The Cape (2011 - NBC)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

The Cape (2011 - NBC)

Post by armageddon » Sun Nov 28, 2010 9:16 am

Image
Един предстоящ сериал, който си заслужава да се хайпне. Trailer

В залятия от корупция и престъпност Palm City, ченгето Vince Faraday е натопеното за неизвършени от него престъпления. След експлозия, в която е трябвало да гушне букета, е спасен от водача на банда циркови артисти, който го обучава в различни номера, за да се превърне в The Cape-а от заглавието, маскиран супер герой ала Батман, който си поставя за цел да изръшка въпросната корупция от града и полицията.

Не открива топлата вода, но пък изглежда достатъчно интересно. Изглежда малко по сериозно от No Ordinary Family, за сметка на което ще е и по екшън ориентиран. А и каста е интересен. Заглавния пич David Lyons, който ще е The Cape, излгежда добре в ролята. Имаме Summer Glau, като блогърка, която го подпомага. James Fain (който играеше психото Франклин в последния сезон на True Blood) e "баш лошия" Chess. Сред останалите лоши ще видим Vinnie Jones (Scales), Mena Suvari (Dice) (и други вероятно) в по епизодични роли.

Премиерата е насрочена за 9 януари (двоен епизод), а останалите серии ще вървят по щатските екрани всеки понеделник.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Nov 28, 2010 11:56 am

Вече съм хайпнат. Много як трейлър.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jan 10, 2011 7:44 am

Излезе. Определено потвърждавам че не открива топлата вода. И все пак кърти мифки. И лепи плочки. И други работи. На фона на всички бозави премиери от настоящия сезон и усезаем спад в повечето серии които следя, The Cape ми дойде като второто пришествие. Че се бях по-охайпил бая, бях, но двойната премиера е толкова добра, че чах не е за вярване (включително че е NBC-ска продукция, които са доста зле според личните ми виждания). Дори почти нямам забележки. Е очаквах Chess - главния лошковец, as powered by Franklin the Psycho Vampire - да е малко повече психо и по малко Lex Luthor, но май ще го приживея :)

Струва си гледането и препоръчвам горещо с две ръце и една отгоре.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jan 15, 2011 3:17 pm

Първите два епизода бяха разбиващи. Хлапето малко не ми хареса, но иначе беше твърде забавен. Дано продължи в същия дух.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Jan 16, 2011 3:33 pm

Изтраях само първите 20 минути...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun Jan 16, 2011 5:10 pm

Учудващо позитивни мнения, като се вземе предвид катастрофалния първи епизод. Тва нещо скачаше от сцена в сцена, напомняйки четене на комикс, ама не хронологично а хванти произволно броеве (днес ше четем 10 брой, утре 17, по-натам 26 и така).

Единственото хубаво, дето мога да се сетя, за първия епизод беше доста яката и голяма експлозия. Иначе героите са досадни и крайно безинтересни, идеята откровенно глуповата или по-точно е поднесена зле, щото от циркаджийския кокошкарник, ръгнал се да оправя света може да се извади доста читав материал, жалко че създателите на тва нещо не са съумяли.

А актьорските изпълнения гонят тия от забранена любов, а в състава има поне трима истински актьора... язък.


пп и беше крайно скучно - по-дълги 40 минути бяха само тези на пилота на новата никита...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jan 16, 2011 5:15 pm

Абе, не открива топлата вода... даже и студената, даже и водата... слабичко за са ми е, ама ще хвърля око на още 2-3 епизода все пак. След Карнавал така или иначе никой цирк няма да е същия ама тва си е бетер слабо...

Шаха- е брутален обаче с тия очи и мазната усмивка :)
:ninja:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jan 16, 2011 6:41 pm

Едно от нещата, които много ми хареса беше именно яко комиксовата атмосфера, и шаренията като цяло. Оупънинг кредите - буквално направени като комикс - също бяха особено приятна изненада във времето където като цяло се скипват с или без причина. Съгласен съм че е далеч от перфектен и си има какво да се желае, но пак повтарям - на фона на колегите си по дебют от тази година е с две обиколки напред (което всъщност говори не колко добре е The Cape конкретно, а колко зле са всички останали). Имаше бая тъпо замислени сцени в пилота.

Ако не ви е харесал първи епизод, предлагам да хвърлите око и на втори, има известни промени в положителна насока спрямо пилотката - всмисъл не е една двучасовка - както според мен по скоро трябваше да е за да е по плавно действието - а са си две отделни епизода.

PS - Новата Nikita не е чак такава трагедия, каквато първоначално очаквах. Въпреки че не тръгна особено добре понасам стават доста прилични нещата.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 16, 2011 6:47 pm

На мен пък ми хареса. И то много. Ама много много :D
Не е пропито с философски замисъл, но като mindless fun е абсолютно страхотно. Сериалът е чисто и просто як и не си поставя амбицията да бъде повече. Забавно е, приятно е, кефи. Ако разгледаме всеки елемент по отделно ще видим само клише до клише, но в съвкупност цялото нещо успява по неведом начин да изглежда свежо.
Много ми допадна цялата комиксовост на всичко, през цялото време направо си представях страничките с панелите. Изкефи ме това, че действието се развива страшно бързо, постоянно се случва нещо, а не тъпче на едно място. Това, което се случи тук за два епизода, в Walking Dead, примерно, би отнело сезон-два. И Съмър Глау е страшно яка, хубаво й дават сцени с къси полички :D

Въобще доста съм доволен и непременно ще си го следя. :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jan 18, 2011 1:46 pm

Не е истина как се, хм, лашка рейтингът на този сериал в имдб. Тръгна адски високо - нещо от рода на 9.7/10. Снощи беше 6.1/10. В момента е 7/10. Направо е странно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Tue Jan 18, 2011 4:34 pm

Едвам издържах 10 минути. Шитакът е пълен.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 18, 2011 7:04 pm

Новате серия ме изкефи, но за съжаление ТВ рейтинг-а на сериала не вещае нищо положително в посока на следващ сезон. Май The Capе ще е сред многобройните яки сериали, не успели да намерят публика.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jan 22, 2011 11:15 am

И аз съм доста доволен от трети епизод. Дано успее някак да се позадържи това сериалче...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Tue Feb 01, 2011 11:17 pm

трубадур wrote:Иначе героите са досадни и крайно безинтересни, идеята откровенно глуповата или по-точно е поднесена зле... А актьорските изпълнения гонят тия от забранена любов, а в състава има поне трима истински актьора... язък.
Това общо взето се припокрива на 100% с моите впечатления. Насилих се да изгледам и втория епизод, защото на хартия сериальт би трябвало много да ми хареса, но по-слабо нещо отдавна не бях срещал. За 100 минути гледане, само opening credits ми направиха положително впечатление.

П.П. Освен това така и не видях поне една реплика или сцена, която да не е абсурдна или клиширана. Повечето са и двете.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Feb 08, 2011 1:19 pm

До четвъртия епизод всъщност ми харесваше много. Петият, обаче, беше направо малоумен. Просто глупостите бяха толкова много, че по никакъв начин не можах да си затворя очите за тях, въпреки че положих немалко усилия. Ако и шестият е такъв, ще спра да гледам сериала.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests