Mass Effect 3

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 17, 2011 4:01 pm

За мен е леко смущаващо как на Амикае му пречи, че други хора ще могат да играят играта така, както ги кефи, при положение, че не го бърка изобщо. Ма така е гадните хомота и тъпите им сподвижници като се наложат... :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue May 17, 2011 4:02 pm

Amikae wrote:
Demandred wrote:Каква сила. какви пет лева? Bioware спокойно можеха да пренебрегнат оплакванията по форумите, ни кой не ги е принуждавал за нищо.
Дам, просто така са си променили решението... Абе здраве да е. Ся във форума там в поредната 300+ страници тема, хомотата и поддръжниците им се поздравяват за добре свършената работа. Кампанията им си беше успешна. Аз лично за първи път виждам BioWare да насират така и това може само да е повод за притеснение. Както и да е. Да живее толерантността.
Кампанията е оказала влияние със сигурност, обаче това е съвсем различно от приказки, че промяната е била наложена насила. Най-вероятно от Bioware са решили, че това ще им донесе по-големи продажби, а толерантността им е била през центъра. Това все пак е бизнес.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 17, 2011 4:02 pm

Бърка ме не самото решение, че ще има м/м, защото то го имаше и в ДА2, и беше реализирано по адски груб начин. Бърка ме, че над една година се води кампания, която НАЛОЖИ на BioWare да го направят. Бърка ме, че тези същите, които искат да са равнопоставени с нас, не се държат, като такива и се възползват от това. И как няма да ме бърка някой насилствено да се намесва в разработката на любимата ми гейм поредица, а и по принцип? Е хубаво хомосексуални са, хубаво фенове са на МЕ, но в крайна сметка създателите на играта са решили едно и те трябва да уважат това, в DA2 има това, което искат. Не е, като да кажеш, че точно BioWare дискриминира някого. Но не, те решиха, че ИСКАТ, като малките деца и си го постигнаха с много труд и търпение. Как да ги третирам с уважение? Не мога.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 17, 2011 4:16 pm

Amikae wrote:Бърка ме не самото решение, че ще има м/м, защото то го имаше и в ДА2, и беше реализирано по адски груб начин. Бърка ме, че над една година се води кампания, която НАЛОЖИ на BioWare да го направят. Бърка ме, че тези същите, които искат да са равнопоставени с нас, не се държат, като такива и се възползват от това. И как няма да ме бърка някой насилствено да се намесва в разработката на любимата ми гейм поредица, а и по принцип? Е хубаво хомосексуални са, хубаво фенове са на МЕ, но в крайна сметка създателите на играта са решили едно и те трябва да уважат това, в DA2 има това, което искат. Не е, като да кажеш, че точно BioWare дискриминира някого. Но не, те решиха, че ИСКАТ, като малките деца и си го постигнаха с много труд и търпение. Как да ги третирам с уважение? Не мога.
Откога малките деца са способни на много труд и търпение? И идеята ти за равноправието е доста интересни. Т.е. те имат точно толкова право да искат колкото и ти нали.

А и да ти кажа че ако си направиш шепърд е зализано русичко момченце от земята което върши всичко по устав, не знам защо но развитието му в гей си е най-логичния избор.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue May 17, 2011 4:21 pm

Ммм, просто да го кажа още веднъж, по малко по-различен начин, макар че се чудя дали има смисъл вече, при положение, че няколко души го казаха по няколко почти различни начина :)

Значи... във всяка обществена група, всяка група хора, която се идентифицира по някакъв начин, има общо-взето три типа хора:

- тихо мнозинство, което се радва на добри промени, но не тръгва да прави революции

- общо-взето тихо почти-мнозинство, което се радва на добри промени и от време на време оказва подкрепа на лобиране за промени, но няма да тръгне да лобира за нови неща и понякога се ядосва при опити за лобиране за неща, които по-скоро ще навредят

- мноооого гласовито малцинство - обикновено е страшно малцинство, но страшно гласовито - което винаги и навсякъде, с повод и без повод, с крайни мнения и подигравки и заплахи и какво ли не, се опитва да пробута всякакви идеи, къде разбираеми и логични, къде крайни и отвъд крайните, направо в откачените

Имам силни подозрения, че тук се е случило нещо като:
1. Гласовитото малцинство изкрещява "искаме м/м!"
2. Разработчиците поглеждат, оценяват ситуацията правилно (за момента!), вдигат рамене, казват "ми искайте си" и си продължават по своя план
3. Гласовитото малцинство изревава обидено и наранено
4. Минава време, през което гласовитото малцинство си реве и започва да получава оттук-оттам внимание (включително и в този форум ;))
5. *Паралелно* с това - дори смея да предположа, че поне до някаква степен е било *независимо* от рева на гласовитото малцинство - екипът от разработчици просто си *променя мнението*, преоценява ситуацията, вижда как стоят нещата с други игри, вижда как стоят нещата в реалния свят извън игрите...
6. ...и решава, че още една възможност
а) няма да навреди на твърде голяма част от вече "зарибените" играчи,
б) няма да отблъсне твърде голяма част от новите играчи ("ми като не искаш м/м, недей, никой не те кара!")
...*и*...
в) ще привлече нови играчи, на които до този момент не че не им е било интересно, но... абе... уф... абе като я има тази възможност, ако щеш от любопитство, ако щеш от други подбуди или ще я преиграят още веднъж, или ще започнат да я играят изобщо.
7. Гласовитото малцинство *погрешно* (да, смея да твърдя, че е погрешно!) решава, че промяната на мнението на разработчиците се дължи *само* или дори *основно* на техния рев по форумите... и започва да реве ликуващо.

Да, гласовитите малцинства на *всички* обособени групи от хора могат да бъдат - и често са - активно неприятни за останалите. (като пример, че знам за какво говоря, мога да дам крайните радетели за пълна свобода и безплатност на всичкия софтуер на света, които понякога действително вредят на много по-умерените каузи за широко приемане на свободен софтуер дотолкова, доколкото е разумно). Това не значи, че ги няма другите две - много по-големи - групи, от които BioWare чисто и просто ще спечелят още пари. Това е.

Разбира се, мое лично мнение, запазвам си правото да говоря пълни глупости, вие сте си виновни, че ми четете пълните глупости и т.н. :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 17, 2011 4:32 pm

Roland wrote:За мен е леко смущаващо как на Амикае му пречи, че други хора ще могат да играят играта така, както ги кефи, при положение, че не го бърка изобщо. Ма така е гадните хомота и тъпите им сподвижници като се наложат... :roll:
Кефя се как всички тук се хващате за нещото, което не твърдя. За мен всеки трябва да играе играта, както го кефи, против това нямам. За мен това беше направено идеално в DA1, в DA2 беше направено по ужасен начин, не съм тръгнал да мрънкам за това. Затова и не смятам, че вариант ала Dragon Age 2, е удачен за МЕ3. Просто би ми убило всякаква имерсия, ако ми се налага да се сблъсквам с влюбените в мен мъже, както стана в DA2. МЕ3 се разработва от 3 години. Като решението им да добавят това към играта го обявиха преди няколко дни, което значи, че е взето последните месеци, а може би още от самото начало на мощния плач, но просто не са искали да го обявят толкова скоро, че да не излезе, като угаждане. За мен нещата са очевидни. Имаше мощна и гласна кампания, която беше най-голямото нещо в тяхното community в период от над 1 година, засенчвайки всичко друго. Casey Hudson след това е щастлив да обяви, че в МЕ3 ще има м/м романс. Мда, може и те сами да са взели това гениално решение да направят Шепард гей, като не е бил такъв в предните 2 игри, който на каквото реши да вярва. Казах ви кое е грозното в цялата ситуация.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 17, 2011 4:44 pm

Трябва да има приемственост - всякакви промени в последния момент са явно комерсиални (но те Биоваре отдавна се доказаха като алчни тъй че нищо не ме учудва)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue May 17, 2011 4:47 pm

Не бяха ли казали от Bioware, че са били планирали male/male опция и в първите 2 части, но е била орязана поради липса на време ( и вероятно опасения за негативна реакция)? Имам някакъв такъв спомен.

Не е като да ми пука особено. Аз се надявам да има повече възможности за non-romantic диалози и приятелски отношения със съекипниците (независимо от пола им ;)), а не само доста изсмукани от пръстите свалки след като сте си казали три лафа на кръст.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 17, 2011 4:48 pm

Именно на такива изсмукани от пръстите опции мирише цялата работа.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 17, 2011 5:05 pm

О, че решението е комерсиално, е неоспоримо. Но че опцията по начало не е дефолтна навсякъде, където изобщо има романтика между персонажи в игра, е поради хомофобия, така че промяната на нещо, дето изначално е неправилно, не виждам как може да е проблем.

Амикае, в свят, доминиран основно от хомосексуалисти, съм сигурен, че щеше много да се радваш на опцията Шепърд все пак да му позволят романтика/секс с жена, пък макар и след много лобиране и мрънкане ;)
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 17, 2011 7:20 pm

Roland wrote:Амикае, в свят, доминиран основно от хомосексуалисти, съм сигурен, че щеше много да се радваш на опцията Шепърд все пак да му позволят романтика/секс с жена, пък макар и след много лобиране и мрънкане ;)
Надявам се разбираш, че щях да ги заплюя по същия начин, дори да бяха хетеросексуални. :P За мен нещо добавено в последния момент, точно преди играта да стане "златна" и да тръгнат продажбите, е чиста загуба на време, което биха могли да вложат за да полират още играта. Вместо това трябва да се занимават да изпълняват нечии желания, защото са ги убедили, че финансова изгода ще има.

Моля се на всички богове да не го направят, като в DA2! :neutral:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 17, 2011 7:42 pm

Аз честно казано така и не изиграх повече от час-два от тая игра, нещо брутално ми изтъпя. За мен към момента еталон за добре направена романтика при Bioware е DA1...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue May 17, 2011 7:57 pm

А няма ли да можеш да си избереш да играеш само с женско парти :D
Аз играя МЕ1 само в компанията на жени - е едната е ейлиънка - но пък е жена :D Мъжките екзепляри, чакат кротко в хангара.
Аленко ми беше необходим само за една мисия, знаете коя, но пък след това не съм имал никакви скрупули за това че стана Герой :D
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 17, 2011 8:06 pm

Roland wrote:Аз честно казано така и не изиграх повече от час-два от тая игра, нещо брутално ми изтъпя. За мен към момента еталон за добре направена романтика при Bioware е DA1...
Да, в DA1 беше идеално.

F242, аз обичам да се наслаждавам на всички персонажи, не само на мацките. И би било тъпо да ми се налага да играя с женско парти, само щото в мъжко ще трябва да се сблъсквам с голямата любов на Garrus към мен...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 17, 2011 8:24 pm

...на която винаги можеш просто да не отговориш.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests