Арбалети и кинжали

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

Post Reply
User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Арбалети и кинжали

Post by Daggerstab » Sat Jul 10, 2004 11:42 pm

Името на темата е продиктувано от силното ми увлечение към тези оръжия... Направих равносметка преди време и за мой ужас открих, че това са най-използваните оръжия в нещата, които пиша, поне във фентъзи/медийвъл произведенията.

А иначе отварям моя тема за да пробутвам някои от тези нещица - всичко по-кратички и самоцелни, както и откъси от по-дългите... И за да има къде да импровизирам, ако съм в клуб и ме прихване внезапно музата... Надявам се никой да не възразява.

И така, започваме с нещо късо и слабо, поне по моя преценка. Ето какво е писал Дагърстаб на крехката и впечатлителна възраст от 17 години:

I forged myself a sword
To slay the ones I hate
And then I faced my fate
In search of grim reward...

Пояснение - това не бе възприемано насериозно дори и по времето на написването си. Имам склонността да създавам подобни безжанрови и самоцелни "миниатюри", ей така, за кеф, заради римата и ритъма (декларирам, че познанията ми по поезия са минимални ;-)), и обикновено нямат никакъв смисъл. Понякога просто изскачат стихове/римуващи се редове, харесват ми и ги довършвам.
Последното нещо от този род е подписът ми във форумите на Потърмания (до там ме въведе търсенето на истината относно Българската Църква и Потър, и се регистрирах, за да дразня хлапетата ;-)). Ето го: (Центриран е върху най-точният превод на DaggerStab - "намушкване с кинжал")

Аз съм смъртоносна рана:
хладна лъскава стомана,
на усойница отрова,
тебе вкараха във гроба!

Наивно, а? Обаче пасва на атмосферата на онзи форум ;-)

Очаквайте още тия дни, този път нещо по-сериозно, и то проза...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Sun Jul 11, 2004 11:27 pm

'Tis not as deep as a well,
Nor as wide as a chucrch dorr,
But 'till suffice!
Ask for me tomorrow,
And you will find me a grave man!
(A plague on both your houses!)

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sat Oct 02, 2004 7:29 pm

Муа.Ха.Ха, къде ми е била мисълта да поствам това... :oops: Сигурно нещо пак са ме били ударили хормоните... ;-) Както и да е, мисля от нямане на работа утре да постна нещичко, с което не знам какво да правя... А за следващия брой мога да изпратя и разказ, ако успея да си седна на гъза и да не разваля идеята...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

christendom

Post by christendom » Wed Aug 31, 2005 4:46 pm

online pharmacy - http://www.bestrxpills.com

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests