Portal 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 09, 2011 8:35 pm

Естествено, че от години няма PC-exclusive неща. Хората са тъпи, кво да правим.

Като е смело твърдението, моля някой да ми изброи заглавия от последните години, които достигат някак Психонавтите, или Grim Fandango, или Gabriel Knight, или Soul Reaver, или нещата на Shiny преди да затънат в матрицата... Айде, моля ви се, тая индустрия е толкова в гъза, че...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 09, 2011 9:02 pm

Соул Рийвър и Психонавтите са толкова конзолни че няма накъде.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon May 09, 2011 9:12 pm

Silver wrote:Естествено, че от години няма PC-exclusive неща. Хората са тъпи, кво да правим.

Като е смело твърдението, моля някой да ми изброи заглавия от последните години, които достигат някак Психонавтите, или Grim Fandango, или Gabriel Knight, или Soul Reaver, или нещата на Shiny преди да затънат в матрицата... Айде, моля ви се, тая индустрия е толкова в гъза, че...
Абе да ти кажа точно PC гейминга буташе гейминга напред много години, до излизането на последното поколение конзоли. С това поколение нещата за гейм жанра замряха тотално. Масово се милкват повечето франчайзи и те така. Игрите стават все по-посредствени с всяка година. Бозици. И не е само за PC така. На мен ми е все едно на каква платформа играя, искам да играя качествени игри. Гледай ся примерно Amnesia е PC ексклузив и една от най-добрите игри за последните няколко години, лично за мен. Не го навирам в лицето на никого. Ама да ми говориш, че видиш ли само на PC платформата нещата куцат, като всъщност нещата куцат и на PS3, и на XBOX360, и то именно заради конзолите и желанието на две корпорации да ги изстискат максимално.

Айде без булшит. :)

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon May 09, 2011 9:16 pm

Braid, амии0

0ии... Portal :lol:
Обаче темата мина в оффтопика.
То беше ясно, че така ще стане с 2-ката, още като я обявиха - ревюто на zero punctuation е много вярно. Само да говори по-бавно, че не му се разбира.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 09, 2011 9:22 pm

Айде, моля ви се, тая индустрия е толкова в гъза, че...
Кратък вариант: Сливка, моля ти се спри да се излагаш, че откровено ме досмеша :lol:

По-дълъг: едно кратко списъче от игри, излезли през от началото до 2009 до днес, защото очевидно на РРС и Амикае не им се занимава да ти напишат, че пишеш пълните безмислици. Ако не ги знаеш (което съдейки по постовете ти е доста вероятно) ги погледни в Уикипедия или метакритик или подобен сайт да ти се изяснят нещата. Всичките "не заслужават да се изиграят" и ги има на ПЦ:

1. Starcraft II (PC-exclusive)
2. Civilization V (PC-exclusive)
3. Amnesia: The Dark Descent (PC-exclusive)
4. Fallout: New Vegas
5. Mass Effect 2
6. BioShock 2
7. The Whispered World (PC- exclusive)
8. Plants Vs. Zombies
9. Dragon Age + Awakening expansion (най-добро управление - PC)
10. Modern Warfare 2
11. Tales of Monkey Island
12. Machinarium (PC-exclusive)
13. Risen (най-добра версия с много гърди пред останалите - PC)
14. Trine

И правя уговорката, че пропуснах умишлено доста неща.

Айде сега бягай да блогваш за осветлението на екшън-сцените в Съкър Пънч или за каквото там си пишеш :lol:

Освен това фактът, че очевидно не играеш и/или не притежаваш конзола говори достатъчно, че се правиш на глупак, пишейки генерализиращи изказвания за цялата индустрия. Не че горните игри не те оборват достатъчно :lol:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 09, 2011 9:23 pm

Amikae wrote:Ама да ми говориш, че видиш ли само на PC платформата нещата куцат, като всъщност нещата куцат и на PS3, и на XBOX360, и то именно заради конзолите и желанието на две корпорации да ги изстискат максимално.
Silver wrote:Айде, моля ви се, тая индустрия е толкова в гъза, че...
Айде наистина да четете преди да поствате и да спрете масираното опониране срещу неща, които са само в главата ви, но не и в постовете ми. Fuckin straw men. Изморително е.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 09, 2011 9:40 pm

И аз не мога да разбера защо спорите.
Има една камара игри запомнящи се с музика има също много качествени последната година -две.
Друг е въпроса ако под качествена търсиш някакъв специфичен вече рядко срещан жанр от рода на космическите симулатори.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon May 09, 2011 9:44 pm

Silver wrote:
Amikae wrote:Ама да ми говориш, че видиш ли само на PC платформата нещата куцат, като всъщност нещата куцат и на PS3, и на XBOX360, и то именно заради конзолите и желанието на две корпорации да ги изстискат максимално.
Silver wrote:Айде, моля ви се, тая индустрия е толкова в гъза, че...
Айде наистина да четете преди да поствате и да спрете масираното опониране срещу неща, които са само в главата ви, но не и в постовете ми. Fuckin straw men. Изморително е.
Е сорка, не съм ти изчел всички коментари, но и това ти мнение е много "в гъза". Просто не е така. Гейм индустрията е в известен застой, но въпреки това този медиум започва да получава все повече признание. Което е твърде важно, защото той от това се нуждае. За мен по нищо не отстъпва на киното и в определени аспекти е доста по-добър в разказването на една история и възможността човек да и се наслади по един по-завършен начин. Нужно е просто повече хора да признаят това. А това, че ти не се кефиш на почти нищо, което е излязло последните години, просто говори до колко си падаш, като цяло по това средство за развлечение. :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 09, 2011 10:09 pm

Muad_Dib, половината от тези лайна дето си изредил съм ги играл, другата половина съм ги почвал, и повечето са нагледен пример за това, което казвам, 10х.

За пореден път:
моля някой да ми изброи заглавия от последните години, които достигат някак Психонавтите, или Grim Fandango, или Gabriel Knight, или Soul Reaver, или нещата на Shiny преди да затънат в матрицата...
Явно е, че не правиш разликата, така че какво се месиш тук не мога да разбера.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 09, 2011 10:16 pm

Да ти кажа точно Габриел Найт разните Сакрифайси и Месии са ми примери пример за надценени лайна. тъй че предполагам че всичко е до лични възприятия.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 09, 2011 10:27 pm

Дали са примери за надценени лайна е спорен въпрос. Безспорен въпрос е, че в момента такива игри няма. Никое студио няма да инвестира в нещо подобно на Giants или Sacrifice.

В Порталите (в първия де) поне личи малко от онова фенско отношение на developer-а към творението си (иронично в случая е към сайд проджект), квото го няма от края на миналия век - правиш го с мерак и изобретателност no matter what. Даже в двете последни на Шафър личи компромиса, пак са яки, но личи как е бил натискан. Затова, независимо колко народ ще писне "уаааа, копелето ни плюе по мас ефекта и по старкрафта...", казвам, че всичките изброени отгоре са пълни смрадливи лайна, и ЕДИНСТВЕНАТА причина да съществуват е да ви бръкнат по джобовете. So, enjoy.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 09, 2011 10:45 pm

Сливи, благодаря ти, че за пореден път демонстрира тоталното си невежство в поредната област, с която малко или много запълваш свободното си време напразно. Поне в киното чат-пат имаш проблясъци, тук кардинално се изложи:)

Трябваше поне да ги погледнеш в уикипедия, че така малко изглеждаш смешен в очите на всички ни. :lol:

Фактът, че даваш примери за несъмнено добри игри от преди десетина години и че не си споменал нито една качествена конзолна игра от наистина много такива последните 10 години, дава индикации, че хал хабер си нямаш от това, за което се опитваш да говориш.

РРС, за третия Gabriel Knight не си прав, за другите съм силно съгласен, ама Сливката миличкият каквотго е запомнил от детството от трите игри на кръст, които е играл - с това и дава примери.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon May 09, 2011 11:03 pm

спот-он ревю от том чик, както (почти) винаги:
http://www.gameshark.com/reviews/3800/p ... Review.htm

изчерпва каквото има да се каже по въпроса.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon May 09, 2011 11:14 pm

Спон он ревю което е като да стреляш с картечница и да уцелиш два пъти мишената :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 09, 2011 11:41 pm

Muad_Dib, ти си тоя дето пусна списък с петнайсет заглавия с цифри в тях. Можеше да се закопаеш повече само с appeal to wiki. :lol: Виж, на тоя фон няма абсолютно никакво значение какво от грозните конзолни лайна за 12 годишни пиклюфци съм играл.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests