Mass Effect 3

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Mar 24, 2013 2:59 pm

Не знам как успяхте да превъзмогнете кощунствения край на играта. Аз вече 3 опита правя да я преиграя, дори с всички DLC-та и пак не мога да се насиля. За сметка на това 1 и 2 ми влизат добре, както винаги. :neutral:

Преигравайки трилогията до 3-ката просто ярко контрастира лошото писане в последната част, и не само финала, ами почти цялата концепция за "the end of days", в която Шепард спокойно се разхожда из разни дискотечки и денски, като някакъв бастун.

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Sun Mar 24, 2013 4:12 pm

Не го мисли... честно. И аз мисля, че специално Citadel DLC е възможно най-нелогичното и абсурдно ДЛЦ евър. Но извън контекста на играта си е супер. Забавно е, има велики моменти със всички от екипа, струва си, защото ги виждаш в съвсем друга светлина и за хора, които играят главно заради персонажите си е златно...

А оригиналния край на играта просто отказах да го приема. За мен не съществува. :lol: Имам си там някакъв headcanon и това е... :roll:
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Mar 31, 2013 7:12 pm

хехе, идеен косплей ;) и много идиоти :)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Apr 15, 2013 2:13 pm

Аз я преиграх ... с новите DLC-та и разширения край нещата са по-поносими. Единствено синтезния край си седи като малоумен.

Другото което установих е колко противен си остава комбата ... скука, безумие и клечане.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Sep 10, 2013 4:20 am

Минах най-накрая Mass Effect 3!

Следват спойлъри, ако някой се притеснява...



Първо да кажа - не съм съгласен, че краят е боклук, било то в оригинален или разширен вариант. Че има дупки, през които може да мине цялата Цитадела - има. Че е далече от обещанията на Bioware - факт. Но със сигурност не е ебати драмата, за която се вайка народа.
Тези, които просто искат Шепърд да им е жив, органичен и доволно да си прави малки Шепърдчета - еми сори, но това е край без тежест. Или да го кажа с други думи - в контекста на тази поредица не може хем да е безплатен хепи енда, хем да има масивен ефект.
Изборите много напомнят за тези в оригиналния Deus Ex (макар че са опростени по подобие на Human Revolution). Естествено, това е правено и по-добре (тук реално имаше 3 идентични кътсцени с минимални разлики според избора), но не смятам, че с нещо обезсмиля 100-те часа цъкане. В края на краищата това бяха 100 наистина страхотни часа.
На мен най-много ми хареса завършека със синтезата между другото. Не че е много ясно как работи. :mrgreen: Една промяна, която бих направил в него, е как Джоукър някак успява да пилотира Норманди извън обхвата на зелената вълна и екипажа запазва органичността и синтетичността си, оплесквайки целият план за галактически мир и разбирателство. В краят с унищожаването на синтетиците пък би било добре все пак да покажат и цената на решението - измирането на всички гети, EDI и прецакването на всички космически кораби и т.н. в галактиката. В сегашния му вид си стои като най-малоумния вариант.

Иначе играта беше под нивото на първите две. Интеракцията със света и персонажите в него беше прекалено ограничена и постна. Битките бяха страхотни на места, но вкарването на мултиплейър тип нива в сингъла е доста не на място според мен. В това отношение нищо не може да бие Mass Effect 2 и невероятните му мисии, кулминиращи в епиката накрая. Не че Лондон беше лошо ниво, просто нямаше нищо специално в него, ако не броим ръшкането с повече мега мощни противници едновременно. А и го има моментът, че преди все пак повече миксвах екипа, а сега има само едно струващо си комбо - Лиара и Гарус. Солджърите са скука, а EDI и Тали са малко слаба бира в повечето ситуации. Оръжията са по-разнообразни, но пак повечето са безсмислени и кефът от откриването на нови варианти отмира към средата на играта.

В края на краищата Mass Effect 1 си остава частта с най-добра история.
Mass Effect 2 има най-добрия геймплей със страхотни битки и мисии.
Mass Effect 3 е по средата.

Но това, че ME3 е по-слаба игра в никакъв случай не означава, че не е много, много добра. Поредицата определено е една от най-титаничните в историята на гейминга!

8.5/10

п.п. За малко да пропусна - много е разочароващо, че Шепърд не си направи групов секс със всички на борда. Мега анти-климактично е и ограничава избора!!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Sep 10, 2013 9:33 am

хехе за послеписа - Цитаделата длц-то е най-близко до това интимно усещане между персонажите без да има секс. Щеше да е доста епично там една оргия в апартамента ама не са посмяли уви :D. Изобщо dlc-тата на тая поредица са масивно яки.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 10, 2013 9:44 am

Нали се сещаш че след като Wrex свърши със него Шепърд няма да може да си седне на галактически спасяващия задник поне две седмици.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Sep 10, 2013 9:50 am

the things we do for love ;p Е технически и Тали е ходещ презерватив ама... както и да е тва си е поредица дето носи на преиграване и така :).

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Sep 10, 2013 10:23 am

Поредицата поне за мен умря след първата доста добра игра, двойката с целия си смотан рибуут и още по-смотан финален бос с нищо не ме впечатли, а тройката при все някои доста епични мисии ме разочарова с изнасиленият си край и директно чопнатите от Деус Екс избори, които просто стояха глупаво там. Сори, но за мен няма нищо титанично в цялата поредица. Единицата сигурно бих я преиграл някога, но останалите - мне :D

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Sep 10, 2013 11:15 am

Xellos wrote:Изобщо dlc-тата на тая поредица са масивно яки.
Баце, найш кога ще дам 15 долара за липсващата половина от интеракцията с персонажите, при положение че за толкова човек може да си купи няколко цели игри на Steam... Аз на EA вече отказвам да им давам пари за такива неща просто за принципа.

Яки DLC-та последните години правят почти само Bethesda.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 10, 2013 11:22 am

Ми при Dishonored струващ 60$ със 9 мисии, за 10 долара получаваш 3. Просто дават добро value for money.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Sep 10, 2013 12:37 pm

Да бе аз щото съм дал пари за тях :D. В комплекта дето закупих 3те има само дреболии и вариантите на края включени. Стига им толкоз пари и от мен определено. Което не пречи на ДЛЦ-тата да са ЯКИ. Цитаделата си има и Арена и миниигрички да си джитка човек, не само лафове и мисия. Не виждам толкоз проблем да си ги свали човек да ги види, определено променят доста 3ката.

Dishonored не можах да го изтърпя да го изиграя, добре че нямах пари да го зема тогава :).

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 10, 2013 6:39 pm

Тройката е най-добрата, всеки който твърди, че измисления кашонен геймплей с нулево разнообразие в противникови тактики в двойката е по-добър от тройката където ти идваха комбинации врагове и престрелките бяха адски динамични може да си скъса геймърската книжка :roll:

Аз прочее играх с всички комбинации и смея да твърдя след 3 превъртания, че няма такова нещо като Гарус + Лиара са най-добрите. Особено Вега и Аленко изграха Лондон на insane сами - аз само вървях зад тях и съпортвах.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Sep 10, 2013 9:05 pm

Аленко ми умря преди две игри (следващият път Ашли така яко ще я пожертвам въпреки tits, че няма да разбере какво й се е случило).

Основният ми персонаж е солджър, така че Вега няма смисъл там. И тъй като 90% от хората играят солджър, ползват Garrus + Liara. Ако ти си със съпорт персонаж, нормално е да съпортваш... :) Освен това в тройката тез двамцата са по-интересни персонажи от останалите принципно (и EDI кефи долу-горе, но в мелетата ми е много никаква). Естествено всички останали ги пробвах многократно, но накрая просто спрях да се занимавам. В групата трябва да има биотик, за да има каквато и да е забава, и този път изборът е много малък, ако си без Аленко. 100% тек (Тали) пък е слаба бира срещу всичко освен гети, но Гарус е перфектен хибрид с якото снайпене и пържене на щитове.
А за краят на Лондон, когато ти изсипват по половин дузина от най-мощните bullet sponge-ове просто не ти вярвам.

Колкото до геймплея в 2 и 3 - въпрос на лично мнение е. На мен 3 ми доскуча в последната третина, а 2 - определено не. Това е отчасти заради самите нива, отчасти заради оръжията, отчасти заради враговете и до голяма степен заради мега мижавото разнообразие от персонажи. Преди имахме 12, от които 2 от DLC (1 безплатно), сега изведнъж се оказахме с 6 + 1 DLC (платено)?! Да не говорим, че са всичко, но не и колоритни. Хванали са всички възможно най-хуманоидни екземпляри, има цифром и словом ЕДИН биотик, ако не си спасил Кейдън навремето или не си снесъл още 10 долара за DLC. Това срещу ТРИМА с тек, които присъстват без каквито и да е уговорки. Мега неадекватно е просто.
Last edited by AlDim on Tue Sep 10, 2013 9:28 pm, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 10, 2013 9:22 pm

Ако щеш вярвай - и без това пишеш в типичния си стил - последна инстанция :lol: макар, че половината ти наблюдения не отговарят на геймплейната действителност. Ашли също я имах в отбора - също е много силна комбинация с Вега макар и с една идея по-слаба от Кейдън.


За разнообразната двойка в която всеки енкаунтър се състоеше в залягане зад първия кашон и подаване отвреме навреме мисля да си замълча
:lol: :lol: :lol:

Все тая, не ми се спори по темата.

За финала съм с теб - издразни ме леко но нищо фрапиращо.

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 16 guests