Skyrim

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 03, 2012 2:49 pm

Саше тия бъгове са от пача - не е трябвало да го слагаш. Принципно пача уж оправя разни неща но дефакто скапва други на които си попаднал :).

Аз затова и откак отключих всички ачийвмънти спрях да играя и съм прибрал играта в резерв - докато не пуснат един кадърен пач няма смисъл да се играе.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jan 03, 2012 10:18 pm

Не е като Steam да ме е питал - ъпдейтът е автоматичен...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 03, 2012 10:38 pm

Аз я подхванах тия дни. За момента съм в тотален възторг. Липсва наситеността на фолаутовата атмосфера, но при все това е страшно въздействащ светът.

Досега май само един сериозен бъг съм срещал, който ме принуди да лоудна по-ранен сейв. В един от градовете внезапно като се върнах, всички стражи станаха враждебни без причина... Но може да съм файърболнал някого по погрешка точно преди да напусна, аз обичам да бълвам магия без причина :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jan 04, 2012 1:24 am

Еми на практика в момента Bioware имат само един останал коз - персонажите в партито са доста по-колоритни. Останалото е все Bethesda.

Не случайно наскоро един от пичовете в Bioware обясни, че ще почерпят вдъхновение от Skyrim за следващия Dragon Age. Разбираемо - it's a pretty humbling experience.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 04, 2012 1:51 am

Точно тази новина исках да пусна когато беше заключил темата :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jan 04, 2012 3:50 am

Bethesda винаги ще си ги мразя, но за едно нещо много ги уважавам - правят RPG-та. Не се стараят да угаждат на разни пубертети.

BioWare, ако прекарваха повече време грижейки се за лоялните си RPG фенове, вместо за the casual xbox retards(избутвайки игрите си все повече към Halo/Gears of War), сега нямаше да им текат лигите по шедьовъра на Bethesda.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jan 04, 2012 9:15 am

Casual играчите по дефиниция си цъкат Bejeweled, Angry Birds и т.н. Не виждам какво ги бъркаш в цялата работа. За всеки случай Bethesda действително доказаха на Bioware, че най-добрият начин да разшириш публиката си е да направиш невероятна игра, а не да я направиш уж сгодна за по-широка публика.

Иначе аз не можех да понасям старите неща на Bethesda (Morrowind, Oblivion), но за мен една чудесна (Fallout 3) и една гениална игра (Skyrim) са предостатъчни, за да почна да ги уважавам.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 04, 2012 3:30 pm

Еми както и преди казах Скайрим си е чист Обливиън с оправени проблеми :). И тъй като знам много добре кое отблъскваше в Обливиън и че сега вече ги няма тези дразнители то нормално е да впечатли Скайрма. Мороуинда все още си остава с много по-голям и интересен свят, история и кънтент но геймплея е трагичен и ми е пределно ясно защо масата не я харесва.

Скайрима явно всички освен Делегата я харесват.

б.т.в. Ако някой от вас се сблъска с нещо WTF и се чуди - питайте , разучил съм играта наизуст .

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Jan 04, 2012 4:35 pm

http://www.gamebanshee.com/reviews/1062 ... eview.html

Явно не съм само аз :twisted:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 04, 2012 4:42 pm

Говорех за форума обвиъсли.

Със сигурност има някакво малцинство на турбо хардкор играещи Авадон Дарк Фортрес и оплщващо всичко което не е по канона на екселските таблици но това малцинство си остава точно това - малцинство със странни разбирания.

А специално ревюто което си дал - човека почва да думите че е играл над 100 часа !! Това са Мас Еффект 1 и 2 + Драгън Ейдж взети заедно на макс. И като гледам е стигнал по-голямо ниво от мен което значи че е цикльорствал самоцелно.

Освен е писал пълни глупости като че нямало избор и всички ставали едни и същи - пълен ташак при полоижение че има 250 перка а може да вземеш само около 30-50. Сравннението с Фолаут 3 особено безумно защото точно във Фолаута вървях и мачках годлайк взел ВСИЧКИ ценни пъркове и вдигнал всички скилове на макс.

И накрая е написал следното
If you've made it this far, then you've probably figured out that I wasn't a huge fan of Skyrim. This isn't too surprising, since the elements that I care about in role-playing games don't mesh well with much of what Bethesda typically has to offer in their games. I prefer PC games, the third person perspective, clean interfaces, story-driven campaigns, and complicated character builds (with actual numbers), while Bethesda prefers exactly the opposite
But even so, my issues with the game are mostly a matter of opinion
Някъде след изречението
I was one of the few people who enjoyed Hellgate: London
мнението му спря да ме вълнува, подобно на някой който ревюира книги и някъде помежду другото спомене че е ценител на Хрониките на Ралмия .



И тъй като хората предпочитащи свобода на действието, екплорейшън, разнообразие и интуитивност пред поредните еекселски таблици, воденето а ръчичка по коридорчета всред нвидими стени и кратката кампания която изиграваш и забравяш, та тези хора са много повече то Скайрима не случайно продаде десет милиона и зариби нови фенове.
Last edited by RRSunknown on Wed Jan 04, 2012 5:07 pm, edited 4 times in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jan 04, 2012 4:52 pm

Не се изхвърляй. Само Dragon Age: Origins на първо минаване ми отне 60-70 часа.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 04, 2012 4:54 pm

на мен пък ми отне 40 часа и с по 30-те от ефектите си стават точно 100. А спийдръна ми на единицата беше 5 часа и 18 минути.

Ако наистина някой е загубил 60 часа в Драгън Ейдж мога да си го обясня само по един начин - или аз чета текст прекалено бързо или другите четат прекалено бавно и се мотаят в инвентара и кодекса.
В такъв случай моите 110 часа на Скайрим би трябвало да се развняват сигурно на 200 часа защото аз прочитам ин-гейм книжките за по 1 минута макс.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Jan 04, 2012 5:29 pm

Интересно как все говориш за екселски таблици, а не си дал и един пример за подобна игра. А и Avadon: The Black Fortress нито ми е най-любимата игра от тази година, нито пък рпг системата й има нещо общо с горните. Що се отнася до Скайрим, играта не може да стъпи на малкато проъстче нито на тазгодишният The Witcher 2, нито на миналогодишният Fallout New Vegas, поради простата причина, че Бетезда светове може и да могат да градят, но от Мороуинд насам посмъртно не могат да направят свястно РПГ. Пък нека да се гушат с милиони.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 04, 2012 5:39 pm

Абе човек, стига си повтарял думата святстно РПГ като някаква мантра.
Святно си е е за теб си. За мен Уичър 2 е пълен ташак -гавра с рпг жанра - коридрочеста и ограничена игра с елементарна и изкуствена система.
Това ми е личното мнение но не го налагам налаво и надясно с примери за "свестни" рпг-та тъй като ми пределно ясно че има хора които ги кефи сюжет и диалози.

Само не мога да разбера защо сте си наумили че това е Ролева игра и нищо друго. Вжите настолните рпг-та - там същостта е свободата, сюжета не е водещ защото водещите не са скъпо платени сцениристи.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 04, 2012 8:27 pm

Дам и аз не го разбирам лафа със "свястното" РПГ...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests