Pirates of the Caribbean 4: On Stranger Tides

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 23, 2011 8:16 pm

И аз се радвам, че се уточнихме в движение. :)

Спирането на писането (не за половин година, а за 9 месеца) при мен впрочем дойде точно след едно подобно модераторско включване. Nota bene, дет' се вика. :wink:


Впрочем аз се опитах пак да гледам торента, но изгубих бързо желание, и то не заради качеството. Просто установих, че моментите, които ми харесват са твърде кратки и твърде разпръснати - стават само за клипчета в ЮТюба направо. А цялостната история ми беше твърде праволинейна, протяжна и скучна. Това за мен, де. :)


Плюс това колкото и добре да играят актьорите, тоя път нямат с какво толкова да работят. Тук знаете колко се възхищавам на Иън Макшейн, но персонажът на Черната брада в четворката е почти добродушен чичко в сравнение с предишни злодеи. Дейви Джоунс например ще го изяде на закуска и ще му остане място за още няколко рома.
А Джак Спароу милият е като комик от one-man show, който за енти път ни разправя стари вицове - при това по-слабо от предишните пъти.


Мен направо ми беше тъжно. Е, тук-там се позасмях, ама и заради добрите спомени от едно време.




П.П. Засега единственият филм, който ме израдва в някаква степен тая година е Source Code. Ама тая надежди поне за X-Men-а.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 23, 2011 10:59 pm

Впрочем аз се опитах пак да гледам торента

но изгубих бързо желание, и то не заради качеството
I rest my case.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 23, 2011 11:05 pm

Стига си се хващал за торентовата сламка, знаеш какво имам предвид. :mrgreen: Хем го цитира - "НЕ заради качеството". :P
Last edited by passer-by on Mon May 23, 2011 11:08 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 23, 2011 11:07 pm

Не, бате наистина не знам. Аз лично не бих бил в състояние да гледам една минута от КАМ рип. Причинявал съм си го точно веднъж за първия властелин и издържах 10 минути. И беше просто защото го пуснаха в БГ със закъснение.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 23, 2011 11:13 pm

passer-by wrote:А дори да го бях гледал със зрителни и звукови ефекти от ранга на "Аватар", това нямаше да промени критиките ми, които са по историята, а не по техническата част.
passer-by wrote:За кам-рипа вече посочих по-горе, че коментирах историята, а не техническата част - дори спецефектите да бяха чудо невиждано, това нямаше да промени мнението ми за историята. Достатъчно ясно се виждаше ставащото и се чуваха репликите на персонажите.
Да напомня, че май се забрави. :P
Не знам какъв камрип си гледал, но моят съвсем добре си показа тези елементи, които коментирах. :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 24, 2011 12:43 am

Roland wrote:това да гледаш нещо почти черно-бяло, на квадратчета и с масивен ехо-ефект моно-звук ти оцветява впечатленията от филма на ВСИЧКИ нива. И обратно - с правилния звук и на големия екран много дефекти спират да бодат очи и общото впечатление си става по-добро. Това важи за всеки филм и е абсолютен закон за филми, почиващи на скъпи ефекти, мащабни декори и т.н.
Така докато сме на автоцитатинг сприй...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 24, 2011 12:53 am

passer-by wrote:
passer-by wrote:А дори да го бях гледал със зрителни и звукови ефекти от ранга на "Аватар", това нямаше да промени критиките ми, които са по историята, а не по техническата част.
passer-by wrote:За кам-рипа вече посочих по-горе, че коментирах историята, а не техническата част - дори спецефектите да бяха чудо невиждано, това нямаше да промени мнението ми за историята. Достатъчно ясно се виждаше ставащото и се чуваха репликите на персонажите.
Да напомня, че май се забрави. :P
Не знам какъв камрип си гледал, но моят съвсем добре си показа тези елементи, които коментирах. :wink:


Викам който смята, че не заслужавам да коментирам филма, понеже не съм го гледал на кино и поради това мнението ми за който и да е негов елемент е немеродавно, просто да прескача постовете ми в тая тема. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 24, 2011 1:28 am

Казвам само, че елементите са неделими в едно изкуство като киното, приемай го както искаш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue May 24, 2011 10:42 am

След като е невъзможна ситуацията да плюеш филм, защото си го гледал с "лошо качество", може ли да ми се обясни тогава невъзможността на обратната ситуация: да се кефиш в най-максимална степен на филми, които си гледал на "лошо качество". Случвало ми се е неведнъж да лепя великолепни 10-ки въпреки некачествената картина. Ако бях ги гледал тези филми на кино, какво щеше да е тогава - щях да им лепя 11-ки ли?
Един шедьовър си е шедьовър, ако ще черно-бял да е, а едно лайно си е лайно, ако ще в цветовете на дъгата да ми го представят.

Знам, че има и филми, които разчитат на цветовата гама и чрез това постигат много повече качествено възприятие, но айде предлагам да не лепим този етикет на филми с претенции на летни блокбъстъри.

Мен Джак Спароу си ме кефеше също както предните три филма, а тях съм гледал съответно и по телевизия и на кино - е, не намерих разлика със скапания торент в образа на любимия ми герой. Лошото качество ли ми е виновно, че не съм видял колко е зле Джони Деп в този филм?
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue May 24, 2011 11:01 am

LightOne - не мисля, че е адекватно да даваш за пример това, че и на камрипове си давал 10-ки, защото тая твоя "10-ка" е някакво си субективно число, с което изразяваш впечатленията си от филма. И понеже е субективно, абсолютно нищо не пречи да се превърне в 11-ка, когато го гледаш на кино - сиреч да ти хареса ОЩЕ повече, въпреки че си мислел, че няма накъде.

А Джони Деп може да не губи много от факта, че е пикселизиран, но много други неща губят.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 24, 2011 11:14 am

Когато нещо си е хубаво, то си е хубаво. И ПАК ще пострада от кофти качеството. Когато не си е хубаво обаче, му трябва цялата помощ, която може да получи...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue May 24, 2011 11:22 am

Това че давам разни цифрички, не е толкова важно, колкото това, че субективното ми възприятие се кефи не по-малко от това, че съм го гледал с лошо качество. За мен досега е нямало разлика в субективния ми кеф с какво качество гледам нещо си. Затова ми е чудно как може да се кефя на дадено "лошо" нещо, но по същата логика не мога да го плюя, щото било "лошо".
И не, няма как да стане "още повече" - аз затова използвах "10" за да онагледя най-максималното ми субективно възприятие. Все още не съм попадал в ситуация гледането в киното да ми е дало "още повече". Пак казвам, ако ще да е в цялата цветова гама на Вселената, кефометърът на подобен филм си е пак същия.
Аз не съм филмов критик и да търся цветче тук, цветче там. Аз гледам филми за кеф и щом този кеф ми се възвръща, значи цветовата гама може да ходи да се наконтва на някой друг.
Има ли достатъчно качествена картина, от която да разбирам какво аджеба става в този филм - има, има ли достатъчно качествен звук, за да разбирам какво плямпат - има. Това, че океанът не бил достатъчно океанскосин не ми пречи да си изкарам кефа или да го оплюя.

Аз схващам идеята защо трябва да се гледа даден филм на кино. Има такива филми, които са задължителни да се гледат на големия екран. Пиратите обаче не е от тези филми. И нищо от цветовата му гама не променя дали ще го харесам или не.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 24, 2011 12:03 pm

Всъщност Пиратите, бидейки около 94% зрелище, Е от тези филми, да.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue May 24, 2011 12:12 pm

Гледал съм Пиратите на кино.
Не видях разлика в зрелището и сега.
Беше си зрелищен, колкото зрелищен си бяха предните Пирати на кино.
Беше си зрелищен и с това си лошо качество.
Май зрелищен не е думата в случая.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 24, 2011 12:46 pm

Думите "зрелищен" и "кам-рип" в едно изречение ме карат да се разплача тихо в ъгъла. Поне да защитавахте ревностно двд-рип или дори блурей-такъв, ами вие съвсем на безмислена кауза сте тръгнали, честно.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests