Hisoka is God (HxH темата)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Nov 26, 2011 7:09 pm

Слизести е едно добро определение :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Dec 09, 2011 8:15 am

Боят между Хисока и Гото риташе толкова много задници... :cry:
Кво е тва затишие в тая тема бре? Никой ли не гледа римейка? Аз имам да наваксвам с 2-3 серии.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 09, 2011 11:08 am

Ми не, фърлям едно оче на мангата само. Анимето все още ми е търсене да го гледам със звук, ама ще се свикне. Доста е напреднало значи, зема фърля едно око ;).


Мня... наваксах 7-10 еп, доста стегнато върви ама е 1:1 и освен с Хисока сцената с някакъв Отмъстител дето е по-раздвижена си е скука за запознатите. Следващия поне ще е с Килуа вс Касапина набързо. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri Dec 09, 2011 10:38 pm

Xellos wrote:
Мня... наваксах 7-10 еп, доста стегнато върви ама е 1:1 и освен с Хисока сцената с някакъв Отмъстител дето е по-раздвижена си е скука за запознатите. Следващия поне ще е с Килуа вс Касапина набързо. :mrgreen:
Ами и нея я имаше, мисля... тоест помнех я.. нали после от тези рани кървавите пеперудки подсказаха на Гон къде се крие Хисока...
абе това с кораба филър ли е било - там дето ровиха съкровища? Доста го харесвах арка!
За съжаление сигурно повече ще се мотат с Леорио и мацката и последните триисет секунди само ще са за заслужилите ;(
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 09, 2011 11:42 pm

Така де, имах предвид че малко по раздвижена е нарисувана сцената. Корабището е след Триктауър, има шанс да го има след 3-4 епизода :). Иначе, че няма да надмине старите серии няма ама поне е поносимо бързо.
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Dec 10, 2011 11:15 am

Абе мен си ме кефи, доста приятно ми минава времето с него, а и ми става едно такова носталгично... Но явно всичките боеве на Хисока ще минават под испански ритми, доста забавно Mr. Green
Бтв епизода с Килуа и дисмантлъра (или къвто беше там онзи сериен убиец) беше истинското начало на моята вечна любов към него ;р
Което ме подсеща - онзи епизод на дирижабъла с мацката, дето искаше да отмъщава на Килуа (също много любим момент) - това трябва ли да е минало, или сега тепърва ще го дават (ако не е филър)? Много ми омешан тоя изпит бе, позабварила съм поредността на събитията...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 10, 2011 2:00 pm

Пропуснаха го на дирижабъла, Нетеро си игра на топка с тях от скука само. И то по съкратената процедура, нямаше го момента с Гон навън... Пак де не се оплаквам онази беше досадна.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 10, 2011 7:16 pm

Да това с кораба е филър, ма и мен много ме кефеше. Тук сигурно няма да го има. Онова с мацката на цепелина също е филър, ама от тъпите. Като цяло, колкото повече елементарен патос и сълзлива мелодрама има в моменти от старото аниме, толкова по-висока е вероятността те да са филъри, щото Тогаши определено не си пада по елементарен патос и мелодрама.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Dec 11, 2011 10:26 am

Е що бе, на острова на съкровищата нямаше патос или мелодрама ;р
А относно частта с мацката - мене не ми пукаше толкова за мацката, колкото че тогава май за пръв път се разкри повечко за Килуа и миналото му :)
Аркът с острова остро ще ми липсва, мнооого яка идея със задвижването на вкаменения кораб и стрелянето по торнадото...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Sun Dec 11, 2011 12:20 pm

Всъщност корабът беше доста глупаво и безцелно сложен, едва ли го представиха като изпит №3.5, което беше безидейно и някак... зле. Дано на това аниме единственият филър му остане гонитбата с животните от първия изпит.

По-нататък в анимето явно героите ще се разхождат малко като Дядо Коледа - с чувалчета за телесни части и органи.

Или това всъщност беше част от блузата му? Значи правят Килуа по-малко skillful. Което също е лошо... Пак хубаво, че не го победи с един удар или пък не извади клонче от там.

Anywayz...

Гото беше невероятен симпатяга, жалко за него. А, и на Шалнарк контролът върху хората е мното по-сполучлив от контрола на Илуми. :>

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 11, 2011 1:36 pm

Бе ясно че го бързат анимето, ама тва е една кастрирана с ръждиви инструменти версия новото аниме. Корабът беше най-яката част от целия протяжен тъп изпит, ултимативна сцена е как целия този тиимбилдинг и братски дух в който всички се включиха професионално за да се спасят се срина за секунди като им раздадоха ловните задачи после... епика епика... + комедията със смяната на стаите, съкровищата и Курата сантиментите. На Хънтъра филърите му придават чара донякъде с подробностите в тях. Е, ще видим скоро с тва темпо Килуа и родата.
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Dec 11, 2011 1:54 pm

Xellos wrote:Бе ясно че го бързат анимето, ама тва е една кастрирана с ръждиви инструменти версия новото аниме. Корабът беше най-яката част от целия протяжен тъп изпит, ултимативна сцена е как целия този тиимбилдинг и братски дух в който всички се включиха професионално за да се спасят се срина за секунди като им раздадоха ловните задачи после... епика епика... + комедията със смяната на стаите, съкровищата и Курата сантиментите. На Хънтъра филърите му придават чара донякъде с подробностите в тях. Е, ще видим скоро с тва темпо Килуа и родата.
Псолютно съгласна! Никога не съм усещала почти нищо като филър, а и частта с кораба беше супер интересна! Това че са го вкарали като 3.5 си дойде съвсем естествено...
Абе това му беше блузата естествено.. Но не мисля, че по този начин го правят по-малко скилфул. Според мен е по-лесно да разкъсаш блузата и да измъкнеш сърцето, отколкото да събереш сърцето в чувалче от блузата..
Как е в мангата? Мен честно малко ме издразни това с чувалчето, да не би да е заради цензура на мангата? Но пък много сладко му го върна после в ръката... Абе в старата версия Килуа някак изглеждаше по-зъл сякаш по време на тази сцена..
Доста съм доволна че не завлачиха с Леорио и мацката - това ми беше доста досаден момент - когато го психираше за миналото му. В новата версия ми беше направо симпатична... И изобщо супер съм доволна че ги няма тия сълзливи сцени от миналото на Леорио - така и не се насилих да ги харесам.
ПС Добре че я има тая тема, че като излезе нов епизод, тук се коментира и се подсещам ;Д
ПС 2 Частта с кораба ужаасно ще ми липсва ;(
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 11, 2011 2:09 pm

Аааа то имало 11, ще фърля едно оче сега :)

Мдам не е зле момента с кардиохирургията и в този вид ;).
:ninja:

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Sun Dec 11, 2011 2:53 pm

Корабът беше тъп. Всеки изпит в Хънтъра има за цел да елиминира максимално много кандидати, които да останат на финалния кръг, а не някво губене на време.

Ся, не казвам, че е Лошо Слагане На Филър Колкото При Блийч, когато точно преди края на битката в Хуеко Мундо слагат 50 епизода филър с няква съвсем различна обстановка със същите герои, които допреди малко сме гледали в друг свят, и след тоя филър, действието се връща на гореспоменатата битка, за да се довърши... Но беше тъп филър.

Разбира се, че заради цензура, защо иначе. Интересно ми е как ще цензурират Кимера Ант арката, която половината се състои от разпарчетосани същества и леещи се наоколо вътрешности и крайници. По чувалче за всичко? :mrgreen:

Оооох... Не го правели по-некадърен... В миналото аниме му извади сърцето БЕЗ да му къса блузата. Да, звучи невъзможно, малко по-малко невъзможно, отколкото това, да извадиш сърцето без да пролееш капка кръв. Това показваше, че Килуа е адски талантлив. Сега, когато просто го взе с част от блузата, значи, че се е протегнал и е взел каквото е имало там. Никакъв талант, просто бързина.

Пак доволно, че наистина му извади сърцето - уви, с цензурата, без да искат, са направили Килуа по-слаб.

А, между другото, друга подробност.
Сеютата на миналото аниме бяха в пъти по-добри от тези. Засега горе-долу... всички имат по-недобри гласове. Ще видим скоро какво ще направят с Золдикк и Геней Рьодан.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 11, 2011 3:22 pm

Мняяя, за всекиго по нещо е изпита. Теста с Кораба от гледна точка на елиминация издави доста прост народ + трежърХънтинга, 3/4 от смисъла на хънтването е преследване и търсене на нещо ценно. Пък и мангата ако не си чел въобще не се усеща, че е филър. Блийча не го коментирам колко е по-елементарен и там дали е филър или основната история разлика драстична няма, тъй е като е далеч по праволинейно.


Определено сеютата са ми ГИГАНТСКИ минус тук, цензурата и ярките цветове по се траят. В крайна сметка не е важен толкова начина, а факта че си му извади сърцето като пич.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests