Fallout New Vegas

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 25, 2010 1:21 pm

Ааааа стига надъхвали, че ме е яд, че нямам време за всичко да му се не види....

Ама пишете смело какво се случва:)))

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Mon Oct 25, 2010 1:39 pm

Относно летящите предмети... Това не е бъг. С X на клавиатурата, можеш да местиш наоколо разни предмети, както и трупове. Имаше го и в FO3, както и по-стари заглавия на Bethesda.

Относно кармата - Тя изобщо не е важна в тая игра. Тук, повечето групировки си имат собствена репутация.

В началото имах проблеми с Fallout:New Vegas. Насичаше, а аудиото лагваше. Въобще, ужас. Съответно порових из нета, свалих си драйвъри за видеокартата, a за аудиото чух, че правиш "Alt+Tab/Alt+Ctrl+Del/Set Priority to High" :lol:

А иначе с тези модове играта става още по-играема.

И след това разните бъгове и глупости спряха да ми правят впечатление и се потопих в историята. Fallout 3 е пълна скръб сравнено с това. Тук наистина е наблегнато на историята, героите и RPG елементите като цяло. Fallout 3 беше по-глуповата и по-FPS ориентирана.

Гоня 13-ти левел, а още не съм влязол във Вегас. Разните градчета са изпълнени с интересни куестове и персонажи. Реших да застана на страната на NCR. Просто ми дожаля за момчетата. Легиона събира сили на запад, ресурсите на нашите намаляват, а Вегас упорито отказва да се анексира.
А отвъд реката ордата точи ножове. Легиона на Цезар (или Каесар, както му викат техните) звучи малко тъпо на хартия, но в играта работи. Тия са брутални зверове, които колят, палят, изнасилват и разпъват на кръст враговете си. Човек просто прихваща от разговори и куестове, че е въпрос на време да ударят с пълна сила. Има едно напрежение което се усеща във въздуха и е много готино. Просто нямам търпение да видя как ще се развият нещата. И ще ми е много интересно в бъдеще да преиграя играта - този път на тяхна страна. :twisted:


Относно моя човек - сложил съм му високи Science, Lockpick и Speеch. Последното този път се използва много по-често. Може да минеш някои куестове само с помощта на медения си език. Героят ми е слабичък в битките, но засега Буун и Ед-И отстрелват почти всичко живо преди да ме докопа. :twisted:

Въобще идилията е пълна.
Last edited by Rentless on Mon Oct 25, 2010 5:27 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Oct 25, 2010 2:41 pm

Аз първия път като влязох в Ниптън направо ми се зави свят като видях разпнатите хора и после касапницата в кметството, бахти зверовете са тия от Легиона :shock:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 25, 2010 4:22 pm

Az zastrelqh vsichkite razpunati powder gangeri tam da ne se muchat. :mrgreen:

A legiona imashe mnogo qka zla logika za iztrebvaneto na horata v Nipton, ne sa standartnite bad guys sus sigurnost.

Kolkoto do prevuzhodstvoto na questovete sprqmo Fallout 3 - absolutno ne sum suglasen. V troikata ne vinagi bqha tolkova dobre napisani kato dialozi, no kato neshta za pravene ogromnoto mnozinstvo bqha adski raznoobrazi i interesni. V DLC-tata oshte poveche - v Point Lookout primerno direktno si klonqha kum genialni.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 27, 2010 3:23 pm

Стигнах до Вегас снощи, преди да я спра. Не знам, нещо не ме зарибява тая игра. Не е даже един конкретен проблем, просто не ме задържа пред телевизора...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Oct 27, 2010 3:41 pm

Аз пък точно обратното, направо не мога да се отлепя :P

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 27, 2010 9:48 pm

И за мен е много зарибяваща играта. Куестовете са елементарни като структура, но успяват да са забавни дори само с диалозите си, светът е фрашкан с интересни персонажи и фракции, има си богата политика и много готино наслагва историята като цяло. Пък и след патча не съм имал особени бъгове. А и преди или след него забиване досега 20 часа не ми се е случвало. Е, сега за първи път си взех ЕнПеЦе, та ще видим...
Само ми се иска хардкор моуда да беше маааалко по-хардкор.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed Oct 27, 2010 10:26 pm

AlDim wrote: Само ми се иска хардкор моуда да беше маааалко по-хардкор.
В какъв смисъл? - Този мод няма общо с трудността на битките - с други думи можеш да играеш и хардкор - на вери изи :D
Хардкор в тази игра е просто допълнителни предизвикателства към геймплея - такива каквито бяха добавили и в Eschalon Book 2 - разликата е, че там можеше избирателно да отключваш дадени елементи.
Докато в NV e - яж, пий , спи - и дотук :D - но редовно ... :D
Щях да забравя - патроните освен цена имат и тежест.

Да не ме разберете неправилно - за мен това е по-добрият FO за новото-старо поколение конзоли. Да са живи и здрави Obsidian, че успяха да върнат духа и съдържанието на играта :metal:
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 29, 2010 12:23 am

Пределно ми е ясно какво представлява "хардкор" режимът. Въпросът е, че няма кой знае какъв ефект върху геймплея. Пак можеш да носиш сто кила, че си имаш и муленца, така че няма никакво чувство за ограничени ресурси, водата е под път и над път, храната също. Не че не е готина екстра да мислиш за оцеляването на персонажа си, но не е като и да е под въпрос в какъвто и да е момент.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Oct 29, 2010 7:42 pm

AlDim wrote:Пределно ми е ясно какво представлява "хардкор" режимът. .
Никога не съм се съмнявал в това, просто исках да поясниш, какво точно не ти харесва или е недостатъчно.
Снощи, направих нов герой и започнах хардкор - поне в началото хардкора не представлява голямо предизвикателство, но мисля че по-нататък, когато разстоянията, които трябва да преминаваш са по-големи и водата не е чиста от радиация както в Goodsprings - напълно оправдаващ името си :D. Има и известен проблем с осакатяванията, които не се премахват с обикновено преспиване върху леглата, които са доста начесто, но ти трябва или лекарска чанта или пък направо посещение при лекар.

Днес се замислих за един паралел с Planescape Torment. Пак си The Nameless One - в случая Courier и трябва да разбереш предишната си история, както и Викторчо - въпреки, че не идва в партито ти, поне до там докъдето съм стигнал - асоциацията ми с Morte :D беше неизбежна.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Oct 29, 2010 8:27 pm

тук май изобщо нямаш backstory. имам към 40 1аса игра и не съм намерил един куест с миналото на героя ти.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 29, 2010 8:37 pm

Всъщност като качиш нивца и понатрупаш предмети става още по-малко хардкор. Аз съм на 30 часа игра и мога да си глезя персонажа както си искам - пречистената вода е под път и над път, храната е в изобилие, а в инвентара си имам 5-10 докторски чанти. Разстоянията пък въобще не са проблем и в началото - навсякъде има градчета. Пък дори и да трябва да пийнеш малко вода с радиация, както каза някакъв персонаж в играта: "A little radiation never killed anybody" :lol:

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Oct 29, 2010 10:08 pm

Щях да забравя да спомена и нещо друго. След като се наслушате на радиостанциите - не, че са лоши - но това не е GTA :mrgreen: и играта е дълга... с други думи започват да се повтарят и от атмосфера - почват да писват - първото нещо, което правя като вляза в къща където свири радио, го изключвам. Така нареченият амбиент е страхотен - много FO2 и даже и Арканум :D
А другият вариант на хардкор е този на Диабло - "минута невнимание - цял живот - смърт :mrgreen: "
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Mon Nov 01, 2010 2:15 pm

Натъкнах се на първия неприятен бъг (това дето понякога гадините пропадат в земята някак се преглъща). Ако имаш companion и го оставиш да чака някъде достатъчно дълго по някое време те напуска и се връща откъдето си го взел. Това важи за всички companions.

Обаче ED-E като се върне в Primm е агресивно към всички (теб включително) и понеже се появява в магазин умира почти веднага. Не стига че губиш companion ами губиш и доста якия perk който дава и fail-ваш quest. Доста яко.

Иначе за 20тина часа игра имам 3 забивания (да живее autosave), това с пропадащите гадини (доста рядко се случва и за сега само с малки животни - мухи, bark scorpion, baby coyote, etc, но никога с хора) и кофти момента с ED-E.

Играта става все по-зарибяваща колкото повече навлизаш в нея обаче :)
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Nov 16, 2010 9:18 am

Вчера имах съвсем малко повече време от обикновено и прекарах около 2 часа с Ню Вегас. Еми не ме къдрят тия нови Фолаути и това е положението. Опитвал съм се над 4-5 пъти с Фолаут 3 (да, и с ДЛЦ-тата), опитах се два пъти тук, просто не става. Интерфейсът е изключително недоклатен (това може и да е защото играя на бокса и за да си сменя оръжието ако преди това съм гледал куестове в пип-боя трябва да мина през 3 екрана с някакви множество активни движения с пръстите). Графиката ми е под санитарния момент, който мога да понеса, специално ужасяващите лица на НПЦтата ме карат сериозно да се замисля за ефектите на радиацията след третата световна война, както и за недоклатените дизайнери на Бетесда. Също така неимоверно много ме дразни, че няма някакво очевидно място, където да гледам колко експириънс ми остава до качване на ниво и като цяло зверски ми липсва мишка.

Или пък просто да си кажа, че личното ми мнение е, че тези игри не ме зарибяват и това е положението.

Пас от мен.

Иначе системата за развитие на персонажите си е особено велика и много кефи както навремето, но само заради нея не ми се губи време.

И защо по дяволите се ВЪРВИ ТОЛКОВА УЖАСЯВАЩО БАВНО....

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests