея игри...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Nov 28, 2013 12:23 am

Защото колкото и мъжка плът да има ... женската обикновенно е повече. И се клати и подскача :)

Защо мъжете играят игри - защото е готино. Хубавите игри те вкарват във the flow много лесно - а това е почти като медитация.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Nov 28, 2013 1:11 am

Аз всъщност коментирах един друг феномен. Но това, което Амелиа казва не съм го и подозирал. Би ли могло наистина да е така? Доста е дистърбинг.

Лично аз джиткам игри в по-голямата си част заради предизвикателството. Харесвам съревнованието, особено когато насреща ми има други хора. Разбира се важни са и сюжет/история, ако е такъв жанра. Но да имам сексуални подбуди не ми се е случвало. :lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests