Equilibrium

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Lews
Scholar
Posts: 146
Joined: Tue Jan 13, 2004 3:34 am

Equilibrium

Post by Lews » Mon Jul 12, 2004 6:41 am

Някой гледал ли го е този филм? Аз си го пуснах вчера с много ниски очаквания, но бях зашеметен, филма показва, че и с малък бюджет може да се направи нещо хубаво. С две думи: Матрицата, с по-лоши ефекти/битки, но с много повече идеи и чувство.
"Сърцето ми е мрачен леден храм -
и боговете кървави не моля...
Изгубих всичко,за да го създам -
железен и студен по моя воля..." Дара

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Jul 12, 2004 2:02 pm

Гледал съм го и ...
Абе, харесва ми. Даже доста. Странно е, но този филм успя да ме докосне и да ме впечатли. Уж не е нищо особено, а за мен се нареди в първата част на класацията...
Беше и замислящ и увлекателен...
Абе к'ви ги плямпам?
Хубав филм, макар че щастливия край ме подразни...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Jul 12, 2004 4:19 pm

определено по-ми харесва от продълженията на матрицата, и не бих казал, че ефектите са по-лоши, по-кратки да, но не и по-лоши.

User avatar
Icy Dawn
Merchant
Posts: 81
Joined: Wed Feb 18, 2004 8:17 pm
Location: lost in space

Post by Icy Dawn » Mon Jul 12, 2004 11:04 pm

Филмът е прекрасен. Е, добре де, може това да не е най-подходящата дума, но определено Equilibrium оставя у теб едно такова странно чувство... не знам как да го опиша, но 2-3 дена след като го гледах бях като в транс... много опияняващо и плашещо едновременно. При всички положения обаче на моменти ме остави без дъх, а като се отчете факта че продълженията на матрицата ги гледах след него, естесвено беше че изобщо не успяха да ме впечатлят, тъй като филмът носеше доста по-голям емоционален заряд като цяло...
"Във физиката броенето е като при дивите племена - едно, две, много..."

Liquid
Smallfolk
Posts: 15
Joined: Tue Jul 13, 2004 6:34 am
Contact:

Post by Liquid » Sat Jul 17, 2004 10:07 pm

"Equilibrium" е живото доказателство, че не е нужен висок бюджет, за да се сеътвори нещо наистина оригинално и новаторско. Филма наистина е добър, макар и да има калпави моменти.
Оенката ми е 4/5.

You crack me up, little buddy!

User avatar
Lyolyo
Commoner
Posts: 34
Joined: Fri May 28, 2004 5:56 pm
Contact:

Post by Lyolyo » Sat Jul 17, 2004 11:49 pm

ОООО още преди 6 месеца го гледах, Много яко филмче...
Просто нямам думи. И аз имах очаквания че няма да е нищо особенно но бях приятно изненадан ;)
Image

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jul 19, 2004 7:43 pm

Хубав филм с интересна концепция и сюжет. Само че, битките не можеха да стъпят и на малкото пръстче на онези в "Матрицата". Там поне знаем, защо нашите и агентите ги правят гаврите с физиката, тук при престрелките направо накараха да се зачудя тия хора имат ли си представа с каква скорост летят куршумите и как така с някакви статистически познания не-знам какво си обучение. може да ги избегнеш. Виж, боя с мечове беше як.
Актьорите са се справили доста добре, особено в сравнение с гореспомената "Матрица". :P Но ме разочарова малкото екранно време отредено на Емили Уотсън.
"Equilibrium" е живото доказателство, че не е нужен висок бюджет, за да се сеътвори нещо наистина оригинално и новаторско.
Всъщност то си е направо противопоказно да има голям бюджет и да чакаме нещо оригинално. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Wed Nov 10, 2004 12:25 am

Днес го гледах пак, като се има в предвид че съм го гледал поне 6 пъти досега. Невероятен е филма, много ме е яд, че не съм го гледал на кино, ако е минал из страната изобщо.
Крисчън Бейл Rulzzzzz :D
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jun 05, 2011 6:23 am

Кхъ-кхъм. С леко закъснение от десетина години го гледах туй и съм с маааалко по-различно мнение от тия горните отпреди 7 години. А именно - това е едно от най-тъпите, предвидими и смехотворни неща, които съм гледал от бая време. Идеята има някакъв минимален потенциал, но реализацията, била тя сценарна, актьорска или визуална беше яко в гъза. Не допусках, че е възможно да се кискам, да гледам с оцъклен от неверие поглед и да пикардфейспалмвам едновременно, но този филм ме опроверга със замах.
Жената и тя се опита да го гледа, но се отказа доста бързо, като видя, че опасенията й, че освен да горят Мона Лиза, ще унищожават книги и ще ритат кученца, се сбъднаха едно след друго.

Въобще друго освен претенции без покритие не видях. Представа си нямам откъде е дошъл целия хайп, че този филм е едва ли не по-добрата Матрица, пък камо ли че е по-идеен от нея.

Давам му рейтинг вкиснала боза 3/10

п.п. Особено култова ми беше сцената, в която Бейл епично застреля един телевизор и 20-тина монитора, някак утрепвайки лошото ИИ (което от първите пет минути беше пределно ясно, че е такова бтв). Но кой знае, сигурно са ползвали iMac-ове в мрежа, нали те са компютрите на злото все пак!
Last edited by AlDim on Sun Jun 05, 2011 8:42 am, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jun 05, 2011 6:26 am

Начи, оня ден гледахме American Psycho и понеже ни хареса, решихме да видим някой друг филм с Крисчън Бейл, за да видим кога точно е успял да забрави как се играе пред камера. Пуснахме си Equilibrium, който имаме в личната видеотека от няколко месеца на БД, ма все не стигаме до него.

Болката.

Болката болеше.

Заболя още в самото начало, когато идентифицираха някакъв очевиден поради размера и цвета си фалшификат на Мона Лиза като истински и после го изгориха. Обзета от мрачно предчувствие се обърнах към Александър и му казах, че лошите тук горят книги и предмети на изкуството и сигурно до края на филма ще ритнат някое кученце, за да ни покажат колко са лоши. Минути по-късно гръмнаха Шон Бийн, който беше единственото заслужаващо си гледането нещо във филма, не заради ролята си, а щото изглеждаше страхотно в оная черна униформа по тялото му.

Двайсетина минути по-късно лошите наистина налетяха на някакви кученца и аз отидох да си мия косата, защото ми се дощя да свърша нещо смислено и продуктивно, а и ми писна да си задавам въпроса защо в свят, в който чувствата са забранени от закона, са запазили формата на нуклеарните семейства.

ОМФГ, покъртително тъп филм. Изумително чак.

Я, Сашко успял да постне преди мен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Sun Jun 05, 2011 9:59 am

Гледал съм го преди няколко години. Ако щеш ми вярвай, не помня абсолютно нищо от самия филм, но помня че много ми беше харесал! Щом съм запомнил заглавието, то ясно...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Jun 05, 2011 12:23 pm

Преди години го гледах и също се зачудих защо да е едва ли не по-добър от Матрицата.
За разлика от първата Матрица, сценарият на Equilibrium беше изтъкан от дупки.
Идеята с премахването на емоциите е донякъде оригинална(но в никакъв случай не е по-оригинална от виртуален свят затвор).
На някой сценарист обаче дали му е хрумнало, че като премахнеш нечии емоции той НЕ се превръща в безмозъчен роб. Точно обратното. Бидейки лишени от най-голямата си слабост хората просто биха заключили, че църквата само ги използва и биха я свалили от власт - бързо, ефективно и лишено от излишен мелодраматизъм. :lol:
А и тези във филма може да бяха всякакви, но не бяха лишени от емоции. Просто актъорите не са се справили, ама никак. Въобще не е лесно да играеш без никакви емоции(тук отново точка за Матрицата :lol: )
А прочутият боен стил е готин като замисъл, но толкова ефективен, колкото е каратето на Джеки Чан срещу 10 въоръжени мафиота.

Това, че филм има нисък бюджет не го прави по-добър. Готино филмче, но нищо повече.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jun 05, 2011 1:41 pm

Абе тва с ''Матрицата'' си беше просташки връх на подвеждането дори за рекламен трик :) Пак де, ефективен явно. Мене ми беше забавен да го изгледам едно време, шанса да повторя е леко нулев, ама се пак имам чувството че нашето поколение е твърде презадоволено и снобско вече. :monkey:
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 05, 2011 4:05 pm

Mене това, което ме събори от стола, не бяха дори мазните антиутопични клишенца, от които е изтъкан, а цялото чупене на стойки по време на екшъна. Еми сори, смешно е като си над 12...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jun 05, 2011 6:36 pm

Дам, и аз ги гледах с изключителна почуда. Нашият се кълчи по особено позьорски и разминали се с куулнеса начини, с които не би трябвало да може да уцели дори слон, докато 20 души около него са толкова удивени от случващото се, че не правят абсолютно нищо.

Бтв сега като се замислих - в Ghost in the Shell толкова прекрасно докарват липсата на емоции.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 13 guests