Minecraft

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Nebulas
Farmer
Posts: 67
Joined: Thu Dec 22, 2011 2:10 pm
Location: Plovdiv

Minecraft

Post by Nebulas » Thu Dec 22, 2011 2:25 pm

Minecraft е sandbox тип игра с минимални изисквания и неограничени възможности. Ако трябва да я представя на тотални ламери бих казал - LEGO в компютърен вариант. Играта поддържа 2 режима - Survival (започваш на чисто, събираш ресурси, крафтиш, правиш струваш и гледаш да не умреш) и Creative (разполагаш с неограничени ресурси/предмети и само строиш интересни сгради, механизми или цели светове).

Интересно ми е дали сред такива заглавия като WOW, LOL и WTF някой е попаднал и на тази игра?
"Information is the most dangerous explosive known to mankind!"
J.Horovitz

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Dec 23, 2011 6:37 am

Добре дошъл. Now get off your high horse. :mrgreen:

Всички тук сме запознати с феноменът Minecraft. И на играта е доста лесно да "попадне" човек предвид гигантическата й популярност и милионите продадени копия. Сиреч отдавна не е ъндърграунд занимание.

Иначе тя не е мой тип зарибявка. Последните години имам прекалено малко свободно време, за да го потурчвам по този начин.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Dec 23, 2011 8:45 am

Количеството загубено време за това може да се оправдае ЕДИНСТВЕНО ако го правиш за портфолио при кандидатстване с екстериорен дизайн :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Dec 23, 2011 9:45 am

Всъщност е адски фън, донякъде по интересна дори от старите TiM-ове. Но трябва да и оправят графиката.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Nebulas
Farmer
Posts: 67
Joined: Thu Dec 22, 2011 2:10 pm
Location: Plovdiv

Post by Nebulas » Fri Dec 23, 2011 10:55 am

Като се замисли човек няма игра дето да не е загуба на време. По изключение някой игри освен забавление развиват и мисленето като неспецифичен за българина процес. Или креативността. Та някой от вас да е "екстериорен дизайнер"?
"Information is the most dangerous explosive known to mankind!"
J.Horovitz

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 23, 2011 11:09 am

Ми отдавна му се каня на Майнкрафта, ама се нещо по-интересно има. Преди съм поразцъквал second life и не е лоша концепцията на този тип светове, но в компания само или като портфолио наистина :).
:ninja:

User avatar
Nebulas
Farmer
Posts: 67
Joined: Thu Dec 22, 2011 2:10 pm
Location: Plovdiv

Post by Nebulas » Fri Dec 23, 2011 11:18 am

Xellos wrote:Ми отдавна му се каня на Майнкрафта, ама се нещо по-интересно има. Преди съм поразцъквал second life и не е лоша концепцията на този тип светове, но в компания само или като портфолио наистина :).
Наистина има огромна разлика между соло игра и игра на сървър, където малко или много трябва да се съобразяваш с други хора. В Youtube има доста клипчета от типа "ето така се прави" - аз препоръчвам канала на Etho. Ако искаш да разгледаш играта на сървър и да видиш какво правят хората, кажи - в момента съм си намерил прилично BG сървърче.
"Information is the most dangerous explosive known to mankind!"
J.Horovitz

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Dec 23, 2011 12:33 pm

Нелоша концепция, но наистина е загуба на време в най-чистата й форма. Ако искаш да твориш прави модове на игри или направо се захващай с gamemaker. Тва не е игра а жив къртовски труд.

Достатъчно съм си играл с warcraft 3 world editor-а и вече не ми е чак толкова интересно
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Nebulas
Farmer
Posts: 67
Joined: Thu Dec 22, 2011 2:10 pm
Location: Plovdiv

Post by Nebulas » Fri Dec 23, 2011 12:55 pm

Martix wrote:Ако искаш да твориш прави модове на игри или направо се захващай с gamemaker.
Да уточня - аз съм специалист продажби B2B. Не мога да работя с никакъв графичен софтуер или да програмирам. Имам огромното желание да се занимавам със създаването на икономически модели и crafting системи за игри, но няма кой да ми плаща за това. Minecraft е загуба на време, но и едно малко удоволствие за човек като мен, който обича да създава неща. Ако се бях родил преди 500 години вероятно щях да съм ковач - в днешното общество ... както казва чичко Ози - Whatever gets you through.
"Information is the most dangerous explosive known to mankind!"
J.Horovitz

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 23, 2011 2:24 pm

Абеее ако имам време по скоро бих си припомнил редактора за нива за Thief отколкото майнкрафта, който макар да е някакво носталгично ретро вече не ми е графиката съвсем по вкуса.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests