Fable III

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 02, 2010 10:17 am

Не смятам, че е чак толкова огромна. Може да има много боклуци за събиране (ключове, зли гноми, цветя и темподобни безумия), но това не прави играта огромна, защото нямам време да се занимавам с безмислени ачийвмънти на посредствена игра. Още по-малко смятам, че светът е по-голям от на двойката, защото просто не е така.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Nov 02, 2010 11:53 am

Зоните са повече и по-големи, просто не си ги експлорвал достатъчно. Колкото до "боклуците за събиране" - точно в тях е огромна част от чара на поредицата и поне те са на същото ниво като в предишните части.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Nov 02, 2010 11:58 am

Гаргойлите бяха най-култовото нещо в двойката , има ли ги пак ?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Nov 02, 2010 12:07 pm

Има ги в малко по-различна форма и са още по-култови и вулгарни :lol: Язвителните им коментарчета и куестовете свързани с тях са просто на макс (примерна реплика: "Искам хората да не боледуват... ИСКАМ ДА УМРАТ!!"). Другите неща за събиране също са кефещи, особено книгите за библиотеката са с много забавни текстове.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 02, 2010 12:39 pm

Ако вас ви привлича да обикаляте в търсене на рандъм кълектъбъли с часове, мен лично силно не ме. Просто имам прекаленоп малко време, за да го губя в безцелни ачийвмънти и предпочитам да се посветя на следващата ДРУГА игра.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Nov 02, 2010 12:53 pm

Еми някои преджапват през игрите, други ги изорават - всеки с вкуса си. Специално гаргойлите и гномите са най-яките кълектъбъли на всички времена.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 02, 2010 1:38 pm

Не мисля, че след над 20 часа и опраскани абсолютно всички сайд куестове без тези за кълектабълите и с 700 точки ачийвмънти може да се втръди, че съм "преджапал" през играта. Просто нямам толкова време, че да се занимавам с безмислици, а и още не съм подпукал Ню Вегас.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 27, 2010 9:45 am

Снощи след Рийч откарах до 3 часа през ноща Фейбълеца. Докъдето стигнах (минах наемниците от куеста на дядката) играта ми харесва повече от предходната. Най-голям дял в това имат грандоманските нива и пейзажи. Боя е все така тъп както винаги за което изобщо не ми пука. Това са жестовете е пълен фейл - още първия опит девойката от туториъла търчеше на два метра от мен на всякак стълба докато се водеше че съм я хванал за ръка.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 27, 2010 10:47 pm

Е то началото е частта, където още не е ясно колко точно ще фейлва играта :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jan 02, 2011 2:17 am

Преди малко я минах - тоест минах кампанията и всички странични куести които ми бяха достъпни.
Не само че не смятам че фейлва но точно обратното - в пъти повече ми хареса от двойката - като се почне от страхотните и грамадни нива в различни най-разнообразни местности (най-ми хареса пустинята), мине се през доста по живите обитаеми места бъкани с хора правещи нещо и се стигне до кралските решения които абсолютно реално и видимо променят нещата по нивата. Някои от куестите бяха гениални (онзи с ролевата игра например хаха, или пича на който уредих развода). Дрехите, оръжията и цялостния стил също ми харесват повече и ако можех щях да си извадя скрийншот с военната униформа и мустака :)
Липсата на меню само ме зарадва а базата беше просто перфектна като геймплеен замисъл - само като се сетя какво прецикляне в менютата падаше в двойката.
Това че са махнали експрешъните от свободното им ползване е доста тъпо наистина но ми беше все тая - и преди ми бяха само бонус на който не обръщах внимание.
Боя ми беше абсолютно същия като преди - това че махнали развитията като скилове нямаше никакво значение - пак си имах тежка атака, блок които са първите три от развитието на втория Фейбъл а 4,5 скил след бърза справка установих че за 35 часа игра съм ги ползвал десетина пъти и то по случайност. Тъй че изобщо не ми липсваха. Боя в арената преди ми беше точно толкова тъп колкото сегашния - не знам къде ги сънувате тия комбота но аз комбота нито съм виждал преди нито сега. Въпреки че постоянно си сменям оръжията и магиите и ги използвам едновременно. Даже сега има по-голямо разнообразие от ефектни финишъри. Освен всичко друго сега играта поддържа много повече врагове едновременно - мелета с под над 30-40 противника наведнъж ми бяха често срещани.
Относно големината на играта - не е по-голяма от Фейбъл 2, просто е МНОГО по-мащабни зони и по-гъсто населена и това създава това усещане. Във Фейбъл 2 имаше повече зони ама бяха празни.



Сега ако се хвана действитено пак мога да оплюя доста неща но тъй като те са ми все тая за експириънса няма да го правя.
Най -кухата идея е държането за ръка - 90% от времето просто не действаше и нямаше никаква разлика с това някой просто да бяга зад мен.
Друго което ме дразни е че не успях да ликвидирам отрепката Рийвър.



П.С. Между другото часовника ми показва 15 часа - не знам какво сте правили 20 часа за основната и страничните без демонските врати и разните гноми .

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jan 03, 2011 11:47 am

Пряко сили навъртях 20 часа - наистина не виждам манията на Лионхед точно в тази игра да наблъскват хиляди боклуци за събиране направени с единствената цел да ги циклиш.
След като в предходния пост похвалих сега мисля да оплюя някои неща :twisted:
Концепцията за семейството не е мръднала и милиметър от преди което значи че е абсолютно безмислена. Просто жената и децата не правят абсолютно нищо и само обикалят безцелно. Нито може да ги накараш да направят нещо конкретно, нито да ги промениш нито има куести. Жалко защото в тази идея имаше хляб и щеше да е интересно да си учиш детето и то да ти стане спътник в куестите да речем.
Икономическата система е турбо фейл - нищо не губиш само печелиш и то колкото вдигнеш цените - повече печелиш. WTF? Tова е точно обратното на реалната икономика. И докато има някакви поправки за къщите то магазините са само на чиста печалба - крайно невероятна ситуация. С пет минути свирене на лютна си купуваш къща? За игра в която всичко в края зависи от парите можеше да се постараят повече.
Интеракцията с персонажите е на безбожно тъпо ниво - персонажи разбира се е силно казано за случайни човечета със случайни имена които не се различават са нищо. Какво значи кофти интеракция - ами просто освен да им предизвикваш обич/страх нищо не можеш да прави с хората - нито може да накараш някой да свърши нещо, нито може да вземеш съюзници за битка, не можеш да излъжеш някой (то не че има за какво да го лъжеш). Системата за директна интеракция се проваля с гръм и трясък - давайки ми безумни опции като прегръдка с ковача за пазарлък. Цялата тази безумност изцяло обезмисля трупането на сподвижници - за какво да те обичат хората като не може да ги ползваш за нищо смислено в играта. Ако имаше някакви избори при които да трябват гласове щеше да има някаква полза от цялата работа но сега няма. От новата система има една единствена полза и тя е че вече може да разговаряш САМО с един човек а не със цялата тълпа която бягаше около мен в двойката (нещо което много ме дразнеше). И докато съм на темата - в експресиите няма смислени неща като да почерпиш някой с пиене :), но има предостатъчно дебилизми като пърдене, заплашване и оригване които освен че са безмислени за геймплея са и тъпи като действие.


Другото супер недомислено нещо е системата за ъпгрейд на оръжията - някакви тотално безумни изисквания. Убий 300 холумена- трябваше ми цялата игра почти да го мина това. Или 150 флъриша - още по безумна дейност. Цялата работа те насочва изкуствено към придържане към 1-2 оръжия вместо да ги сменяш за кеф.
Работните места са същия фейл и безмислица като Фейбъл 2. Цъкаш едно и също и това е. Поне да бяха направили да произвеждаш нещо реално.

Това с държането с ръката е тотално неразвито. Можеше да направят десетки други неща - да носиш някой ранен зад рамо, да носиш детето или жената на ръце, да теглиш някой зад врата, да носиш с някой предмет в комбина. Можеше поне ако не това да направят така че хващането да действа а не бягат на 2 метра от мен по стълби.


Ако помните как Молиньо сам беше оплюл Фейбъл 2
"There were game features that people just didn't use or only used once," he continued.
"A great example of that was getting married. It didn't mean anything, it didn't add to the game. It was just an excuse to have sex, to find out whether it was another hot coffee."
Много ме дразни как човека си знае проблема, казва го и не прави абсолютно нищо да го реши но оставя опцията да виси.

P.S. Между другото просто за фън издирих поредните лъжи на Молиньо с които се посмях защото и без това не им вярвах.
In Fable III we don't have experience anymore - we have this new thing called followers. The idea is whatever you do in the world either gains you followers or loses you followers. If you complete quests that is a great way to gain followers.
Нищо общо с реалноста.
If you buy the main house in this town and move your family in you will gain more followers because you will gain the respect of your community.
така може и да са си го преставяли само.
Over the course of time flags will change into your flags as communities follow you. Followers make a much better mechanic [than traditional experience].
тук се посмях добре.
I can reach out any time I like and take anybody by the hand, maybe we'll go for a drink together
И аз на това се надявах ама не би.
This is going to be released on PC and 360, they're going to be very close, 360 first though, a matter of days afterwards will be the PC version.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests