ДО АДА И НАЗАД

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
BlackHeart
Commoner
Posts: 33
Joined: Wed Dec 07, 2011 8:02 pm

ДО АДА И НАЗАД

Post by BlackHeart » Wed Dec 07, 2011 8:22 pm

Image

Тъмните принцове на българския хорър се събират, за да ви поднесат един страховит сборник с разкази на ужаса!

Насладете се на 31 диаболични истории, излезли изпод перото както на утвърдени имена в жанра, така и на многообещаващи млади таланти!

Сред 23-имата участници се нареждат майстори като:

Адриан Лазаровски – преводач на Стивън Кинг, Хауърд Лъвкрафт, Дийн Кунц и други, автор на емблематични хорър разкази, както и на романите "Завладей българите!" и "Завладей българките";

Александър Драганов – председател на Националния Клуб за Фентъзи и Хорър;

Александър Перентидис – автор на научнофантастичния роман "Метеора";

Благой Д. Иванов – Крал на Зомбитата, Доктор Хорорис Кауза и изтъкнат познавач на диаболичното изкуство в киното;

Божидар Грозданов – неколкократен лауреат на фестивала „Таласъмия“, автор на романа „Господари на мрамора“ и на сборника "Неподвластните";

Бранимир Събев – двукратен лауреат на голямата награда на СУ "Св. Климент Охридски", автор на сборника с разкази "Хоро от Гарвани";

Владимир Сунгарски – автор на множество фантастични разкази, както и на книгата „Златният дъжд. Три мистерии от античността”;

Ивайло Иванов – един от най-награждаваните съвременни български писатели, автор на сборника "Наследници";

Иван Атанасов – преводач на Клайв Баркър и Дейвид Морел; автор на шокираща кратка проза;

Иво Казар – автор на хорър-романа „Господарят на Сърпа”;

Мартин Ангелов – или Циничния Елф, както се подвизава в мрежата. Един от най-популярните родни блогъри;

Rogger Dojh – финалист за голямата награда на фондация „Вик” за 2005 г с книгата си "Сезон за лов на диви кучки";

Петьо Ангелов - преводач на Айн Ранд и Леонардо да Винчи, номиниран за награда "Хеликон" за романа си "Прагът";

Спасимир Тренчев – автор на трилърите „Апартаментът“ и „Тъмен тласък“

и още много други, събрани на 436 страници.

Корица и илюстрации: Петър Станимиров
Съставители: Бранимир Събев, Адриан Лазаровски, Благой Д. Иванов
Предговор: Петър Кърджилов

Търсете на Панаира на Книгата в НДК на щандовете на издателства "Ибис", "Весела Люцканова", "Софтпрес", "Изток-Запад" и "Парадокс". Цена за Панаира - между 8 и 10 лв в зависимост от щанда 8-)

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Dec 07, 2011 8:26 pm

Нямах си представа, че съществуват тъмни принцове на българския хорър. :mrgreen:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Dec 07, 2011 9:23 pm

Тъмните принцове на българския хорър
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


едит
Сега видях, че начело е Александър Драганов, този колос на българската фантастика, фентъзи и хорър.
Ох, не мога... :D
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Dec 07, 2011 10:15 pm

Еее останалото може и да е добро, не се забавлявайте толкова на чужд гръб :).
:ninja:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Dec 07, 2011 10:18 pm

Прав си, просто горното наистина ме разхили на глас. Не искам да се заяждам, сигурно е хубав сборника, защото виждам познати имена, които ме радват. :)
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 07, 2011 10:54 pm

Александър Драганов, този тъмен - ТЪМЕН! - принц...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 07, 2011 11:07 pm

Ох..

п.п. за да не съм прекалено критичен, подборката не изглежда лошо, ще го видим :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Dec 07, 2011 11:38 pm

Да, има двама-трима автори, за които ще ми е наистина интересно да видя какво са написали в този пък жанр.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 08, 2011 1:02 am

A horror indeed...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu Dec 08, 2011 1:07 am

Стига сте се подигравали на Владетеля на Тъмната Кула, че вси ще ви оглозгат хрътки адови. :twisted:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Dec 08, 2011 1:10 am

А, не знам... От Лазаровски съм чел няколко доста готини статии. Имаше една за фантастиката в метъла, която беше култова просто. Човекът пише ревюта в katehizis.com под ника Maldoror. Приятни са за четене в общия случай. Художествената му литература ми е напълно непозната, обаче, а и това, което видях от хумора на "Завладей българите", не ми хареса изобщо.
Драганов... Съжалявам... Човек, който не държи на критика, не може да бъде добър автор.
От Спасимир Тренчев впечатления имам само заради ревюто на Трип на сборника му "Неумираща любов". Стигат ми.
Другите не ги познавам. Може и да са добри, де...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Dec 08, 2011 7:25 am

tigermaster wrote:А, не знам... От Лазаровски съм чел няколко доста готини статии..
И аз, ама не искам да се прекарам да купя цялото.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Thu Dec 08, 2011 12:52 pm

"Хорър" не ме вълнува изобщо, така че нито имам впечатления от някой от авторите, нито смятам да си купя сборника. Обаче само на мен ли ми се струва, че тази корица е изключително неуместна? Т.е. само у мен ли предизвиква едни такива асоциации, които не са за споделяне на публично място?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Dec 08, 2011 12:58 pm

Аз чакам деня, в който ще излезе български фантастичен сборник/книга с графична корица. Горното, независимо колко добри разкази би имало, вероятно ще привлече вниманието само на една шепа странни емо-хлапета под и около 13.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Dec 08, 2011 3:14 pm

Ми не е лоша корицата кво, особено на фен на хентая като мен, поне е авторска, а не обложка на Мейдън :mrgreen: :mrgreen:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 32 guests