Hisoka is God (HxH темата)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Sun Dec 11, 2011 3:42 pm

Не е от значение дали си прост, или не, за да минеш изпита, честно казано - Леорио мина теста, по дяволите.

Да, ловците ловуват - Всички се научиха/доказаха, че могат, да лолуват, в четвърия тест. Това беше лов от класа. В първия показаха, че са издържливи и силни физически. Във втория научиха, че без значение от това, какъв Хънтър си, пак си адски, адски опасен и всяко на първи поглед безполезно умение може да се окаже смъртоносно. В третия (поне наште) се научиха да играят в екип. В четвъртия усетиха истинското чувство на лов, когато бяха сами срещу света и буквално всички бяха врагове, а в петия изпит се изправиха в двубои 1 вс. 1, за да покажат как прилагат качествата си в честни двубои срещу противниците си. Ако нямаш качествата, които тестват първите четири изпита, си изритан и не стигаш до финала, където се биеш честно срещу опонентите си... Това е целият изпит. Ловът на съкровища няма нищо общо с нищо, да не говорим, че беше бая неинтересно... Фактът, че помня единствено, че не ми хареса, а дори не помня какво се случи тогава... speaks volumes.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 11, 2011 4:08 pm

Е аз го гледам от моя гледна точка, кораба си заслужаваше всяка моя минута, а това че нямаме много такива допирни т. с теб по въпроса е друга бира :). Мисля да поизчакам да се съберат до към рьоданите поне епизоди, иначе много приказки за нищо ще е. :popcorn: Ще си оставя хайпа за ОП. :)
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Dec 11, 2011 7:12 pm

И аз харесвам филъра с кораба - рядко добър беше. Когато гледах анимето за пръв път и не бях чела мангата още, дори не разбрах че е филър - макар че има много неща, които подксазват - мелодраматичните преживявания на Курапика, малоумните саможертви на Гон като трябваше да вади Леорио от водата, това как Гон спаси някво чиче, дето беше тръгнало само да си ходи и щеше да се удави, патосът, който представляваше това бягство, където дори Хисока и Илуми се включиха да помагат, дебилните моменти на колебание преди двете малки човечета с шапки да натиснат лоста, за да пуснат двигателите на кораба. Истинският Хънтър в мангата е десетки пъти по-жесток и интелигентен от това.

Но както и да е - на мен доста добре ми влезе и някак после ми беше по-гадно за персонажите като взеха да мрат кат мухи в следващия арк, щото ги бях опознала. Примерно стрелящата мацка, която Илуми пречука - нямаше дори да забележа смъртта й, ако не беше тоя арк с кораба.

И кво? В новото аниме не ни показват изваденото от Килуа сърце на оня тип? ВТФ? Защо?
Обзе ме една такава тъга. Щом отсега го раздават по тоя начин, значи ще ни анимират боя на Хисока и Кастро точно нивгаш. Медхауз, бива ли такива работи беееееееееее? Разчитах, че след като са ни боднали лигав ню метъл ендинг, ще вкарат малко по-сейнен трактовка в цялата тая работа. Закво ни е тоя римейк сега, значи???
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 11, 2011 8:17 pm

За да стигнат на бегом до насекомите обвиъсли... Не знам защо не почнаха директно от там... Дано поне анимирани да стават за нещо :(.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Dec 12, 2011 8:57 am

Мдаааааа...
Торбичката със сърцето уби всичко детско в мен.

Между другото, сеютата на Курапика и Килуа почти ги възприех вече - тая на Килуа е доста добре. Не ми харесва колкото старата, ама става жената. Но ми се иска ужасно много, през цялото време, да натикам мръсен чорап в трахеята на Гон. Това нещо е някаква особено гадна форма на мъчение да го слуша човек. Къде са я намерили тая овца??? Баси, от Кемоно но соуджа Ерин насам не съм чувала толкова откровено противен глас, с толкова откровено некадърно изпълнение.

С Леорио и Хисока положението е също толкова обречено - заради Гинтамата и двамата ми навяват асоциация с хемороиди сега. Кво доживях, братче.... Един от най-гениалните персонажи в историята на анимето (и на човешкото творчество ВЪОБЩЕ) ми се разхожда по екрана, а аз си мисля за пълни с гной, набъбнали, възпалени и пулсиращи... Кхъм. Тая конотация няма да ме остави на мира скоро - травмирана съм доживот...

Поне ай кечърчето с Хисока беше яко - замери ме с карта и ми направи пукнатина на монитора. Мисля да ида да си пусна някой от старите епизоди с терапевтична цел.

По принцип за човек, който гледа това аниме за 5ти път и е чел и мангата, изпитите до ловът със значките са безкрайно мудни и скучни. За едно гледане стават (първите два и за толкоз не стават) - за повече - трудно. Нямам търпение да стигнем до ловната част, макар че що ли изобщо съм се захванала да влагам емоция в това, като си представя как ще я освинят точно с тея бездарни вокални изпълнения, тъжно тъпите хумористични филър-моменти и липсата на кръв?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Mon Dec 12, 2011 11:41 am

Amelia wrote:Но ми се иска ужасно много, през цялото време, да натикам мръсен чорап в трахеята на Гон. Това нещо е някаква особено гадна форма на мъчение да го слуша човек. Къде са я намерили тая овца??? Баси, от Кемоно но соуджа Ерин насам не съм чувала толкова откровено противен глас, с толкова откровено некадърно изпълнение.
На сеюто това му е първата роля изобщо. Някои от преводачите на изявленията в Шонен Джъмп не можеха да и прочетат името - очевидно защо... Не знам що за избор е да сложат аматьор да озвучава главния герой на легенда като Хънтъра.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 15, 2011 2:55 am

Ето ви клипчета от 3 мои любими роли на гениалния Такахаши Хироки (предишния сею на Хисока). Тоя е неверваем - звучи като 3 различни човека.

Като Харима Кенджи от School Rumble:
http://www.youtube.com/watch?v=LQjf9ZWN8kA

Като Кикумару Ейджи от Prince of Tennis - тва е няква ненормално яка песничка от керъктър ОСТ-тата, в която Кикумару тормози котката Карупин на главния герой. На моменти приказва и може да му се чуе гласа:
http://www.youtube.com/watch?v=W4PqnX5e0dw

Като Хисока от Hunter x Hunter (последните два са от HxH мюзикъла, където пичът си изпълнява ролята на Хисока и е ЕПОХАЛЕН):
http://www.youtube.com/watch?v=VLPbRKf3vio
http://www.youtube.com/watch?v=kjyR0gnh ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=xQzOk__u ... re=related

И истинския му глас:
http://www.youtube.com/watch?v=bTmi6BP50
http://www.youtube.com/watch?v=r2FXe7NQfiU

НЕВЕРОЯТЕН Е! ВЛЮБЕНА СЪМ!!! :oops: :oops: :oops: :oops:

Btw тоя НхН мюзикъл е ебаси фенсървис чекията. И останалите сеюта си изпълняват ролите и е голямо шоу да ги гледа човек - нищо, че песните са зле и актьорските изпълнения и те. Баси, те все пак наистина си тичкат на персонажите....
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu Dec 15, 2011 2:01 pm

ХИСОКА Е ХАРИМА ОТ СКУУЛ РАМБЪЛ??? :shock:
ГЕНИЙ ИНДИЙД!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Dec 15, 2011 3:31 pm

Хахааха мюзикъла верно е голяма изродщина. :mrgreen: :rofl:

Почти съм убеден че в новото ще ги скипнат най-култовите сцени с него :(

http://www.youtube.com/watch?v=Qd23zIxP ... re=related
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Dec 16, 2011 6:58 am

Абе те в стария сериал, да му се ненадеваш, някак акцентираха на сексуалността на Хисока и ни я показваха дори повече от мангата. Това например го няма в мангата:
http://www.youtube.com/watch?v=Pd85u7tg ... re=related

А е толкова як момент между тея двамцата! Има части от него само. Но и така направено е страхотно:
http://www.mangareader.net/207-14064-1/ ... er-55.html

Това е съответния чаптър. Като се абстрахираме от дебилните многословни обяснения за това как Хисока си покрива раните с кърпа и как е бил Кастро, останалото е толкова интенз, колкото може да е само около тоя психопат...

Hisoka doesn't belong to anybody...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Dec 19, 2011 12:26 am

Хм, нещо 12 серия ми беше малко странна..
(То за спойлери трудно може да се говори, но за всеки случай)
Spoiler: show
Половината епизод мина в чакане да изтекат изгубените от Леорио часове - то направо ми докараха усещането за скука на протагонистите, много реалистично :mrgreen:
А иначе ефектът на ретроспекцията в края на епизода би бил як, ако човек не знае всъщност какво се случва. На мен обаче ми беше трудно да се абстрахирам и ми седеше леко претрупано. В старата версия Томпа много хитро сам се овърза за стената да ги подмами, много яка идея, липсваше ми! Липсваше ми и вътрешният глас на Хисока.. :oops:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Dec 19, 2011 8:05 am

Да, половината серия беше скучен филър. Иначе останалото е доста близо до мангата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Dec 19, 2011 9:18 am

Слава богу свърши кулата, да видим лова с Хисока, а ако и тва омажат вдигам ръце от анимето.
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Dec 19, 2011 10:09 am

Абе аз бих му дала шанс около спайдърите се пак :oops:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Dec 19, 2011 2:09 pm

Те там ква цензура ще е... Там сцената с Uvogin сигурно ще се замерят с близалки...


Leorio Paladiknight коепеуе... са чак му мернах фамилията докато ровех да се сетя за Убогин. :rofl:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests