Кармак каза в прав текст истинината за конзолите и PC

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 09, 2011 12:01 am

Интервю на Кармак - човека е бесен на драйверите и на това че не може да ползва хардуера както му се иска.
http://www.youtube.com/watch?v=hapCuhAs ... r_embedded#!

Тъкмо слушам как хули че мегатекстурата се правела много по лесно на конзола , а на PC трябвало да преодолява десeт хиляди пъти повече процеси заради ограниченията на API.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Oct 09, 2011 1:23 am

Мен взе да ми писва от тоя човек. Вземе да млъкне най-добре. Достатъчно простотии наприказва. И без друго цялостното му отношение спрямо провала на PC версията на Rage беше - "Ами не ни пука, взехме ви парите, но на конзолния пазар продаваме по-добре. So stfu."

Кретен.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 10, 2011 8:35 am

Amikae wrote:И без друго цялостното му отношение спрямо провала на PC версията на Rage беше - "Ами не ни пука, взехме ви парите, но на конзолния пазар продаваме по-добре. So stfu."
Ъъъ... Къде точно го е казал това? Пак си впрягаш излишно въображението. :roll:
В крайна сметка всички сме съгласни, че би било най-добре конзолите да не съществуват и просто игрите да вървят на сравнително нормален компютърен хардуер. Това за мен е единствения сигурен начин, че гейминга ще се развива и продуктите ще са максимално полирани. Всичко трябва да се разработва за една платформа, всички ресурси трябва да са насочени към това. И като прибавим(hopefully) едно по-добро API от сегашните, и ще забравим за времената, в които сме се притеснявали с колко кадъра ще ни вървят игрите. Всичко ще върви, на всякакъв хардуер, стига да го поискат.
Да, разбира се. Competition and variety never did any good to anybody, right? Даже викам направо да се откажем от PC пазара като цяло и да оставим Apple и те да ни правят всичко - така ще е най-лесно и унифицирано, нали. :lol:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Oct 10, 2011 8:47 am

Всъщност идеите зад енджина на RAGE може да доведат до велики неща. В крайна сметка ако 60 ФПС са гарантирани, а визията е променя в зависимост от това колко хардуеър метнеш в машината е идея която правилно имплементирана много ми допада.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Oct 10, 2011 11:30 am

AlDim wrote:
Amikae wrote:И без друго цялостното му отношение спрямо провала на PC версията на Rage беше - "Ами не ни пука, взехме ви парите, но на конзолния пазар продаваме по-добре. So stfu."
Ъъъ... Къде точно го е казал това? Пак си впрягаш излишно въображението. :roll:
В крайна сметка всички сме съгласни, че би било най-добре конзолите да не съществуват и просто игрите да вървят на сравнително нормален компютърен хардуер. Това за мен е единствения сигурен начин, че гейминга ще се развива и продуктите ще са максимално полирани. Всичко трябва да се разработва за една платформа, всички ресурси трябва да са насочени към това. И като прибавим(hopefully) едно по-добро API от сегашните, и ще забравим за времената, в които сме се притеснявали с колко кадъра ще ни вървят игрите. Всичко ще върви, на всякакъв хардуер, стига да го поискат.
Да, разбира се. Competition and variety never did any good to anybody, right? Даже викам направо да се откажем от PC пазара като цяло и да оставим Apple и те да ни правят всичко - така ще е най-лесно и унифицирано, нали. :lol:
Боли ме кура, с извинение, за конкуренцията между някакви парчета хардуер, разбираш ли? Аз като потребител седя тук и си задавам въпроса, защо трябва да си купя XBOX360, за да играя Alan Wake? Защо трябва да си купя PS3, за да играя Dark Souls с 20 фпс? Защо трябва да си купя PC, за да играя StarCraft 2? Не може ли просто да се продават игри и всички да вървят на една платформа?

За мен конкуренцията между самите игри и крайния продукт е по-важна. Защото нали разбираш, че Dark Souls е сигурно една от най-добрите игри правени някога, а има цели зони, секции на играта чак до боса, където се игра е с 15-тина фпс. И това в продължение на часове. Сорка, това не мирише на особено завършен продукт. И това нещо го има в по-малка или по-голяма степен във всяка игра, която съм играл на PS3. Все имаш чувството, че нещата са изнасилени, че всеки момент тая конзола ще умре, тотална клизма.

За мен това не е бъдещето на гейминга. И съдейки по факта, че PC пазара държи сериозен дял от общите продажби на гейм пазара, който всяка година нараства, съвсем скоро много разработчици може да преосмислят коя им е водещата платформа.

За Кармак е ясно, че ще каже конзоли, все пак е боклук. Doom 3 има по-качествени текстури от новото му отроче. Иначе всичките му интервюта последно време са в тон - "We don't care." . 100% е знаел какво ще се случи, не може да ми обяснява, че на техните машини играта е вървяла добре, вървяла е ама в някой друг живот. Хората изтестваха с всякакви стари и нови драйвери, и не върви. И най-нахалното е, че дори няма доблестта да се извини, а вместо това в същото интервю, в което говори за проблемите на PC версията и обвинява NVidia/AMD, в същото интервю се опитва да смекчи удара по репутацията си по много жалък начин. PC не била водещата платформа. Ми като не е водещата платформа да не е портвал.

Но той отдавна е дребен рибок и ще запее друга песничка до няколко години.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 10, 2011 12:28 pm

Различните конкурентни системи имат различни предимства и недостатъци. Наличието на един единствен дизайн неминуемо ограничава, независимо дали те боли кура или не.

PC-тата са слонски, смучат прекалено много енергия, непрактични са да ги сложиш до телевизора си и за твоя информация разработката на изчистени от бъгове игри за тях е далеч по-трудоемка от пускането на определено заглавие за всичките конзолни платформи взети заедно. Какъвто и да е "сравнително нормалният компютърен хардуер" (wtf...?), реалността е, че винаги ще има огромно неравенство между отделните PC-та. Противно на абсурдната ти теория, единствения начин да се постигне една платформа е тя да бъде точно конзола, както е обсъждано доста в гейм индустрията. Само че въпросната трябва да има пълен монопол над стандартите, а монополът създава свои собствени проблеми. Освен това наличието на въпросният стандарт неминуемо ще доведе до доста по-бавен напредък на технологията.

Xbox 360 предлага най-добрата онлайн обстановка и стабилна платформа без изненади, която е особено удобна за девелъпърите. Kinect има голям потенциал, който чака да бъде реализиран (и в игри като Child of Eden и Dance Central още сега предлага уникално преживяване).

PS3 е страхотна конзола за употреба като медиен център с някои уникални хардуерни предимства за ексклузивните заглавия на Sony.

Wii даде подем на motion гейминга. Такова нещо посмъртно не би тръгнало от PC платформата, която принципно се развива най-вече в графично отношение на принципа повече полигони, по-детайлни текстури, повече шейдъри и т.н.

Джобните системи също имат уникални характеристики, както и сам можеш да се досетиш. Игрите на DS се играят различно от каквото и да е заради наличието на два екрана. Заглавията за таблети и смартфони пък наблягат още повече на touch екраните и там се раждат забавни малки игри като Angry Birds, Fruit Ninja и т.н.

Разбира се, PC-тата също са среда с предимства - клавиатурата и мишката са крайно подходящи за някои видове игри, обикновено водят технологичния напредък и са прекрасна среда за инди заглавия. Но посмъртно няма да бъде водеща платформа за друго освен кежуълки за баби и домакини, докато се развива само на принципа "колкото повече, толкова повече" и докато nVidia и AMD са прекалено заети да си мятат кал, за да се обединят зад някакви реални стандарти.

Да твърдиш, че всичките тези различни аспекти на гейминга могат да се постигнат без разнообразието на платформи и характерните за всяка от тях идеи и е просто crazy talk.

Иначе гръмкото плюене по Кармак е безпредметно и смешно. Спести ни го, ако обичаш.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 10, 2011 12:39 pm

:yay:

Шанса нещо да се стандартизира е само /и то бегъл но поне го има/ при конзолите. От друга страна като гледам 60фпс + тъп сценарий на квото и да върви си е фейл.

.. само да вметна, че си остаих да ми чипнат пс2-ката поне, стискайте палци да не изгорят нещо.
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Oct 10, 2011 1:26 pm

Нека си ги има конзолите, които предлагат някакъв по-специфичен experience. Но аз нужда от xbox/ps нямам. И да ми кажеш, че разработката за PC била трудна ми се струва малко нагло, при положение, че днешно време игрите се правят предимно за конзоли и след това за PC, и пак вървят добре. А сега си представи всички ресурс, който се хвърля по xbox360/ps3 да се насочи изцяло на PC платформата. Гарантирам ти, че няма да направят игра с държането на Crysis 1.

Искаш NVidia/AMD да спрат да хвърлят кал помежду си и да направят нещо за PC гейминга, но какво да направят, като няма желание? Мислиш ли, че ако Microsoft отиде и им каже, че виждат бъдещето изцяло в PC гейминга и повече няма да има xbox, но ще им е нужно много по-добро API за тази цел. Мислиш ли, че NVidia и AMD няма да посрещнат с радост такава новина? Това ще е рай за тях. Ще седнат на голямата маса и ще измислят начин какво и как трябва да се направи.

Примерно куцо е в момента обновяването на драйверите и всеки конзолен scrub ще се чеше по главата и ще църка как просто бута диска в xboxa и играта му тръгва, а тука го занимават с някакви глупости. Трябва да се направи много по-лесно и бързо обновяването и да се премахне нуждата от чистене на регистри.

Глупости от този сорт липсват при конзолите.

Що се отнася до самия хардуер, сигурен съм, че дори с напълно посредствена машина ще могат да се играят игрите и то много по-плавно, отколкото се играят конзолно. Стига всичките ресурси да са фокусирани на една платформа, стига да има по-добро API, стига някой да иска това да стане. А съм сигурен, че NVidia/AMD много им се ще това да стане. Защото е факт, че се задава 7ххх серията на AMD, а NVidia премина през 4хх и 5хх, и се задават новите им предложения, а игрите си вървят на full hd резолюция без никакъв проблем на карти на по 3 години. И това при положение, че повечето игри днешно време са конзолни портове. Ако игрите се правеха само за PC щяха да са технически с измерения над конзолите, щяха да са много по-оптимизирани и по-добри във всеки аспект.

А плюенето по Кармак не е безпредметно, но и не смятам да продължавам. Той сам се обижда и без друго. Абсолютна фурнаджийска лопата. ;)

Има време за всичко. Сега още не е назрял момента за нещата, които трезвомислещите искаме. За сега си търпим бъзиците за PC Master race, които между другото забелязвам са плод на злорадстващи конзолни геймъри, които не виждат по-далеч от носа си. Защото е смешно да те кефи да играеш на платформа, която реално е едно дискретно решение, а дискретните решения смучат и винаги са смучели. Ако аз играех на PS3-то толкова, колкото играя на PC-то си, до сега щях да съм сменил поне 2. Докато PC-то ми ще е по-студено от сърцето ми, дори 3 месеца да не съм спрял някоя игра.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 10, 2011 1:44 pm

ПеЦе фенбоите сте по-забавни и от SDF...

Но как да е, оставям те да си "трезвомислиш" на воля.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Oct 10, 2011 3:04 pm

@Aldim - да ти кажа както конзолите еволюират и с новата структура на win 8(махнати са много лейъри) не мисля че следващото поколение конзоли ще можеш да ги отличиш и с лупа от едно htpc с адекватно GPU като функционалност. Всъщност MS бяха тръгнали доста добре като идея с първия xbox. И ако бяха продължили с 360 щеше да си спестят нарицателния RROD.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 10, 2011 6:42 pm

Пак ли почнахте безмисления спор....

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 12, 2011 8:00 pm

Баси, тва по-лошо от Християнски райт уинг бе @_@ Пичът му обяснява конкретни драматични разлики в цялостния гейминг експириънс, оная е "трезвомислещ"...
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Oct 13, 2011 2:39 am

Бе требе човек да си е стабилно сляп за очевидното за да изръси подобна глупост. Но както и да тръгна да ти обяснявам защо PC-то може всичко, което могат и PS3 и XBOX360 взети заедно, няма да го разбереш, не защото не можеш, а защото не искаш. И когато в крайна сметка се стигне до истински спор, с истински факти конзолните фенбойчета тръгвате с lolwut коментарите. Скрийте се. :wink:

Сега аз подхващам пак Dark Souls. Налага се да давам почивка на PS3-то от време на време, щото не издържа и играта почва да накъсва. Ти представяш ли си, тая ултимативна гейминг машина!!! Ся да беше лято, сигурно трябваше на всеки час да си почива по 15 минути. :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 13, 2011 8:51 am

Интересно как говориш с човека, дето обхваща целия гейминг пазар, от РС до хендхелд, който ти казва, че няма по-добра или по-лоша платформа, и всяка предлага нещо специфично, и наричах НЕГО фенбой, докато същевременно профетираш Едната Вярна Платформа. Дам, ТОЧНО като райт уинг християнски фундаменталист.

Също така ПС-а ти е дефектен. Моя го бичих цяло лято колкото си исках, и не мръдна...
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Oct 13, 2011 12:52 pm

И понеже обхваща целия гейминг пазар(очевидно само той може да има хандхелд :lol: ) не може да греши и не може просто да има пристрастия? :roll:

PS3-то ми нищо му няма. Просто когато аз седна да играя една игра сериозно, понякога тя не се спира и по 8-9 часа. Обаче това нещо не е създадено да работи така. Понеже всичко е сплескано в една малка кутийка, няма начин да се хлади адекватно и нещата почват лека полека да запичат. Горещия въздух се издухва отзад и отгоре пипната конзолата леко пари, но отдолу направо ври и няма дори отвори за охлаждане. Съответно, както си играеш много часове, изведнъж усещаш лек, но осезаем спад в кадрите(понеже така или иначе кадрите са точно на ръба).

И защо трябва изобщо да се занимавам с такива глупости, като на PC-то няма да се притесняваш дали ще ти с 60 фпс, защото в 99% от случаите ти върви дори с повече от 60. Имаш 3D, имаш всички функционалности на едно PC, които конзолите нямат, а Move/Kinect 100% имат някакъв елементарен начин да се интегрират за PC.

AlDim, ако тръгнем да го слушаме, ще излезе, че xbox360/ps3 предлагат неща, които PC-то не предлага, а е обратното. :lol: Дори най-добрата онлайн обстановка на xbox си има PC еквивалента пак на MS - Games for Windows Live. Разбира се не очаквам да е чак на нивото на xboxa, в крайна се ползва от много по-малко хора. Но лесно може да бъде. Така че всеки вярва, в каквото иска да вярва, но това не значи, че няма факти и няма страна, която има повече право.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests