Deus Ex: The Human Revolution

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Dec 12, 2013 10:37 pm

След няколкочасови опити да подкарам яките текстури от най-качествения Deus Ex мод заедно със скапания Direct3D 9 режим и един мега бъгав мод, който добавя бъмп мапинг, просто ми писна и си цъкам спокойно с DirectX10 и яките текстури без скапания бъмп...

Doesn't matter - had Deusex.
Настрана от визията, играта си остава свежа след всичките тези години.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Dec 13, 2013 6:46 am

Да, Амикае, господ да ви е на помощ. :lol:
Засега ви спасява само това, че за мен геймплея във всяка игра, която не е чист адвенчър, е някаква абсолютна досада, която само ми пречи да се кефя на историята, персонажите и сетинга. Ма както е тръгнало, ще се пробвам да играя ДЕХР и ако вземе че ми хареса ще стане страшно...

Нашият Дентън застреля Ана Навар и тя се самовзриви и разпиля на кървави мръвки по терена. ЕБАСИ КЕФА! Не можех да го дишам тоя гнусен женски караконджол! :metal:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Dec 13, 2013 1:02 pm

Те играят кооператив - един играе друг само следи историята и хваща разни детайли в дизайна които играещи няма как да забележи защото е заето да си следи мерника докато го пукат лоши :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Dec 13, 2013 3:12 pm

Всъщност да, винаги е забавно неиграещ да гледа как играеш и да ти обръща внимание на дейтали, които нямат НИКАКВА логика, но в гейм логиката имат. Примерно да играеш Асасинс Крийд със съвременната графика, пък да умреш щом докоснеш вода. :lol:
Last edited by Claymore on Fri Dec 13, 2013 9:07 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Dec 13, 2013 7:02 pm

Да, аз особено се радвах на факта, че ЗОМФГ клонинга от бъдещето, дето е спец. агент в ЮНАТКО и т.н. НЕ МОЖЕ ДА СКАЧА И ДА СЕ КАЧИ ВЪРХУ ПО-ГОЛЯМА КУТИЯ ИЛИ В НЯКЪВ КАМИОН. И НЕ МОЖЕ ДА СТИГНЕ ДО РАЗНИ ПРЕДМЕТИ, ПОСТАВЕНИ НА ПО-ВИСОК РАФТ. :shock:

Трябва да му активираш съответният наноогмент, за да сдобие атлетични умения, които дори аз имам, без да имам квито и да е атлетични умения, нали.

Като повдигнах "ВТФ" въпроса на Сашко, който не изглеждаше ни най-малко притеснен от това явление, той ми обясни, че старите игри били така със скачането...

Друго, което ме забавлява е как можеш да нокаутираш някого, ако го издебнеш в гръб и го праснеш с няква палка по задника. Обаче ако въпросният те усети и се обърне към теб, трябва да го удариш няколко пъти по торса и главата, за да го проснеш. Слабото им място е в задника, явно. :lol:

ПП. Клеймор, видях I spill my drink момента. То тая реплика са я сложили в контролите на звука и можеш да я слушаш докато си го нагласяш. :lol: Мен сякаш повече ме изкефи "Evgeni? Where is Evgeni?" от тая същата сцена. :lol:

ППП. Шангхай е мега як! Имахме интеракция с някви две курволетини, които искаха да влязат в някъв бар и ние им платихме входа. После трябваше и пиене да им купуваме. И JC беше толкова ДЕВСТВЕН през цялото това време. :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Dec 13, 2013 9:13 pm

Покрай цялото шипонско трениране явно са пропуснали тази част. :mrgreen: Нещо готино в Деус Екс е, че за разлика от други игри, предметите натрупват инерция която нанася щети и ако вземеш съответния аугмент можеш да убиеш някого като се качиш на високо и го замеряш с вафли. :lol:
Един приятен детайл, който ми направи много добро впечатление и който ми се ще да го имаше в повече игри е как всеки аугмент има кратко и сравнително обосновано псевдо-научно обяснение за принципа на работа. Ако не си ги чела те съветвам да го направиш. Това май в по - новите игри го няма, помня че имаше и сравнително подробни от биологична гледна точка обяснения във Fallout за създаването на FEV (Force Evolutionary Virus), со се интрони, екзони и т.н. Като за игра направо беше супер.
Amelia wrote:Друго, което ме забавлява е как можеш да нокаутираш някого, ако го издебнеш в гръб и го праснеш с няква палка по задника. Обаче ако въпросният те усети и се обърне към теб, трябва да го удариш няколко пъти по торса и главата, за да го проснеш. Слабото им място е в задника, явно. :lol:
\
Не задника, а кръста!

П.П. Като стигнеш до мега-акцента на Маги Чау ще си говорим.
П.П.2 Баси, приигра ми се. :neutral:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Dec 13, 2013 9:35 pm

Хахахаха, тва с вафлите ще се пробва. Маги Чау си взе доста лошо преди броени минути. Сашко я закла и след това я хвърли през прозореца на апартамента й. Тя беше лъжлива неприятна кучка и без това.

За огментите в по-новите игри - за останалите франчайзи не знам, обаче в ДЕХР всъщност има обяснения. Разпиляните из нивата електронни книги с лекции на Хю Дароу обясняват донякъде механизма на действие на доста от огментите, които Адам ползва. Бяха супер интересни и понеже създателите на играта са говорили със специалисти по разни протези и т.н., обясненията дори връзват смисъл. Аз ги намерих качени на един сайт всичките и ги изчетох тея дни. Освен че дават инфо за разни технологични пинизи по Адам, развиват и персонажа на Дароу, а и правят няква връзка с технологиите в оригиналния Деус Екс - примерно в една от тях Дароу обяснява как това с механичните огменти е баси неандерталската касапска работа и бъдещето е в нанотехнологиите... Маса яко! Фани я изиграй тая игра най-накрая. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Dec 13, 2013 9:44 pm

Чакам по Коледа да си зема директърса. :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 16, 2013 9:01 am

Ако изключим остарялата визия (която е много по-добре с New Vision мода, който сменя почти всички текстури в нивата) и някои леко овехтели геймплейни механики отпреди 13 години, Deus Ex си остава най-добрата игра в жанра си. JC е уникално як персонаж, свободата да избираш от няколко подхода във всяка ситуация все още зарибява невероятно, диалозите и историята са велики, а музиката не случайно я слушам редовно цяло десетилетие... Да не повярва човек, че няколко години не бях преигравал тоз шедьовър.
Spoiler: show
You know what to do!

Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Dec 16, 2013 9:36 am

Диалозите на Дентън с разни жени по разни кръчми са краят! :lol:

Иначе засега Деус Екс Хюман Революшън ми харесва чувствително повече като персонажи, сетинг, локации и геймплей (огментите на Адам правят по-интересни неща от тея на JC). JC не оживява за мен като Адам. Готин е, но си остава просто поредния гейм персонаж с готини лафчета. Адам е по-триизмерен и реалистичен някак. От друга страна, в оригиналния Деус Екс изкуственият интелект е по-интелигентен (или това, или Сашко не знае как да играе тая игра) и за момента тежестта на изборите, които правиш се усеща повече. Да видим до края дали ще ми се промени мнението.

Ей, Сашко, с тея аватари сме си кат родни, братче! :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Dec 16, 2013 10:09 am

Гейминг семейство фтв :lol: Иначе и на мен ми са се събрали няколко години, от как не съм преигравал първия DЕ, трябва скоро да поправя този пропуск :D

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Dec 16, 2013 10:47 am

А за диалозите с Морфей, Хелиос, Дедал, Икар и с разни кръчмали и други за природата на властта, вярата и прочие какво мислиш?
Иначе погледнах списъка с игри, който сте написали и не видях Порталите. Тъй като вчера довърших двойката (най-накрая!) се чувствам задължен да кажа "Амелия играй ги!!!". :lol:
Пъзел игри с много готин черен хумор и атмосфера, никакво стреляне и стелт геймплей. Ти беше казала по - назад май, че преди си цъкала адвенчъри, та не би трябвало да е голям скока, при все че са по - скоро физични пъзели. Като капак първата игра е максимум 8 часа, втората е по - дългичка.
Last edited by Claymore on Mon Dec 16, 2013 10:53 am, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Dec 16, 2013 10:50 am

На мен втория Портал леко ми досади, беше малко по-дълъг от нужното, но като цяло и двата са доста яки.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Dec 16, 2013 10:54 am

Delegat wrote:На мен втория Портал леко ми досади, беше малко по-дълъг от нужното, но като цяло и двата са доста яки.
Аз затова написах най - накрая, от 1-2 седмици ми седеше на 7-ми чаптър, яко беше почнало да влачи. Но пък финала! :shock: Хилих се буквално като малко момиченце. Ачийвмънта се казваше
Spoiler: show
Lunacy
: That just happened. :lol:
Иначе от към комедия, частта с Кейв Джонсън беше най - яка май.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Dec 16, 2013 11:29 am

Сашко ме беше пуснал преди време на Портала (май 2) да играя някви пъзели. Борбата беше безмилостно жестока и падна голямо псуване от моя страна, докато нашият не се усети, че камерата при мен трябва да е обърната. Обърна ми я, реших няколко пъзела, кефих се, ама по няква причина го заебах. И никога не съм го виждала от начало до край. Някой ден, като приключа редицата игри, които съм решила да пробвам да играя (ДЕХР, ЛА Ноар, Блъдлайнс, етц.), може да стигна и до него...

Иначе Хелиос и Морфей не са се появили още. Дедал и Икар се включват да ми говорят някви работи по инфолинка засега, но не сме имали диалог с тях. По кръчмите са най-епичните разговори до момента. Преди малко JC имаше дълбок диалог за природата на политиката с няква рандъм лелка. :lol:

Париж е много як. Засега май ме кефи най-много от трите града, а и сякаш историята взе да се позадвижва повече. Имаше едно ниво, в което трябваше да потапяме някъв кораб, натоварен с вируса на Сивата Чума. Умрях от скука там - ебаси безцелното мотаене из някви хангари. Сашко вика, че това му е от любимите нива, щото било приятно за игра. За гледане обаче не беше толкова приятно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests