Майкъл Крайтън и как се определя литературно качество

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 21, 2011 12:55 am

Да, именно Морвен се измята и Трип понеже се включи в дискусията за Тарковски, трябва да се обосновава.
Нали говорим за Крайтън? Е, стига си скачал от теза на теза и да се върнем на същината.
1. Кои са авторитетните ревюта, обявяващи творчеството на Крайтън за велико?
2. Всяка книга постигнала много продажби ли е велика?
3. Ако Крайтън (или произволен друг писател, когото смяташ за много добър) не си беше публикувал книгите, а си ги беше пазил под възглавницата, това щяха ли да са по-лоши книги? А щяха ли да са такива, ако просто ги беше издал в някое бедно издателство, без реклама и тираж?
4. Великите творци, получили признание след смърта си, не са ли били велики творци приживе?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Fri Oct 21, 2011 1:05 am

Казах ти кога ще продължа дискусията с теб.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 21, 2011 1:46 am

Държиш се инфантилно в момента, и точно като трол. МорВен не се е измятала, просто ти използваш термини както ти падне, а не каквото им е значението. Това първо. Второ никой няма да си намери сам материалите БЕ, които ТИ искаш от него да прочете. Ти имаш теза, направи си труда да я защитиш или stfu.

И понеже на мен още не си ми се направил на ощипана булка (крайно немъжкарско поведение впрочем, да вметна, към момиче...), дай аз да пробвам.

1. Кои са авторитетните ревюта, обявяващи творчеството на Крайтън за велико?
2. Всяка книга постигнала много продажби ли е велика?
3. Ако Крайтън (или произволен друг писател, когото смяташ за много добър) не си беше публикувал книгите, а си ги беше пазил под възглавницата, това щяха ли да са по-лоши книги? А щяха ли да са такива, ако просто ги беше издал в някое бедно издателство, без реклама и тираж?
4. Великите творци, получили признание след смърта си, не са ли били велики творци приживе?

и един в добавка:

5. Какво против Тарковски имаш? Това бтв пак е творец, когото армия авторитетни имена обожават.

Що се отнася до велики книги, непостигнали колосални продажби - Book of the New Sun на Джийн Улф. Google it. Всичко, писано от всеки писател, писал преди 1980 година, също така...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Fri Oct 21, 2011 2:53 am

Roland, обвиняваш в тролене, обиждаш, заяждаш се...

1.Няма достойни такива. Пълно е с хвалби, но не се наемам да ги чета една по една, да ги подбирам и да ви ги сервирам за да можете да ги отхвърляте, като достатъчни. Бях ясен по въпроса. Харесваме си го замо аз, милион и половина читатели и около милиард зрители.
2. Не. Особено телефонният указател. Смешен въпрос.
3. Ако Крайтън не си беше издал книгите те нямаше да са по-лоши, но и нямаше да го възвеличаят. Щеше да си е безизвестният Д-р Крайтън.
4. Дали човек се ражда велик, или става такъв сътворявайки нещо велико самият аз повдигнах въпроса. Според мен трябва признание.
5. Откъде измисли, че имам нещо против Тарковски? С всичко написано от мен ли ще се заяждаш?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Oct 21, 2011 9:05 am

Ако и с Рол не потръгнат нещата, темата директно отива в прането. Там се фъчкай колкото искаш и развявай онеправданото знаме.
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Oct 21, 2011 9:13 am

Не, той просто не умее да разсъждава добре. Вероятно липса на достатъчно IQ. Пране.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 21, 2011 11:08 am

Земонти, има ли смисъл да ти обяснявам какво е сбъркано в логиката на отговорите или само ще ми кажеш да не се правя на луда и ще се врътнеш?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Oct 21, 2011 1:14 pm

Не исках да пиша повече в тази тема, понеже уважавам Крайтън, а начинът, по който върви дискусията за него, ме предразполага преди всичко към писане колко не е велик. Само че ми се ще да кажа на zemonti, че се държи противно. Не знам умишлено ли е, но е факт. Готов съм да се обзаложа, че ако някой чисто нов юзър беше тръгнал да обяснява надълго и нашироко с подобна аргументациякак Крайтън за нищо не ставал, същите хора, които сега опонират на тезата на zemonti, биха реагирали в защита на Крайтън.

zemonti, проблемът не е в личното ти мнение, тезата ти, схващанията ти или квототам, а в начина, по който действаш. Още с първия си пост изрови от гроба забравена от месеци тема и коментар, за който дори авторът му беше забравил. После тръгна да се заяждаш с хората, които ти опонират. Аргументите ти не стават за абсолютно нищо. Сам си противоречиш. И тъй нататък.

На никого не му се ще ситуацията да изглежда все едно дружно сме скочили на новото дете в детската градина, обаче самият ти не ни оставяш друг избор. Ако искаш нормално отношение, дръж се нормално. Не обяснявай на хора, които ти разбиват аргументите на пух и прах, че се правят на луди. Не се прави така.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Oct 21, 2011 1:23 pm

x10000

освен ако естествено нарочно не тролиш, което изглежда все по-вероятно
This is it. Ground zero.

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Fri Oct 21, 2011 2:09 pm

tigermaster wrote:Само че ми се ще да кажа на zemonti, че се държи противно. Не знам умишлено ли е, но е факт.
За съжаление излиза, че е факт.

Ако си се зачел, ще забележиш, че не е в стилът ми да използвам обиди, да отговарям на въпроса с въпрос и умишлено да нервирам опонента си.

Всичко се обърна против мен, защото си позволих да се застъпя за един наистина труден за четене автор, който вместо на увлекателността набляга на стъписващи идеи, подкрепениос често досадни извадки и цитати на истински личности/събития.

Още повече използвах за довод на значимостта му неговата продаваемост, което в литературните среди звучи грозно и дразнещо. За тези среди е по-важна добрата дума (дори субективна) отколкото сухите цифри.

И ето ме в противно пререкание с хора, които дори нямат различно мнение от моето, но не им харесва как се аргументирам. На мен пък не ми харесва как Моруин ми слага думи в устата, обвинява ме, че си измислям и после иска да продължим сякаш сме ОК.

А и твоето "Аргументите ти не стават за абсолютно нищо. Сам си противоречиш" е грубо и обидно. Кой е заядливеца?

Така, че не ми остава друго освен да прекъсна комуникацията с Моруин и да изясним с вас защо смятате че един автор с толкова внушителни продажби и известност може да е всъщност "под средното ниво"/
Last edited by zemonti on Fri Oct 21, 2011 2:34 pm, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 21, 2011 2:16 pm

Още повече използвах за довод на значимостта му неговата продаваемост само в англоезичните страни
fixed

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Fri Oct 21, 2011 2:35 pm

RRSunknown wrote:
Още повече използвах за довод на значимостта му неговата продаваемост само в англоезичните страни
fixed
Само? Верно? Готов ли си да спориш за това?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Oct 21, 2011 2:38 pm

zemonti wrote:
tigermaster wrote:Само че ми се ще да кажа на zemonti, че се държи противно. Не знам умишлено ли е, но е факт.
За съжаление излиза, че е факт.

Ако си се зачел, ще забележиш, че не е в стилът ми да използвам обиди, да отговарям на въпроса с въпрос и умишлено да нервирам опонента си.

Всичко се обърна против мен, защото си позволих да се застъпя за един наистина труден за четене автор, който вместо на увлекателността набляга на стъписващи идеи, подкрепениос често досадни извадки и цитати на истински личности/събития.

Още повече използвах за довод на значимостта му неговата продаваемост, което в литературните среди звучи грозно и дразнещо. За тези среди е по-важна добрата дума (дори субективна) отколкото сухите цифри.

И ето ме в противно пререкание с хора, които дори нямат различно мнение от моето, но не им харесва как се аргументирам. На мен пък не ми харесва как Моруин ми слага думи в устата, обвинява ме, че си измислям и после иска да продължим сякаш сме ОК.

А и твоето "Аргументите ти не стават за абсолютно нищо. Сам си противоречиш" е грубо и обидно. Кой е заядливеца?

Така, че не ми остава друго освен да прекъсна комуникацията с Моруин и да изясним с вас защо смятате че един автор с толкова внушителни продажби и известност може да е всъщност "под средното ниво"/
Уфф... Застреляй се. Моля те.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
zemonti
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Oct 18, 2011 6:16 am
Location: Canada

Post by zemonti » Fri Oct 21, 2011 3:18 pm

tigermaster wrote:Само че ми се ще да кажа на zemonti, че се държи противно...

Аргументите ти не стават за абсолютно нищо...

Застреляй се. Моля те.
Ето един съфорумник с който е трудно да се беседва.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Oct 21, 2011 3:25 pm

Мисля да позаключа след пост-два темата, че да не дам шанс на земонти да се самобанне като продължава в тоя дух ^_^
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests