Kimi ni Todoke

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 05, 2011 8:21 am

След поредното шоджо (Kimi ni Todoke), което си причинихме, стигнах до следната генерализация за жанра:

Шоджо: циклично ухажване с нищожен КПД между (минимум) двама аутисти, което се катализира от няколко социални ивента и празника.

Японците са изумителни. :cry:

Иначе Kimi ni Todoke, както повечето такива неща има потенциал да е безкрайно яко, но страда от това, че мангаката не знае кога да спре. Тея сапуни рядко могат да са повече от 25 пълноценни епизода (и квато там се пада еквивалентната бройка манга чаптъри) и в тях е почти задължително да се абстрахираш от главната двойка. Кво ти абстрахираш - добрата стратегия там е като главните двама са на екрана, да стискаш очи, да запушваш уши и да крещиш "НАНАНАНАНАНАННАНАНАНАНАННАНАНАНА" с всичка сила. Страничните персонажи обикновено стават и осмислят гледането, докато не скапят и тях. В случая с Kimi ni Todoke и двамата главни се търпяха до едно време, даже кефеха, ама аутизмът твърде бързо взе да ми идва в повече.

НИЩО НЕ СЕ СЛУЧИ В ТОВА АНИМЕ, ИМА МАНГА КОЛКОТО ЗА ОЩЕ ЕДИН СЕЗОН, ТЯ ОЩЕ ИЗЛИЗА, СЕЗОНЪТ СЕ ГОТВИ ДА ИЗЛЕЗЕ И ТОЙ, И ТАМ СЪЩО НИЩО НЕ СЕ СЛУЧВА, ПРЕДИ МАЛКО ПРОВЕРИХ!!!!!

Иначе мангата е доста грозна и постна, обаче Production I.G са направили визията убийствена, както винаги. Има някои доста гениални попадения, хрумки и прозрения. Хареса ми повече от Lovely Complex, определено. Ама май ми хареса по-малко от първи сезон на School Rumble.

Сега се чудим да си причиним ли Clannad, дето и покрай него пищят колко е добро. Преди това обаче ще реанимираме с Nodame Cantabile: Finale. Тамошните аутисти са толкова по-яки и не си въртят ежедневието около Коледа и Св. Валентин и училищните фестивали! Може би щото са в университет, все пак, и щото анимето е джосей, а не шоджо...

ПП. Александър нещо се смахна и сега се напиня да гледа романтични анимета. Като му наблюдавах овчия възторг по Тодокето, му казах да ходи да гледа и Туайлайт. Съвсем чистосърдечно му го предложих - мисля, че ще му хареса. Той ме замери с шише...
Last edited by Amelia on Wed Jan 05, 2011 9:02 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jan 07, 2011 7:50 am

Amelia wrote:Иначе Kimi ni Todoke, както повечето такива неща има потенциал да е безкрайно яко, но страда от това, че мангаката не знае кога да спре. Тея сапуни рядко могат да са повече от 25 пълноценни епизода (и квато там се пада еквивалентната бройка манга чаптъри) и в тях е почти задължително да се абстрахираш от главната двойка. Кво ти абстрахираш - добрата стратегия там е като главните двама са на екрана, да стискаш очи, да запушваш уши и да крещиш "НАНАНАНАНАНАННАНАНАНАНАННАНАНАНА" с всичка сила. Страничните персонажи обикновено стават и осмислят гледането, докато не скапят и тях. В случая с Kimi ni Todoke и двамата главни се търпяха до едно време, даже кефеха, ама аутизмът твърде бързо взе да ми идва в повече.

НИЩО НЕ СЕ СЛУЧИ В ТОВА АНИМЕ, ИМА МАНГА КОЛКОТО ЗА ОЩЕ ЕДИН СЕЗОН, ТЯ ОЩЕ ИЗЛИЗА, СЕЗОНЪТ СЕ ГОТВИ ДА ИЗЛЕЗЕ И ТОЙ, И ТАМ СЪЩО НИЩО НЕ СЕ СЛУЧВА, ПРЕДИ МАЛКО ПРОВЕРИХ!!!!!

Иначе мангата е доста грозна и постна, обаче Production I.G са направили визията убийствена, както винаги. Има някои доста гениални попадения, хрумки и прозрения. Хареса ми повече от Lovely Complex, определено. Ама май ми хареса по-малко от първи сезон на School Rumble.

Сега се чудим да си причиним ли Clannad, дето и покрай него пищят колко е добро. Преди това обаче ще реанимираме с Nodame Cantabile: Finale. Тамошните аутисти са толкова по-яки и не си въртят ежедневието около Коледа и Св. Валентин и училищните фестивали! Може би щото са в университет, все пак, и щото анимето е джосей, а не шоджо...

ПП. Александър нещо се смахна и сега се напиня да гледа романтични анимета. Като му наблюдавах овчия възторг по Тодокето, му казах да ходи да гледа и Туайлайт. Съвсем чистосърдечно му го предложих - мисля, че ще му хареса. Той ме замери с шише...
Изчетох 16 чаптъра от мангата след края на анимето и съм меко казано оцъклен от шита, който следва. Или с други думи - ако гледате първи сезон на анимето, НЕ продължавайте нататъка. Останете си с висящите фийлингс и по живо по здраво!
Това са 16 чаптъра (50-странични, т.е. колкото за 15-тина епизода), в които се повтарят едни и същи безсъдържателни глупости отново... и отново... и отново. И после пак, за да е по-тъпо. Междувременно единствените свестни персонажи са тотално заебани, за да има повече място за едно голямо нищо.

За тия сигурно 600-700 страници се случиха следните неща (в point format, защото съм сигурен, че мангаката така си ги планува):
Spoiler: show
- Свети Валентин, в който се преебава всичкото развитие до новата година ПРОСТО ЗАЩОТО
- Няколко глави не се случва нищо, защото кому е нужно да се случва нещо?
- Намесва се някакъв рандъм пич и почва да пълни главата на наш'та с глупости
- Стреснат от последното, главният пич най-накрая се решава и й казва, че е влюбен в нея
- Тя го misunderstand-ва, като и двамата решават, че са били reject-нати
- Много глави реване и безсъдържателни диалози
- Нашият пич отново й признава, тя отново не схваща
- Много глави реване и безсъдържателни диалози
- Нашата се решава да си признае чувствата по време на поредното социално събитие в училището. За всеки случай ги повтаря в продължение на около 20 страници. Искрено изненадана е, че чувствата й са споделени поне три пъти. Може би защото оня й е казал САМО ДВА ПЪТИ в продължение на последните няколко глави.
- За всеки случай повтарят признанията още няколко пъти, да не би да има misunderstanding
- В училището се разчуват събитията и ни се показва обсъждането във всяка възможна социална клика. Няколко пъти. Защото аутистчетата в Япония нямат за какво друго да си говорят.
- Главните герои решават, че ще тръгнат заедно (ноу шит)
- Главните герои си обявяват, че са гаджета. Все още върхът на връзката им е, че са се държали за ръце
- Главният тип заявява, че ще се грижи за героинята завинаги до края на света, но тя в пристъп на феминизъм не му позволява да й помогне И С ДВЕТЕ торби с боклук, които разнася, а САМО С ЕДНАТА!
- Фенките на главния са вайкат, че не са се уредили, докато аз се чудя какъв е смисъла мангата да продължава и какво повече ще си извади мангаката от гъза, само за да сложи храна на масата, при положение че ми остават още 10 чаптъра и мангата е онгоинг (може би ще стигнат до държане за ръце за повече от 15 секунди или може би дори ЦЕЛУВКА!?). Решавам, че не искам да разбера и затварям прозореца с надеждата да не са ми изсъхнали топките.
Или с други думи - ако искате шоуджота, които стават в дългосрочен план, гледайте Hana Yori Dango. Или джосеи като Nodame и Honey and Clover.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 07, 2011 8:37 am

Веднага ти казвам кво става, щото аз пък прочетох рандъмли от 45-а до 53-а глава (последната до момента, отне ми 10-ина минути на диагонал, щото то няма текст, няма действие, има страници с по два гигантски панела, в които нашите се гледат като телета в железница). Искаше ми се да видя има ли развитие с яките персонажи - отсега казвам, че няма. Случиха се следните неща за тея към 400 страници:
Spoiler: show
- двамата вече са заедно, но не правят НИЩО, правят една крачка напред, 4 назад и стъпват все едно са в минно поле. Нашата реве средно на всеки 4 страници.
- нашата се сети, че не знае РДто на нашия и му подари в някъв рандъм ден всички подаръци, които му беше приготвила през годината и не му беше подарила, щото иначе току виж станало нещо
- в разговор двете мацки пуснаха мухата "КИСУ" на нашата. Оставиха я да отлежи в следващите към 50-ина глави - може и да се целунат накрая, може и да не се целунат. Не ми се мисли как точно ще правят секс тия хора.
- нашия се запозна с родителите на нашата
- нашата се запозна с родителите на нашия (баща му и брат му са пичове - брат му изкоментира ква е ужасна и как няма цици)
- свестните персонажи продължават да блеят - имахме дребна сцена, в която бойната мацка обсипва Рю с комплименти - беше яко, макар че не доведе до никво развитие
- започва да се завърта лека интрижка между оная с устата и Пин. Май.
- бяха на плаж
Сложих ти спойлер-таг на поста - някой може да държи много да се преебе и да прочете тая манга все пак. Макар че взех това решение доста трудно - мисля, че си заслужава дори насила да се възспрат хората от тези нездравословни действия.
Last edited by Amelia on Fri Jan 07, 2011 8:55 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jan 07, 2011 8:51 am

Spoiler: show
Amelia wrote:двамата вече са заедно, но не правят НИЩО, правят една крачка напред, 4 назад и стъпват все едно са в минно поле. Нашата реве средно на всеки 4 страници.
Добре де, ама в една посока ли правят крачките или в противоположни? :lol:
- в разговор двете мацки пуснаха мухата "КИСУ" на нашата. Оставиха я да отлежи в следващите към 50-ина глави - може и да се целунат накрая, може и да не се целунат. Не ми се мисли как точно ще правят секс тия хора.
Хубавото КИСУ е като хубавото виното - колкото по-дълго отлежи, толкова по-дълго отлежи. Иначе аз не съм особено сигурен дали главната героиня въобще знае за наличието на сексуални органи, камо ли за нуждата и радостта от използването им (в дългосрочен план).
п.п. Настоявам, че всички здравомислещи хора трябва да прочетат спойлърите ВМЕСТО мангата! :lol:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Jan 07, 2011 8:40 pm

Аз стигнах до средата на първия сезон на анимето и се отказах, защото ми дойде до гуша от идиотски неразбирателства.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Jan 12, 2011 6:37 pm

Не че имам да казвам нещо съществено за Kimi ni Todoke...ма щом казвате, че по-добро от Lovely Complex...може би като история...но посмъртно не могат да докарат изродските гласове и псевдо-канзайския диалект на сеютата...което си е главната и почти единствена атракция на LC-то.

Та може и да му хвърля един поглед на Kimi-то.

Clannad не знам в каква връзка с Kimi ni Todoke го споменават. Красив керъктър дизайн, стандартна леко попрекаляваща на места (измислена) училищна драма, стандратен училищен хумор, мистични елементи за разнообразие, харем елементи за още по-скучно разнообразие. Имаше някаква серия с алтернативен свят и финал.
Вторият сезон Clannad After Story май беше по-драматичен и по-малко фентъзи.
Освен картинките и музиката, нищо друго не ме изкефи. Не е нещо уникално. Не знам кой ви помпа, че е велико и в сравнение с какво.
На мен ми се стори излязло от поточната линия избълвала неща, като Kanon.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 12, 2011 6:47 pm

Ако ще заглеждаш Кими-то, да те предупредя, че трябва да преживееш някак първите 6 епизода и нататък се подобрява. Иначе мен ме кефят повече персонажите тук, отколкото в Ловли комплекса. Главните мацки са ми еднакво дразнещи - едната с прекалената си нерешителност, другата - с прекаленото си напиняне. Главните мъже са ми еднакво никакви - ма тоя в Тодокето ми харесва една идея повече. Страничните персонажи в Тодоке и трактовката на взаимоотношенията обаче ме кефят малко повече.

Иначе, да, канзайския диалект тук го няма. Сеютата са ок, ама не са нищо особено и тая дето озвучава главната мечи ужасно дразнещо.

А за Кланад пищеше целокупното женско войнство в АнимеС. Като пуснахме картите на Аниманията, двойките ни бяха с разни couples, които бяхме счели за важни. Бяхме турили ИнуЯша и Кагоме (да има от Румико Такахаши - класика в жанра - бих предпочела Ранма и Акане, ма те не са толкова известни), Чидори и Соске от ФМП (все още не съм виждала двойка, която да бие тея двамата), некви от Гъндам Сийд, дето не им помня имената, ама Алексис настоя, че са популярна двойка и Нарусегава и Кейтаро от Лов Хина, за да почетем и харемните анимета. Та изядоха ни с парцалите, че не сме сложили Томоя и Нагиса от Кланад и неведнъж после ни се изтъкна, как трябва да пишем за Кланад, щото било толкова добро.

Иначе и аз имам подозрения, че ще е посредствена времегубка, а артът му силно ме отблъсква.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Jan 13, 2011 12:06 pm

А трябва ли да споменавам, че Clannad (и Kanon) е по харемски date simulating игри :lol: ?
артът му силно ме отблъсква
Ти по плакатите ли съдиш или по кадри от анимето...защото (както съм писал горе) това е един от плюсовете на анимето, заедно с музиката (тиха, нежна, резмекваща...хипнотизираща и тотално зомбираща :twisted: ).
Това което съм запомнил от сюжета е, че имаше някакви дебилни tear jerker моменти и че в края на всеки арк главният герой му дърпаше една дълга, театрална и прочувствена реч с обяснения :shock: .

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jan 13, 2011 8:46 pm

Аз лично издържах около 5 минути на арта в самото аниме. Този стил винаги ме е отвращавал.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jan 13, 2011 10:49 pm

Имам предвид ей тоя арт (за керъктър дизайн става дума):
Image

Като го видя тоя пошъл насилен кавайнес, дето най-изпадналите японски отаку мастурбират на него, ми иде да повърна. Или поне да ритам героинята в главата, докато стане на безформена пихтия, която определено ще изглежда по-добре от това. Анимета с тоя керъктър дизайн почти никога не са ми предоставяли кой знае кво удоволствие и като история, персонажи, музика и т.н. - в повечето случаи са били убер посредствени, направени за няква не особено критична масова аудитория и в общи линии само съм си губила времето с тях. Затова като видя няква такава картинка към заглавие, което не съм гледала, го избягвам докато не чуя положителни отзиви за него от хора, на които вярвам.

Което обяснява що гледам шожо толкова рядко всъщност.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jan 14, 2011 12:08 pm

На мен картинката не ми се отваря...:lol:
Не знам, артът за мен си беше добър, дори може да се каже, че имаше доста красиви сцени.
Да, керъктър дизайнът е МОЕ клише отвсякъде, но не ме дразнеше особено. На вас щом ви е писнало от такъв...
Понеже Clannad се води сейнен става дума да шонен/сейнен МОЕ, а не за шоджо/джосей MOE. :lol: :lol: :lol:

Офтопик, на офтопика за Clannad :lol: :
Като стана дума за керъктър дизайн има едно аниме от миналия сезон - Otome Youkai Zakuro, което е нарисувано тотално в шоджо/джосей стил и е фрашкано с бишонени...а пък се води сейнен :shock: . И сюжетът му ми се видя насочен по-скоро към дамската публика...

ПП
Край на офтопика от тук нататък в темата ще пиша само за Kimi ni Todoke.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests