Top 10 - 2010

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Top 10 - 2010

Post by AlDim » Mon Dec 06, 2010 1:52 am

Еми вече всичко излезе, та е време за годишната класация.

Моята:

1. Red Dead Redemption - едва ли много хора биха отрекли, че Red Dead-а е епохален
2. Bayonetta - гигантическа екшън зарибявка и първата игра, която съм минавал два пъти подред
3. Mass Effect 2 - RPG на годината за мен, ясно е защо
4. Assassin's Creed: Brotherhood - още съм й на 1/4, ама ми е ясна работата :)
5. Halo: Reach - най-добрият сингъл в Halo дотук според мен, супер богато мулти, омазваща визия
6. Fallout: New Vegas - още не съм сигурен дали ме кефи повече от 3-ката, ама ме кефи много
7. Donkey Kong Country Returns - поредното велико завръщане към 2D геймплея за Nintendo
8. Limbo - най-добрата аркадка за годината
9. DeathSpank - хумор на талази, страхотен арт, сравнително зарибяващ геймплей
10. Bioshock 2 - не е яка колкото първата част, но все пак ме отвя за втори път


И разочарованията ми за годината:

Gran Turismo 5, Final Fantasy XIII, Fable III


Какво мислите, дали това е най-добрата година за това поколение конзоли? На мен така ми се струва...

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Dec 06, 2010 9:39 am

Слагаш МЕ2 над FNV? Ти не си добре! Иначе аз все още доизигравам игри от тая година, така че ми е рано за подобна класация :D

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 06, 2010 11:31 am

Моля те престани да натрапваш мнението си за Mass Effect по този конфронтиращ начин във всяка втора тема!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 06, 2010 12:03 pm

Аз до десет няма да успея да добутам но и пък тези които съм включил си заслужават.

1. Red Dead Redemption - събрани на едно място тематиката за Дивия запад с която съм израстнал, любимата ми концепция за симулация широк и убедителен свят пълен със съдържание, изключителен сюжет и не на последно място шлайфнати геймплейни концепции.
2. Bayonetta - остана на второ място само заради личните ми пристрастия към уестърните. Иначе е най-красивата игра която съм виждал изобщо, с най-добрата бойна система за екшън от трето лице с най-шантавата и култова героиня. Огромния кънтент за отключване само подобрява преиграемостта.
3. Starcraft 2 Wings of Liberty - докато играех бетата бях твърдо убеден че това е играта на годината. И докато за качеството на мултиплеъра спор няма как да възникне то откровенно бозавия сюжет и слабите междинни анимации в кампанията развалиха впечатленията от играта като цяло и подразниха мнозина надавали се да получат продължение на най-добрия сюжет в RTS игра.
4. Super Mario Galaxy 2 - заради тази игра си купих Wii. За съжаление съм само на 15-20% от играта но дори и с тях се вижда че това е най-добрия платформър последните години с най-шантавия дизайн и най-голм кънтент.
5. Civization V - доста трески има за дялане и определено е недовършена като цяло но все пак си остава добрата стара краста с която успях да загубя представа за времето мислейки си че е 9 вечерта докато всъщост беше 5 сутринта.
6. Limbo - отговор на въпроса защо игрите са изкуство.
7. Shank - голям фен съм на ретро игриците с тупалки и Шанк ми дойде като топъл хляб в това отношение и всъщост беше причината да си издиря и подкарам ретро емулаторите.

Исках да изиграя но не успях поради ред причини Halo Reach и

Разочарования са ми:
God Of War 3 - очаквах тази игра да ме накара да си купя PS3. Вместо това се насочих към Wii.
Mafia 2 - ако помните хайпех миналата година и пусках филмчета очаквайки по-добрия GTA. Играта се оказа линеен екшън - точно обратното на това което чаках.
Fable 3 - принципно бяха подготвен за фейла но все пак тайно се надявах да са оправили безумията от втора част добавяйки нови елементи. Оказа се че докато са оправяли са скапали други фундаментални неща които осмисляха играта за мен.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Dec 06, 2010 12:24 pm

При мен май не са толкова много квалитетните игри, които са ме трогвали особено много.

Ще ги класирам по следния начин:

1. Mass Effect 2 - Неоспоримо недостижима на върха, лично по моите критерии.
2. StarCraft 2 - Играта има много положителни качества и аз няма да тръгна да ги отричам заради някакво моментно балансово разочарование.
3. Amnesia The Dark Descent - С лекота една от най-добрите Horror игри правени изобщо. Направо не ми се мисли тия хора с по-голям бюджет какво могат да направят.
4. Darksiders - Малко мудна в началото, но бързо започва да набира скорост и не спира до самия край. Искрено ме радва, когато в една игра геймплей механиките са вплетени толкова прецизно.
5. Battlefield Bad Company 2 - Дори техническите проблеми не успяха да попречат на този тактически шутър да блесне. Уникално онлайн преживяване!
6. Two Worlds 2 - Навярно най-голямата изненада за годината. Играта е едно забележително RPG сама по себе си.
7. DeathSpank - AlDim е покрил нещата тук. :mrgreen:

За разочарования изобщо не ми се говори. Там е дълъг списък. :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Dec 06, 2010 2:59 pm

Ех АлДим как ме изпревари пак:))) Аз съм почти готов с класацията си, единственото, което ми остана да изиграя е Донки Конг, който силно се надявам да ми доставят възможно най-бързо.
Разочарованието за мен без конкуренция си остава Фейбъл 3. Годът си беше една дяволски добра игра, просто всички очаквахме света от него, а и не бих нарекъл нещо което съм изиграл на две 7-часови сесии без да ставам от ПС3-то разочарование.

Лек спойлер относно моята класация - номер едното ми е същото като Сашо и Радо, но да приемем че "класирането" е условно тъй като игра като Ред Дед е несъпоставима с Super KMario galaxy 2.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Dec 06, 2010 4:20 pm

goty: demon's souls
най-яката комбат система в сингъл плейър игра в последните години.

fail oty: RDR
толкова да си заблуден, че да успееш да пропуснеш кво прави уайлд уеста привлекателен не смятах, че е възможно, ама ето на - рокстар за пореден път не ме изненадват с неразбирането си. la noire ще е последeн шанс, дето им давам, пак заради сетинга де, не че не очаквам и там да се омажат.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 06, 2010 4:22 pm

За къде без алтернативните мнения :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Dec 06, 2010 5:47 pm

Demons Souls е от миналата година.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Dec 06, 2010 5:48 pm

Понеже рядко играя нови игри, ще дам само първо място в личната класация от тези от 2010-а, които съм играл:
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - перфектно изпипаният Сталкер, изчистен от бъгове, стегнат и с яки странични куестове.

П.С. Баси най-накрая ударих хилядата мнения. Започвам да се чувствам като спамер :wink:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 06, 2010 5:49 pm

не и за Европата- Скордж ползва този експлойт за да я пробута за тази година .

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Dec 06, 2010 6:00 pm

RRSunknown wrote:не и за Европата- Скордж ползва този експлойт за да я пробута за тази година .
Няма такива! :) Иначе щеше да измести StarCraft 2 от моя списък. :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 06, 2010 10:11 pm

Scourge wrote:fail oty: RDR
толкова да си заблуден, че да успееш да пропуснеш кво прави уайлд уеста привлекателен не смятах, че е възможно, ама ето на - рокстар за пореден път не ме изненадват с неразбирането си.
Да попитам от чисто любопитство - какво прави уайлд уеста привлекателен според теб?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 06, 2010 10:37 pm

Аз понеже нямам сигурно и пет игри от тая година изиграни, по стара традиция ше коментирам чуждите класации, вместо да пускам моя :lol:

Меко казано шокиращо ми е как НИКОЙ не е споменал Alan Wake към момента, което има една от най-яките истории в игра изобщо. Ебаси, честно...

Също така, изобщо не правя сравнение между МЕ2 и F:NV, щото втората ми беше ужасно скучна, но на кво отгоре ще се спряга за "рпг на годината" игра, която де факто е почти чист екшън? В смисъл, Биошок е повече РПГ от тая игра.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Dec 06, 2010 11:12 pm

Винаги се забавлявам, когато наблюдавам нечии сбъркани разбирания за това какво е RPG. :mrgreen:

Хахаххахахаха :rofl:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests