Незрялото гейминг общество

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri May 13, 2011 10:21 pm

RRSunknown wrote:Световната конспирация.

И изобщо каква е тази логика с времетраенето - значи ли по логиката ти че ако една песен е 5 минути е безмислена и не може да окаже въздействие.
:) Може и да е 2 секунди и да ми остави въздействие за цял живот. Само че няма да живея и сънувам месеци елементи от нея.
Искаш ли да ми повярваш? Навремето играех достатъчно, започнах от епохата на Правец 8, или 3-цветните западни аналози. После продължих с Диабло, мега задръстен по Хероес 3 и + и просто в един момент ми омръзна.ПО някое време след това се закачиш и за УОУ, пак играех достатъчно, не предостатъчно, но диживях момента и това да ми омръзне. Може би грешката е в мен. Но никога не съм задълбавал в безмислени игри с прекалено насилие, в момента те са представителната извадка. Та както казах може би проблема е в мен, но аз съм сънувал игри, подреждал съм герои, водил съм битки и ..
Може би искаш да ми кажеш нещо но аз не разбирам какво? Може би съм тъп, но може би съм играл много повече от теб. И може би имам по ярка представа що е то. Обаче, може би :)
И в крайна сметка, това което разбирам е че ти си геймър и си се засегнал..от друг геймър..което е ..тъпо.
Е в момента може и да не съм геймър, но след време може и пак да стана, стига да с епояви игра която да отговаря на критериите ми. В момента са високи.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat May 14, 2011 12:09 am

Има ли смислено насилие?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat May 14, 2011 9:46 am

RRSunknown wrote:Има ли смислено насилие?
Всяко насилие, защо?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat May 14, 2011 1:07 pm

The Dragon wrote:
RRSunknown wrote:Има ли смислено насилие?
Всяко насилие, защо?
Не е вярно.

coldie, ти не си геймър, почти нищо общо нямаш с геймърите.

А това за възпитанието... Игрите не възпитават хора, мама и тате, и средата, в която живеят, възпитават и създават навиците. Даже е по-вероятно да си една идея по-качествен човек, ако имаш такова хоби, особено в България, където алтернативата е денонощно ходене по кафета и кръчми.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun May 15, 2011 4:58 pm

Amikae wrote:
The Dragon wrote:
RRSunknown wrote:Има ли смислено насилие?
Всяко насилие, защо?
Не е вярно.

coldie, ти не си геймър, почти нищо общо нямаш с геймърите.

А това за възпитанието... Игрите не възпитават хора, мама и тате, и средата, в която живеят, възпитават и създават навиците. Даже е по-вероятно да си една идея по-качествен човек, ако имаш такова хоби, особено в България, където алтернативата е денонощно ходене по кафета и кръчми.
Ами аз по принцип не съм против игрите, нито против почти нищо в този Свят (колкото ми е известен), аз съм против начина по който се прилага всеки един инструмент. И така разговора вече е спор (както обикновено) а аз нямам особено желание да влизам в спорове. В спора може и да се роди някаква истина, но по-вероятно да се народят много други неща.
И така с една дума, приеми го като телеграма:)
И игрите, и филмите и чопленето в носа, че даже мама и тате са част от средата.

И да, наистина в момента не съм никакъв геймър, но аз бях ! :)
Като ги почнеш от Змията и "Лоде Рунер" както ги наричахме тогава, през Мортал Комбати-те, супер артилерии, Hellfire, Хероес 3,4,5, Диабло 2, Колин Макрий, Стар Крафт, ЦС, Принцове и какво ли, още не, та до УОУ.
Аз като знам от какви дървени игри съм си промивал мозъка само мога да си представя днес, когато всички PC игри са 100 пъти по хващащи и окото и съзнанието, 100 пъти по въздействащи на егото и 1 милиард пъти по затъпяващи :) за каква промивка може става въпрос.
Това разбира се не се отнася за всички игри, няма и откъде да знам, но при по-голямата част от масовите заглавия е точно така.
Доведи ми един който прекарва 5-6 часа на ден във УОУ ( а това е игра към която все пак имам някакви добри чувства), а за уоу това си е направо минимум и ми кажи, че не живее с играта. кажи ми че не му изгражда средата.
Значи миналата година есента започнах да играя уоу за пореден път и преди 1-2 месеца успях да се откача отново. Освен това, съм гледал да не завързвам приятелства в играта, а и гилдия имах на всичкото отгоре:) И като цяло има и свестни хора, повечето са свестни, но пък и е пълно с олигота и мизерници.
И въпреки всичко се хващам в някакви моменти в които играта и случващото се вътре ми липсва, колкото и еднообразно да е вече то след всички тези години.
И пак натъртвам и удебелявам, че уоу е все пак игра в която има и стойностни неща, и като цяло не е създадена да възпитава в деградация, само че самото киснене нон стоп пред нея е деградация.
И сега само мога да си представя за какво става въпрос в игри в които се разправя предимно за нищо повече от повече и възможно най-противни убийства.
И тва е някакъв тийн който прекарва примерно 5-6 години от живота си екстремно в игри. А няма нищо по-вярно от това, че човек изгражда голяма част от основите на личността си именно в детските и тийн годините си.
За мен не може да става и дума за това, че игрите не влият на личността ти. И това, че влияят по-същество не е нещо задължително лошо. Стига игрите да бяха наистина нещо смислено и добро. Само че те предимно не са.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun May 15, 2011 6:43 pm

Значи ти на практика твърдиш, че повечето игри са помия. Well this statement is full of shit.

Това, че ти възприемаш игрите по един негативен начин, не означава, че те имат някакво негативно влияние над подрастващите. Отново ти повтарям, много по-добре е децата да играят игри, били те компютърни, били те книги игри, футбол, баскетбол и т.н., отколкото да правят други неща, които определено с нищо положително няма да допринесат към характера им. От игрите най-малкото ще научат прилчен английски. Както и стана с един мой приятел, който преди години започна да играе страшната и зла игра, World of Warcraft, без да знае нито една думичка на английски. В момента говори английски свободно. Хем си направи кефа, хем научи език. От друга страна познавам 90% от наборите му и всичките станаха нагрухани с хапове боклуци и алкохолици, чийто смисъл на живота започва и свършва с чалготеката. Шанс.

Да кажеш, че гейменето има някакво негативно влияние е все едно да кажеш, че киното и книгите имат. Това просто не е така. Децата не стават психопатчета от много игране на CS, стават психопатчета, защото мама и тате не са внимавали, когато е трябвало, заради системния тормоз в училище, заради куп други неща, нямащи нищо общо с хобито им. Най-малкото днешно време за децата гейменето може да бъде бягство и спасителен пояс от гадната реалност, в която живеят.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun May 15, 2011 7:31 pm

Не мога да разбера какво се опитва на каже Колди но единстваната цел която постига е че ни обижда с назидателен проповеднически тон.
В такъв стил разговор нямам намерение да влизам - нито имам нужда някой да ми спуска единствени истини нито има смисъл да прилагам аргументация която човека отсреща просто ще игнонира.

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Sun May 15, 2011 7:40 pm

RRSunknown wrote:Не мога да разбера какво се опитва на каже Колди но единстваната цел която постига е че ни обижда с назидателен проповеднически тон.
Прави ми впечатление, че ти си поредният репресиран в тая тема, който веднага скача и се зъби, ако някой каже нещо"срещу геймърите". Що за общество е това, дето всеки път някой ще се засяга на някаква случайна дума на тоя или оня в някакъв си форум? Бати липсата на себеуважение.
Amikae wrote:Значи ти на практика твърдиш, че повечето игри са помия.
Да, повечето игри са помия. Не знаех, че това е някаква тайна. Ако не са помия, са посредствени. И има едни 10%, които блестят. Обикновено по 1-2 на година в най-добрия случай. А не е като на година да излизат само 2-3 добри книги или само 2-3 добри филма. I'm just sayin'.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun May 15, 2011 7:55 pm

Ние сме трима човека - какво значи поредния. Естествено че ще се дразня ако ме обижда. Има ли човек който не се дразни ако някой се изтапачни пред него и почне да го обижда на база хоби.

И какво значи засягане по някъкъв форум - значи ако дойдеш риъл лайв, видиш че нося въдица и ме потупаш по рамото за да ми споделиш мнението си че рибарите са ебахти жалкарите ще имам право да те пратя да си гледаш работата, но като е във форум трябва да си премълча и да преглътна.

Е не няма да преглътна някой ограничен човек да лепи етикети на цели групи хора без значение дали става дума за геймъри, рибари, цигани, турци или всякакви други групи.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun May 15, 2011 8:07 pm

Gondry wrote:
RRSunknown wrote:Не мога да разбера какво се опитва на каже Колди но единстваната цел която постига е че ни обижда с назидателен проповеднически тон.
Прави ми впечатление, че ти си поредният репресиран в тая тема, който веднага скача и се зъби, ако някой каже нещо"срещу геймърите". Що за общество е това, дето всеки път някой ще се засяга на някаква случайна дума на тоя или оня в някакъв си форум? Бати липсата на себеуважение.
Amikae wrote:Значи ти на практика твърдиш, че повечето игри са помия.
Да, повечето игри са помия. Не знаех, че това е някаква тайна. Ако не са помия, са посредствени. И има едни 10%, които блестят. Обикновено по 1-2 на година в най-добрия случай. А не е като на година да излизат само 2-3 добри книги или само 2-3 добри филма. I'm just sayin'.
Ако питаш мен и мнението ти, и персоната ти са помийни, но какво да се прави, не съм тръгнал да ти пиша лични съобщения какъв боклук си, нали? А как разбирам дали си боклук? Липсата на възпитание да дойдеш тука и да се изсереш на малкото гейм community, което имаме в тоя форум, ей така от злобичка и без капчица такт. Никакво зачитане на чуждото мнение, ти дори не тролваш, просто злобееш. Не ти прави чест.

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Sun May 15, 2011 8:12 pm

RRSunknown wrote: Ние сме трима човека - какво значи поредния. Естествено че ще се дразня ако ме обижда. Има ли човек който не се дразни ако някой се изтапачни пред него и почне да го обижда на база хоби.
Честно?

За мен е показателно, че някой може да се обижда на база хоби. Аз не се обиждам, хем И съм геймър, И честно казано, да, смятам, че геймърите, на които геймингът е основно хоби, често са доста слабоумни. Да се обиждам... що? Това не значи не значи ли някаква несигурност?

От години не се впечатлявам, когато някой ми каже, че комиксите са за деца- ясно, че тия хора не са чели Vertigo, не са чели добрите неща на Дарк Хорс или дори Марвел. Какво да се занимава човек.

Друго е ако критики за геймър идват от геймър. Тогава надали някой е седнал просто да храни.

И понеже съм създал темата- ми ето. Последното жалко нещо. Падането на PSN. Еми, две седмици хората в интернет просто не спряха да мрънкат, не спряха да се жалват или да псуват, не спряха дори статиите на журналята с хейт към Сони.

АРЕ СТИГА. Никакъв проблем не е, че няма да играеш две седмици онлайн. Прочети книга, гледай филм, излез навън, карай кънки, просто млъкни. Намери си нещо друго за правене, как мо'е да си толко прост.
RRSunknown wrote: И какво значи засягане по някъкъв форум - значи ако дойдеш риъл лайв, видиш че нося въдица и ме потупаш по рамото за да ми споделиш мнението си че рибарите са ебахти жалкарите ще имам право да те пратя да си гледаш работата, но като е във форум трябва да си премълча и да преглътна.
Мислиш ли, че ако някой постне тема срещу киноманите, хората ще се чувстваш длъжни да се занимават? Аз не. Киното се е доказало. Геймърите са тия, които още не знаят хобито им дали е изкуство или спорт и ще твърдят каквото е удобно за случая.
Amikae wrote: Ако питаш мен и мнението ти, и персоната ти са помийни, но какво да се прави, не съм тръгнал да ти пиша лични съобщения какъв боклук си, нали? А как разбирам дали си боклук? Липсата на възпитание да дойдеш тука и да се изсереш на малкото гейм community, което имаме в тоя форум, ей така от злобичка и без капчица такт. Никакво зачитане на чуждото мнение, ти дори не тролваш, просто злобееш. Не ти прави чест.

Не, не те питам, най-малкото, защото не си се научил да четеш, което е доста жалко и извинимо само, ако си циганин. Ако можеше да четеш, щеше да знаеш, че никъде не съм плюл гейминг-комюнитото на този форум. Но, ако всички са толкова жалки, колкото теб, значи въпросното комюнити не заслужава и изсирането ми.
Last edited by Gondry on Sun May 15, 2011 8:53 pm, edited 3 times in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun May 15, 2011 8:14 pm

Доообре :arrow:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests