Christie Golden : Thrall - Twilight of the Aspects

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Christie Golden : Thrall - Twilight of the Aspects

Post by bgspace » Thu Jul 21, 2011 6:18 pm

Хайде, кой се добра до книжката?

Интересно ми е да видя първите отзиви, защото сега я чета баавно бааавно...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jul 21, 2011 7:12 pm

Миии никой най вероятно. По много начини близард успяха да отдалечат хората от warcraft lore-a.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Thu Jul 21, 2011 7:17 pm

The Dragon wrote:Миии никой най вероятно. По много начини близард успяха да отдалечат хората от warcraft lore-a.
Съгласен съм, че доста поразвалиха историята с последното добавяне на измислени раси и класове.

Но според мен действията на Близард в последно време не могат да променят таланта на Кристи Голдън или нескопосания стил на Ричард Кнаак, ако изобщо може да се говори за такова нещо при хак авторите.

От друга страна, пък Близард направиха WoW безплатен първите нива. Което съвсем не е лошо

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jul 22, 2011 12:11 am

Таурен паладин, ВТФ? За мен главната причина да спра УоУ (добре че го направих) е че ми отъпя целият този тип клиширано фентъзи. Иначе другите книжки са горе-долу. :P
П.П. И пак, тия хора собственият си lore не гледат бе! Само някъв реткон правят...
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Fri Jul 22, 2011 12:24 am

Claymore47_Fen wrote:Таурен паладин, ВТФ? За мен главната причина да спра УоУ (добре че го направих) е че ми отъпя целият този тип клиширано фентъзи. Иначе другите книжки са горе-долу. :P
П.П. И пак, тия хора собственият си lore не гледат бе! Само някъв реткон правят...
Тамън се чудих дали в рамките на 24 часа след пускането на темата ми някой няма да се заяде с таурен паладините :lol: Не се излъгах в очакванията си :D

Честно казано това с таурен паладините за мен не е един от трудните въпроси в WoW. Всъщност, те дори не се казват паладини, ами Sunwalker-и... А са го обяснили много логично. Таурените имат друиди и поради тази причина поддържат връзка с нощните елфи. И винаги са се чудили как нощните елфи служат на Елун с такъв фетишизъм, а пренебрегват слънцето. Според тауренската митология обаче както Слънцето, така и луната (голямата, де) са очите на Земята майка :) И така таурените решават, че не само Луната, но и Слънцето може да даде своята сила на тях и се появяват Sunwalker-и...


И повярвай ми, за мен това обяснение е многократно пъти по-добро от първоначалното обяснение, което беше дадено за блъд елфите, които просто оковали едно наару (представи си) и му смучат силата...

ПП: И аз се бъзикам с таурен паладините. Един от никовете ми е Kravapaladin на Neptulon

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Jul 22, 2011 9:25 am

Аз имам таурен паладин, мноо си е як ако искате да знаете. Във всеки случай, предпочитам кравата пред поредния елф такъв.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Fri Jul 22, 2011 12:51 pm

Каква тема почнахме, докъде стигнахме...

И все пак някой чел ли е книгата. Ако някой иска електронна версия, да ми пусне лично съобщение с мейл

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 22, 2011 3:09 pm

Абе вовеца е генерирал гигантско количество "lore" обаче книгите са последното нещо дето има някакво качество. Просто пореден мърчъндайз са си, горе долу на нивото на шапките с ! на тях. То и играта все по-лесна и баламска ама винаги има кво да се праи из нея :)
:ninja:

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sun Jul 24, 2011 12:53 pm

Тази книга (Thrall: Twilight of the Aspects) може да се окаже най-лошата книга на Кристи Голдън.

Може би основната причина за това е, че в нея има твърде много рептили. А историята на рептилите, сиреч драконите, е рожба на един друг „гений” – Ричард Кнаак – става въпрос, разбира се, за творенията „Денят на дракона”, „Нощта на дракона”, „Войната на древните” (три тома)... Както и да е, Кнаак, колкото и да го мразят феновете на WoW, е поработил здравото над драконовия сюжет ... и Кристи Голдън му подлага крак.

Резултатът е една голяма цапаница.

Следват спойлери:
Spoiler: show
Крас (Кориалстраз) умира. Тъпо! Явно Кристи Голдън не е чела книгите на Кнаак (и кой ли би се нагърбил с тази убиваща мозъчни клетки задача, освен такива като мен). В последната книга от трилогията „Войната на древните” Ноздорму (повелителят на времето) казва на Крас – извинявам ти се за нещата, които ще ти причиня в бъдеще. Ууупс... голям гаф Крас да умре точно сега, когато всички очакваха той да живее още достатъчно дълго време, че да се заформи нов негов сблъсък с бронзовите дракони.

Както и да е, грешката е сторена. Ама то една беля ли е? Тъп е и начинът, по който Крас умира – саможертвено, по подобен на Аслан начин ... само за да спаси яйцата на неговата възлюбена Алекстраза. Крас практически се взривява и унищожава тайните светилища на драконите. Още по-тъпо!

Единственото хубаво нещо, което следва от тази история, е че Кнаак вече няма да вмъква един от любимите си герои в книгите. Сега очакваме Голдън да убие и Ронин и среброкосата рейнджърка Верееса. Което може би няма да е толкова лоша идея.

Еделас Блакмуър се връща в историята на бяла кобила. И то как само – Безкрайните дракони (узурпаторите на властта на Ноздорму, уж) го привличат от друго времево измерение. В това измерение Трал умира като бебе, след което Блакмуър толкова се ядосва на Тамис Фокстън, че съсипва семейството му. Тарита остава неграмотна. Но Блакмуър се амбицира и вместо Трал тренира най-обикновена човешка армия. Повежда армията срещу Оргрим Дуумхамър, убива го, съсипва цялата Орда... връща се в Лордерон, детронира крал Теренас (тук може да се сетите, че Артас и Вариан се спасяват и Артас се жени за Джейна) ... Да живее крал Еделас Блакмуър Лордеронски!

Крал Еделас Блакмуър Лордеронски властва доста кратко време, след което изчезва мистериозно. Става ясно, че е привлечен за агент на Безкрайните дракони и изпратен в истинското времево измерение (където Трал оцелява и става боен вожд на Ордата, пък Лордерон е в ръцете на Силванас)... В истинското времево измерение Блакмуър има за задача да убие Трал! Интересното е, че Блакмуър си спомня ключови събития от истинското времево измерение (а не от алтернативното,в което е живял), дори как Трал го е убил веднъж. ВТФ ?!? Не става ясно как... Ох, забравям, че Старите Богове са виновни и сигурно те са му шушнали в ухото, или най-малкото Безкрайните дракони са му вляли спомените в главата...

Ето как става ясно защо сред тайм фантастиката има малко, наистина малко добри книги... А читателите остават с пръст в устата.

Продължаваме нататък. Кралицата на драконите Алекстраза остава без поколение и без съпруг... Това е добра идея и щеше ми се Кристи Голдън да беше поработила малко повечко. Както знаем, заради подобна загуба Малигос полудява... и Алекстраза върви по същия път. Трал спасява положението, но ... Алекстраза, която е на милиарди години възраст, се държи като малко ревливо сополиво момиченце... и почти успях да я намразя след прочита на тази книга. Алекстраза се гуши в скута на Трал и реве в обятията му... Айде стига.

Финалът е ТЪП. Ноздорму го чакаме в цяла книга да се върне и да каже какво е проучил за бъдещето на света на Азерот, защо в едно от виденията се вижда като господар и създател на Безкрайните дракони, защо има Култ на Здрача... Тамън го дочакахме да обяви откритията си, Ноздорму отваря голямата си съскаща уста и казва: „Ами, Старите Богове са виновни”... Въздъхвам. Ебаси, това всеки го знаеше.

От положителната страна – Трал не става Аспект на Земята и се спасява от праведния гняв на феновете на Уоу, съответно Близард се спасяват от загуба на 20% на играчите си. Аха, и Архиепископ Бенедикт се оказва агент на Култа на Здрача под прикритие! Я, това е интересна завръзка и от нея може да излезе нещо интересно... стига да попадне в правилните ръце.



И така, да ни е честит новият шедьовър на World of Warcraft. Чакат ни още два – книгата на Ричард Кнаак Wolfheart и книга на Кристи Голдън за Джейна... И това – във време, в което Старите богове всичко могат, за всичко са виновни и организират някаква мащабна конспирация. Очаквам в следващите книги, щом Джейна ще се появи, Артас също да се завърне чрез някое алтернативно измерение... А може би и Крас. Не, всъщност за него съм сигурен, че Кнаак ще измисли нещо...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun Jul 24, 2011 8:55 pm

Таурен-паладин, хах. Явно много са я закъсали.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jul 24, 2011 9:03 pm

Да точно това е най-важното.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sun Jul 24, 2011 9:29 pm

Ще се повторя от казаното по-горе.

Който смята, че таурен паладините е идиотска комбинация, да се замисли първо за блъд елф паладините, които оковаха едно Наару и му смукаха силите...

Бих казал, че са я закъсали още от Burning Crusade, когато дадоха паладини на Ордата и шамани на Алианса

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun Jul 24, 2011 9:34 pm

bgspace wrote:Ще се повторя от казаното по-горе.

Който смята, че таурен паладините е идиотска комбинация, да се замисли първо за блъд елф паладините, които оковаха едно Наару и му смукаха силите...

Бих казал, че са я закъсали още от Burning Crusade, когато дадоха паладини на Ордата и шамани на Алианса
Е ся пък ти, мен ако питаш хордата няма право на паладин изобщо, ама таурен е смехотворно. Къде паладина, къде таурена, които са раса шамани и воини по дефолт. Те пък много интересно откъде го докопаха.
П.с. Догодина и ъндед паладин и кеф.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Sun Jul 24, 2011 9:57 pm

coldie wrote: Е ся пък ти, мен ако питаш хордата няма право на паладин изобщо, ама таурен е смехотворно. Къде паладина, къде таурена, които са раса шамани и воини по дефолт. Те пък много интересно откъде го докопаха.
П.с. Догодина и ъндед паладин и кеф.
Нали го казахме вече. Таурените имат и друиди, а като друиди те имат тесни връзки с нощните елфи. И винаги са се чудили защо елфите служат само на Луната (Елун), докато според Тауренската митология Луната е само едно от двете очи на Земята майка - другото е Слънцето.

И така те се обръщат и към слънцето. Елементарно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 25, 2011 12:21 am

Ама вие сериозно ли търсите кусури на база логика в "сетинга" на WOW?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests