Андроидски телефони

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Sun Jun 10, 2012 7:51 pm

Аз от скоро имам galaxy nexus и доста му се кефя. Гугъл продава отключеният вариант на разумна цена, но не знам дали доставят в Европа.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 10, 2012 7:52 pm

Усещам, че ще се полакомя за с3 или за уанХ заради процесорите им, но да видим на живо дали екраните им няма да са твърде големи. Нексуса май е по-разумно оразмерен, а и е с достатъчно нов андроид.
This is it. Ground zero.

takeshikovach
Smallfolk
Posts: 23
Joined: Wed Jul 21, 2010 11:38 am

Post by takeshikovach » Sun Jun 10, 2012 10:25 pm

И аз съм се навил за уан екса, но внимавай. Първите партиди са изключително дефектни. Недобре залепен екран, като се нагрее се появяват жълти петна по екрана, уифи-то се разпоява и тн. Чакам новите партиди. Виж в androidbg форума за подробности.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 10, 2012 11:35 pm

мерси не знаех за този форум :)
This is it. Ground zero.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Jun 12, 2012 12:04 pm

Аз да си похваля моя Samsung Galaxy Ace. 800 MHz процесор, приличен екран и достатъчно добра реакция на touchscreen-а. Освен това вече оцеля след едно сериозно падане ;)

Мисля че в момента може да се намери по интернет магазините за около 400 лева.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 13, 2012 12:45 pm

Roland wrote:
Morwen wrote:Аз пък дълбоко не виждам смисъл в айфоуна - по-скъпи приложения, по-голям и тежък, но пък с по-малък екран, непроменящ се дизайн, който лично мен не ме кефи... Имало е смисъл, когато е бил първи по рода си, от там натък се държи на маркетинг.
False. Айфоунът е съвършен като дизайн. Не ми трябва екран с размер на таблет на нещо, което държа на стъпка пред лицето си. Дизайнът може да не се променя, но телефонът прави всичко, което можеш да искаш от телефон, по точно пет пъти по-елегантен начин от всеки друг смартфоун, който съм виждал. Не можеш да му бърникаш из вътрешностите, но мен това ме кефи. Безкрайна кустомизация искам от компютъра си, не от телефона.

Т.е. за мен лично това, което прави маковете най-отровното нещо, случвало се въобще на компютърната индустрия, прави айфоуна съвършения мобилен апарат ^_^
Всъщност не прави нищо по особено различен начин от андроидските телефони, а голяма част от приложенията излизат и за двете системи. При андроидските телефони имаш възможност да си избереш между всякакви големини екрани и изискват по-малко къстомизация, ако не искаш да бърникаш по тях. И струват двойно по-малко пари за по-добри характеристики.

Жоро, има някакъв Уан Ес, който май е почти същия като Екса, само е с нормален размер екран, аз съм си го харесала, ама не ми се дават парите...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Oct 04, 2012 12:27 am

Факт, изборите ми се сведоха (=разшириха) до:

galaxy s3
one X
one S
galaxy nexus

като май клоня към последния заради цената, бързите ъпдейти и по-малкия размер с по-яка резолюция (спрямо one S)

Бтв чета едно ревю за андроид 4.1 и няма как да не спомена на Драгъна, с който спорехме някога дали сечал андроида или не:
Announced at Google IO 2012 as the curiously named "Project Butter," the engineers behind Android 4.1 have made a concerted effort to finally shake the lag and general lack of responsiveness Android has historically been known for.
This is it. Ground zero.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu Oct 04, 2012 10:58 am

Аз съм все така доволна от моя Samsung Galaxy Y Duos S6102
Цената е тънка (300лв), държи се добре, батерията кара към 7-8 часа работа на плеъра на високоговорител, много трудно и рядко крашва, и обикновено един рестарт му стига, за да се оправи, досега е издържал на 4 падания (едното до разпадане, събирах му чарковете на тъмно из тревата да го сглобявам и си тръгна като пушка). Сега съм му купила гумиран калъф, и вече не се разглабя като падне :)
Недостатък му е според мен не чак толкоз добрия звук на високоговорителите, пък и по М-Тел-ската карта гласовете на хората звучат някак странно и кънтящо, но колегата-специалист по телефоните твърди, че това е от мрежата, а не от телефона.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Moridin wrote:Факт, изборите ми се сведоха (=разшириха) до:

galaxy s3
one X
one S
galaxy nexus

като май клоня към последния заради цената, бързите ъпдейти и по-малкия размер с по-яка резолюция (спрямо one S)

Бтв чета едно ревю за андроид 4.1 и няма как да не спомена на Драгъна, с който спорехме някога дали сечал андроида или не:
Announced at Google IO 2012 as the curiously named "Project Butter," the engineers behind Android 4.1 have made a concerted effort to finally shake the lag and general lack of responsiveness Android has historically been known for.
Всички горепосочени ще получат ъпдейт към 4.1, така че това не е много определящо :).
По принцип One S за Европа (и по специално за България де), първоначално идваше с предишната генерация Qualcomm процесори, което на фона на конкуренцията е слабо, най-вече е доста икономичен откъм батерия новия чипсет.
Иначе от горните С3 си е текущия андроид флагман и като такъв повечето неща се пишат и тестват на него основно, отделно и като хардуер и дисплей е доста добър. Кофти за мен е изцяло пластмасовия корпус - има си проблеми ако го изпускаш, пък и за 1000 лв. телефон можеха да се постараят повече корейците :)
Галакси нексус ясно, че дълго ще получава последната версия на андроид, ама като хардуер мисля че ще му идват нещата нанагорно за в бъдеще, пък и няма слот за разширение. Не знам защо си се заблудил че е е по-малък от One S (4,65 срещу 4,3 инча за ХТЦ-то), иначе резолюцията му е по-голяма (1280х720 срещу 960х540). Основното му предимство е цената и сигурните ъпдейти, иначе по всичко останало другите телефони го превъзхождат.
Колкото до One X, предимство са му солидния дизайн и добрия процесор. Недостатъците са че няма слот за разширение, малкото вътрешна памет при 16ГБ модела и несменяемата батерия.
В крайна сметка, ако наистина цената е определяща вземай смело Нексуса, иначе ако One S е с новия чипсет е по-добрия избор, макар и по-скъп.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Oct 04, 2012 2:32 pm

Само за резолюцията на Нексуса имах предвид, че е по-добра от ОнеС-а. Иначе да, добре си описал нещата. Все пак Нексуса е като че ли донякъде по-мъничък от ОнеХ и С3, което заедно с цената ми накланя везните към него. Камерата и липсата на СД-слот са му най-големите минуси според мен. Откъм процесор само С3 е с гърди пред останалите (ОнеХ май не е 4-кор)
This is it. Ground zero.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Thu Oct 04, 2012 5:04 pm

И Нексуса, и ОнеХ и С3 са горе-долу подобни размери (където е 4.65" там е и 4,7":))
Ето ти сравнение на характеристиките и определено ОнеС е и по-малък и по-лек :):

Code: Select all

            HTC One S                 Samsung Galaxy Nexus
Dimensions	130.9 x 65 x 7.8 mm	135.5 x 67.9 x 8.9 mm
Weight	    119.5 g	            135 g
А иначе ОнеХ е с 4-ядерна Тегра3, и като консумация и производителност е доста добре(е ясно, че С3 пори всичко), но както казах - проблемите му са липсата на разширяемост и несменяема батерия.
БТВ не се захласвай, по синтетични тестове за производителност, сегашните 4-ядрени, че даже и двуядрените Qualcomm S4 са пределно достатъчни и за игри, и за гледане на видео(даже подкарват 1080p х264 рипове), и за браузване на флаш сайтове. Така че, производителността не е всичко, по-важни за мен са качеството на сглобка, живота на батерия, камерата, екран и софтуерната поддръжка.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Oct 04, 2012 5:21 pm

Доколкото четох, откъм държеливост на батерията всички са фейл.
Очевидно С3 е най-голямата батерия, но пак с тия грандиозни екрани тя е обречена на ежедневно зареждане явно...
А флаш сайтовете май си заминават с ДжелиБийн :(

Липсата на разширяемост май не ме трогва - не виждам нужда да си държа филми на телефона, а и музика не съм свикнал да слушам оттам (макар че ми откраднаха плейъра...). Явно и няма да го държа в джоба, който и от тия да е.... остават камерата, екрана, ъпдейтите и цената май.

Не е лесен въпросът ех.
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Oct 04, 2012 5:38 pm

Флаша да не ти е проблем. Аз съм с перменентен флашблок на десктопа и може би веднъж на две седмици имам някакъв проблем с липсата на флаш.

А за сечането - цианоген и други модове го нямаха. Сечеше злобно само за тези които имаха безумни къстъм интерфейси(за жалост всички) и тонове bloatware. Но това е като да кажеш че windows xp на лаптоп беше бавен защото идваше с 80 ненужни програми преинсталирани.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Oct 04, 2012 7:20 pm

Moridin wrote:Доколкото четох, откъм държеливост на батерията всички са фейл.
Очевидно С3 е най-голямата батерия, но пак с тия грандиозни екрани тя е обречена на ежедневно зареждане явно...
А флаш сайтовете май си заминават с ДжелиБийн :(

Липсата на разширяемост май не ме трогва - не виждам нужда да си държа филми на телефона, а и музика не съм свикнал да слушам оттам (макар че ми откраднаха плейъра...). Явно и няма да го държа в джоба, който и от тия да е.... остават камерата, екрана, ъпдейтите и цената май.

Не е лесен въпросът ех.
Не знам точно какви претенции имаш спрямо батерията. Колегата е със Galaxy S3. Батерията умира след около 6 часа нон стоп игра на мобилния еквивалент на WoW. Ако не джъткаш игри сигурно адски много ще държи.

Други впечатления от телефона са, че има прекрасен дисплей и камера. Снимките са толкова качествени, че можеш да зуумваш в невероятен детайл. Използвали сме го в сервиза да снимаме шитни, направо се шашнах, като видях какви снимки прави. Но може би това вече е стандартно за тия телефони, нямам идея.

Андроидът също лети. Абе страшна машинка. Да се чуди човек как при наличието на такова чудовище някой изобщо може да си помисли да си купи iPhone. Не съм фен на който и да е лагер, даже нямам и не планирам да си купувам смартфон, но тука сме си играли бая с iPhone 4s и честно казано ми е много трудно дори да сравня двата телефона, S3-ката е в друго измерение. Apple бая зор трябва да са си дали с iPhone 5, ако ще се борят с това Galaxy.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Oct 14, 2012 1:11 pm

Зех един служебен галакси 3 да разцъкам. Не е толкова голям, макар че не мога да го тествам до ухото си, щото няма слот за сим-карта.

Кажете ми КАК за бога инсталирате тия апликейшъни, които искат пърмишъни за всичко, вкл. да изнасилят майка ми и да направят дубликат на ключа от вкъщи. ВТФ, защо досега Гугъл не са добвили в апито задължение на девовете да обясняват защо искат всеки пърмишън??

Сега съм stuck с това да слагам само най-популярните и проверени аппове....
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests