God, are you there? [Part II]

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 29, 2011 4:23 pm

Nека се коригирам, че иначе верно е некоректно - админската част беше тая последната, със зловещата прокоба в нея. Останалото си е от мен като юзър. ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 29, 2011 4:30 pm

Моридин, защо настояваш всичко тук да се превръща в сапунена опера?

1. Марфа е атакувала многократно липсата ми на толерантност. За да й покажа, че не е честна в отсъждането си, атакувах нейно поведение, което не е образец за толерантност. Разбира се, че има нюанси в двата случая на нетолерантност, но идеята ми беше, че е добре човек да бъде поне малко консистентен и да не скача от единия в другия край на спектъра в зависимост от това кога какво му изнася.

2а. Попитах Марфа какво значи за нея да бъде християнка. Два пъти. Клутурно. Отговор не получих. Оттук нататък - има Библия, там се казва какво е християнство.

2б. Игнорирам обобщения като "на кого му пука", защото подателят им може спокойно да демонстрира тези неща, просто като не се намеси.

3. Амелия каза нещо съвсем конкретно, което цитирах, и което не придобива друго значение като го прочетеш на пълнолунна светлина под буково дърво отдясно наляво. Всички мои претенции са към това конкретно нещо.

4. В този смисъл, не става изобщо дума за семантика - тази гимнастика я направи Морвен. (Ще се скараш ли така и на нея?)

В голямата картинка:
а) обясних на Марфа, че не е права - апелирам към нейната интелигентност да е разбрала това, макар и да признавам, че начинът, по който го направих няма как да е бил особено приятен за нея;
б) адресирах точно и по същество думите на Амелия, показвайки, че или има погрешна позиция, или се е изразила напълно погрешно;
в) имах намерение да споря за съвсем релевантни неща, като това до каква степен хората са готови на гъвкавост в позициите си, когато имат претенции тези позиции да са отражения на реалността, но ето че след горния ми пост, в който се опитах да побутна нещата в тази посока, получавам пореден километър обвинения, отговорът на които създава впечатлението за каканижене.

Съжалявам, правиш ме на глупак и настояваш да млъкна след това. За админ на форум, съставен предимно от хора, на които им е невъзможно да контролират егото си, би трябвало да имаш идея колко трудно за изпълнение е това.


Йоан Владимир, оценявам иронията ти и съм сигурен, че няма да бъде третирана като тролене, защото си от правилния отбор, но тези три прости стъпчици в контекста на тази тема са повече от достатъчни. По-полезно би било да добавиш това, което смяташ, че липсва.

майндкрайм, споделям напълно написаното в първия ти абзац, с допълнението, че всеки разговор си има динамика. Ако зависеше от мен, не бих спорил с Морвен една страница дали синьото е по-добър избор от зеленото (като допълнителен цвят на червеното) или от лилавото (като по-краен в спектъра) - и аз съм човек, и аз мразя да ме правят на тъпак. Проблемът по-скоро е, че конкретно адресирам девиациите от страна на опонента, но е доста трудно да се въздържа, когато той е настоятелен (вземи за пример Моридин, който запокити темата в погрешна посока, защото първоначално не разбра какво точно имах против изказването на Амелия - и сега 5 поста вече въртим и сучем). Вземам си бележка, все пак.

Критики към аргументацията ми бих приел на драго сърце. Персоналните квалификации, каквито се ръсят към мен в почти всеки пост, както се вижда игнорирам. (Само на Роланд му обърнах внимание на това, защото точно от него не го очаквах.)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 29, 2011 4:32 pm

Добре, ЧЕСТНО колко хора ги четете тези фермани? Горният пост на Силвър колко човека го прочетоха целия (този, който е над моя)????

БАСИ....

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 29, 2011 4:43 pm

Аз ги чета но не ги разбирам затова си трая в темата защото вече изобщо не мога да разбера за какво се говори.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 29, 2011 4:45 pm

Силвъре, не каза на Марфа, че не е права директно отсече, че или е нетолерантна, или не е християнка по един доста изсмукан от пръстите повод. От там нататък аргументи не приемаше. В този смисъл семантичният ми дребнав спор беше само огледално твое поведение.
Бтв, аз пък продължавам да не мога да възприема как така обясняваш на Йоан Владимир, че не можела да подхожда с отрицателни аргументи, трябвало кротко да посочи твоите пропуски, докато ти си позволяваш да отговаряш с "оф, на тая тъпотия, цялата ти аргументация, дори нищо няма да кажа, ще ти коментирам само конкретиката на оня аргумент, дето е сложен за цвят.". Малко нещо двойни стандарти, да?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 29, 2011 4:49 pm

Окей, мисля, че каквото имаше да се каза, се каза и повтори :)
Сериозни разисквания на тема чия да е личност + разни метаспорове вече бяха направени и повторени :)

Апелирам към Доброто (тм) и Човешкото (тм) у всекиго, взел участие, и ва замолвам да прекратите вече, плс. Приемам, че който реши да не пише по тази тема след този пост, е проявил уважение лично към мен и му благодаря :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 29, 2011 4:58 pm

Морвен, постът ми, с който започнах да "нанизвам" Марфа все още е достъпен в прането. Справка с него показва, че там не е употребена думата християнство. По-нататък е употребена, защото по стечение на обстоятелствата Марфа се пише християнка. Ако не беше, ситуацията нямаше да е много по-различна. Степенувай малко нещата.

Колкото до останалото: то не е по темата. Ако ти е интересно мнението ми по този въпрос, направи тема и го постави там.

С това заявявам уважението си към Трип и препоръчвам да се възползвате пълноценно от присъствието ми в този форум, защото по стечение на обстоятелствата тук няма друг сертифициран капацитет по въпросите за структурата и най-ранните етапи на Вселената. :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 29, 2011 8:53 pm

And I suggest we ban your sorry ass once and for all :lol:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 29, 2011 10:20 pm

На тва някой няма ли да му сложи намордника най-сетне?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 01, 2011 12:31 am

http://www.worldbulletin.net/?aType=hab ... leID=76705

Дано това наистина да е така. Ще е забележително откритие.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 01, 2011 8:34 am

Естествено, че Марфа е християнка.
Както, впрочем - и всички тук. Дори и да не си го признават - дори и съзнателно да го отричат.
Мнението си по този въпрос доста добре е развила една от знаковите фигури в журналистиката на ХХ в. - Ориана Фалачи в книгата си "Силата на разума": самата тя съзнателно отрича Бога - но въпреки това заявява за себе си, че е християнка. И между другото - доста добре се обосновава.
Така че спорът ми се вижда безсмислен и превърнал се в заяждане.
Hemos pasado!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 01, 2011 9:30 am

Ако слагаш мен в групата всички, значи българското здравеопазване върши медицински чудеса, след като поддържа жив човек без главен мозък. Ако не - значи двайсетината години обрзование които си ги получил на държавна сметка са пропилени след като не знаеш думата всички какво означава.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 01, 2011 11:10 am

Хммммм? Силвър примерно християнин ли е според теб?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Mon Aug 01, 2011 11:16 am

Аз по същата логика мога да кажа, че всички тук са хомосексуални. Дори тези, които не го знаят или пък го отричат. :lol:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Aug 01, 2011 11:22 am

Мда, Иво, прави разлика между "отгледани и формирани в културната атмосферата на Християнството" (което е вярно за абсолютно целия номинално "християнски" свят) и "християни", каквито в класическия смисъл на думата в България като цяло няма.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests