A Dance With Dragons [СПОЙЛЕРИ до 4-та книга вкл.]

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 12, 2012 5:37 pm

РААААААААААААААААЙТ

Ицо:
Spoiler: show
има доста аргументи и в полза на това, че Джайм и Церсей са Таргариени, като най-видните са склонността им към инцест, както и очевидно пироманските забежки на Церсей, когато изгарят Кулата на Ръката в 4та книга.

В общи линии истината е, че Мартин абсолютно нарочно е оставил хинтове във всички посоки, които не са никак дефинитивни. Абсолютно ОК е Тирион да си е син на Тивин (който и за това да го мрази толкова), абсолютно ОК е и Тирион да е син на Ерис (и пак Тивин да го мрази за това, но да не може да си позволи да го дизоунне). И което и от двете да стане, феновете няма да могат да кажат: "е да бе, ама". Доста добре ги завъртя нещата. За разлика от Ериксън, който се обърква като пиле в кълчища, колчем опита да направи някакъв foreshadowing :D
This is it. Ground zero.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Tue Jun 12, 2012 8:44 pm

Spoiler: show
Тирион единствен има сънища и мечти за дракони, още в началото на първа книга. Джайм не си спомням да има каквото и да е влечение към огън, а при Церсей може да е просто лудост.
Бих казал, че в началото на поредицата е планирано Тирион да е Таргариен, или поне да обвърже с Дани. Дали Мартин си е променил решението през процеса на писане, и затова се появяват хинтове за Джайм и Церсей, е вече друг въпрос.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Jun 13, 2012 9:20 pm

Аз си препрочитам книгата бавно и славно тия дни и докарах до средата. Главите на Джон определено са най-голямата скука, на Дани са доста по-интересни.
Spoiler: show
Rазговорите на Джон със Станис за политиката на Севера са единственото интересно нещо вече за осемте глави на Джон досега. Другото е тотална скука - какво станало с трима рейнджъри, пратени да разузнават, кой замък щял да отваря пак, и дали пратил на Котър Пайк 10 или 15 wildling recruits, as if I care...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 13, 2012 10:47 pm

Demandred wrote:Аз си препрочитам книгата бавно и славно тия дни и докарах до средата. Главите на Джон определено са най-голямата скука, на Дани са доста по-интересни.
:shock:

А в главите на Дани какво изобщо се случва, че са ти доста по-интересни от Джоновите?

На мен досега (около 750/1117 съм) при тримата главни

1 глава на Джонито = 3 на Тирионеца = 6 на Денериската, условно казано,

откъм качество и количество на случващото се.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 14, 2012 8:18 am

Около средата драгва леко Джон, ама е несравним с Денерис, де.
Аз съм сигурен, че точно главите, дето зе да ми писва, са му харесали най-много на пасъра! :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jun 14, 2012 10:44 am

Аз пък сич ета бавно и славно 4та. Добре, че са главите с Церсей и Джайм, иначе досега да съм я захвърлил честно, с Бриен и Аря е просто трагично....Арео Хота се надявам да го има пак и въобще дорнците, засега за 150 страници имат една глава.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jun 14, 2012 10:07 pm

Moridin wrote:Аз съм сигурен, че точно главите, дето зе да ми писва, са му харесали най-много на пасъра! :mrgreen:
Джон засега не ми е писнал, факт. :)

С него стигнах до
Spoiler: show
сватбата на Алис Карстарк и връщането на Вал (?)
и засега не забелязвам спад в нивото.

За спад в нивото ---> Тирионеца и особено Денериската. Такова пилеене на страници е безумно.

А единствената глава на Джайм (проверих, няма друга) беше с доста фейспалмещ финал. Сещате-се-кой се появява от нищото да съобщи знаете-какво и повече няма да става дума за това в тая книга. :shock:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jun 14, 2012 11:25 pm

Половината Тирионска част си беше напълно ОК до ясно докъде всъщност. Определено не ми допаднаха промените в персонажа спрямо първите 3 тома, но ставаха интересни неща в околността на нашия човек.

Пълното падение на Танца определено обаче е Денериската, с умиление ме накара да си спомням с добро за частите от Пира, които ми се видяха тогава досадни. Няма такава плява просто. Дори гледната точка на Баристан Селми не успя да внесе няква особена свежест над целия Мирийнски сюжет, който искрено се надявам да бъде приключен в следващата книга, и то скоростно.

Джон главите не бяха пълна дупка, но май са имали нужда от леко редуциране, твърде пространно се занимаваха с неща, които обективно погледнато не бяха твърде интересни и можеха да минат понабързичко.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 14, 2012 11:48 pm

ИЦЕ! Сори бате, имах предвид Дем естествено, не теб :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Sat Jun 16, 2012 3:14 am

Ordo Malleus wrote:Танц с дракони от Дж. Мартин
Spoiler: show
Image

Чак ми е жал в какво се е превърнало любимото ми преди години фентъзи. Мартин няма право да е толкова куха лейка, просто няма. Не стига, че се насра със сроковете и уби цялата инерция на книгите с тия петилетки между тях, ами накрая снася Пир за врани и Танц с дракони. И за чий?

Сума време обясняваше как твърде много имало да се каже, затова било разцепването, ама едните персонажи, ама другите, ама те книгите били паралелно във времето.. Пфф, сюжетът на последните 2 тухли можеше да го набие в половината страници от едната книга и пак щеше да му остане място за филъри. Не мога да разбера дали не знае какво да прави с историята си или просто го е хванала старческа логорея.

Скука, скука, скука, ама накрая и нагъл с клифхенгъри, ще падна. Почти всичките му герои просто се размотават като мухи без глави, дърлят се за някакви утепани замъчета из Севера или са се втурнали към Денерис, Родената с мозъчен тумор, която успява да бие по неадекватност даже айез седайките на Джордан. Заклевам се, ще организирам протест ако по някаква причина тая овца не си вземе до края на поредицата.

Айде няма да пиша повече, че пяна ми излиза от устата. Пълна подигравка с феновете, баси.... :evil:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sat Jun 16, 2012 1:59 pm

+ 9000 :evil: :twisted:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 18, 2012 2:26 am

300 страници преди края най-сетне се случи нещо интересно с Денерис (онова накрая на гладиаторските борби). Е па разгеле.

Абе някъде казано ли е
Spoiler: show
какви размери са достигнали драконите, особено Дрогон, дето се води най-големият?
Сър Дядо радва.
Spoiler: show
For the children. For the city. For my queen.
А на стр. 857 Мартин ни припомня как са били ползвани рицарите от Кралската гвардия.
Spoiler: show
Strictly speaking, it was purely the king's choice whether or not to extend Kingsguard protection to others, even those of royal blood. Some kings thought it right and proper to dispatch Kingsguard to serve and defend their wives and children, siblings, aunts, uncles, and cousins of greater and lesser degree, and occasionally even their lovers, mistresses, and bastards. :idea:
Да, знам, че като спойлъра ми за родителите на Денерис на предишната страница и това не е 100% гаранция. Но все пак усилва теорията за
Spoiler: show
R + L = J
Иначе защо Регар ще е пратил рицари от Кралската гвардия да пазят Лиана Старк, особено когато са му били нужни? Очевидно е ценял нейния живот повече от своя.
А и двете подмятания стават чрез Баристан Селми - този, който помни кое как е било едно време.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jun 18, 2012 8:12 am

Aaaaaa, стигнах до

Spoiler: show
Блъдрейвън!!! Ийстъреггазъм! Доста яко го въведе Мартин, ако и преди това да реши проблема със зомбезите с класическото "И той изпадна в безсъзнание и се събуди в безопасност" :lol:

На Денерис ситуацията е доста интересна бтв, как лека-полека кляка пред нуждите на разните фракции в града, а и си е оковала два от драконите и е загубила третия. Доста як сетъп.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 18, 2012 8:21 am

Ицо, то това за Регар си е ясно от спомените на Нед в първа книга насам, не виждам каква точно нова информация ни се носи тук :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 18, 2012 8:51 am

Емо -
Spoiler: show
A thousand eyes, and one :)
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 15 guests