Once Upon A Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon May 14, 2012 8:36 pm

Н'нам, какво ще стане с Ръмпълстилтскин ми е доста интересно. Има потенциал в героя, а и актьорът си играе перфектно - надявам се да реализират добре линията с [/spoiler]Бела
Spoiler: show
, понеже тя горката едва ли ще е много очарована от него
съдейки по злата му усмивка, подсказваща че се връща към старите си игри - знае ли човек, може да реши да превземе света!
Spoiler: show
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 14, 2012 9:35 pm

1.22

Смях на талази. :lol:
Което едва ли беше търсеният ефект.

Цял сезон сюжетно развитие наблъскан в последния епизод. Не се прави така бе, пичове. Всички промени се получиха толкова забързани и насилени, че само ме разсмиваха.

Ако станалото в тоя епизод беше разпределено в поне 5-6, ОК, можеше и да стане. Ама 21 епизода да устискваш и чак в последния да се отприщиш и да метнеш за гарнитура за по няколко секунди сума ти гостуващи персонажи, които почти забравих, толкова си ги криха - ами не, това е сякаш сценаристите в един момент са се плеснали по челата и са възкликнали: "Ей, то остана само един епизод, бе, дайте бързо да зарибим баламур... уважаемите зрители, че да ни гледат и в следващия сезон."

Няма да стане при мен. Просто изгубих интерес какво ще става с когото и да било в тоя сериал.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Oct 02, 2012 12:05 am

Супер LOST-овска премиера :D Дано е все така!

Нови играчи, нови мистерии, нов стил на разказване на историята...
Spoiler: show
Човекът в началото с картичката просто трябва да е сина на Румпел, няма кой друг да е... И интересно сега какви са му намеренията и кога отново ще го видим. Ама хем изглежда някакъв смотан и непохватен, хем трябва да е голям играч...

И това с Приказния свят ми е много интересно. Предполагам, че част от него е оцеляла заради майката на Реджина, сигурно тя е успяла да повлияе на проклятието. Обаче ако това е вярно, ми се проваля теорията, че тя е Кралицата на Сърцата от Страната на чудесата... Ама и в двата случая ще е яко :D

И много, много се радвам, че Бел е series regular.

А Сара Болгър от Тюдорите в ролата на Спящата красавица беше ЗЛАТНО. Дано я има повечко този сезон.


Като цяло съм супер доволен и супер хайпнат за целия сезон :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Nov 05, 2012 11:22 pm

Толкова е хубав този сериал и толкова много емоции ми носи всеки епизод, че просто нямам думи да го опиша.

Днешният 2x06 беше страхотен, целият сезон е просто страхотен.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Nov 06, 2012 12:07 pm

Изгледах първи сезон снощи и още не мога да си намеря място от кеф. Не е истина колко е як този сериал.
Всички актьори играят от адекватно до страхотно. Специални адмирации за злата кралица и Румпъл. Дори Ема не дразни чак толкова, и не е някаква пълна идиотка.
Всички герои са изградени канонично. Няма лоши, защото са лоши лошковци. Дори кралицата и Румпълщилцхин са трагични образи. Абсолютен кеф! Да не говорим, че за разлика от разни други сериали, тук няма 2-3 героя, които са на преден фон, а всички останали да са фон, а поради структурата на сезона всички получават поне малко слава и развитие.
Всички герои действат мотивирано и почти не правят решения out of character. И ако изобщо трябва да направят нещо глупаво това се обяснява с младост, наивност или измама.
Липсват почти всякакви сюжетни дупки и изсмуквания от пръстите. Всички мистерии биват обяснени, и то логично, и то без нагласяне, въобще сериалът дава усещане за планираност. Антипод на Лост.
Почти всички планове и надцаквания на героите бяха умни и на място. Може би най-големият фейл на сезона беше ябълковия пай на кралицата, но това е дребен кусур.

Сега малко минуси.
Приказната част все пак беше много по-интересна от Сторибрук.
Отделните епизоди не са особено интересни, сезонът става сила като се изгледа целия.
CGI(с изключение на Малефицент в последния епизод) е от слабо до смешно. Но за толкова пари, толкова. Поне се бяха постарали да направят такова, а не да забутат приказната част в някакви стаички.
Бойните хореографии, кодето въобще ги имаше, са оу ди хорър :lol: Специални ръкопляскания за origin епизодът на принц Чарминг и за атаката над замъка в края.
Имаше твърде много Снежанка и Чарминг. Тяхната сюжетна линия ми е най безинтересна, а сценаристите са решили да им дават повече екранно време от Ема Суон, ффс(което всъщност не е пълен минус :) ).

Дано, дано, дано не го драгнат много сезони и да развалят хубавото впечатление. 2,3 максимум и да го спират. Страхотен дебют. Не си спомням сериал да ми е харесвал толкова от Firefly и Игра на тронове насам.
9/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Nov 06, 2012 7:02 pm

Изпитвам когнитивен дисонанс от тия коментари. Вярно, че гледах само първия епизод на първи сезон, но това нещо, дето видях там, и божествено откровение изведнъж да имаше как да стане, пак не може да заслужи горните коментари.. :unsure:
This is it. Ground zero.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Nov 06, 2012 8:01 pm

Аз чувствам нещо подобно към коментарите на предишните страници. Но знаеш как е - въпрос на вкус, казала мухата.
Аз например като попадна на обмислена история с малко дупки, нагласяния и малоумни герои и ми става едно топло на душата.
Ся, че самата история не е чак толкова интересна и оригинална, не е важно. Важно е, че е навързана. В един сериал това търся първо. :)
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Nov 06, 2012 8:49 pm

Ненам, аз чат-пат го гледах по Фокс лайф първия сезон и като стигна до момента със уориър Снежанката и нашта срещу дракона, всичко се сгромоляса. Нямат за мен нито бюджета, нито изобретателността да накарат приказните моменти да действат. Да не говорим, че повечето епизодни сюжети бяха слабо маскирани притчици, като онова с Пинокио и баща му...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 18, 2013 7:00 pm

Някой освен мен следи ли си го редовно всяка седмица?

Защото аз го обожавам до безкрайност :D Толкова много магия има, че абсолютно му прощавам лошите ефекти и прекомерните фемили-френдли наклонности.

И днешният 2х14 беше размазващ. Голямото разкритие феновете го подозираха отдавна, но пак беше много яко да го видим как се разиграва. И нататък историята предвещава да бъде още по-яка...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Feb 18, 2013 10:49 pm

Dr. Horrible wrote:Някой освен мен следи ли си го редовно всяка седмица?

Защото аз го обожавам до безкрайност :D Толкова много магия има, че абсолютно му прощавам лошите ефекти и прекомерните фемили-френдли наклонности.

И днешният 2х14 беше размазващ. Голямото разкритие феновете го подозираха отдавна, но пак беше много яко да го видим как се разиграва. И нататък историята предвещава да бъде още по-яка...
Aз го следя, ама снощи бях толкова пиян като гледах епизода, че въобще не разбрах какво се случва.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Tue Feb 19, 2013 4:46 pm

Аз съм му голям фен на това сериалче. Ще каже някой, че е наивно, ама мен ако ме питате, то това е и идеята. Все пак говорим за детски приказки. :wink:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests