Hisoka is God (HxH темата)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 10, 2012 10:08 pm

+1
:ninja:

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sat May 05, 2012 9:08 am

Сега продължих да си чета мангатаа о.О. Анимето толкова ме запали, че едвам чакам следващия епизод ;(. Сложили са някаква подправка на име "Не изследван свят и купчина супер бед ас персонажи. Войс актинга в анимето е супер жесток. А и визуализацията на Аурите доста добре им се е получило...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun May 06, 2012 5:58 pm

За новото аниме дето сега излиза ли говориш? Мен войс актинга ме отврати безмерно - една от причините да го спра е. Старият сериал беше пъти по-як.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Mon May 07, 2012 9:32 pm

Ами аз не съм гледал другото, но само по арта (който е пъти по зле от мангата) мога да твърдя, че Новия хънтър е на доста високо ниво. За войс актинга, ами доста са си паснали персонажите. Харесва ми гласа на Килуа, Гон и Хисока, единствено Курапика малко сдава, но се търпи.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 08, 2012 7:54 am

Да! Новия е Шарен и Блещука! :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Tue May 08, 2012 12:30 pm

ProxyFantasy wrote:Ами аз не съм гледал другото, но само по арта (който е пъти по зле от мангата) мога да твърдя, че Новия хънтър е на доста високо ниво. За войс актинга, ами доста са си паснали персонажите. Харесва ми гласа на Килуа, Гон и Хисока, единствено Курапика малко сдава, но се търпи.
Кой арт е пъти по-зле от мангата? На Първия ли? Щото в Първия всъщност героите изглеждат в пъти по-добре, отколкото в мангата.

Иначе сеютата на Първия сериал бяха една от най-най-най-главните му сили (Хисока естествено най-блестящ, но всъщност и главните бяха озвучени много по-нелигаво, даже и в по-поддържащите персонажи имаше големи попадения (Мачи, Дзуши, Илуми, Франклин, етц)).

Да не говорим, че от Втория сериал всякаква атмосфера и душа са брутално убити, всички е блещукащо и модерничко и ДЕТСКО, човек...

http://www.youtube.com/watch?v=7ve_1hHJLSk

Просто сравни с оня момент в Новия хънтър, който мина не само с цензура, ами и с никаква музика или каквото и да е чувство.

http://www.youtube.com/watch?v=hvdIE8jRA-k

Класика, не като тоя смешния новия, дето озвучава Хисока... Изобщо не са хубави новите сею-та, веее ;//
Depending on your request, whether I will laugh or get angry, that will decide your lifespan, boy.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 08, 2012 6:02 pm

Ех догледаха ми се пак старите...
:ninja:

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Thu May 10, 2012 5:43 pm

В новото слагат някаква щипка One Piece. Пък и си е по мангата дословно. Не обичам анимета, които кривят от истината (мангата). Като арт много по харесвам изчистените текстури тип One Piece и за това толкова ме радва новия хънтър. Второ всичко от мангата са го интерпретирали много приятно. Всичко си е едно към едно. Успяват да покажат наивноста на Гон и напълно показват силата, че има неопитомени територии и всичко не разкрито.
Това за Хисока и Сеютата прав си. Наистина стария е по добър. Но като изпълнение аз заставам зад новия (писан по мангата) Хънтър ^^

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu May 10, 2012 6:50 pm

Дълбоко не е 1:1 с мангата. Махнали са кървищата и са го направили от неортодоксална шонен сапунка със зрели елементи на някво конвейерно аниме за дечица тип Покемон...

За ужасяващото озвучаване хората се изказаха преди мен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Fri May 11, 2012 9:56 am

И кво, Първия не е по мангата ли?

Има точно четири филърни епизода:

Между третия и четвъртия изпит.
След битката между Хисока и Гон.

И тва е.

Винаги могат да се пропуснат, да не говорим, че филърите след битката на Хисока и Гон бяха страхотни. http://www.youtube.com/watch?v=NHg_dSvgqWM - 18:00 - 18:30

И именно това, че артът на Първия Хънтър е по-замъглен/тъмен/балиго, допринасяше за атмосферата и чувството. Както казах, от втория това тотално са го изсмукали...

И да, втория сериал е повече Покемон, отколкото Хънтър.
Depending on your request, whether I will laugh or get angry, that will decide your lifespan, boy.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Apr 14, 2013 5:21 pm

Гледам, че са пуснали торенти с Greed Island арка, което значи че новата бозава/шарена/цензурирана анимация с тъпи гласове стига до арка с насекомите за да се превърне в най-смъртоносната тъпотия създавана някога... RIP HxH...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Apr 14, 2013 11:47 pm

А за зомбифицираната манга, която умря преди години, но все още продължава да влачи разлагащия си труп наоколо от време на време, чува ли се нещо?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Aug 03, 2013 4:11 pm

Изгледах филмето, дето сега излезе.
Много приятно, много.
Пък и са наблегнали на моите любими неща в това аниме - Килуа и спайдърите :mrgreen:
Леорио е както винаги излишен, ама той си е свикнал.
Липсват ми старите гласове, но сега поне не сравнявах толкова, както при новия сериал.
Историята беше интересна и действието се развиваше точно след края на най-любимия ми арк (първата ОВА, спайдърската история).
Доста фенсървис като за фенове, поплакнах очи! Забравените в мен чувства се разпалиха!! :heart:
Уф, пак ми се пригледа от 50 епизод нататък :D

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Aug 03, 2013 4:55 pm

Доста прилично е да, ще фана да позагледам мангата пак, новото аниме и с 10 метров прът не го пипам ;(

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Aug 07, 2013 6:27 pm

Още малко НхН новини. Този път за новия филм, който иде през ноември.

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ecember-27

Идеята ми изглежда бая издълбана от някоя каца с лайна, ама нейсе. Може пък реализацията да е яка.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 11 guests