Once Upon A Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 02, 2012 10:58 pm

1.18

The plot thickens. :ninja:

Чудесни последни секунди. Ема и Мери Маргарет обаче продължават да се лутат като мухи без глави (ама да приемем, че в нашия свят поне Снежанка е прокълната да е доверчива балама - на Ема обаче не й личи, че е толкова печена в тежки ситуации, колкото я представиха отначало, добре че се сдоби със съюзник, че още малко и няма сама да може да си върже обувките).

Историята в приказния свят пък малко твърде изсмукана от пръстите ми дойде. Реджина не би трябвало да е толкова тъпа патка
Spoiler: show
да обвинява едно дете, че е било измамено от майка й, хем загря, че мама Кора е подготвила всичко от самото начало. Хайде да кажем, че в началото е била заслепена от болка и ярост, ама да гони карез на Снежанка всички тия години - не. Не ми се връзва.
Иначе Лана Парила и Робърт Карлайл все така рутят с всяка своя поява. :D

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Apr 03, 2012 9:51 am

Сългасен - очаквах нещо по-интересно в тази насока. Или поне някоя по-сериозна постъпка на вече малко по-порасналата Snow да е трън в очите на Реджина. Иначе епизода беше хубав. Ема не се ли усети още преди няколко епизода че Сидни все още работи за кметицата? Или беше показано само за зрителите, че нещо не помня. Беше ми странно как толкова доверчиво при донесената вазичка, най-малкото в началото поне уж се предпогаше че е оправна :P

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Apr 03, 2012 1:22 pm

Само за зрителите се разбра...
Иначе на мен това със Снежанка ми се връзваше идеално.
Spoiler: show
Нали в един от по-старите епизоди, май тоя за Ловеца, попитаха Реджина какво толкова й е направила Снежанка и нейният отговор беше "She shared a secret." То от промото си личеше, че майката на Реджина ще е някаква зла и като видях, че епизодът ще се казва "The Stable Boy" просто загрях какво точно ще се случи във флашбеците. Та от тази гледна точка ми дойде много логично. Пък и във всички флашбеци преди смъртта на баща й, Снежанка е показана като невероятно добричка и невинна, нямаше как да я направят съзнателно зла.

А за това, че Реджина я обвнивя... Всъщност е супер разбираемо. Ирационално и неправилно, но разбираемо, защото доста хора точно така реагират - изпълват се с омраза към невинен човек, вместо да се насочат към истинския злодей. Много читатели на Игра на тронове, включително и в този форум, все още обвиняват Санса за смъртта на баща й и казват, че ако тя си била "затворила устата вместо да припка при Церсей", всичко щяло да мине чудесно и затова Санса заслужава Джофри да я пребива и унижава. А в случая Реджина очевидно е по-свързана с конярчето, отколкото читателите с Нед Старк.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 03, 2012 6:08 pm

Докторе, аналогията ти с някои от читателите на Песента е леко неправилна, струва ми се. :)
Едно, че смесваш реални хора и художествени персонажи, друго, че това, което някой казва изнервено на думи, не винаги би искал да се случи наистина - да, включително като художествена случка. А и Реджина като личност е над нивото на въпросните читатели според мен.

В началото беше нормално да е бясна на Снежанка. Ама след всички тия години - тц. Куца й мощно мотивацията и туйто. Ама не е болка за умиралка, приемаме, че е чалната и айде. :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 23, 2012 8:37 am

1.19

Добре го извъртяха с писателя и Ръмпълстилтскин. Интересно защо ли писателят ще се окаже почти сигурно
Spoiler: show
Пинокио - получил живот с магия и го губи в свят, където тя отсъства. Ама съумя да лъже без да му порасне носът, та да видим. :mrgreen:
И действието като че ли ще се поускори, крайно време е. Само ми стана досадно, че Ема съобщава плановете си на противника, ама явно я правят честен рицар на правдата, който си предупреждава какво ще прави.


Впрочем финалният епизод на сезона е озаглавен
Spoiler: show
A Land Without Magic.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Apr 23, 2012 10:54 pm

Много беше як епизодът, традиционно си ми хареса :D
Съгласен съм със спойлера за писателя, според мен също натам върви историята и промото на следващия епизод също оставя такова впечатление.
Това с Ема ми хареса, защото си беше някакво смело изфукване, да видим натам ще успее ли да го подкрепи с дела.

Аз наистина искам да стане нещо супер голямо на филана на сезона. Нещо огромно, което се случва точно в последната минута и целия втори сезон да се занимава с последствията от него. Тип Lost :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 23, 2012 11:06 pm

Dr. Horrible wrote:Тип Lost :lol:
Стига да не завърши като него. :lol:

Сериозно - тоя род сезонни завършеци и другаде ги има, на прима виста се сещам за Fringe, защото го доглеждам сега. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Apr 25, 2012 9:37 pm

Блях. Бих предпочел ако ще има някакво ОГРОМНО събитие за финал на сезона, да е представено малко по-плавно, в противен случай по-добре да го няма :) Не съм против WTF финалите, но тук проблема ми - особено с конкретния епизод - е че кажи речи нищо не се случва. Да 1х19 беше чудесен епизод, но определено и по-добри сме гледали досега, и за пореден път историята тъпче на едно място и също място като цяло. При условие че остават още едва 3 епизода до финала се предполагаше да билдъпват вече нещо по-сериозно като стори арк към финала. Има го и момента как колкото и да са по-интересни паралелните аркове от приказния свят, те не внасят някъв особен съспенс в схемата (щото са предистория), а в реалния нищо интересно не е станало откакто Реджина ... направи каквото направи преди 10 епизода. Несъстоялото се убийство не го броя, беше ми леко досадно.

Впрочем май в 2 от оставащите епизода щяло да има Шапкаря :), което вслучая мисля, че е една чудесна новина.

За финал ми се струва че ще сътворят някоя дивотия тип да докарат бащата на Хенри, който е всъщност е сина на Голд или нещо от сорта.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 30, 2012 7:07 am

1.20

Егати. Тъпия. Край.

Ема хем не е засегната от проклятието, а се държи по-малоумно и от Дейвид. Как точно постъпката й в последната сцена ще й помогне да постигне целта си? Още повече, че тя самата в началото си изкарваше хляба с откриване на хора, които са нарушили закона.

А и не й е за пръв път - в 1.11, където се прояви като неопрадвано доверчива балама, сценаристите бяха същите: Иън Голдбърг и Андрю Чамблис. По-добре да ги разкарат от сценаристкия екип тия. Макар че и в последните няколко епизода Ема въпреки предполагаемо натрупания си професионален опит се държеше абсурдно доверчиво и неориентирано, писах за това по-назад.

Ръмпълстилстскин и Злата Кралица са ми 100 пъти по-интересни и смислени. За да спечели срещу тях, Ема ще трябва да ни бъде поднесена като грозното фентъзи клише на Добрия Герой, Който Печели Не Защото Го Е Заслужил, А Защото Така Трябва. Понеже до момента не е показала нищичко, което да оправдае евентуалната й победа, напротив.

Ако си Добър, нямаш нужда от допълнителни качества и умения. Доброто ще възтържествува, защото е Добро - ако трябва, ще метнем Деус Екс Махина. Не, благодаря.

Баси мързеливо написаната тъпня. Ема постепенно се превръща в достатъчна причина да ми опротивее сериалът. Хайде другите "добри" персонажи също са ми скучно еднопластови, но минават метър, защото приемам, че са тъпи баламурници заради проклятието, обаче Ема няма това оправдание. :roll:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 04, 2012 4:51 pm

Последния епизод беше интересен като цяло. Иначе съм съгласен че Ема се държи поредна серия като абсолютна патка, за която е интересно как е оцеляла там 27 години първо из щатската фостър кеър система, и послед като хедхънтърка или с там квото се занимаше (първо че май така и не ми стана ясно и второ не помня вече). Единствено, което е в нейна полза е, че Драскача определено подходи мн зле към цялата хава в гората и аз също ако ми бъде заявено нещо от типа на "Всички разчитат на теб за хепи енда им" бих изтрещял. Всъщност вероятно всеки би изтрещял ако му изсипят нещо такова така изведнъж. Друг е въпроса как точно Ема не беше точно неподготвена за такова разкритие.

Не съм мн сигурен и че ми хареса бек сторито на писателя - смисъл не че беше лошо или безинтересно, просто като че ли очаквах нещо по-интересно за този герой като цяло от това, което получихме. Изпълнението на Реджина с Дейвид също мисля да го прескоча, тя също май се беше подложила на същата лоботомия като вече споменатото по-горе пернато.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat May 05, 2012 12:19 am

На мен пък много ми хареса новия епизод, дори вчера го гледах за втори път :D

Ясно е, че това е сериал, в който добрите са прекалено добри и ще спечелят само защото са добри. И разбирам защо това може да бъде възприето като недостатък. Но аз и никога не съм виждал сериала по друг начин. Това все пак са си приказки, наивни са и точно в това им е чарът. Доброто ще възтържествува, защото така е редно, Злото ще се самоунищожи, защото то носи единствено разруха. Определено не е най-гениалната художествена идея евър, но пък няма лошо да има и един такъв сериал. Ако беше по-реалистичен просто нямаше да е толкова приказен.

Иначе историята на Пинокио ми хареса. Особено разговорът в гората беше феноменален, една от най-любимите ми сцени в сезона. Напомни ми за момента от Лост, в който Лок крещеше на Джак "Why do you find it so hard to believe?", а отказът на Ема да приеме ролята си на месия ми напомни на Бъфи в моментите, в които тя не искаше да бъде Избрана, не искаше да носи отговорност за целия свят... Дженифър Морисън беше страхотна, толкова силна лицева експресия, направо ми напълни душата.
Spoiler: show
- You're our only hope.
- Then you're all screwed.
Иначе действията й в самия край на епизода бяха очевидно ирационални и направо глупави, но не ги намирам за толкова невъзможни след силен емоционален момент и след като й казаха, че няма да може да си вземе детето легално. Точно в последната сцена тя ми изглеждаше направо нестабилна и ми се струва, че идеята в този момент е наистина да се стреснем от поведението й и да изкрещим срещу екрана "Неее, какво правиш, чакай, спри!!!" :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 05, 2012 3:28 am

Dr. Horrible wrote:Ясно е, че това е сериал, в който добрите са прекалено добри и ще спечелят само защото са добри. И разбирам защо това може да бъде възприето като недостатък. Но аз и никога не съм виждал сериала по друг начин. Това все пак са си приказки, наивни са и точно в това им е чарът. Доброто ще възтържествува, защото така е редно, Злото ще се самоунищожи, защото то носи единствено разруха. Определено не е най-гениалната художествена идея евър, но пък няма лошо да има и един такъв сериал. Ако беше по-реалистичен просто нямаше да е толкова приказен.
Ами на мен такова нещо не ми е интересно да гледам, а и от първите епизоди не бях с впечатление за нещо наивно и нереалистично, напротив.

Всъщност приказната част ми беше интересна точно защото не ми се струваше никак наивна и беше оригинално поднесена, а именно частта в съвременния свят е като на специално заведение с лоботомирани и двама-трима адекватни, в което почти нищо не се случва. Което ми задържа интереса за шепа епизоди, но за цял сезон ми се струва прекалено.

Специално персонажите с изключение на Мистър Голд и Реджина ме разочароват с всеки следващ епизод, начело с Ема, особено откакто стана шериф. Ако на това му викат развитие на главен герой, пас.

Просто в 1.20 при разговора в гората бях
Spoiler: show
"ЕЕЕЕ, НАЙ-ПОСЛ... Оооо, фак". :lol:
Ще изгледам оставащите два епизода от сезона да видя как ще завърши, но предвид досегашните 20 нямам големи очаквания. Оляха се с протакането, самостоятелните истории в подготвителния период ми доскучаха, а персонажите с изключение на двамата лоши вече не ме интересуват.

Като тегля чертата излиза, че нито историята ме вълнува вече, нито повечето персонажи. А поне едно от двете ми трябва, за да ме радва един сериал.

Язък за неоползотворения потенциал.
Дано нивото рязко скочи в последните два епизода, ама освен с магия, не виждам как би станало. :lol: Все пак надеждата умира последна, ама ако пак стане това от спойлъра ми, тегля шута. Някак ми се вижда логично да не стане, че си трябва НЕЩО да се случи за цял сезон, ама феновете вече правят догадки колко още ще се отлага - дали за края на тоя сезон или за втори по някое време.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 05, 2012 3:56 am

Ей, гледам пише се в тая тема, та рекох да видя за какво си говорите.

Аз сериала го отебах след трети епизод. Нито интригата ми беше интересна, нито героите, въобще не мисъздаде мотивация да го гледам. И сега като ви чета мненията, хептен не ми се гледа.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 07, 2012 5:27 am

1.21

Ема е пълното падение. Дето вика Армагедона, чудно как е оцеляла по сиропиталища и като ловец на глави. Въобще не се е калила, напротив - станала е мекушава и хленчеща лигла.

Абсурд и отврат.

А и краят на епизода пак не е гаранция, че ще повярва.
Spoiler: show
Макар че Реджина й подаде ябълковия пай направо от фурната и реално няма как да е турила отрова в движение, та се предполага, че Ема вече ще я поналегне съмнението.
21 епизода подготовка. Ужас. ОК, скептицизъм, нормално е от нейна гледна точка, ама фабулата се точи като петмез. Хайде малко по-живо вече.


Дори да качи нивото, тоя сериал най-много да ми остане в категория "става за едно гледане". Максимум.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon May 07, 2012 8:59 am

Погледни го откъм добрата му страна – поне те е разочаровало още в първи сезон и няма да таиш големи надежди години наред :D

На мен новият епизод ми хареса супер много. Страхотно начало с кошмара – най-после да видим тоталното отчаяние и безизходица на Реджина, да я видим в ролята на мишка, хваната в капана на собственото си проклятие. Ема също ме кефеше, хареса ми как извъртяха ситуацията и как Мери Маргарет и Арчи бяха всъщност гласа на разума. Кефи ме как Ема има доста трезва преценка, когато става дума за действията на другите – бягството на бременната Пепеляшка, бягството на Снежанка от затвора и т.н., и същевременно е неспособна да анализира собственото си поведение и грешки. Това ми се връзва много с предисторията й – тя и извън Сторибрук е била детектив/търсач на разни неща, тоест все някак е успявала да се изхранва с анализиране на поведението на другите, но собственият й живот не е бил чудесен – живееше си самотна и неудовлетворена, да не говорим как още на 18 се е захванала с някакъв съмнителен тип и му е родила дете в затвора… И аз съм убеден, че е отишла в затвора точно защото импулсивно е извършила някаква глупост. Така че това си е нашата главна героиня, тя никога не е била изпечен играч като Румпелщилцхен.
В приказния свят също беше доста радващо. И с флашбековете почти стигнахме до най-първата сцена от пилотния епизод. Сглобяването на пъзела беше много яко, хубаво го бяха направили, радвам се, че развитието в приказния свят беше така добре разграфено през целия сезон.
И сега ни остана само финалът… Не ми се иска да свърши :/
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests