Любими главни персонажи

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Любими главни персонажи

Post by AlDim » Sat Nov 06, 2010 3:17 am

Преди малко си пуснах музичката на Assassin's Creed 2 и се сетих за разни яки моменти от играта и ме обзе внезапната нужда да направя класация с топ 10 гейм персонажи, в която да сложа бат Ецио. Нямам спомен дали вече е имало такава тема (която евентуално съм правил аз самия...), ама не намерих, та (без някакъв определен ред):

Ezio Auditore (Assassin's Creed 2) - историята и растежът му като персонаж са еднакво вдъхновяващи, а озвучителят Роджър Смит (също известен с ролята си на Крис Редфийлд, примерно) му придава изключително жив характер, който няма как да не ти стане симпатичен.

Guybrush Threepwood (Monkey Island) - тук няма какво да обяснявам - Гайбръш е символЪТ на Lucasarts-ката дебилия в най-добрия смисъл на думата.

Manny Calavera (Grim Fandango) - най-великият тип... тъй де, скелет, на всички времена (runner up: Murray от Monkey Island). Човек няма как да не се привърже към него и да не му влезе в положението, както и да не се посмее от сърце.

Duke Nukem - Always bet on Duke. Nuff said!

Bayonetta - най-яката мацка в игра евър. Дори само фактът, че имаше култов статус и косплейъри още преди да излезе играта е повече от показателен!

JC Denton (Deus Ex) - Ултимативният сайбърпънк тип в гейминга. Хем е достатъчно неутрален (и по Ghost in the Shell-ски безчувствен), за да можеш да се асоциираш с него както си искаш, хем има някакво супер велико присъствие във всяка сцена.

Marcus Phoenix (Gears of War) - епитомът на блъскаческия дебеловрат менлинес и мъжката любоФ с главно 'Ф'. Дрезгавото му озвучение е особено яко и има доста повече характер от стандартния bald space marine.

Nico Belic (GTA IV) - чудих се между него и Джон Марстън, но реших, че Белич е по-подходящ за тази класация, защото култовото в него не е толкова въздействието на самата история, колкото личните му размисли, мечтата му да намери нещо различно от войната и престъпния живот, като се засели в Америка и срещата му с реалността.

Ryu Hayabusa (Ninja Gaiden) - много малко говори, обаче като каже нещо някак невинно успява да РЕЖЕ с глас, а и е най-якият нинджа евър и без това, така че автоматично получава място в 10-ката ми.

Snake (MGS) - не съм фен на играта, но Снейк е пич, деба

Max Payne - особено як персонаж, който нямаше да е и наполовина толкова як без гениалните комиксови кътсцени


Runners up: Monkey (Enslaved), Agent 47 (Hitman), Master Chief (Halo)


п.п. Прощавайте, че пускам пореден топ 10, ама тоя форум иначе е МЪРТЪФ и мисля, че класирането на разни таквизи неща е прекрасен повод да си спомним разни хубави елементи на разни хубави заглавия.
Last edited by AlDim on Sat Nov 06, 2010 4:36 am, edited 1 time in total.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Nov 06, 2010 4:03 am

твърде ми се спи в момента за цял списък, ама не мога да не изкоментирам, че big boss a.k.a. naked snake >>> snake.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Nov 06, 2010 4:37 am

Все тая дали е оригиналът или клонингите - Дейвид Хейтър ги озвучава много яко.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Nov 06, 2010 11:49 pm

ми солидният някак е успял да не наследи напълно оусъмнеса на татко си в процеса на клонирането. :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Nov 07, 2010 12:15 am

Утре ще си продължа но засега не мога да си легна спокойно без да открия с:
Spoiler: show
Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 07, 2010 1:17 am

1000000000000000 x like
най-големият
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Nov 07, 2010 6:48 am

От тия игри понасям само оригиналния Blood Omen и Soul Reaver 1, но Кейн си е доста пич.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Nov 07, 2010 7:48 am

При малкото ми игране особено напоследък... ама са с новата карта ще понаваксам квото има за пс...
хехе превари ме

1. Гарет (Thief)

2. Кейн (първия BO)

3. Разаел (насекъде)

4. Данте (Кво да не му харесаш на DMC)

5. Дюка (тъп и култов по дефаулт)

6. Лютън от Diskworld Noir

7. Рин от Дракан (старо старо ма харно)

8. Принца на Персия (Е имба е)

9. Артас (wow) (пича нема настигане по нанесени щети) - ако се брои, играем е в някои части.

10. Асасина ;)

Реда не е строго така, просто да са 10 ;р
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Nov 07, 2010 6:15 pm

Ето ги моите с картинки :) (Обаче не са подред - нямам прецизна подредба)

1. Kain and Raziel (Legasy of kain)- и двамата са еднакво главни герои , и двамата са ми еднакво култови като Кейн ми е с една идея по - любим. Това май беше първата серия на която бях издирил озвучителите.
Spoiler: show
Image
2. Nameless One (Planescape Torment) - не си представям такава класация без този персонаж. На него се гради цялата концепция на играта а играта е известна като една от най-добрите сюжети.
Spoiler: show
Image
3. Bayonetta (Bayonetta) - влюбих се в концепцията на тази мацка още от предварителните трейлъри а истинската игра само ми затвърди че тя е най-култовия женски образ в екшън игра изобщо.
Spoiler: show
Image
4. Manny Calavera (Grim Fandango) - по познат като мистър кулнес. Една от основните причини за фенщината ми по Грим Фанданго.
Spoiler: show
Image
5. Zoe castillo (Dreamfall) - дефактно в поредицата има няколко главни но този тази девойка ми е много по сърце по ред причини
Spoiler: show
Image
6. Riddick (Chronicles of Riddick) - говоря точно за игровия Ридик който пък за мен е олицетворението на Мачизма и беше основната причина да си преигравам избрани местенца за да му слушам репликите.
Spoiler: show
Image
7. John Marston (Red Dead Redemption) - най-прясната игра в списъка , всъщост дори сега я играя и ми остават 2-3% до 100%. Персонажа ме спечели предимно с последите мисии (игралите знаят защо) и честно казано именно Джон Марстън ми влезе по кожата много повече от всички предишните GTA протагонисти които ми бяха рандъм бандюги.
Spoiler: show
Image
8. Jade (beyond good and Evil) - най-култовата репортерка в видеоигрите.
Spoiler: show
Image
9.Geralt (Witcher) - просто ултимативния ми фентъзи персонаж.
Spoiler: show
Image

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 09, 2010 9:15 am

Еми не мога да кажа, че сте пропуснали някого от наистина великите, но моята класация съвсееем накратко:

1. Kain и Raziel
2. Raynor (може да е клиширан, ама съм си отраснал с него с размах)
3. Thrall (дори само заради кампанията на Вар3)
4. Morrigan
5. KRATOS Е БАТИ.
6. Guybrush
7. Clank и Captain Qwark


Н а прима виста и полузаспал - тези, не са класирани:)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 09, 2010 9:43 am

Ще си призная бе бой че не знам какво е Мориган :?

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Nov 09, 2010 9:52 am

Онуй от Dragon Age?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 09, 2010 9:55 am

Едва ли - темата е за главни персонажи , не за второстепенни. Ако беше за второстепенни щях да я напълня с персонажи от ролеви игри :)

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Tue Nov 09, 2010 10:06 am

Мориган е най-популярната от главните персонажи в Darkstalkers поредицата и съответно участва във всички crossover файтинг игри на Capcom.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 09, 2010 11:27 am

От Драгън Ейдж с размах.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests