Пърхутният войн и Кралицата с Диамантената глава

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Tue Oct 26, 2010 1:00 pm

Marfa wrote:Е, аз за да не се бутам в навалицата сред стотиците читатели, смятам да запазя статукво, държейки се дистанцирано и настрани, таковата. :neutral: Щото да не правим тълпа и да не създаваме безредици, понеже, нали... :?
Естествено, оценката ти няма и отсянка на лично отношение, още от самото начало :lol:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Oct 26, 2010 2:21 pm

Въпросът за теб би трябвало да е дали няма и отсянка на обективно отношение. Иначе отсенки - с лопата да ги ринеш.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Tue Oct 26, 2010 7:35 pm

Morwen wrote:Въпросът за теб би трябвало да е дали няма и отсянка на обективно отношение. Иначе отсенки - с лопата да ги ринеш.
Тук винаги има и обективно отношение. Все пак никоя творба не се харесва на всички хора. Неприятното е, че не останах изненадан от реакциите :roll:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Oct 26, 2010 8:19 pm

Eми... той текстът ти....

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Oct 26, 2010 10:25 pm

В оценката ми, всъщност, действително няма никакъв нюанс на лично отношение. Дори да имах някакво лично отношение към теб персонално, не виждам това какво би засегнало творчеството ти. За да илюстрирам мисълта си ще посоча, че определено имам лично отношение към вечно хленчещия Недялко Йорданов, който бидейки достатъчно публична личност, е успял да привлече вниманието ми към себе си и аз да си направя някои изводи за него. При все това той е авторът на някои любими мои стихотворения и не знам какъв гьонсурат трябва да съм, за да отрека очевидния му талант и способността му да разплаква само с два простички стиха.

Проблемът ми с твоя разказ е... Е, Трип по-напред добре го е обобщил в общо четири думи.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Wed Oct 27, 2010 12:07 am

Много бих се радвал, да е само до текста ми, иска ми се да общувам свободно с вас, защото сме от една порода


А за текста - получих положителни оценки от важни за мен хора, навътре в литературата, така, че съм умерено реалист за разказа си, след събиране на информацията в темата. Все пак тук са най - догматичните оценки, които съм чел, а аз прочетох голяма част от форума ви :)
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Oct 27, 2010 12:12 am

Какво разбираш под догматични? И не мислиш ли, че и важните за теб хора влагат лично отношение?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Wed Oct 27, 2010 12:25 am

Morwen wrote:Какво разбираш под догматични? И не мислиш ли, че и важните за теб хора влагат лично отношение?
Те са важни за мен не по приятелска линия и от тях само един ме познава.

Догматични - това е много, много дълго писание. Ще си ина увод, първа глава, втора глава, референции...
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Oct 27, 2010 1:12 am

Хитрите неща в тоя свят са прости:) А догматичен си има рениково значение. Допускам, че в тази комбинация е малко по-специфично, ама чак научен труд...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Oct 27, 2010 2:00 am

Ами тъжно е, че хора навътре в литературата оценяват високо такива неща. Това показва докъде е паднала книжовността на нацията ни - нещо, в което се уверявам всеки ден.

Текстът е доста неграмотен и стилистически неиздържан. Откъм идеи - напомня ми на една простотия, която писах някога за Виле Вало (вокалът на ХИМ) - как се събужда сутринта и отива да сере. В детайли. Направих го, за да се гавря с пищящите му тийн-фенки в някакъв метъл форум и го харесаха много хора, но аз никога не съм го смятала за достоен за стотици фенове връх в сатиричната литература. Хуморът в разказа ти е наивен, елементарен и безинтересен, препратките не са особено интригуващи, където изобщо се разпознават, нали. Само имената успяха да ме позабавляват донякъде, но не много. Изобщо, това е едно от ония неща, за които се чудя за чий е писано - толкова тотално безпредметно е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Oct 27, 2010 10:39 am

Имам чувството че човека си прави майтап умишлено предвиждайки как ще се реагира :roll:

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Thu Nov 11, 2010 9:15 pm

RRSunknown wrote:Имам чувството че човека си прави майтап умишлено предвиждайки как ще се реагира :roll:
Имаш една бира от мен в Халбите :)
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
thia
Commoner
Posts: 25
Joined: Wed Feb 23, 2011 7:22 pm
Location: от кюстендил съм, но живея в италия

Post by thia » Sat Feb 26, 2011 1:19 pm

някай пише, че текстът се взимал насериозно. къде, бе , хора? боже, позабавлявайте се, просто и толкова. аз се забавлявах.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Feb 26, 2011 1:26 pm

И да пише някъде, че текстът се взимал насериозно, го е написал някой, а не всички ние. Съответно обръщението "хора" не ми се връзва ;) А аз лично не мога да се забавлявам на нещо, което не е написано добре, дори целта му да е хумористична.

User avatar
LCF
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu Jul 16, 2009 3:26 pm

Post by LCF » Sat Feb 26, 2011 5:12 pm

Успях някак да сдъвча първия абзац. После прочетох 6-7 произволни думи и след това последните 5 изречения. За останалото не ми стигнаха нервите. Но така синтезиран разказът не беше никак лош.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests