Gaming trends and expectations - 2012 edition.

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Jun 16, 2012 9:03 pm

Ами не, сам си я сглобявах машината на база актуалните ми тогава познания и тогавашен бюджет. 3870 видео, amd 6000 + и две Хипер Екс рамчета по 2 гиги на 800 hz и всичкото това на m3a78-eм дъно. В тогавашните времена с тогавашните ми пари и познания по актуалният за тогава хардуер - толкоз. Без да се налага да пускам теми по форуми точещи се 30 страници (намигване към Данте). Не съм от форумните юпита с по 2000 лева заплати все пак :wink:

Само да кажа, че тогава тази карта беше единственото по-мощно нещо от 8800 на invidia. Беше напълно достатъчно да ми запълни беклога и да покрие всичко за няколко години напреди. По презумпция реших, че MW 3 няма да ми тръгне защото can you run it май ме излъга, че процесора ми е немощен за нея.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jun 16, 2012 9:10 pm

А аз вчера си подкарах Lotus от 88-а :) Кой козоладжия може да подкара нещо от онези години на немодифициран хардуеър от сегашната генерация. Това винаги ще бъде най големия коз на PC =то.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jun 16, 2012 9:12 pm

За 0.0001% от хората които ги ебе за това със сигурност е огромно предимство.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Jun 16, 2012 9:13 pm

The Dragon wrote:А аз вчера си подкарах Lotus от 88-а :) Кой козоладжия може да подкара нещо от онези години на немодифициран хардуеър от сегашната генерация. Това винаги ще бъде най големия коз на PC =то.
Е да ти имам логиката братче. Не мога да си ползвам auto cad-a на конзолата, дай да я изхвърля тогава
Xbox live не дава ли голямо разнообразие на разни ретро заглавия? Не съм го ползвал отдавна :lol:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Jun 16, 2012 9:21 pm

Razaelski wrote:Ами не, сам си я сглобявах машината на база актуалните ми тогава познания и тогавашен бюджет. 3870 видео, amd 6000 + и две Хипер Екс рамчета по 2 гиги на 800 hz и всичкото това на m3a78-eм дъно. В тогавашните времена с тогавашните ми пари и познания по актуалният за тогава хардуер - толкоз. Без да се налага да пускам теми по форуми точещи се 30 страници (намигване към Данте). Не съм от форумните юпита с по 2000 лева заплати все пак :wink:

Само да кажа, че тогава тази карта беше единственото по-мощно нещо от 8800 на invidia. Беше напълно достатъчно да ми запълни беклога и да покрие всичко за няколко години напреди. По презумпция реших, че MW 3 няма да ми тръгне защото can you run it май ме излъга, че процесора ми е немощен за нея.
Значи, ако 3870 е била актуалната ATI карта, то преди "малко" повечко от 3 години си го сглобил това PC. :) И на тази карта Диабло 3 трябва да ти лети. MW3 също.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat Jun 16, 2012 9:28 pm

Amikae wrote:
Razaelski wrote:Ами не, сам си я сглобявах машината на база актуалните ми тогава познания и тогавашен бюджет. 3870 видео, amd 6000 + и две Хипер Екс рамчета по 2 гиги на 800 hz и всичкото това на m3a78-eм дъно. В тогавашните времена с тогавашните ми пари и познания по актуалният за тогава хардуер - толкоз. Без да се налага да пускам теми по форуми точещи се 30 страници (намигване към Данте). Не съм от форумните юпита с по 2000 лева заплати все пак :wink:

Само да кажа, че тогава тази карта беше единственото по-мощно нещо от 8800 на invidia. Беше напълно достатъчно да ми запълни беклога и да покрие всичко за няколко години напреди. По презумпция реших, че MW 3 няма да ми тръгне защото can you run it май ме излъга, че процесора ми е немощен за нея.
Значи, ако 3870 е била актуалната ATI карта, то преди "малко" повечко от 3 години си го сглобил това PC. :) И на тази карта Диабло 3 трябва да ти лети. MW3 също.
Казах ти, че за MW 3 ме подведе can you run it. Дибло тройката си лети доста добре. Понякога лаги заради липсата на рам, все пак със Ундоус 7 съм. Компа го сглабях преди 3-4 години, изобщо не помня колко точно. На този етап предпочитам конзолата. Напоследък повече споря със хора по интернет отколкото да играя игри :oops:

Аре да коментираме вече E3то, че стана банално конзоли вс компютри

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Jun 16, 2012 9:53 pm

Все едно има нещо интересно за коментиране от това Е3 ...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 17, 2012 2:49 am

Преди малко гледах Пахтър който каза че има масова тенденция всички разработки на игри да станат 3д в близките 2 години (за да може да продават телевизорите може би). Прогнозата е че имплементацията 3д-то от сульо и пульо ще изяде очаквания иначе скок в графиката.
Също каза че ако се вдигне рязко качеството на графиката игрите ще станат два пъти по-скъпи от сега за разработка което не е възможно да се избие със сегашните продажби. В момента една игра ААА трябва да продаде 1.5 милиона за да избие парите и чак тогава почва да печели, а с по-скъпата разработка ще трябва да продава 3 милиона което значи че 80% от заглавия ще останат под летвата.

Free to play е опция възможна само за ММО заглавия без кой знае каква графика. Иначе инвестицията става прекалено дългосрочна.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jun 17, 2012 3:07 am

Т.е вече огромно раздутия балон на ААА заглавията е на път да се спука окончателно и има силна вероятност да се върнат нещата към нещо по-нормално, със нормални, не-AAA заглавия които не се опитват да покриват най-малкия общ знаменател, както и засилена инди/мобилна разработка на не-претенциозни игри. В момента в който шефчетата на ЕА почват да обясняват как Dead Space 3 трябвало да продаде 5 милиона бройки за да са напечалба, и студиа (BigHuge/38Studios) фалират след сравнително успешно, но не чак феноменално заглавиe като KoA:Reckoning значи нещата са хипер зле в гейм индустрията, а появата на нови, малки, независими студиа за (предимно) мобилни заглавия едва ли не всеки ден далеч не е случайна.

Не виждам защо F2P модела да е приложим единствено към MMO заглавия.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 17, 2012 3:11 am

А ти как си представяш Kingdoms of Amalur F2P с висящи дългове и лихви докато чака да си избие парите с подаяния ?

На тази концепция могат да останат само фирми много добре с финансите и соестили достатъчно за да си позволят инвестицията - тоест забрави за нещо оригинално , ще се залага само на 100% сигурност.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 17, 2012 3:27 am

Покрай цялото това AAA фиаско, игрите не са мръднали изобщо. Пари и пари се наливат и после се търсят масивни печалби, и всичко се монетизира. Заслужилиса са си гадната съдба. Да фалират.

Умирам от яд, че си купих Диабло 3 в момента. За това си признавам, Радо, прав беше, изобщо няма значение колко часа съм играл играта, като в крайна сметка тя е един боклук. Ей го на Torchlight 2 си я купих за 19 евро. Играта няма някакви огромни претенции, но са обещали едни неща и се опитват да ги направят, и се е получило добре, ако съдим по бедата. И на края ще се окаже, че игра направена от 30 човека студио, разпространявана само онлайн на 1/3 от цената на Диабло 3, е всъщност доста по-добра от Диабло 3. Едно другарче го слушах по скайп, докато пробваше бетата на Torchlight 2 и и се изкефи доста, а час преди това се бъхтеше в Диабло 3 и ме питаше "не трябва ли игрите да са забавни и интересни за игра?".

Ама доста балони взеха да се пукат последно време. Mass Effect 3/BioWare, Diablo 3/Blizzard, Max Payne 3/Rockstar, Resident Evil: RC + 6 и т.н. помии. Нека. :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 17, 2012 3:34 am

Как точно се пукат като са на огромна печалба точно изброените?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 17, 2012 3:43 am

RRSunknown wrote:Как точно се пукат като са на огромна печалба точно изброените?
Пукат се, защото буквално убиват хайпа по брандовете си. И примерно след епичният фейл на МЕ3, Dragon Age 3 ще страда зверски, а той пострада зверски вече и от DA2. Хората си купуваха тези игри на базата на хайп и лъжи. В момента Близард се пържат с Диабло 3, защото AH-то се оказа тотален провал, а те цялата игра за него направиха, а и играта им е скучна и хората вече спират да я играят. Почти всички мои познати спряха и вече си раздават акаунтите на приятели да разцъкват, и приятелите им вече взеха да спират. :lol:

Едно приятелче си разпродава итемите на героя през моя акаунт и се мъчи да си избие кинтите, дето е дал за играта. Жалко е и няма да им се размине тоя провал при бъдещи заглавия. Както и на Capcom няма да им се размине погребението, което приготвят на RE франчайза.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jun 17, 2012 3:57 am

Reckoning не си го представям изобщо - смисъл че не съм го играл, за да кажа компетентно мнение как да се пласира играта като F2P. Което не значи че не може да се направи - с примерно някаква основна част ти е безплатна, и щом ти харесва, си взимаш разен допълнителен кънтент. А т.нар. подаяния са голям драйвинг форс, ако хората са доволни от играта, могат да бъдат и "щедри" като подкрепят екип, който смятат че си е свършил работата както трябва, за разлика от меко казано изнудваческата в днешно време практика на Day 1 DLC и заключен на диска уж "downloadable" съдържание. Естествено, тоя модел няма да е за всеки, особено за мастодонитите от типа на EA, АктиБлиз и компания.

EARPG, примерно, от кое точно са на печалба? От DA2, който може и да е избил разходите, но тотално погреба иначе не лошия франчайз? От фиаското TOR, който уж щеше да е на приход и с 500К ненормалници вързали се с месечна такса, а няма и 6 месеца и вече почна да се приказва за минаване към F2P, което уж не било в идеята на играта? Или с ПР катастрофата ME3, която май масово отказа народа и от този им франчайз? Може да не са на загуба от въпросните игри, но след като дори фенбойчета гледам са почнали да се отричат от тях, значи никак не им е розова работата.

Capcom скоропостижно заслужават да умрат в кофите, за мен основно защото на този етап нямат намерение да правят english рилийз на последния Ace Attorney :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 17, 2012 9:24 am

Ей, ама големи бизнес разбирачи сте :lol:
Last edited by RRSunknown on Sun Jun 17, 2012 9:40 am, edited 3 times in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests