Top 10 - 2010

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 13, 2010 11:27 am

за DLC трябваше да е нямам идея - оправих го.
За масс ефект не ми пука и без значение дали е екслузив или не.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Dec 13, 2010 1:08 pm

Моята класация съвсем накратко, че точно съм малко в почивка и реших да се разпиша. Искам да подчертая дебело, че 2010 беше отвратително силна година почти от началото до края. Без 1-2 месеца почти всеки месец имахме минимум едно AAA заглавие, което отвяваше по един или друг начин.

1. Red Dead Redemption (Xbox 360) - една от най-великите сендбокс игри и със сигурност най-великата уестърн-игра, правена някога. Начинът по който се чувствах след последната мисия с Дъч когато засвириха ОНАЗИ песен няма да го забравя до скоро. Както и няколкото часа, който прекарах просто в слагаме на примамки и гърмене на дивече. А останалото е ясно - просто защото Рокстар са велики и това лично за мен е най-добрата им игра досега.

2. Mass Effect 2 (Xbox 360) - няма как да не е тя просто. Отраснал съм с великите игри на Байоуеър и те са ме направили това, което съм като геймърски препочитания. И макар МЕ2 да не е RPG то тя е една дяволски добра смесица от Гиърс-екшън и класическия Байо-модел от КОТОР насам. Нямам грам търпение за тройката.

3. Super Mario Galaxy 2 (Wii) - хендс даун най-добрата игра за Уии към днешна дата (не съм играл донки Конг, но ми е доста ясна от трейлърите). Японците пренасят понятието левъл-дизайн до неподозирани висоти, а включването на нови неща като Йоши и няколко нови вида "супер-сили" правят от гениалната концепция на единицата едно съвършено продължение, което те хваща и не те пуска докато не видиш кредитите. А за преиграваемостта няма и да говоря.

4. Starcraft II - Wings of Liberty - само 1/3 от всичко, но каква 1/3! Най-добрата кампания в РТС евър, завръщане на любимите ми сай-фай персонажи в игра, една камара новости със запазена старата велика схема....толкова бях превъртял по СК2, че бях направил 220 мача мулти за около 10 дни, така че мултито просто няма и да го споменавам.

5. Assassin's Creed: Brotherhood - както ще кажа за повечето п-родължения в тази класация - най-добрата от поредицата досега. Уби вкараха адски много кефещи нововъведения и то без играта да е официална трета част. историята се разви, Ренесансов Рим стана още по-зарибителен, сайд-заниманията станаха още по-увлекателни (толкова, че забравяш сайд-мисиите в един момент).

6. Heavy Rain - може да е с доста трески за дялане, но си признавам, че с приятелката ми я изиграхме буквално на един дъх, а някои конкретни моменти и по-специално финалът са толкова jaw-dropping колкото е SE7EN или The Usual Suspects. Силно се надявам с Муув-поддрижката да е още по-впечатляваща.

7. Alan Wake - в години на десетки продължения и клиширани сюжети Ремеди ни поднесоха едно заглавие без цифричка, което беше изключително красиво, че на всичкото отгоре и с е БАТИ яката история и хрумвания откъм фабула. Силно се надявам да има двойка. Единствената ми критика е ниското разнообразие откъм геймплей и особено противници.

8. Lara Croft and The Guardian of Light - велика аркадка, коопът на която просто разцепва, една от великите игри за двама души на един телевизор. Лара се завърна по страхотен начин в една изключително не-Томб-Райдър игра:).

9. God of War III - разочарование, но все пак дяволски качествено такова, което опуках без да спя за един ден и което ми хареса много въпреки целия неоправдан хайп. Както и тогава казахте - купете си ПС3 заради Ънчартед 2, ГоУ 3 е просто бонус.

10. Halo : Reach - най-доброто Хейло към днешна дата. Предвид, че Бънджи правят една и съща игра от почти десет години време беше тя да е перфектна :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 13, 2010 10:21 pm

Британския IGN направиха най-добрата калсация за топ 10
http://www.forplay.bg/index.php/forplay ... spored-IGN

почва от 3.1 минута.
На ви развля кефа със спойл - на първо мест е Байонета :twisted: , втори Red dead , трети Super Mario. Че и филмчето с Байонетта е с любимата ми песен.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Dec 14, 2010 11:58 am

Интересна класация, алтернативна е най-малкото. Тази игричката за iPhone дето си game developer изглежда ултра фън:)))

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 14, 2010 12:59 pm

Добра им е класацията. Коле, твоята също :P

п.п. На мен май пак ми се доигра Байонетката... :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 01, 2011 12:51 pm

Mass effect обрули де що има награда на Game trailers :)
A аз си променям класацията

1. Red Dead Redemption.
2. Bayonetta
3. Starcraft 2 Wings of Liberty
4. Super Mario Galaxy 2
5. Halo Reach - шутъра на годината отвсякъде. (поне като геймплей - по сюжет е много слаба)
6. Civization V.
7. Nba JAM - просто най-добрата спортна игра ЕВЪР :) (лично фенбойско мнение)
8. Donkey Kong Returns - много е добра и пристрастяваща. Ако бях по-голям фен на 2д платфомърите можеше да е доста по-напред но не съм.
9. Super Meat Boy - много специфична игра която по геймплей спокойно може да се нареди на чело.
10. Limbo - отговор на въпроса защо игрите са изкуство.

Съжалявам че не е играх Mass Effect 2 - защото преди няколко дена ми я показаха по напред в играта и много ме впечатли а и всички а хвалят.





Разочарования са ми:
God Of War 3 - очаквах тази игра да ме накара да си купя PS3. Вместо това се насочих към Wii.
Mafia 2 - ако помните хайпех миналата година и пусках филмчета очаквайки по-добрия GTA. Играта се оказа линеен екшън - точно обратното на това което чаках.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Feb 04, 2011 3:06 pm

1. Fallout New Vegas - Игра и РПГ на миналата година(че и на последните 3-4), шедьовърът на Obsidian заема това място напълно заслужено със страхотните си история, НПЦта и диалози, да не говорим за едни от най-запомнящите се куестове които съм виждал в РПГ. И Vault 11 рулира :lol:
2. Alpha Protocol - тоталната изненада за мен, не очаквах, че Obsidian могат да изкарат два толкова класни продукта в рамките на една и съща година. Играта мен ме спечели с иновативната си система за диалог, интересна история, която не те води за носа, а ти дава възможност да бъдеш какъвто поискаш (подпомогнато и от идейната ролева система)и моралните избори имат огромно влияние върху нейното развитие. Надявам се обаче пачовете да са оправили повечето й проблеми, макар, че и без тях играта е напълно играема.
3. S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - директното продължение на Shadow of Chernobyl ми даде нови десетки часове изследване на Зоната.Вярно, атмосферата от първата игра се позагубила малко, но пък бях компенсиран със страхотни главни и странични куестове, изчистен интерфейс, подобрен AI и тотална липса на бъгове.
4. Metro 2033 - изненада ме приятно със стегната си история, умело вплетени кинематографични похвати и мрачната си атмосфера. Вярно, някои от геймплей елементите ми идваха в повечко (газовите маски), но като цяло е страхотно преживяване. Палци горе за украинската гейм индустрия :D
5. Flames of Vengeance - експанжъна на РПГто на 2009та - Divinity 2: Ego Draconis в общи линии ми предложи нови 20 часа още от същото, което никак не е малко, гарнирано със традиционно яките странични куестове (примерно този с тримата магьосника превърнати в зеленчуци от вещица ме разби)и интересни персонажи. Частта в която можеш да летиш като дракон обаче е твърде кратка и е в самия край на играта, но не е болка за умиране.
6. Two Worlds 2 - спечели ме с оригиналната си история и свят, а системата за създаване на магии е доста свежа. За съжаление все още ми стои недоизиграна от липса на време, но съм достатъчно навътре в нея и определено доста ми харесва.
7. Drakensang: The River of Time се явява прикуел на излязлата през 2009та Drakensang:The Dark Eye, която не ми хареса особено заради безкрайните си дънджъни (по подобие на Dragon Age: Origin). Явно от Radon Labs са си взели поука, понеже в новата им игра определено има напредък, битките са по-нарядко, но по-трудни, а историята макар и да се явява предходна е доста по-интересна.
8. Civilization 5 - не и отделих много време, но от това което видях определено ми хареса, все същата зарибявка си е, макар че новият интерфейс повече пречи, отколкото да помага.

Не можах да ги докарам до 10, но реално не съм играл и чак-толкова много игри миналата година поради липса на повече свободно време.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Feb 04, 2011 8:57 pm

Подкрепям избора на Delegat.
Това което много ми хареса е че той е дал подкрепа на European RPG. Отскоро установих, че освен JRPG и Western RPG вече има и силен нов играч на сцената, която започна с Gothic, продължен с Risen и с последната масова атака от CD Project, Larian и последния удар от Reality Pump :metal:
Obsidian направиха това, което въпреки, че Fallout 3 е много хубава игра и добро връщане на идеята, те сложиха душа отново във франчайза наречен Fallout.
Нямям търпение да получа и Alpha Protocol-а, който поръчах наскоро от Amazon за 10 паунда.
С други думи Bioware - Beware :mrgreen:
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Feb 04, 2011 10:07 pm

Туй "European RPG" течение ми напомня много за европейския power metal. Искат да свирят като класическите метъл групи, но не им е съвсем ясно защо и най-вече как...
С което не се опитвам да тролвам въпросните игри или групи, аз също чат-пат си пускам някой пауър, един вид, но не смятам, че потенциалът там е особено добре реализиран.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Feb 04, 2011 10:31 pm

Огромен потенциал - как да бъде реализиран наведнъж - винаги те оставя wanting for more :D
Сега сериозно - именно тази е отличителната черта на европейското RPG - много нови идеи, недостатъчно експлоатирани и поради тази причина е и липсата на изпипването на новитете идеи докрай. Не знам точно какво е европейски power metal, но мисля че има разлика в това, че европейското RPG има много какво да каже и покаже - искам да видя и Witcher 2 - съжалявам единствено, че не излиза за конзоли, за това ще трябва да си купувам нов компютър :x
А моят личен избор за игра на 2010 е Deadly Premonition и това е въпреки, че в тази година излезе и RDR :metal:
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Feb 04, 2011 11:37 pm

Мен не ми е много ясно за какви нови идеи става въпрос...

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Feb 04, 2011 11:54 pm

Европейската гейм индустрия от около 4-5 години насам започна да набира все по-голяма сила и вече не са само Piranha bytes и Crytec, но и много нови гейм студиа създават изключително класни продукти - 4A Games и GSC в Украйна, Techland и Reality Pump в Полша, Nival и Katauri в Русия, Larian Studios в Белгия, Radon Labs в Германия и т.н. Игрите им не са просто свършени на две на три с цел печалба както правят много от американските им колеги, но в тях е вложена мисъл и са истинско предизвикателство към играча. Особено що се отнася до РПГ жанра, към който съм пристрастен вече толкова години и ми е писнало от изпипани, но кухи игри, най вече в лицето на така обожаваните от много хора Bioware и Bethesda. Добре че са Obsidian и инди сцената, да ми върнат вярата, че в Америка все още могат да се правят качествени РПГта.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Feb 05, 2011 12:02 am

Мдам, и аз не съм много сигурен за тия нови идеи. Основната тенденция, доколкото съм забелязал, е наблягане на крафтинга, но той не е нищо ново под слънцето всъщност. Иначе Gothic 2 уж е сравнително иновативна игра, но дотам.

За всеки случай хроничното наблягане на excel аспектите на RPG-тата, характерно за средно и източноевропейските девове, винаги ме е отблъсквало, наред с неизбежно трагичната техническа реализация, малоумните битки и сравнително скучноватия или по-скоро стерилен начин, по който се поднасят разни dark fantasy историйки.

Май Witcher 2 е единственото европейско RPG, което чакам с (умерен) интерес в момента.

Edit: Делегате, европейската гейм индустрия си е огромна сила от много, много време, просто силата досега идваше предимно от Франция и Великобритания. И прави ми впечатление, че не споменаваш северните студия (Starbreeze, Remedy, Avalanche, DICE, Triumph и т.н.), които са изключително добри и знаят как да изпипват заглавията си, за разлика от повечето източни изтърсаци. Пък и що се отнася до изтока, не знам как успя да прескочиш Croteam, Illusion Softworks и People Can Fly. Предполагам е защото не играеш друго освен RPG-та?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Feb 05, 2011 9:20 am

Не с лошо за Готик! Точно реализацията и е перфектна (след адона обаче).

Но табличните RPG-та и мен ме отблъскват.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Sat Feb 05, 2011 12:37 pm

Аз предимно говорех за РПГ жанра, но да, има и доста други страхотни европейски разработчици. Иначе това за ексел акспектите въобще не е вярно, при почти всички EU РПГта се наблюдава доста иновативност, като единственото изключение е Drakensang поредицата, но там си говорим за базираност върху пен енд пейпър система на 25 години и изключително популярна в Германия. Това за техническото ниво също не е вярно, като най-явни примери мога да посоча Divinity 2 и Two Worlds 2, в които се наблюдават страхотни енджини и пълната липса на бъгове. И въобще AlDim-е ти играл ли си европейско РПГ от последните няколко години, че да имаш мнение по въпроса? :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests