The Witcher II : Assassins of Kings

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by penzata » Mon Sep 25, 2017 1:51 pm

Абе, не знам кое и е злето на първата. Още ме радва страшно много :mrgreen: , ама и аз не съм критерий, защото това е играта, която съм играл най-много пъти и все още не съм превъртял :shock:.

Сега поне съм стигнал най-далеч от всички пъти (петио чаптер). И по сейвовете установих, че сегашното ми "преиграване" датира от две години насам и е играно само около Коледа. :mrgreen: Та, така де, очаквам след около два месеца най-накрая да я врътна, след 9 години гейминг. :hihi:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by Amelia » Tue Sep 26, 2017 5:26 am

трубадур wrote:
Mon Sep 25, 2017 10:38 am
иначе според мен във втората е най-правилният гералт, не че има кой знае каква разлика като цяло с останалите игри, но тук влиза най-директно.
Съгласна съм с това - втория Уичър е по-близък до книгите някак. Гералт е по-кисел и саркастичен и всички псуват. :lol:

Засега е доста досадна играта - основно трябваше да се мотаме по някви еднакво изглеждащи коридори и подземия. Но стигнахме до някво село вече, та може оттук-нататък да си заприлича на Уичъра вече. Но е много кинематографична. Дори скучните екшън моменти покрай Фолтест бяха страшно живи, някак.

Трис ми е много антипатична и ужасно се дразня, че Гералт е с нея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by AlDim » Tue Sep 26, 2017 6:22 am

Всъщност играта става все по-зле...
Повечето диалози са озвучени с изключително отегчение (и не са особено добре написани), нивата са ужасно грозни откъм арт и технически посредствени, а всеки път като видя рандъм враг първата ми мисъл е колко ще трябва да го млатя с ужасната бойна система. На това чудо как са му давали високи оценки 2011-та е мистерия за мен. Това е след Ass Creed 2 и Brotherhood, Mass Effect 2 и в една и съща година със Skyrim ебати.
Въобще играта е мега празна, бездушна и скучна първите няколко часа.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by Martix » Tue Sep 26, 2017 2:14 pm

Ех айде айде, да кажеш, че е скучна е едно на ръка, но технически посредствена... играта изглежда по-добре от всичките изброени примери, и дори днес не е остаряла изобщо като графика (е, не че другите са остаряли, освен може би мас ефекта). На вещерите винаги са им давали награди, щото карат другите игри около тях да изглеждат смешни и детски. :spite:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by трубадур » Tue Sep 26, 2017 3:05 pm

То сравнено с тройката всичко изглежда маса зле, но наистина - вторият вещер не случайно беше хардуерен тестър като излезе. Типично за поредицата битките са аналнен херпес, но останалото си държи ниво, да го такоам, тая година го играх и си остава визуално впечатляваща игра. Единствено енджинът не позволява кой знае колко единици на едно място и някои от по-епичните сцени са доста квартални.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by AlDim » Wed Sep 27, 2017 11:39 am

Визията е добра като за RPG от 2011-та, но е средна бира в общия контекст на индустрията. Персонажите изглеждат доста добре, макар и не баш на нивото на Mass Effect 2 и 3. Нивата имат приличен детайл, осветление и сенки, но са смешно коридорести и навсякъде се използва мъгла/як блуум ефект, за да се замаскира слабия drawing distance, та не се чувствам чак толкова впечатлен и от техническото изпълнение. Освен това има постоянно минаване през разни врати с цел лоудване и като минеш през тях, камерата се лашва по особено смешен начин. Супер аматьорско изглежда това.
Обаче артът е най-големия проблем според мен. На места има попадения, но дотук Флотсъм и зоните около него са безлични и отегчават още повече с постоянния бектракинг и мудното придвижване из тях. Някои райони са и доста празни.
е, не че другите са остаряли, освен може би мас ефекта
Специално Mass Effect 2 продължава да изглежда страхотно и има много по-добър арт от Witcher 2. Естествено текстурите от миналия gen не са особено детайлни, но играта е мега добре раздвижена и постоянна визуално, особено за RPG. Диалозите използват камерата по далеч по-интересен начин от повечето други заглавия в жанра и персонажите не стоят като дървета. Това прави дори по-незначителни сцени ефектни и въздействащи.

Или с други думи сравнително детайлни текстури и модели и прилично осветление не могат да компенсират за типичните за RPG дървено анимирани диалози и посредствения арт и дизайн на нивата.
дори днес не е остаряла изобщо като графика
Остаря неимоверно с излизането на Witcher 3 :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by Amelia » Thu Sep 28, 2017 7:03 am

Направо се задушавам в тая игра. Това тягостно трамбоване в неквите тесни пътечици през картата, щото няма open world, ми докарва клаустрофобия и ми е УЖАСНО неприятно. Ненам Сашко как оцелява...

Но пък тука елфите са по-красиви - тея в Wild Hunt бяха кат някви извънземни. Сексът също е по-як.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by трубадур » Thu Sep 28, 2017 8:58 am

Човек да не ви даде хубава игра след шедьовър направо. Само заради звука на рекичката вторият уичър си е 10/10

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by AlDim » Thu Sep 28, 2017 11:39 am

Абе средна хубост е по-скоро :)

Честно казано не бих си я сложил дори в топ 20 любими RPG-та (докато третата част е абсолютния номер едно). За мен всичките тези заглавия са по-добри: Vampire: Bloodlines, Fallout 1, Fallout 2, Fallout 3, New Vegas, Skyrim, Fable 2, Deus Ex, Deus Ex: Human Revolution, Deus Ex: Mankind Divided, Baldur's Gate 1 & 2, Icewind Dale, Planescape Torment, Pillars of Eternity, Chrono Trigger, Mass Effect 2 & 3, KotOR, Dark Souls, Titan Quest, Grim Dawn, Diablo 2, Wasteland 2, Dragon Age: Origins.

Witcher 2 ми е на 27-то място да речем. :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by трубадур » Thu Sep 28, 2017 12:02 pm

Е вие приключихте ли я, щото не звучи дори да сте минали първата 1/3-та където играта реално се разбива и решаваш коя фракция ще подкрепяш и дали въобще. От гледна точка на политически машинации и другарувания, както и самите интеракции между враждуващите вичърчето се справя доста добре и честно от воле не се сещам за друга игра, която толкова да дълбае именно там и да си тежи - за разлика от любимите ми oblivion, new vegas и skyrim, където каквото правиш рядко е взето предвид в свето. Не е алфата и омегата и да се почне след третата част си е чиста загуба на време реално, но си е арно заглавие, пък и без което wild hunt нямаше да съществува. Страшно много научиха поляците с нея.

пп новото дивинити определено оспорва върховенството на третия уичър в ръпъгътата, а пък в изометричните е абсолютния цар, дано не се насере накрая. Тая година ми е сгодна на rpg като цяло - цели 2 яки игри, ако броим и ниер аутоматата за рпг, а аз я броя. Даже отмиват донякъде мизерията, дето беше Torment: Tides of Numenera. Аз след дивинити просто не мога да се върна към подобна игра, дето да няма 100% озвучаване.
Last edited by трубадур on Thu Sep 28, 2017 12:08 pm, edited 1 time in total.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by AlDim » Thu Sep 28, 2017 12:08 pm

Еми на 1/3 сме дотук. Ще видим как ще се развият нещата, но каквото и да направят с историята и политиката, има прекалено много други недостатъци, за да ми се издигне чак толкоз в очите.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by AlDim » Tue Oct 10, 2017 10:02 am

Не можах да изтрая играта след средата и просто изгледах едно видео с историята.

Witcher 2 е толкова празна, скучна и дървена, че след тройката е невъзможно да я играя с кеф.
Въпреки големите й претенции, историята всъщност е доста глуповата и зле разказана. Само последната сцена с Лето радва. Дори основните куестове не могат да стъпят на малкия пръст на повечето странични в Wild Hunt, а страничните са малко и посредствени в най-добрия случай.

Ако трябва да дам оценки на Witcher 2:

Визия: 6/10 - на моменти радва, но като цяло е средна хубост. Артът е посредствен, няма особено разнообразие и осветлението на персонажите е слабо.
Звук: 5/10 - персонажите не са озвучени с вдъхновение (а и диалозите са доста слаби), звуковите ефекти са средна бира, но музиката е най-голямото разочарование. Често не пасва въобще на различните сцени и няма нищо интересно в нея.
Геймплей: 5/10 - тотално дърво. Битките се свеждат до постоянно търкаляне напред-назад, страничните куестове са отегчителни и интерфейсът е потресаващо некадърен. Липсата на fast travel превръща играта в някакъв гаден backtracking маратон половината време. Стелтът е абсолютното дъно.
История: 6/10 - под нивото на доста RPG-та от последните години. Да, има два-три реални избора с последици, но това е доста нищожно на фона на десетките такива в Witcher 3. Беше ми интересна донякъде единствено като бекграунд история за третата игра.

Общо: 6/10 - играта е остаряла много и бързо. Мисля, че е тотална загуба на време след Witcher 3.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by Martix » Tue Oct 10, 2017 1:25 pm

Друг път пак играй игри в грешния ред :<
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by penzata » Tue Oct 10, 2017 1:28 pm

Аз двойката още я бацам (само на чаптър едно съм :oops:; ма бъхтя на dark difficulty, щот е яко :shock: и чиляците ме почупват :hihi:), ама ме интересува, какво е мнението ти за единицата (без да правиш сравнение с тройката, защото е ненужно; както @трубадур спомена, пичовете се учат и надграждат себе си постоянно; нямам търпение за Cyberpunk 2077). Вярно разликата между двете е огромна (визуално и геймплейно), но засега единицата доста, доста повече ме радва. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Witcher II : Assassins of Kings

Post by трубадур » Tue Oct 10, 2017 2:16 pm

penzata wrote:
Tue Oct 10, 2017 1:28 pm
Аз двойката още я бацам (само на чаптър едно съм :oops:; ма бъхтя на dark difficulty, щот е яко :shock: и чиляците ме почупват :hihi:), ама ме интересува, какво е мнението ти за единицата (без да правиш сравнение с тройката, защото е ненужно; както @трубадур спомена, пичовете се учат и надграждат себе си постоянно; нямам търпение за Cyberpunk 2077). Вярно разликата между двете е огромна (визуално и геймплейно), но засега единицата доста, доста повече ме радва. :mrgreen:
Човеците са ок на тая трудност, ама чей да ти изпонаскачат всички фентъзи гадове, масата, от които извират литерали в дузини и глей кво се вика вичър гей генг бенг.

сайберпънко мое да оди да пасе трева, сигурно е като халф лайф 3 замразен проект, по-вероятно е да бистрят коренно различно нещо.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests