Gaming trends and expectations - 2012 edition.

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sun Jun 17, 2012 9:26 am

armageddon wrote:Capcom скоропостижно заслужават да умрат в кофите, за мен основно защото на този етап нямат намерение да правят english рилийз на последния Ace Attorney :)
Capcom - точно в този момент би трябвало да са заслужили място сред най- добрите.
През месец май излезе и Dragon's Dogma - която уникално съчетава в себе си най-доброто от JRPG и класическото западно в огромен отворен свят. Засега е само за PS3 и 360, но предполагам, че при достатъчно интерес, ще мине по пътя на Dark Souls.
Ето един пример за ново AAA заглавие, което не се вписва в общия упадък наблюдаван напоследък.

Бях решил да отложа покупката на D3, но колкото повече минава време, мисля, че ще мога да мина без нея.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 17, 2012 1:07 pm

RRSunknown wrote:Ей, ама големи бизнес разбирачи сте :lol:
Гледам всеки втори пост ти е такъв. "Абе големи разбирачи сте лолооо". Ставаш смешен вече.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 17, 2012 5:53 pm

Дали ти ставам смешен на тебе е без никакво значение.

Имам самочуствието че следя глобално бизнеса от всички гледни точки от години и съм направил не е една или две правилни прогнози.


От друга страна ти беше човека който твърдеше че Айон ще убие WOW, че Диабло 3 е мед и масло, че Драгън Ейдж 2 била супер и т.н. след което като мине известно време си променяш мнението .

Разбери не си ти капацитетът, който да анализира как върви бизнеса и кой пропадал. За тая цел фирми като Блзиард си имат специалисти по маркетинг, по потребителско изживяване и какво ли още не които правят изследвания и в резултат на тях прилагат бизнес решенията си.

Хора, които са ги учили задълбочено тия работи, за разлика от редовните бг спецове по всичко , които ги наричат "идиоти.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 17, 2012 6:29 pm

Нямам претенции да съм капацитет на каквото и да е. Но за някои неща не е нужно да бъда. Човек определено може да се подлъже от доста неща, но няма да се подлъгва вечно. За мен точно това се случва в момента. Сега BioWare и Blizzard, примерно, си мислят, че бурята ще отшуми и на следващия им релийз нещата ще са си пак по старому. Аз лично не вярвам, че ще бъдат. Поне за мен няма да бъдат. И ще трябва да се потрудят доста повече за да получат парите ми отново. Защото гейменето започва да става все по-скъп лукс последно време, а аз не виждам основания да е по-скъп, напротив качеството на заглавията и фенсървиса са значително по-зле, отколкото преди години, когато студията си скъсваха задниците за да задоволят клиентите си с бюджети в пъти по-малки от сегашните.

Като бях хлапе дърпах игри от Арена/Замунда, след това започнах да си ги купувам, макар че нямах много пари, сега имам пари, но отново съм започнал да тегля от тракерите. И се радвам, че имам тази възможност. Max Payne 3 беше поредната игра боклук, която пиратствах, играх 10 минути и изтрих, защото просто беше зле. Всички ААА заглавия от тук нататък ще играя пиратски и само тези, които харесам ще си купя, след като съм ги изиграл вече безплатно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 17, 2012 9:48 pm

Всяко изказване на категорично мнение без съмнение е претенция за капацитетност темата. Един зъболекар няма нужда да казва как си представя или как според него се вади зъб а просто ще каже как се правил.

Съответно като спускаш някакви прогнози за бизнес развитието на гейминга или мнение за някаква игра без да си даваш труда да прилагаш някакви документирани доказателства, примери или разсъждения по темата се предполага че си разучил в дълбочина за какво говориш.


Без изобщо да се заяждам, просто ще ти дам пример защо не си се доказал като човек който може да спуска такива мнения на доверие (за разлика то Алдим например който многократно ме е оборвал със статистики).

От DA2, който може и да е избил разходите, но тотално погреба иначе не лошия франчайз?
Tue Mar 08, 2011 8:52 pm
Още в първия час, играта е много класи над 1-цата. Битките са интензивни(на Hard), уменията се чувстват(и са) полезни, движенията на персонажите в битка са мега задоволителни сравнени с чистата скучнотия на 1-цата. Клоновете за развитие са направени много елегантно и изчистено от излишни безползени шитни. Диалог системата на МЕ е с класи над старата.

Забавно ми е как просто чакаш и искаш някой да ти каже колко е зле играта, вместо да пробваш сам

Изобщо DA1 изглежда крайно несериозно поставена до 2-ката

Wed Mar 09, 2011 12:25 pm
Иначе играта си е солидно по-добра от единицата

Thu Mar 10, 2011 3:06 am
Играта си ме кефи стабилно

Иначе щеше да е чиста 10-ка

Явно се вижда как си се поддал на хайпа (против който плюеш) и като си "изтрезнял" си си сменил мнението.


Моите постове са били два (набедени за хейтърски както винаги)
Ясно - вече не съжалявам че нямам пари и си чакам Скайрима. Приятна игра.
и
Както казах преди видно е че целия ресурс на свободни хора сигурно е насочен към Олд републик и Мас Ефект 3 и тези които са останали за ДА2 просто са изнемогнали.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 17, 2012 10:07 pm

:lol:

Ти избра баш DA2, да ме цитираш. Аз стоя зад думите си. DA2 е по-добра от DA1, даже доста по-добра. Но играта е зверски ръшната и има ужасно много технически недостатъци и недомислици(гадинки падат от небето?!). И въпреки тях играта ми харесва повече от 1-цата.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jun 18, 2012 9:34 am

RRSunknown wrote: Също каза че ако се вдигне рязко качеството на графиката игрите ще станат два пъти по-скъпи от сега за разработка което не е възможно да се избие със сегашните продажби. В момента една игра ААА трябва да продаде 1.5 милиона за да избие парите и чак тогава почва да печели, а с по-скъпата разработка ще трябва да продава 3 милиона което значи че 80% от заглавия ще останат под летвата.
Това е булшит. Писането на код никога не е било толкова лесно, достъпно и евтино. Абсолютно всеки елемент за разработка става по евтин с годините. Им по добри и по производителни инструменти. Цената за разработка на игрите трябва да пада.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 10:35 am

Amikae wrote::lol:

Ти избра баш DA2, да ме цитираш. Аз стоя зад думите си. DA2 е по-добра от DA1, даже доста по-добра. Но играта е зверски ръшната и има ужасно много технически недостатъци и недомислици(гадинки падат от небето?!). И въпреки тях играта ми харесва повече от 1-цата.
Понеже Драгън-ът е писал за булшит - ей това е булшит. Драгън Ейдж 2 е толкова масиран и направен за доене на заблудени фенове конвейерен ФЕЙЛ, че чак лошо ми става, хем аз често съм заклеймяван тук като Байоуеър фенбой. В мини-ревюто ми съм написал подробно защо смятам така.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jun 18, 2012 10:41 am

Аз всъщност не мога да кажа че ДА2 тотален шит. Просто не можах да продължа да играя след първия час, толкова зле беше. Но доколкото чувам нататък не ставало по добре.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 18, 2012 12:29 pm

The Dragon wrote:
RRSunknown wrote: Също каза че ако се вдигне рязко качеството на графиката игрите ще станат два пъти по-скъпи от сега за разработка което не е възможно да се избие със сегашните продажби. В момента една игра ААА трябва да продаде 1.5 милиона за да избие парите и чак тогава почва да печели, а с по-скъпата разработка ще трябва да продава 3 милиона което значи че 80% от заглавия ще останат под летвата.
Това е булшит. Писането на код никога не е било толкова лесно, достъпно и евтино. Абсолютно всеки елемент за разработка става по евтин с годините. Им по добри и по производителни инструменти. Цената за разработка на игрите трябва да пада.
Писането на код може да поевтинява и програмистите да не се увеличават но графиката не се прави само от тях а от художници и дизайнери. Всеки който се е занимавал поне малко с 3д графика знае колко времеемко става увеличението на детайлите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jun 18, 2012 4:44 pm

http://www.winsupersite.com/article/pau ... box-143461

Ако това е вярно следващия бокс е интетесен. А този 10 годишен лайвспан е базумен.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 18, 2012 5:13 pm

Ако нямаше финансова криза сигурно щяха вече да пуснали некст джена.

Няма да се учудя ако си пуснат хардуера на изплащане с такси като телефоните за се струва хем евтино на потребителите , хем да си избият парите.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jun 18, 2012 7:36 pm

Muad_Dib wrote:
Amikae wrote::lol:

Ти избра баш DA2, да ме цитираш. Аз стоя зад думите си. DA2 е по-добра от DA1, даже доста по-добра. Но играта е зверски ръшната и има ужасно много технически недостатъци и недомислици(гадинки падат от небето?!). И въпреки тях играта ми харесва повече от 1-цата.
Понеже Драгън-ът е писал за булшит - ей това е булшит. Драгън Ейдж 2 е толкова масиран и направен за доене на заблудени фенове конвейерен ФЕЙЛ, че чак лошо ми става, хем аз често съм заклеймяван тук като Байоуеър фенбой. В мини-ревюто ми съм написал подробно защо смятам така.
Имай предвид, че за мен DA1 не е особено силна игра. Играта ме отегчи някъде на половината и си беше тегавка за доиграване. А тактиката в битките липсваше в общи линии, дори на най-високата трудност. DA2 напук на всичките си кусури, има много по-ангажиращ и приятен кьотек, в който на високите трудности трябва сериозно да се замисляш как и какво правиш. Това за мен направи играта много по-поносима от 1 и ако трябва да избирам сега коя от двете да преиграя, ще преиграя 2-ката.

За да бъда по-ясен в мнението си за двете игри.

DA1 - 6.5/10
DA2 - 7/10

И двете игри имат масивни кусури и смърдят в сравнение с кое да е класическо RPG.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 8:23 pm

Глупости, DA1 е МЕГА и с последното си мнения просто ме отчая.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jun 18, 2012 8:28 pm

Мега какво е DA1? Караш ме да обиждам играта, а не ми се иска. Просто е посредствена, особено на фона на всички предишни RPG-та на BioWare от този тип. Изобщо не мога да я поставя до KOTOR/BG1,2/NWN.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests