WTF BLIZZARD WTF?

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Aug 08, 2011 8:47 pm

Мне. Хората, които ще изпиратсват, ще си намерят начин. Хората, които ще си купят Д3 САМО за да играят сингъла, (вероятно) ще са малко, съгласен съм. Хората, които обаче ще си я вземат за да я играят онлайн, едва ли ще са особено доволни от това че могат да я пуснат само онлайн. Ся така или иначе притежавам играта, защо да не мога да поцъкам някъф офлайн докато ми е паднала връзката, примерно? Не на последно място, интернета не е повсеместно ефтин и на едно добро ниво (като у нас примерно) в световен мащаб.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 08, 2011 9:13 pm

Няма да намерят начин щом за Старкрафт 2 не намериха. Не съм чувал да има пиратски сървъри.

И наистина много странно - купуваш си онлайн игра и си учуден че се изисква онлайн :shock:
Last edited by RRSunknown on Mon Aug 08, 2011 9:18 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Aug 08, 2011 9:17 pm

Според мен класическият рант на българина за мучането по повод изискваната постоянна връзка към интернет, за да играеш, трябва да остане в каменната епоха и поне на мен ми е сериозно пописнал. Искам да попитам - колко човека в тази тема имат сериозни проблеми с връзката си (извън рандъм прекъсване от 1-2 минути веднъж в месеца)? Дори и в България е 2011 по дяволите. Единственото, за което ме е яд, е, че не бих могъл да цъкам ако съм например някъде с лаптоп в планината, но затова си има и мобилен нет. Освен това какво се шашкате все едно ви е дошло като гръм от ясно небе, откакто направиха merging-a на всичките ти Близард игри в единен акаунт за батъл.нет беше ясно, че с всичките им заглавия за в бъдеще ще е така.

И пак моите 50 стотинки за пари за айтеми - кефът бил да убиваш чудовища, за да ти падат предмети. Не споря, така е. Само че защо да не дам 4 лева, да си взема хубав предмет, да си спестя малко циклене и за да мога да убивам по-трудни мобове, които да ми пускат още по-хубави предмети, отколкото тези, които ще ти дропнат моя меч дето съм го купил за 4 лева?


Като цяло съм сигурен, че всеки един от нас ще си направи и петимата герои в един или друг момент и стига да са го направили кадърно с трансфера на предмети ще събираме всичко за всички и едва ли някой ще иска да си развали "колекцията":)

И ми е супер яко, че пиратите ще ядат бахура, точно пък на Близард заглавие да пиратстваш....

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Aug 08, 2011 9:56 pm

Ми класически рант с/у постоянната връзка с онлайн сървър не идва точно от България, ама карай. Мрънка се в световен мащам с/у това, коеот е на път да се превърне в практика. Ся аз не се оплаквам от проблеми с връзката, или ограничение в трафика, и то от години. Но проблема не е в това - по скоро идеята, че си купуваш заглавие, и после зависиш изцяло от "производителя" - било за сървъри или изобщо. Примерно свалят играта поради някакви причини и си оставаш с пръст отзаде.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Tue Aug 09, 2011 12:06 am

Muad_Dib wrote: И пак моите 50 стотинки за пари за айтеми - кефът бил да убиваш чудовища, за да ти падат предмети. Не споря, така е. Само че защо да не дам 4 лева, да си взема хубав предмет, да си спестя малко циклене и за да мога да убивам по-трудни мобове, които да ми пускат още по-хубави предмети, отколкото тези, които ще ти дропнат моя меч дето съм го купил за 4 лева?
Странни хора сте всичките. Грайнд за мене а да ти дадат мотика и да те пратят да копаеш за по-добра мотика. Която пък ти служи за да копаеш за друга мотика... Да дадеш 5 лева за въпросната мотика едва ли ще подобри положението.

Може би просто не схващам игрите на Близард и нуждите на играчите. Някой да ме светне защо сте ок с подобна политика и какво удоволствие ви носи?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 09, 2011 12:52 am

armageddon wrote:Ми класически рант с/у постоянната връзка с онлайн сървър не идва точно от България, ама карай. Мрънка се в световен мащам с/у това, коеот е на път да се превърне в практика. Ся аз не се оплаквам от проблеми с връзката, или ограничение в трафика, и то от години. Но проблема не е в това - по скоро идеята, че си купуваш заглавие, и после зависиш изцяло от "производителя" - било за сървъри или изобщо. Примерно свалят играта поради някакви причини и си оставаш с пръст отзаде.
Е братле не е като старите игри да вървят без намеса от сорта на GOG нищо че са офлайн и не искат връзка.

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Tue Aug 09, 2011 2:24 am

Странна работа сме това хората обаче. Все ще намерим какво да не харесаме, единчко минусче да намерим, дори продукта пред нас да има стотици пъти повече плюсове.

Помня преди няколко дни едно абсурдно мнение на небългарски ММО играч( да вметна - става въпрос за Lord of the Rings Online)... Та там врътката е следната - играта е безплатна вече. Дърпаш и играеш, дали да си платиш месечната такса си решаваш сам. Естествено ако си платиш месечната такса играта ще ти е доста по-приятна, бонус нещица, предмети, умения, герои и т.н, които се купуват с едни специални точки, които пък се печелят с игра, или като си ги купиш от Turbine( едни от отговорните да я има тази игра). Дори експейжъните можеш да си купиш с тези точки, които макар да не се събират чак толкова лесно, нито пък за един ден, все пак се събират, още повече че ако си плащаш месечна такса ти идват като бонус и после може експейжъните да ти дойдат безплатно. Та това беше накратко за маркетинговата стратегия на Turbine. Дай на играчите да опитат играта, покажи им какво могат да имат ако си плащат месечните такси, и им отнеми част от привилегиите, за да се принудят все пак някои от тях да си плащат. Добра стратегия бих казал. И за играчите е по-добре. Ако ти харесва - плащаш и си улесняваш живота. Ако не можеш да си плащаш - гриндиш Turbine точки и с тях си правиш играта по-приятна и по-близка до тази, която играят плащащите потребители. Разликите не са големи, но ги има. Та въпросният пич се оплакваше, че на времето е платил 50$ за играта( в момента производителят я е пусна за свободно сваляне и играене) и сега се чувства преебан, защото на новите играчи им я давали безплатно с направата на акаунтите им. И пича спрял да плаща и имал същите привилегии като тези, които не плащат. Сега проблема му е, че не го ценят високо, само защото навремето си е платил за играта и в момента му се налага да търпи ограниченията за неплащащите потребители, тъй като е един от тях. Само че не прави елементарната връзка с главния мозък, за да се досети, че навремето е купувал продукт, за който ясно е знаел, че ако спре да плаща месечна такса няма да може да се възползва от правото си да играе играта, защото то изискваше както да си си купил играта, така и да си плащаш всеки месец като поп. И много точно на същият този човек му беше отговорено, че в момента трябва да се чувства късметлия, че изобщо може да играе играта, при положение че е спрял да плаща, вместо да се чуди за какво да се размрънка.

Та така и тази работа - мрънка се безпричинно. Естествено че ще изисква онлайн връзка. Напоследък почти няма компютър без интернет връзка, най-вече по селските райони се срещат такива неща. Ако връзката ви е проблем - просто не си купувайте играта. Производителите са изградили една игрална среда, система, която за да предложи определени неща на потребители, има и определено изисквания, едно от които е това за интернета. Т.е. ако имате нужните предпоставки да я закупите, подкарате и играете, както и нужното желание за тези три предпоставки, значи браво на вас, вие живот и здраве ще сте горд собственик на играта. Ако пък не можете да си позволите играта поради липсата на читава интернет връзка, приемете, че не ви е било писано да играете играта и спрете да правите мега-драмите, не са интересни. Все пак да си представим една хипотетична реалност, в която Близард направят грешката да поощрят чийтърите да правят лесни пари в играта. Тогава ще циврите десет пъти по-усърдно за това как ви се е паднал ебахти якия предмет, който иначе би струвал 40-50$, но заради наплива на чийтъри, които гриндят и докато спят, цената на айтъма е паднала до 2-3$. Няма да ви е приятно, както и на Близард няма да им е приятно, че на вас не ви е приятно, защото ви губят като клиент.

По-добре да съберат 10 000 000 доволни редовни играча в сървърите си, като направят това със задължителната интернет връзка, и си подсигурят съществуването на играта и за в бъдеще, макар и някаква малка цифра от 200-300 000 играча без интернет връзка да останат преебани. Отколкото да съберат 10 300 000 играчи, от които 99% да станат недоволни, като се пренасити пазара с предмети луутнати от чийтърит, и да започнат масово да заебават играта, която без нужният брой играчи няма да е рентабилна и рано или късно ще тръгне на долу и Близард едва ли ще имат желанието да правят бъдещи разработки в сверата на Diablo. А самата AH с реални пари за мен вече е задължителна за всяко MMO, казвам го като човек, който си плаща месечните такси когато реша да играя нещо сериозно, и за да ми носи положителни емоции, а не чувството за това как си губя времето в безмислено гриндене. Аз съм от тези, които си ценят времето, и знаят, че да се лишаваш от свободното си време, за да гриндиш е глупаво и нерентабилно, и биха платили някаква символична сума, за да си спестят време, нерви, неприятни асоции с играта и т.н. Времето е пари все пак, но и по-важното - времето което си прекарал в гринд никой няма да ти го върне, а това е най-безсмиленото действие, което можеш да извършваш в съзнателният си живот. Така че време беше да се лишим от познатата схема "Тоя е ебахти назобания, сигурно е прекарал 1000 часа в гриндете на този сет, значи ако имам късмет след още около 700 часа гриндене и аз ще съм на неговото ниво". Това е зомбирано мислене.

А и ще я има възможноста да се издържаш като играеш игри, която никак не е за изхвърляне. Далеч по-приятен начин да се издържаш от чистенето на тоалетни да речем, или от хамалъка. В страни като България, някои малко по-иновативно мислещи хора могат да започнат да си издържат семействата с това. Става въпрос за отваряне на нови работни места, нещо, което ще е полезно на доста хора в дни като тези.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Aug 09, 2011 9:30 am

annorion
wall of text
Хайде сега, всички да повторим заедно: Диабло 3 не е ММО. Диабло 3 е игра, която МОЖЕ да се играе мулти и като цяло хората наистина ще я играят повече така, но си има съвсем стабилен компонент за самостоятелна игра, с история, филмчета и прочее. А аз съм точно от това малцинство, което цъкаше Д1 и Д2 основно сам вкъщи, чете си всички текстове на куестовете и се кефи да следи некъф сюжет, колкото и да е минимален. И мд миналата година си прецъквах Д2 за кеф. За което връзка към интернет просто не е необходима, тоест е изкуствено изискване. И не разбирам какво им пречи на Близард да дадат опция да си направиш офлайн герой, от който нищо не може да се прехвърля в бетъл.нет акаунти. А за стабилната връзка с интернет - имам си я, което не пречеше след бурята преди няколко седмици да остана без никаква мрежа за 3-4 дни.
Така или иначе съм съгласен с Анорион за едно - като не ме кефи, няма да я купя. Torchlight 2 се задава.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 09, 2011 10:16 am

Диабло 3 е игра, която МОЖЕ да се играе сингъл
fixed

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 09, 2011 12:14 pm

Айде и аз да се подпиша като част от "малцинството", което играе Diablo 1 и 2 предимно на сингъл. Така бяха и повечето ми познати. Почти всеки от тях е цъкал и мултито, но не като основно занимание. 2000-та година онлайн играта въобще не беше стандарт в България (LAN-ките са друг въпрос, но там изграждането на персонажи в дългосрочен план беше непрактично по клубчетата), а и по света. По времето на Diablo 1 - още повече.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Aug 09, 2011 12:44 pm

Diablo 3 e MMO.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 09, 2011 1:01 pm

:shock: :lol:

Не е, ако питаш Blizzard...
А те са доста специфични по въпроса: http://us.blizzard.com/en-us/games/

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Aug 09, 2011 1:04 pm

Ok.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Aug 09, 2011 1:10 pm

Още един който смята че лан или сингъл му е мамата.

Въпреки че след SC2 сингъл плейър кампанията изобщо не съм убеден че близ схващат концепцията за фън.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 09, 2011 1:15 pm

Между другото имам чувството, че Witch Doctor-ът е с паркинсон:

http://us.blizzard.com/diablo3/characte ... doctor.xml

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 24 guests