Initial D

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Initial D

Post by Amelia » Wed Mar 21, 2012 7:07 am

Окей, крайно време е да му пусна тема, значи. Таман изгледахме със Сашко 4те сезона пак - на мен ми е за 3ти път, а първи сезон го гледам за 5ти. Не ме е пускало от последното гледане по Великден миналата година. Живея на почивки в него и в ОП.

Е ненормално яко е, ЕБАСИ! Просто такъв кеф е да го гледа човек. Избарано като Иппо - личи си, че знаещи и можещи хора са го правили. Техническият му консултант е т.нар. Крал на дрифта - Цучия Кейичи. Такуми всъщност е силно вдъхновен (да не кажа направо моделиран по) от него, а Рьоске е моделиран по неговия ментор Такахаши Кунимитсу. Аз се запознах добре с Цучия - гледаме в къщи предаването му Hot Version. Целият му екип е мега як, ама Цучия е просто велик. Там човек може да види истинско Инишъл Ди наживо. Тогето, копелета, с Хачирокуто, дрифтващо, каращо в канавките и т.н. Ето малко линкове, ако ви интересува, може да си издирите още:
http://www.youtube.com/watch?v=MGYGSqGz ... 1AA38F56E2
http://www.youtube.com/watch?v=Y9O8etRv ... ature=plcp
http://www.youtube.com/watch?v=Gcq1T0ZBD1w
http://www.youtube.com/watch?v=uZ2z42pWBbc

Това аниме разполага с едни от най-яко режисираните и озвучени екшън сцени в медията въобще изобщо. Дори примитивното 3Д с безумните бъгове и артефакти във фоновете на първи сезон не разваля ефекта. И детайлите, в които са изпипани състезанията - нашите стъпват на спирачката, двигателя се задавя, колата рязко намалява, отзад стоповете светват, можеш да видиш на коя скорост преминават по движението на скоростния лост... Колите по трасето - боже, като наистина са! Супер добре възпроизведени - можеш да видиш и усетиш разликите между типовете двигатели, окачвания, шасита, предавки. Ебаси. Те и добре ги обясняват - супер гигантски количества инфо-дъмп се дъмпва, ама не дразни, ми си е на място някак. Звукът на колите е НАИСТИНА - ползват оригиналния звук от различните двигатели - не слушаме едно и също боботене за всички коли. Останалите звукови ефекти също са много добре избарани - скърцането на гумите при дрифт, трещенето при каране в канавката, ударите на растителността по купето. Толкова много живот и настроение има в тея състезания... Забавения каданс е точно там където трябва да бъде, точно колкото трябва да бъде. Музикалната подборка е точно каквато трябва да бъде. Това аниме е ебаси отвяващото преживяване! И на ен-то гледане е все така отвяващо. 4ти сезон ми иде да го хвана ей сега отначало, нищо че го свърших преди няма и половин час...

Ами персонажите? Безкрайно грозно нарисувани в 90% от времето, сменика им дизайна един трилиард пъти, ама са ТОЛКОВА яки. Визирам тук най-вече Такуми, Рьоске, Кейске и Бунта, ама и от поддържащите има гениални попадения. Повечето състезатели са готини и са направени много разнообразни като поведение - точно както и колите им са разнообразни. Тримата убитаци от бензиностанцията губят много време с нищожеството си, заради което все още смятам Иппо за по-доброто от двете анимета, но пък мацките Кьоко и Моги компенсират. Страхотни любовни истории ни завъртяха и с двете. В шонен с коли, тва... Освен това е фрашкано с любими мои сеюта и тук са едни от най-любимите ми роли на Такехито Коясу (Рьоске), Шиничиро Мики (Такуми) и Томоказу Секи (Кейске). Бунта пък е с гласа на Джет от Бибопа, а две от нещастните бензиностанцийни форми на живот (Кенджи и Икетани) говорят с гласовете на Онизука и Франки от ОП. Гаури от Слейърс го чух в ПОНЕ 3 роли. Кьоко е с гласа на Реви, ама се лигави кавайно и не се разпознава толкова.

Саундтраците ги научих наизуст още миналата година, ама сега си свалих няколко липсващи албума от 4ти Стейдж и не знам на кой свят съм. Усещам как ще пътуваме към Ванкувър да гледаме Рамщайн и в колата ни ще гърми деветдесетарски тупца-тупца евро денс... Като си спомня някои от сцените, съпровождани от тези мелодии, ме свива под лъжичката. Не е истина в къв филм съм.

Мангата не е мръднала почти никак откакто я четох миналата година. Не са пускали нов превод от декември месец. На някво самоубийствено състезание на Рьоске сме и нататък има глави, които се наричат Accident и Clash on the Bridge и аз ще се поболея от притеснения по него. Намерих си някои яки фикове, писани очевидно от мъж, който разбира от коли. Така фикцията става доста реалистична.

Манията ми ескалира дотолкова, че когато ходихме на едно автоизложение тука в Калгари миналия четвъртък, аз не само че не умрях от скука, както си мислех, че ще стане, ами искрено се кефих НА КОЛИ. И сега съм на път да си намеря учебници и да почна да уча устройство на двигател. Ебати, кво доживях...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Mar 21, 2012 11:40 am

Amelia, и аз си го гледам профилактично като ми е кофти, като ми се пригледа или просто така.

Дай линк към фиковете, че да не се окаже, че са сред малкото, които не съм чела. Фендъмът е болезнено скромен и жалък.

Онзи ден си мислех, колко отчайващо много искам 5-ти сезон, но пък предвид как се точат главите, сигурно може целият материал след края на 4-ти сезон да се смести в 5-6 серии.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Mar 21, 2012 1:49 pm

Кучки... пригледа ми се и на мене са пак... :mrgreen:

По-скоро с Принца на тениса може да се релейтне като отношения и комик релйф герои отколкото с Ипо според мен. :) Особено баща-син :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Mar 21, 2012 5:46 pm

Начи, за на ей тоя тип фенфиковете говоря:
http://www.fanfiction.net/u/1361138/Kevin_Griffis

Също, попадала съм на добре (сравнително) написани неща от ей тая мацка (ако е мацка):
http://www.fanfiction.net/u/414295/Sanae
Тя пише некви огромни количества дълги чаптъри и си завършва започнатото.

Не са най-яките фикове на всички времена, които съм чела, но са от най-яките в тоя фендъм. Имаше няколко яоита, един инцест между Кейске и Рьоске, дето не бяха лоши, ма нещо хич не ми влизат с тея персонажи. Тези си ги харесвам хетеросексуални.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Mar 21, 2012 11:38 pm

Това аниме си е вечно просто. Глед толкова гледане не успява да ми писне. Може би основната причина за това са състезанията - тях човек може да си ги гледа до безкрай.

Иначе от миналогодишното гледане досега постоянно си наваксвам Hot Version с Цучия. Това си е най-доброто предаване за коли наред с Top Gear, с едната разлика че Hot Version е предаване/списание за красотата на спорта, а Top Gear - за фенщината по колите. Слава богу, че миналата година на Hot Version му се размина закриване покрай неуспеха на посестримото му издание, Best Motoring...

Ето един линк и от мен (едно от най-яките им състезания на Hot Version досега с 3 GT-R-а и едно FD)
http://www.youtube.com/watch?v=du0OIgejb40
Краят е меко казано огромен!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 23, 2012 8:15 am

Ние загледахме и Ванган Миднайт, но то засега е болезнено тъпо, въпреки масовата осанна от страна на разни рейсъри колко било реалистично и т.н.. Правено е от същите хора, работили по Инишъл Ди, само че изглежда така като че ли на тея хора им е било ужасно досадно да работят по него. За мой ужас се оказа, че Вангана предхожда ИД, т.е. безобразното крадене на идеи и клониране на персонажи е станало в посока Ванган -> ИД. Може Шуичи Шигено да е решил, че иска да види историята направена както трябва, знае ли човек...
Ванган се нарича неква магистрала до Токио и там често си правят стрийт рейсинг състезания. Които в тоя случай, както можете да се сетите, се състоят от надпревара по права линия между няколко коли. От време на време сменят някое от платната. Досега (5 епизода) големият шофьорски пиниз в анимето представлява това да си направиш колата 900 коня и да й натискаш педала за газта. Отегчена съм до болка и все още очаквам да се появи нещо, което да оправдае похвалите. Обземат ме все по-силни съмнения.

Та да се върнем на тогето. Исках да видя колко още ни остава докато свърши Проджект Ди. Начи, там идеята беше да минат през всички тогета в Канто региона. Той се състои от следните префектури - prefectures: Gunma, Tochigi, Ibaraki, Saitama, Tokyo, Chiba и Kanagawa. Досега са отупали тези тогета:
1. Гунма - Акаги (там е базата на Ред Сънс), Акина (задния двор на Такуми), Мьоги (Найт Кидс), Усуи (мацките с Ширу80)
2. Точиги - Емперърите с Лан-Евотата са там, също Seven Star Leaf - там беше тоя дето жена му му купуваше гуми за колата. И полупрофесионалното училище Тодо. Плюс състезанието на Такуми срещу професионалиста, в което нашият се научи да кара без фарове.
3. Сайтама - там си направиха цял съюз срещу нашите. Почнаха с домашната писта на Кьоко, където Кейске и Кьоко се видяха за пръв път. Такуми там кара срещу някъв умник с цайси, дето беше местният Рьоске. После са състезанията на второто тоге с Капучиното в дъжда по нанадолнище (Такуми) и Левина (Хачироку кат на Такуми) по нанагорнище (Кейске). После бяха състезанията с другият тийм гадняри с Лан Ево-та (повечето гадняри в тва аниме карат Лан Ево) - дето разляха олио по асфалта и Кейске си блъсна Маздата заради тях и трябваше да ползва тая на Кьоко.
4. Ибараки - Год-фуут и Год-арм комбото! Това беше краят на 4ти Стейдж. След тях имаше състезания още с:
5. Канагава - Тийм 246, Team Katagiri Street Version, Team Spiral, Team Sidewinder. Четири тоге трака т.е.
Сега сме на Sidewinder. Още не са почнали да се състезават с тях - преди това е състезанието на Рьоске с някъв там темерут от миналото му. Рьоске каза, че им е останал само един мач до края. Т.е. не знам дали това е Сайдуиндър или ще е някой отбор в друга префектура.

То от префектурите останаха Токио и Чиба. Чиба е някво към морето - там не знам дали има тоге изобщо. Токио обаче трябва да има някво тоге, мисля...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Mar 23, 2012 11:09 am

Изпапках първия сезон на хм... със страшна скорост. Са се боря да точа останалите нейде отвън че в бг нещо не виждам сиидец + тъжните бг субтитри.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 23, 2012 7:06 pm

Да, ужасно бързо се яде. Не се усеща ИЗОБЩО как минава и изведнъж краят те удря с парен чук по главата щото осъзнаваш, че НЯМА ПОВЕЧЕ.

Е, има манга, ма тва заглавие е от малкото, дето са по-добре като аниме.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Mar 24, 2012 1:58 am

Ее мангата няма гласовете, звука от мотори и свирещите гуми дето са половината хормонобразуващи неща в тва аниме. :D И все пак бензиностанцийните форми на живот са доста непоносими и на моменти прескачам по малко...

за са намирам 1 и 4ти сезон другите нещо ни по бг ни в демоноида.

Ама коолко са грозно нарисувани и все по зле стават не може да ги познае човек вече кой кой е... но пък сцената с татенцето дет си пали с две ръце цигарка лежерно докато дрифтира... епика.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Mar 24, 2012 5:29 am

Е те първи и 4ти са най-яките ениуей. Аз ги имам тука ДВДтата оригинални - ако все още се намира гениалния първи сезон в това прекрасно издание на Токиопоп, ще ти го купя и ще ти го пратя по Петя. Останалите обаче са издавани от Фънимейшън и са УЖАСНИ.

A ние добутахме до 8ми епизод на Вангана, след като четох из нета мнения на рейсъри как било супер реалистично, докато Инишъл Ди било некъв сай-фай. Боли много. Баси колко е зле... :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Mar 24, 2012 7:39 am

Xellos wrote:за са намирам 1 и 4ти сезон другите нещо ни по бг ни в демоноида.
Пробвай това

Никога не подценявай пиратите.

Ако ли не, правя един торент и го сийдвам в някой от БГ тракърите.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Mar 24, 2012 11:11 am

Мерси ;)
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Mar 24, 2012 5:28 pm

Препрочитам Инишъл Ди мангата. В началото й, Шуичи Шигено имаше навика да слага кратко инфо за някои от персонажите. Понеже е голям ташак на моменти, ще ви го поствам тук като ми попадне:

Takahashi Keisuke, age 21
Likes: His beloved FD
Dislikes: Skyline GT-R, overdressed school girls
Special skill: ABS drift (significance unknown)

Fujiwara Bunta, age 43
172 cm, 63 kg
A former racer (currently tofu vendor) believing himself faster than Schumacher if racing on Mt. Akina.
Likes: The sound of a carburator, tobacco
Dislikes: Tofu, Large cars
Special skill: Dozing off while drifting

Iketani Kouichiro, age 21
175 cm, 60 kg
Since he loves his Silvia, he's rather happy for a 21-year old without a girlfriend. Gets happy when someone says that the S14 Silvia is great.
Special skill: Lame cornering.

Takahashi Ryosuke, age 23
183 cm, 64 kg
Likes: His beloved FC
Dislikes: Stupid big-breasted women.
His lifework is creating a theory on ultimate speed on public roads. His one weakness is his affection for a female cousin.
Special skill: None in particular, because he specializes in EVERYTHING.

Takeuchi Itsuki, age 18
163 cm, 55 kg
Likes: Taiwanese bananas (?) and all cars popular among street racers.
Dislikes: FF, automatic diesel cars.
Looks up to his good friend Takumi's technique and dreams of one day being known as the fastest eight-six combo on Akina.
Special skill: Hill road take-off (lame)

:lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Mar 25, 2012 8:07 am


User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Mar 28, 2012 4:54 am

Още малко инфо:

Fujiwara Takumi, age 18
174 cm, 58 kg

Likes: Green season, rear end of his 86, naps
Dislikes: Showoffs, losing, girls that flirt.

No shit!
:lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 6 guests