Нов Интерактивен Роман на пазара!! Updated

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Aug 09, 2011 1:25 pm

Аааа.....
Ян не беше ли човекът създал shadowdance... Аз ли дълбоко се бъркам... Различни ли са ?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Aug 09, 2011 1:35 pm

JaimeLannister wrote:Аааа.....
Ян не беше ли човекът създал shadowdance... Аз ли дълбоко се бъркам... Различни ли са ?
да, има повече от един Ян :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Aug 09, 2011 1:44 pm

JaimeLannister wrote:Аааа.....
Ян не беше ли човекът създал shadowdance... Аз ли дълбоко се бъркам... Различни ли са ?
Мноооого сме различни.
Слава богу, нищо общо нямам с оня тип.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Aug 09, 2011 3:03 pm

Да.
Недоглеждам.
Той и тук май се появяваше...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 19, 2011 10:33 pm

Днеска си я купих и я прочетох книжката за Асасините - оказа се доста ок като за начало (защото подобно на Гласът на острието също е само начало представящо персонажите и загатващо за по-нататъшни събития). И докато едва ли някой е очаквал текста да е на ниво Джо Абъркромби или Мартин в сравнение с Драгановите Ралмии и други рандъм бг уонаби фентъзита е някакви овчарски скокове напред.
С уговорката че носталгията играе голяма роля - гилти плежър си е да четеш такива неща. Прочее никъде в книгата не видях някой да заявява че се говори на арабски - нещо което много хора са си наумили катоосновна критика. Чат пат има някакви думи в курсив събирани от кол и въже от различни езици.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Jun 03, 2012 12:49 pm

С почти година забавяне Алекс все пак пусна на "Патрул за Ада 2 в 1".
Явно носталгията ми е била по-силна отколкото предполагах, защото прекарах 2 приятни часа и отново се почувствах като в ученическите години. Книгата е поразширена (сериозно, ако може да се вярва на Алекс :wink:). Имаше разни заигравки с други автори (основно с Майндкрайм), а корицата изглежда по-добре отколкото на картинка. Историята няма какво да я коментирам, така или иначе точно в Патрула никога не е била от особено значение.

Все пак ми се ще да се появят и другите широко рекламирани книги-игри, защото с тази не смятам, че ще се привлекат много нови. Малко или много си е рециклиране на по-стара книга и основно залага на добрите спомени от миналото. Това при новите читатели логично го няма.

В общи линии не съжалявам за 11-те лева, но книгата няма replay value, така че човек трябва да се замисли колко му е силна носталгията.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 03, 2012 6:36 pm

Аз не съм чел първата и днес сериозно се замислих, но не си я взех :mrgreen: Ще издиря Шайха да я взема по някое време като съм в настроение.
This is it. Ground zero.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Mon Oct 01, 2012 9:54 pm

Аз ще метна ненужното си мнение тук - Пичове, чел съм ви поне 10-20 парчета от "книгите" ви игри и с лека ръка мога да кажа, че ЗДРАВО не ви бива. И с това приключва моят ненужен коментар.
Last edited by ProxyFantasy on Mon Oct 01, 2012 11:09 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Oct 01, 2012 9:59 pm

Кой, какво, какви пичове, кого не го бива??

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Oct 01, 2012 10:19 pm

Кой прЕключва?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Mon Oct 01, 2012 11:09 pm

Главата ми превключва от Матрици на Ирационални неравенства :Д.

Ами личното ми мнение е, че:

Номерът на Хю от Майкъл МайндКрайм
Гневът на Викингите пак от Майкъл МайндКрайм
Китайска мистерия (не знам автора, не ми се рови из кашони с книги)
Ловец на вампири от Монт Диас
Легионът на отмъстителите от Джордж М. Джордж
Господарят на мрака пак от Джордж М. Джордж
Тайната на Орките от Майкъл МайндКрайм
Последният убиец на дракони пак от ММК
Отмъстителят на Шангри
и мн други.
Всичко изброено до тук + едно още 10 издания, които не намерих в каталога на тези индивиди, (няма да обсъждам как е направен каталога...) е абсолютен буламач, глупости на търкалета, толкова плоско и идиотско написано, че мен лично са ме карали да се хващам за главата...

Излагам лично мнение на базата на това, до което съм се докоснал - Историите са скучни и тъпи. Идеята на книгите е за 12- дечурлига, които просто нямат работа. Начина на разказване на някой от тях ме е изненадвал в лошия смисъл на думата. Идеите им са скучни и дори за времето си са изтъркани или поне мен не са ме грабнали с нищо кой знае какво. Рисунките на кориците са от грозни към по-грозни. Това, че някога не е имало друго и това се е приемало като "спасение" или и аз не знам как точно се свързвате емоционално с тези загубени листове, не ги прави по-добри.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Oct 02, 2012 12:30 am

"Последният убиец на дракони" е на Блонд и Уейн.
Приятно е за четене, ако и хич да не е игра.

"Китайска мистерия" е на Монт Диас, мисля - а той по начало верно не е кой знае какво, макар че и неговите ми допадаха едно време.

"Гневът на викингите" пък какво не ти харесва? На мен ми допадна бая, въпреки някои нелогичности в изборите.

"Отмъстителят на Шангри" без предните две от поредицата не става.

Другите не съм ги чел.

А ти не си погледнал нищо на Колин Уолъмбъри, почти нищо на Блонд и Уейн и си пропуснал може би най-здравата книга на Майндкрайм - "Пътят към Шангри"... Ъъъ... Защо?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Oct 02, 2012 7:54 am

Като цяло съм прочел всичко това като наследство от брат ми :Д.

Иначе човек като ги погледне и с лека ръка си казва, тук можеше да е по-добре, тук е пропуснал това, там е пропуснал онова, тук е леко нелогично, там описанието не е като хората.

Първото, което не ми харесваше в тези интерактивни романи, беше стилът, по който бяха написани. Липсваше им увлекателност, няма да се оплаквам за второто лице, въпреки че и то може да се премахне, за по голяма епичност, но нвм. Имаше си моменти, на които (нека да се уточним, че в момента говоря за спомени, от когато съм бил на 12, значи тогава са ми направили впечатление.) ясно бяха подминати без да им се обърне внимание.

Второто беше, че повечето статистики и избори в игрите като цяло не бяха до измислени. В някакъв етап спираха да имат кой знае каква реална проекция върху играта, защото да речем пича е минал от игра основана на статистики към игра основана на решения.

Слагам всички книги на едно дередже, (може би, една, две са ми харесали, смисъл имаше една Няколко часа след полунощ или нещо подобно, тя наистина ми хареса.) защото съм ги чел преди толкова много години, че не мога да коментирам всяка по отделно, какво ѝ е и как точно е недоправена.

Майндкрайм - "Пътят към Шангри" съм го пропуснал, защото го е нямало вкъщи :Д

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Oct 02, 2012 1:26 pm

Чакай какво второ лице което можело да се премахне, те половината бяха писани от първо и ттрето лице..

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Oct 02, 2012 7:29 pm

Ами, аз имам спомени, че съм чел поне 2-5 книги, които са във второ лице и ти обясняват като на малоумен, какво виждаш и какво правиш. Това за мен си е второ лице.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests