L.A. Noire

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 25, 2011 3:57 pm

Саше, какъв стрийминг като два пъти написах, че цялата игра е качена на харда? И не, пиратските дискове не са по-специални и от тях данните не вървят по-бавно, а и както казахме вече - качил съм я на харда.

Все тая, аз си я боднах за ПС3, но си оставам зад личните впечатления и не мисля, че е от бокса ми.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed May 25, 2011 5:46 pm

Еми доста ясно се вижда във видеотата на Digital Foundry, че бесни спадове във фреймрейта при каране няма...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed May 25, 2011 6:06 pm

Може би има разлика дали е Slim бокса.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed May 25, 2011 8:10 pm

Аз засега вярвам на очите си.
На моя бокс - може би е някакъв фалкон от края на 2008 - когато изгоря първия :( няма проблеми с фреймрейта. Не съм я инсталирал на драйва, засега нямам нито намерение, нито възможност да го направя. Още от 21.05 нямаше такива проблеми.
След това на 23.05 се появи дежурния 4МБ патч през Live. Аз не забелязах никаква разлика.
А вчера - явно е по райони, се обнови и Live. Отново не забелязах нито някаква разлика в това как изглежда и върви играта, нито пък някакво прегряване, което пък беше друга дискутирана тема.
Вчера съм играл около 8 часа без прекъсване. Общо взето въпросният фалкон, може би е най-тормозения 360 - дано не ме докладва :mrgreen: на профсъюза си за нерегламентирано работно време - случвало му се е и по две смени наведнъж да изкара :mrgreen: Пожелавам му дълги години до пенсия :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 26, 2011 7:14 pm

Тази игра засега има едно от най-сдухващите неща, които съм виждал. А именно - трябва да съобщиш на малко момиче, че майка му е умряла. Предвид истинското изражение на лицето му, сцената ме жегна изненадващо силно, както един филм просто не би могъл да направи.
Gaming's growing up, boys and girls!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 01, 2011 11:58 pm

Минах около 2-3 часа игра на ПС3, еми нищо общо няма, досега не ми е паднал фреймрейтът нито веднъж.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jun 03, 2011 10:30 am

Минах играта, цяла седмица интензивно цъкане ми отне. Беше крайно велика, крайно! Историята, персонажите, музиката, разследванията и т.н. - всичко е невероятно добре направено и сборът от елементите е нещо наистина ново. Дори наличието на истинска актьорска игра само по себе си е достатъчно, за да си струва изиграването.

Бтв Фелпс е доста необичаен за игра персонаж - историята му е пълна с противоречия, човешки грешки и слабости, които не са типични за повечето образи, с които се срещаме в гейминга. Може би има малко общо с Джон Марстън от Red Dead, но въобще не е толкова идеализиран образ.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 03, 2011 1:02 pm

Евала, Саше! Проклет изпит, успя да я минеш преди мен :lol:

Аз вече съм в Homicide и се размвам все повече и повече. Сайд-ивентите са ноу комент, но пък дават опит, което си е важно. Иначе се подписвам смело под всичко казано от АлДим поне на този етап. Едни от по-смислените 100тина лева, който можеш да похарчиш за гейминг тази година.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 08, 2011 4:39 pm

аааа
Spoiler: show
БАСИ КАТО ТЕ СМЕНИ ДА ИГРАЕШ С КЕЛСО
просто както казват във Форплей - I came buckets!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jun 08, 2011 7:38 pm

Да, много е велик той.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jun 09, 2011 3:29 am

Врътнах я преди малко.
Spoiler: show
Не че блести с огромна оригиналност, но това последно "goodbye." от Коул точно преди водата да го помете ми се запечата жестоко в съзнанието

Утре ако имам време ще драсна едно мини-ревю, засега мога само да кажа, че играта ми е личният номер едно от излязлото досега тази година, но съм на 100% сигурен, че няма да се задържи така до края. Но пък съм много доволен, че е глътка свеж въздух и то с формула "сюжет>>>техническа(извън лицевите анимации) и геймплейна (извън събирането на следи и разпитите) реализация", а не the other way around, както сме свикнали.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jun 09, 2011 10:34 am

Е, играта няма каквито и да е претенции за оригиналност - тя си е як tribute към noir филмите, Чандлър и т.н. Важното е, че историите са перфектно написани и поднесени (за разлика от Тежкия дъжд примерно), надскачайки значително стандартите за жанра.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jun 09, 2011 11:03 am

Въпреки огромната си фенщина спрямо Ел Ей Ноар смея да твърдя, че сюжетът й определено е няколко стъпки зад този на Хеви Рейн по почти всички параграфи освен може би развитието на героите от началото до края (в Хеви Рейн почти няма такова).

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jun 09, 2011 11:14 am

Абе почти всеобщо мнение е, че Heavy Rain има бая плитка и продупчена като швейцарско сирене история, като най-вече представянето й като интерактивен филм печели точки на играта.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jun 09, 2011 11:27 am

Значи 1) Аз това всеобщо мнение за пръв път сега го чувам и 2) То определено не се покрива с моето

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests