WTF BLIZZARD WTF?

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 09, 2011 1:23 pm

Довечера ще намеря специално ревюто на Диабло 2 от Gamer's Workshop в което се набива на очи изречението -
в момента в клубовете се вихри истинска мания , развиват се герои , разменят се предмети и се избиват герои.
Аз помня и друго - хората носеха героите си на дискети по клубовете за да разменят предмети и да се бият.

Да хората си играеха вкъщи сами защото хем никой нямаше кадърен нет и хем защото никой нямаше оригиналната игра а пиратските сървъри от сорта на Хедоф още не бяха стартирали

Батълнета държи Диабло 2 толкова време - до степен да има миналата година пач който да балансирава. Отделно че 90% от хубавите неща се намират само и единствено в батълнет ладер игра.

Да не отваряме дума че всеки играл сингъл се е сблъсквал с огромния проблем да стигне до някъде на хелл и да не може да продължи защото противниците са имунизирани към атаките му а ти не можеш да намериш предмети нищо че си циклиш нездравословен брой часове само за да намериш неща които са за съвсем друг клас и понеже си на сингъл не можеш да ги направиш нищо.

На Диабло 1 не само се вихреше стръвно мулти много месеци след като всички прецъкали 1-2 сингъла я бяха забравили но и повечето хората предпочитаха да играят самостоятелната игра в мултиплеър създаден режим за да могат да си използват героите.

И сега идва Диабло 3 която са елиминирали гнусните чийтърчета и ти се позволява да търгуваш на воля, героя ти да не се дели на мулти и сингъл и въпреки това се появяват някакви хора които упорито твърдят че отказват да търгуват, искат да правят отделни персонажи за мулти и сингъл, искат да има чийтъри и експлойтъри в мрежата и не искат да могат да ползват ПвП и кооперативните режими. Е вярвате или не - твърде малко сте в тази категория за да им пука на Близард.


И като човек играл Ладера само мога да адмирирам Близард които прерязват клона на хакерчетата , дори да е за сметка на малкото малцинство искащо да играе в частния си самолет или в планината където няма интернет.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 09, 2011 1:41 pm

Да не отваряме дума че всеки играл сингъл се е сблъсквал с огромния проблем да стигне до някъде на хелл и да не може да продължи защото противниците са имунизирани към атаките му а ти не можеш да намериш предмети нищо че си циклиш нездравословен брой часове само за да намериш неща които са за съвсем друг клас и понеже си на сингъл не можеш да ги направиш нищо.
Играл съм Diablo 2 с години и никога не ми се е занимавало с Hell, ака NewGame +++ циклаж без особени предимства освен качването на клас и грухането на още предмети. Пък ако искаш да разменяш предметите на сингъл персонажа си - има връзка през IP, а и отворен Battle.net.

Иначе манията по клубовете никой не я отрича, но ти ела ми докажи, че повечето играчи са играли така през повечето време.

И бтв играта ми беше оригинална.
И сега идва Диабло 3 която са елиминирали гнусните чийтърчета и ти се позволява да търгуваш на воля, героя ти да не се дели на мулти и сингъл и въпреки това се появяват някакви хора които упорито твърдят че отказват да търгуват, искат да правят отделни персонажи за мулти и сингъл, искат да има чийтъри и експлойтъри в мрежата и не искат да могат да ползват ПвП и кооперативните режими. Е вярвате или не - твърде малко сте в тази категория за да им пука на Близард.
Мощно преиначаваш нещата. Никой няма нищо против мултито, просто за някои хора е кофти, че няма опция за офлайн игра. Никой няма против и търговията - пределно ясно ти е, че става въпрос единствено за търговията срещу реални пари. Останалото си го измисли току-що.
На мен лично не ми дреме ни най-малко как ще стоят нещата накрая.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 09, 2011 2:08 pm

Не си играл на Хел но твърдиш че си играл с години ?
Тоест не си играл истинската игра но твърдиш че си играл години?

Извинявай за мен нищо не си играл - просто си си направил неколцина персонажа и това ти е била играта.
Всички концепции за които говоря - гриндене, нужда от търговия, майсторство при развитието и уменията - това важи само за Хелл, защото на другите трудности може да ги минеш като песен без значение какво си развивал и какви предмети имаш.

Иначе манията по клубовете никой не я отрича, но ти ела ми докажи, че повечето играчи са играли така през повечето време.
Не повечето - всички.

Такива като тебе с оригинална игра за ония години нямаше в целия град. От 200-300 човека играещи в 15-тина клуба съдя.
Мощно преиначаваш нещата. Никой няма нищо против мултито, просто за някои хора е кофти, че няма опция за офлайн игра. Никой няма против и търговията - пределно ясно ти е, че става въпрос единствено за търговията срещу реални пари.
Напротив - ако искаш офлайн ти е пределно ясно че няма да има каквато и да е търговия. И пак питам кое е по-добре - да няма офлайн или да няма мазни чийтърчета. (А чийтърчета прочее са плъзнали навсякъде из Диабло 2 - хакове, ботове, дупликирани предмети) и всички които искат да играят нормално са вдигнали ръце.

Ето основанията на Близард с които съм съгласен.
Ultimately we made the decision to make the game client/server based because of the security and quality it can provide to those playing, and as a bonus it reinforces a lot of our ideals for a thriving online community.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Aug 09, 2011 2:19 pm

Сашо, това за хел наистина беше изцепка, силно +1 за началото на поста на РРС. То ако не играеш играта на хел и не си готвиш герпите за Хел какво въобще си видял като трудност и предизвикателство от нея по дяволите?

Иначе за сингъла срещу мултито: някой от множеството светила, които са написали, че ще играят Д3 само сингъл въобще пускал ли е мултито на двойката ми е много интересно? Знаете ли какви са разликите? Знаете ли, че пак логнати в батъл.нет можете да си играете самички само дето предметите после се трейдват между герои, падат допълнителни предмети, които ги няма в сингъла? Оставяйки настрана кефа от коопа (очеизбождащото преимушество да играеш в мулти БАСИ)....

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Aug 09, 2011 2:36 pm

Az mejdu drugoto i v momenta igraq v bn diablo 2. I ne mi e omrzynala. Tuka Single player newbietata nadali ste vidqli i 20% ot igrata realno. Tolkova po razlichno e v BN, v dobria smisyl.

Sorka za latinicata. Posle shte go opravq.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Aug 09, 2011 2:44 pm

Нцък. Ние, баш светилата, живеем в каменната ера, нямаме приятели с които да цъкаме кооп и интернета ни е през модем с 9600 бод рейт и се плаща на килобайт, пък и, таковата, немойм си настроим рутерите и да си намерим читави хакове на пиратските версии на Д2 с по 100 чийта всеки (ама много бавно се свалят 100 чита на 9600 макс, ша знайте), така че нивгаж през живота си не сме пробвали Д2 мулти.

@Муад и РРС, айде стига с крайните изказвания, че почвате да дразните. Да сте видяли някъде да обявявам, че Д3 ще е дъното , щото има ТК? Или че отвсякъде ще смуче като качествена игра, щото иска постоянна връзка с интернет? Не си спомням да съм изпадал в такива крайности, така че малко странно го избивате на патос.

П.П. О, Амикае, ела и просвети нас, нубовете, що е то мулти и как се играе тва животно...
Elves dig rocket launchers.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Aug 09, 2011 2:52 pm

Mi naistina na Diablo 2 ste noobs, ne vijdam kakvo ima da se zasqgate. Ne se zaqjdam, no iztyrvali ste istinskata igra, shans.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Aug 09, 2011 3:52 pm

Съжалявам, ако засягам някого и аз, но да не сте играли/минали играта на Hell наистина е доста безумно...Какво тогава сте правили в нея толкова време при условие, че нормал на двойката се минава сигурно за около следобед? Да не говорим, че след последните пачове (1.12 и 1.13 ако не ме лъже паметта) играта на Hell е голямо предизвикателство откъм билдове и "пинизи" и особено с приятели (за предпочитане в клубче с компове един до друг) е огромно и много кефещо предизвикателство.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Aug 09, 2011 4:04 pm

Дигнаха ли и поне малоумната резолюция? Или още е високотехнолгичните 800х600 ?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Aug 09, 2011 4:08 pm

Тя пак като не е 640:480 :lol: И не, май не са я дигнали :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Aug 09, 2011 4:18 pm

Оправих се с кирилицата. :)

Аз играя в прозорец и се ядва играта. Като я, пусна прозорчето е малко, но ръчно го разширявам и става нормално.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 09, 2011 4:50 pm

Много сте ми смешни с агресивното поунване на Диабло нуубове, все едно пак сте на 15. :lol: Сори, но за разлика от вас нямам цикльорско търпение и повече от 40-50 часа, прекарани в еднообразно (дори на първо минаване) цъкане с един персонаж не ми понасят. Особено на игра, която в оригинал имаше много непостоянно качество и усмъртително тъпа първа зона. Не ме ебе и за спорта, в който е превърната тая игра, нито колко яко Пенчо или Мунчо са си развили персонажите и какви невероятни сетове от предмети са си намерили покрай Battle.net.
RRS, не знам за 200-те души по клубовете, в които ти си ходил, но у село София с приятелите ми цъкахме основно вкъщи, чат-пат правейки по едно бързо през ip и още по-чат-пат поцъквайки в клубче някой-друг час. Защото все пак бяхме заети и да учим. Тия, които живееха в клубовете и си изливаха там парите на мама и тати, принципно не са мой тип хора, сори.

Айде, забавлявайте се. Аз се офкам за днес, че ще ходя на изследвания да видя дали имам апандисит.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Aug 09, 2011 5:03 pm

Хубаво е човек да не го ебе. Ама не виждам за кое бяхме толкова агресивни. Аз просто ви посочих, че играта е можела да ви даде доста повече. Сега в Д3 ще видите за какво говоря. :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Aug 09, 2011 5:07 pm

AlDim wrote:Айде, забавлявайте се. Аз се офкам за днес, че ще ходя на изследвания да видя дали имам апандисит.
Почти със сигурност имаш Саше :) Само гледай да не е възпален ...

@Амикае - то и Лили Иванова може да ми даде много неща, ама ги искам.

Като махнем първи,отворените пространства на втори, трети и първата половина на пети акт си беше ок, проблема беше минаването на въпросни актове на хелл което тотално демотивираше.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Aug 09, 2011 5:20 pm

The Dragon wrote:@Амикае - то и Лили Иванова може да ми даде много неща, ама ги искам.
Айде стига тъпизми от инат. Изтрайте малко за Диабло 3 и пак ще коментираме.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests