L.A. Noire

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 16, 2011 9:02 pm

Аз винаги инсталвам всичко на харда и разликата обикновено е огромна.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Mon May 16, 2011 9:36 pm

RRSunknown wrote:Аз винаги инсталвам всичко на харда и разликата обикновено е огромна.
Когато мога да имам 2ТБ и на 360 сигурно и аз ще направя същото :D
Ако някой може да ми помогне как да трансферирам без загуба на Live акаунта си на 60 ГБ драйва, който държа в гардероба, но не използвам, защото първият ми акаунт беше на конзолата с 20 ГБ и тя изгоря, ще му бъда много благодарен. PM are appreciated. Основният проблем, с който съм се сблъсквал е, че в България трябваше да регистрирам някакъв измислен UK адрес - със съществуващ пощенски код естествено. Това е заради някаква тъпа дискриминация.
А играта, при която не усетих разликата беше Fallout 3.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 16, 2011 10:56 pm

Точно при Фолаут 3 имаше доста осезаема разлика особено като почнеш да пътуваш напред-назад често. За копирането на профила - можеш да използваш рандъм флашка или мемъри юнит специален за бокс, безпроблемно и става за секунди.

Също така доста помага и дейта кабел специален за прехвърляне на данни м/у два ексбокс харда - аз мога да ти услужа с такъв, ако си от София.

Аз съм с 120ГБ и досега не съм почувствал нужда от по-голяма - имам около 12-13 игри от Лайв Аркейд, ДЛЦ-та за Алън Уейк, Резидънт Ивъл 5, Бордърлендс и още неща както и купчина сейвове. Така че 2 ТБ не е разумен пример.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 16, 2011 10:56 pm

Точно при Фолаут 3 имаше доста осезаема разлика особено като почнеш да пътуваш напред-назад често. За копирането на профила - можеш да използваш мемъри юнит специален за бокс, безпроблемно и става за секунди, обикновено идват с аркейда. Също и нормална флашка, форматирана от бокс.

Също така доста помага и дейта кабел специален за прехвърляне на данни м/у два ексбокс харда - аз мога да ти услужа с такъв, ако си от София.

Аз съм с 120ГБ и досега не съм почувствал нужда от по-голяма - имам около 12-13 игри от Лайв Аркейд, ДЛЦ-та за Алън Уейк, Резидънт Ивъл 5, Бордърлендс и още неща както и купчина сейвове. Така че 2 ТБ не е разумен пример.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon May 16, 2011 11:09 pm

Muad_Dib wrote:Саше, разбираш ги повечето неща, но пиратстването никога не ти е било силната страна. Откакто боксът е хакнат (разбирай много време) - чрез флашването скоростта на четене се "забързва", не се намалява. На първия ми хакнат бокс след като го моднах играта вървяха мънинко по-бързо.
И как точно става това "забързване" като много хора си намаляват скоростта на четене, обясни ми? И аз съм ползвал пиратски известно време докато бях в БГ преди 3 години и имаше предостатъчно явни случаи на описаната от мен ситуация със стария ми бокс.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 16, 2011 11:18 pm

Не знам какво си ползвал, мен пичът, който ми хаква бокса последния път изрично ме попита на колко по-бърза скорост от нормалната го искам. Става въпрос за флашване с iXtreme версия 1.51

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue May 17, 2011 11:06 am

http://www.lensoftruth.com/head2head-l- ... omparison/

360 версията е може би най-мизерният PS3->360 порт, който съм виждал досега. Разните дребни липсващи ефектчета са едно на ръка, но Temporal AA-то на 360 предизвиква ужасно гнусен ghosting на образа, така че не ми е ясно защо толкова много студия го ползват заради едната му евтиност откъм производителност.
Или с други думи - независимо от фреймрейта, 360 версията е по-добре да бъде избягвана.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 17, 2011 11:13 am

Мдам, навсякъде подобни неща пишат, само на Форплей имаше някакъв съмнителен скрийн comparison, където боксът беше напред. На мен фреймът ми е достатъчна болка - реално не можеш да навлезеш с колата в оживен трафик без за 2-3 секунди да усетиш очевидно и зверски досадно водещо до катастрофи насичане.

Еми лошо няма, веднъж и Сони да облажат някаква мултиплатформка:)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 17, 2011 11:15 am

Като FF13 - аз лично и там видях огромна разлика.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 17, 2011 11:16 am

Аз нея си праснах на бокса (почти цялата, писна ми накрая), нямаше нещо, което очевидно да ме е издразнило.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 17, 2011 4:02 pm

Е добре, че отворих темата, че да науча нещо за играта :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 17, 2011 4:25 pm

Научи полезното инфо че трябва да се играе на PS3 и че всъщост е куест а не стандартния екшън от трето лцие на рокстар. Полезна информация - останалото е спойл така или иначе.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 17, 2011 10:24 pm

Симеоне, специално за теб - играта ще ти хареса зверски много, точно перфектна амалгама с малко престрелки и много история. И може да се скипват дори ако фейлваш:)

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat May 21, 2011 9:31 pm

Първоначалните ми впечатления от първо лице :D
Относно графиката на 360 - слуховете за неиграемостта на това заглавие са силно преувеличени. Графиката - L.A. N е една идея по-добра от GTA IV и чувствително по-зле от RDR. Но това не ми пречи да да играя играта - както мога.:)
Така и не разбрах, коя е прословутата червена кола - имам подозрение че тя е едно от веществените доказателства в "A Marriage Made in Heaven" Не усетих две секундния лаг. По отношение на преследванията с коли - четох забележки - че управлението на колите е доста по-лесно - да се разбира нереалистично за коли от края на четиридесетте. Съгласен съм, доколкото, управлението на колите в тази игра за мен е по-лесно, отколкото в GTA. Да не говорим за това, че полицаите не бива да пият на дежурство и нямат братовчеди, които трябва да се забавляват. :mrgreen:
Според мен играта страда най-вече от посоката на хайпа, който беше създаден около това заглавие - наблягаше се най-вече на графиката. И съответно първите критики дойдоха именно в тази посока. Е тук ресурсът е отишъл основно в лицевите анимации, които са на ниво. Това, което ми липсва, обаче, в сравнение с другите игри на RS - куест или не, е вторият план, който при предишните заглавия беше шедьовър и правеше света на играта жив. Извън сюжетната линия и страничните мисии, L.A., независимо от това, колко вярно е пресъздаден - е стерилен. С други думи - много кино, малко интерактивност.
Но това са засега единствените ми забележки. За положителните страни, вече се писа, няма да повтарям - съгласен съм със всичко.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue May 24, 2011 7:36 pm

Играта е перфе на PS3. Смятам, че е най-добре изглеждащият градски open world, правен досега. Върви много добре, има впечатляващо ниво на детайл и най-важното - създава жестока атмосфера.

Иначе цялата "драма" с 360 версията въобще не е толкова голяма. Коле, както се вижда от видеотата на Digital Foundry, зловещите спадове на фреймрейта на 360 са проблем с твоята кутия - всъщност са доста минимални при каране из града. Продължавам да мисля, че това е проблем със стрийминга от пиратски диск.
http://www.eurogamer.net/articles/digit ... off?page=2

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests